Mezinárodní zločinec Beaupre se dohodne na „obchodu“ s ukradeným raketovým čipem. Se svými komplici – Alicí, Jerniganem a Ungerem – ho na tejné schůzce získá a ukryje ho do hračky, dálkově ovládaného autíčka. Při celním odbavení na letišti dojde k záměně tašky, kterou si do Chicaga odveze paní Hessová. Zločinci znají jen přibližně její adresu, a tak musí prozkoumat několik vilek na tichém předměstí. Osmiletý Alex, který dostal od paní Hessové autíčko, je nemocný a dalekohledem podezřelé osoby pozoruje. Vždy zavolá policii, ale zločincům se podaří včas zmizet a nikdo mu nevěří. Alex pochopí, že proti zločincům mezinárodního formátu, kteří mají k dispozici nejmodernější techniku, musí bojovat jenom svým důvtipem – vybaven tím, co mu poskytne dům a jeho skříň s hračkami… (TV Prima)

KapitanKuraz odpad!

Ani si neviem predstaviť vianoce bez Sám doma, to však samozrejme nehovorím o tejto ohavnej snahe zviesť sa na sláve úžasnej jednotky a dvojky. Hovoril som si že deti to vnímajú inak, ale to nie je pravda. Ani moja sedem či osem ročná neter to nebola schopná pozerať a to ona je špecialista na všetko podobné, disney channel môže citovať. Verdikt: je to odpad a o štvrtom, či piatom pokračovaní nehovoriac. Dúfam že sa nikdy nedožijem šiesteho. ()

pindruche odpad!

Zbytečně natočený film. Přestože u některých ohvězdičkovaných komentářů je psáno, že je to pro děti, tak i mé devítileté dceři přijde jako " úplně blbej" a nejde ani dokoukat. ()

Jard

Snaha o voľné pokračovanie Sám doma, kde tvorcovia skúsili obsadiť úplne nových hercov a vymyslieť nový príbeh, ktorý mal opäť ten istý základ ako predošlé dve časti. Zlodejská skupina spočiatku pôsobila ako gang, ktorá robí svoju prácu na vysokej profesionálnej úrovni, no neskôr sa z nepochopiteľných dôvodov zmenili na bandu neschopných vykrádačov domov. Tieto dve vlastnosti zločincov sa opakovali celý film. Hlavný hrdina Alex sa síce celý film tváril ako obyčajné dieťa, ale odrazu pri prepadnutí zlodejmi sa zmenil na skúseného fyzika s prímesou psychológa, ktorý neviem ako vedel rozmiestniť pasce technicky aj polohovo dobre. Celkovo snímok na mňa neurobil dojem kvôli vysokému fantazírovaniu a nereálnym scénam. 30% ()

Potjoc

Oproti dílu "Sám doma a bohatý" mě tohle bavilo dost víc, protože námětem to je pořád ty původní dva díly. Ale jinak mi je divné dát tomuhle název "Sám doma", protože obrazem a podáním se mi to zdá spíš novější film, než ten starší. ()

bicekz

Hodnocení 22% u tohoto filmu je mi záhadou. Pravděpodobně je to změnou hlavního hrdiny? Za mě je toto možná i nejlepší díl série. Motiv loupení nebyl jen "vykrádáme domy", ale měli konkrétní důvod, proč zrovna tento dům. Co se mi líbí je počet a provedení pastí na zloděje, ty za mě byly lepší než v předchozích dílech. ()

Krnac

Mne tento film sadol a aj keď ho vidím znovu po dlhej dobe tak sa nemám kedy nudiť, nechápem to ako že ho všetci neznášajú ale súhlasím že TV filmy ktoré po ňom nasledovali už bola drvivá väčšina nanič. ()

soukyd33

❌ Je jasné, co má divák udělat. Hned na začátku to přesunout až na místo, kde jsou vtipné scény s pastičkami. ❌ Už to jak film začíná, je jasný problém toho, že to bude něco úplně jiného. Také se úplně změnili herci. 👎 Zasmějete se pouze, až se na scéně objeví zloději i kluk v domě. Všechno ostatní je blbost. Hvězdiček 3 ()

Ivo.Rolcik odpad!

Jsou situace kdy prostě nahrazení hlavního hrdiny někým jiným skončí fakt špatně. Tenhle film je toho příkladem. Macaulay Culkin je pryč, nápad už ohraný a celkově ten film nemá tu "šťávu" jak ty první dva. Tohle se nepovedlo ()

Little_Sawy odpad!

Zastraceně, tohle se prostě nedá. Člověk se na tohle smí koukat jedině po pár panákoch čtyřicetdva procentního Jagermaistera, jelikož střízlivý to nedá ani v půlce filmu. ()

Dusty56

Kvalit jedničky a dvojky nedosahuje ani zdaleka, ale přesto to nebylo tak špatné, jak se zde tváří hodnocení. Scénář znovu psal John Hughes a to je právě to, co tohle drží nad vodou. Hlášky pobaví a třeba honička s autíčkem taky. Na druhou stranu režie je o hodně horší (hlavně dialogy mezi Alexem a rodinou jsou dost trapné) a stejně tak herecké obsazení kvalit předešlých filmů ani náhodou nedosahuje. 55% ()

Vildopyroman odpad!

Sám doma je môj obľúbený vianočný film, ale táto trojka má veľmi sklamala. Tomuto filmu som dal odpad preto, lebo tam výrazne chýbala charizma M. Culkina a nudil ma. ()

bax odpad!

Tak toto je už úplná pohroma. štvorica darebákov je tak trápna, že miesto smiechu na vás zostane len kyslý výraz absolútnej nechápavosti. Mladý nástupca (ale dúfam, že až tak žalostne v budúcnosti neskončí) Macaulay Culkina - Alex Linz sa vôbec nepredviedol ako nejaký talentovaný herec. Skôr pôsobil ako nejaké dieťa, ktoré bolo pre túto rolu násilne vybrané a ono sa snaží producentom pomstiť svojou žalostnou hrou. Bol som na tom v kine ako malý. Ešteže vtedy bolo také lacné. Dnes by som už takto zbytočne svoje peniaze nerozhadzoval. Pôvodne som dal jednu hviezdičku. Ale s odstupom času aj tie 2 či 3 gagy, ktorým som sa ešte ako dieťa smial stratili svoje čaro. Navyše nemám rád, keď sa niekto snaží zarobiť na slávnom filme, ale nová snímka už s ním nemá absolútne nič spoločné a navyše je len lacným a strašne pokazeným odvarom slávneho predchodcu. Tých 30 miliónov $ z rozpočtu by som využil oveľa lepšie. ()