Meryl Streep mě opět nezklamala...a závěrečná písnička, kterou přímo pro film napsal Bruce "The Boss" Springsteen mě dostala!!!(31.1.2016)

Streepku mam rada a na jej dceru som sa tesila. Vraj sa s mamou v realite neznasaju a na rolu dcery aspirovala aj Anne Hathaway. Film ani nemá zápletku, len ilustruje situáciu v rodine, kde mama v dochodkovom veku ostava zit stylom, z ktoreho vacsina jeho priaznivcov vyrastie do 25 maximalne tak do tridsiatky. Kvoli rockerskemu zivotu opusti svoje 3 deti a teraz su dospele. Mamina sa snazi k nim priblizit. Meryl slusne spieva, zaznie par skladieb, ktore sa neprejedli, zaznie par hlášok... Ale: nema to spád, silu, šírku ... Som vdacna, ze film sa nekonci trapnym dojimavym klišé. Koniec bol tak akurat a zvladnut koniec filmu - to je kus umenia. Myslim, ze sa najde dost ludi, pre ktorych to bude zaujimave. Pre mna bol film sklamanim. Ale pre mierne smutno v duši, ktore mi zostalo, pridavam hviezdičku. Lebo je fajn, keď po filme niečo v duši zostane.(26.8.2015)

Meryl opět dokazuje, že je herecký chameleon. Válí s kytarou a zpívá, jako by to byl její dennodenní chleba. Film sám je už bohužel horší, ale to jsem tak nějak čekala. Nenadchne, neurazí. Taková jednohubka s celkem šablonovitým příběhem.(29.11.2015)

Film sa dosť pomaly rozbiehal a v jednom momente úplne zabrzdil. Ale našťastie potom nabral druhý dych a išlo sa až do príjemného konca. Nie som si istá, čo malo byť hlavným motívom filmu, pre mňa asi to, že nikdy nie je neskoro na druhú šancu. Hudba bola ale fakt dobrá. Aj Meryl Aj Mamie. A celá časť so svadbou sa naozaj vydarila. Nebolo to zlé, ale druhý krát ten film asi pozerať nebudem.(16.9.2015)

Rockenrollová babička Streepová to fajne rozbalila. Mne ale osobne tie pesničky prišli zbytočné, bolo ich veľa a predlžilo to film. Bolo to dobré, dobre sa to počúvalo, ale chápete. Dejovo veľmi podarené, s dobrým obsadením. Síce predvídateľné, s postavami, pri ktorých dopredu ako dopadnú a ani vás veľmi nezaujímajú. Ale feeling a energia sa tomu ubrať nedá a to asi jediné robí tento film pozeratelným až dokonca. 3 z 5(11.12.2015)

• - Meryl Streep (Ricki) za celé natáčení nepromluvila se svou dcerou Mamie Gummer (Julie), požádal jí o to režisér filmu Jonathan Demme, ale její dceři se o tom nezmínil, protože chtěl aby mezi nimi bylo napětí. (Streeper)

• - Ve filmu se objevilo několik chyb spojených s americkým městem Indianapolis ve státě Indiana. Ricki (Meryl Streep) sem například letěla s leteckými aeroliniemi JetBlue, ty však na této trase nelétají. Chyba se také objevila, když Ricki vystupuje z taxíku v Indianapolis. Ten má na boku napsaný zkrácený název města "Indi", tato zkratka se však správně píše "Indy".
    (hansel97)

• - Film je věnován památce baskytaristy Ricka Rosase, který zemřel těsně po dokončení filmu. Rick se podílel na tvorbě Neila Younga, dlouhá léta s ním hrál ve skupině Crazy Horse. (jezurka42)