Přes překvapivě nízké hodnocení jsem se u filmu příjemně bavila ;-) Příběh nebyl nijak převratný, ale díky vynikajícímu hereckému obsazení jsem tvůrcům zápletku zhltla i s navijákem ;-) Neumím si představit jinou herečku, která by dokázala tak lehce pozvednout úroveň filmu s takovou lehkostí o několik oktáv výš.. Příběh o ženě, která sice na velmi nízké úrovni, ale zato celým srdcem dělá to, co jí baví v životě nejvíc a upřednostňuje to před rodinnou, mě opravdu chytil za pačesy a nepustil.. Téma je mi velmi blízké, takže jsem možná až příliš zainteresovaný divák.. Za mě super zábava a rozechvělé emoce ;-)(21.2.2016)

Rockenrollová babička Streepová to fajne rozbalila. Mne ale osobne tie pesničky prišli zbytočné, bolo ich veľa a predlžilo to film. Bolo to dobré, dobre sa to počúvalo, ale chápete. Dejovo veľmi podarené, s dobrým obsadením. Síce predvídateľné, s postavami, pri ktorých dopredu ako dopadnú a ani vás veľmi nezaujímajú. Ale feeling a energia sa tomu ubrať nedá a to asi jediné robí tento film pozeratelným až dokonca. 3 z 5(11.12.2015)

Neurazí, nenadchne. Meryl Streep to zahrála (asi jako všechno) přesvědčivě, jen ty vlasy si mohla učesat trošku líp. Její dcera pak taky nebyla špatná, naopak některé hlášky té postavy byly nejvtipnější z celého filmu. Mají u mě plus, že ten konec nebyl otřesný happyend. 3*(7.9.2015)

• gouryella

Naprosto zbytečný film plný nudných pasáží o ničem. Prostě typická americká slátanina jak má být, kterou ani slušný herecký výkon Meryl Streep nezachránil. Chtěl jsen vypnout po 20 minutách nakonec jsem přetrpěl bohužek až do konce = 30%.(5.12.2015)

Ačkoli je samotný scénář poměrně kvalitní, postava, kterou zde ztvárnila Meryl Streep, mnoha svými rysy nápadně připomíná podobné postavy z jiných filmů, kterých jsme všichni viděli už mraky: jednak je to tak trochu outsider, na kterého spořádaná společnost kouká skrz prsty a který se životem protlouká svou cestou i za cenu toho, že má věčně hluboko do kapsy (předobrazem pro tuto postavu byla scenáristce její tchýně, která je zpěvačkou v rockové kapele a současně babičkou 6 vnoučat a je jí naprosto jedno, jestli si o ní někdo myslí, že to, co ji baví, je pro ni coby babičku poněkud nevhodné), a jednak je to neúspěšný rodič, který kdysi promarnil příležitost vychovat své děti a dodatečně by to rád napravil. Jednoduchý filmový děj, v němž je nějaký větší příběh upozaděn a v němž jsou na prvním místě především postavy, sleduje vývoj těchto dvou stránek zpěvaččiny osobnosti, a každému, kdo si umí dát dvě a dvě dohromady, musí být předem jasné, jak to nakonec dopadne. V souvislosti s tímto filmem se asi bude nejvíce mluvit o tom, že zde po boku Meryl Streep hraje její skutečná dcera Mamie Gummer a že se Meryl kvůli své roli musela naučit hrát na kytaru - obojí filmu výrazně přidává na autenticitě a intenzitě (režisér trval během natáčení na tom, aby spolu obě herečky mimo své společné scény nemluvily; protože si jsou ve skutečnosti velice blízké, prostupuje filmem jejich odcizení, které je tak zjevné, jako si jsou obě velice podobné - skutečný rodinný vztah dodal filmu na realismu). Osobně posoudit nedokážu, v jak dobrou kytaristku se Streep stihla proměnit, to ať zhodnotí povolanější, jak moc se to za těch pár měsíců (ne)naučila, ale její zpěv se mi líbil a klidně si dovedu představit, že v Americe taková kapela skutečně existuje. Ostatně celý ten film mi přišel hodně americký, a to nikoli ve smyslu hollywoodské prostoduchosti, ale ve smyslu kulturní bariéry - osobně mám trochu pochybnosti, jestli si zrovna k tomuto filmu dokáže český divák najít cestu a pochopit tam všechny narážky a tak (už jen většina písní, které ve filmu zazní, je u nás myslím většinou zcela neznámá), a tak nějak celkově u tohoto filmu nevidím nějaký větší potenciál diváckého hitu - návštěvnost bych zde tipoval spíše slabší. Kromě skalních fandů M. S. moc nevím, komu dalšímu by šlo tento film doporučit, a mě samotného bohužel moc neoslovil - pár lepších chvilek si film vybere, ale jako celek to na mě působí dost zbytečným dojmem. Až tenhle film profrčí sály multikin, kdo si za něj za pár let ještě vzpomene?(18.8.2015)