No žádnej rockovej vodvaz to nebyl, ani řádná moralita, banální příběh pod úroveň Meryl. Viděno v rámci Season Challenge Tour.(1.12.2015)

Ačkoli je samotný scénář poměrně kvalitní, postava, kterou zde ztvárnila Meryl Streep, mnoha svými rysy nápadně připomíná podobné postavy z jiných filmů, kterých jsme všichni viděli už mraky: jednak je to tak trochu outsider, na kterého spořádaná společnost kouká skrz prsty a který se životem protlouká svou cestou i za cenu toho, že má věčně hluboko do kapsy (předobrazem pro tuto postavu byla scenáristce její tchýně, která je zpěvačkou v rockové kapele a současně babičkou 6 vnoučat a je jí naprosto jedno, jestli si o ní někdo myslí, že to, co ji baví, je pro ni coby babičku poněkud nevhodné), a jednak je to neúspěšný rodič, který kdysi promarnil příležitost vychovat své děti a dodatečně by to rád napravil. Jednoduchý filmový děj, v němž je nějaký větší příběh upozaděn a v němž jsou na prvním místě především postavy, sleduje vývoj těchto dvou stránek zpěvaččiny osobnosti, a každému, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady, musí být předem jasné, jak to nakonec dopadne. V souvislosti s tímto filmem se asi bude nejvíce mluvit o tom, že zde po boku Meryl Streep hraje její skutečná dcera Mamie Gummer a že se Meryl kvůli své roli musela naučit hrát na kytaru - obojí filmu výrazně přidává na autenticitě a intenzitě (režisér trval během natáčení na tom, aby spolu obě herečky mimo své společné scény nemluvily; protože si jsou ve skutečnosti velice blízké, prostupuje filmem jejich odcizení, které je tak zjevné, jako si jsou obě velice podobné - skutečný rodinný vztah dodal filmu na realismu). Osobně posoudit nedokážu, v jak dobrou kytaristku se Streep stihla proměnit, to ať zhodnotí povolanější, jak moc se to za těch pár měsíců (ne)naučila, ale její zpěv se mi líbil a klidně si dovedu představit, že v Americe taková kapela skutečně existuje. Ostatně celý ten film mi přišel hodně americký, a to nikoli ve smyslu hollywoodské prostoduchosti, ale ve smyslu kulturní bariéry - osobně mám trochu pochybnosti, jestli si zrovna k tomuto filmu dokáže český divák najít cestu a pochopit tam všechny narážky a tak (už jen většina písní, které ve filmu zazní, je u nás myslím většinou zcela neznámá), a tak nějak celkově u tohoto filmu nevidím nějaký větší potenciál diváckého hitu - návštěvnost bych zde tipoval spíše slabší. Kromě skalních fandů M. S. moc nevím, komu dalšímu by šlo tento film doporučit, a mě samotného bohužel moc neoslovil - pár lepších chvilek si film vybere, ale jako celek to na mě působí dost zbytečným dojmem. Až tenhle film profrčí sály multikin, kdo si za něj za pár let ještě vzpomene?(18.8.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"V poledne mám terapii, tak si musím umýt orgány. Jinak mě čeká další kázání o hygieně." Linda alias Ricki mě nebavila, i když obvykle mám velkou slabost pro holky s kytarou. Jenže tahle špindíra pořád něco dramaticky řešila, napravovala chyby z minulosti a ono to tak nějak šlo mimo mě. Vrcholem všeho byla závěrečná rozjuchanost, která na mne působila stejně falešně, jako šílený úsměv černošského manažére Troye. Takže nakonec slušná muzika a jedinečně zádumčivá dcera pro mne byly jediným důvodem k hvězdám.(4.3.2016)

Neurazí, nenadchne. Meryl Streep to zahrála (asi jako všechno) přesvědčivě, jen ty vlasy si mohla učesat trošku líp. Její dcera pak taky nebyla špatná, naopak některé hlášky té postavy byly nejvtipnější z celého filmu. Mají u mě plus, že ten konec nebyl otřesný happyend. 3*(7.9.2015)

• Botič

Rádoby feministické drama o silné rockerce, která dala přednost zpívání cover verzí v jednom zaplivaném pajzlu v LA před vlastní rodinou. Do poloviny docela fajn vztahovka, z které se vyklube laciná podívaná o dospívání v každém věku, zodpovědnosti a smíření se s rodinou jdoucí na ruku snad úplně všem rasám a sexuálním menšinám, díky čemuž to v závěru působí neuvěřitelně vyumělkovaně až odpudivě.(17.11.2015)

• - Meryl Streep se kvůli roli učila na kytaru od Neila Younga. (Streeper)

• - Ve filmu se objevilo několik chyb spojených s americkým městem Indianapolis ve státě Indiana. Ricki (Meryl Streep) sem například letěla s leteckými aeroliniemi JetBlue, ty však na této trase nelétají. Chyba se také objevila, když Ricki vystupuje z taxíku v Indianapolis. Ten má na boku napsaný zkrácený název města "Indi", tato zkratka se však správně píše "Indy".
    (hansel97)

• - Pieseň „American Girl“, ktorá zaznie na začiatku filmu, sa objavila aj vo filme Mlčanie jahniat (1991) od toho istého režiséra. (Mireldis)