Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

dalziel

Az na ten biedny koniec v Istambule som sa celkom bavil. Posobi to velmi lacno az televizno ako nejaky film o Jackovi Huntrovi..... Cisto komercny pocin bez inych hlavnych ci postrannych umyslov... ()

sodantok

V obvyklem prumernem filmu neschopnost a moralka good guys je obvykle duvod proc zastavi bad guys az na konci filmu, ale zde to bylo uplne naopak. Nevim zda je to plus za "jedinecnost" nebo minus za retardovany pribeh. Spis to druhe. "Mam tady tu biozbran jako vyhladit pulku sveta ale streda je spatny den na to tak pockam az do pondeli na vypusteni" "Mam tady tu zenskou s kterou jsem tohle vse vymyslel a naplanoval ale projistotu ji nereknu kde to je, ale necham ji puzzle po cele italii kdyby se mi neco do pondeli stalo. Samozrejme tu prvni cast puzzle bez ktere to nejde najit si necham celou dobu u sebe, aby si ji mohli vzit, kdyz me najdou" "Mam tady toho chlapa ktereho jsem mohla zabit kdykoliv behem 100m filmu ale nezabiju ho a pockam s nim az se dostane k posledni casti puzzle a pak ho necham byt. 10m naskok mi bude prece stacit dostat se do jine zeme a najit to driv nez cela jedna svetova organizace" Bonus na zaver: "Jsem nigga co to chce prodat, vymyslim si nejstupidnejsi lez kterou jsem ani nepotreboval rikat, abych se prozradil behem 5m" ()

Ivo

Už jsem chtěl říct že to vlastně bylo docela dobré, ale ten konec proti knize tak zmršili, zjednodušili a změnili, že se mi to na poslední chvíli skoro přestalo líbit ... A samozřejmě neodmyslitelný Cimrmanův Vichr z hor :) ()

Urukhaj98

Šifru mistra Leonarda a Andělé a démony mám velice rád. Naprosto chápu veškeré výtky na jejich adresu, ale zkrátka pro ně mám již od dětství slabost. O to větší je pro mě Inferno zklamání. Tady je snad všechno o několik levelů horší než v minulých dílech. Vizuál, dialogy, hudba a především příběh. Vážně, ta zápletka je neskutečně debilní. A pokud si to samé myslíte o výše zmíněných dvou filmech, sledování Inferna pro vás bude jako podstoupení lobotomie rezavým hřebíkem. Abych ale nebyl jen čistě negativní, postava, kterou ztvárnil Irrfan Khan, mě docela bavila a byla asi tím jediným, co mě nutilo film přetrpět až do finále. I přesto se tomuhle radši obloukem vyhněte. 4/10 ()

geek.ondra

Zápory minulých filmu nezmizeli. Stále je to hloupý, zdlouhavý a někdy to balancuje na hraně parodie. Do karet tomu hraje pouze šílené tempo díky kterýmu to rychle uteče a vy se tak z tohoto filmového pekla vzpamatujete celkem rychle ()

tranquill

"Vyřiď jim, že nákazou je samo lidstvo!" - "Ve jménu ideálů byly spáchány největší zločiny v dějinách lidstva!" ()

Stíba

Šifry nám zůstaly ale od náboženství jsme se přesunuli k viru ohrožujícímu (nebo vlastně zachraňujícímu?) lidstvo. Kvalitativně určitě pokles a je asi dobře, že trilogie po tomhle díle končí. Zajímavých a oku lahodících lokací s finále v Istanbulu se nám ale stejně jako Zimmerova soundtracku dostalo i tady. ()

bearmeedek

Nechtěl jsem věřit zdejšímu nízkému hodnocení, šel jsem do kina a těšil se na zážitek. Protože i předchozí dva filmy mají podobné celkové hodnocení a mě se v té době dost líbily. Samozřejmě nevím, jak by na mě působily dnes. Ale o tom to je. Vidět a hodnotit film (pokud možno) v době jeho vzniku. Inferno je spíše jedna z dnešních kriminálek, než mysteriózní thriller. Chybělo mi tam to správné tajemno, napětí a postupné rozplétání záhad. 65%. ()

mira.l

Tuhle knihu D. Browna jsem nečet, tak jsem nevěděl, do čeho jdu. I když vlastně ... asi trochu věděl, popravdě řečeno, ony jsou ty jeho výtvory tak trochu jako přes kopírák, jeden jako druhý a čtvrtý jako první. Ten model "superprofesora", kterému se do cesty jako na potvoru vždycky připlete nějaká mladá ženská a zachraňuje s ní svět. Hmmm. No, po vizuelní stránce zajímavé, koukatelné, zajímavá je ta schopnost Browna do těch knih zakomponovat skutečné reálie, povětšinou z oblasti výtvarného umění a architektury, italské exteriéry i interiéry moc pěkné, když je po Florencii pronásledovaly policejní jednotky s dronem, tak jsem se v kině pootočil, abych se podíval, ze kterýho kouta ten otravnej komár přiletí (tím chci naznačit, že s pořádným zvukem jsou tyhle efekty docela působivé). Ale závěrečná bitka o krabici nějaký angíny už byla poněkud nepřehledná, tyhle scény, kdy si musím z valný části domyslet, kdo je vlastně kdo, mě moc nebaví. Kdo mě bavil, byla ta falešná policajtka, ta byla správně nasraná na všech záběrech, do tý doby, než udělala bác:). Poslední třetina až čtvrtina už byla trochu překombinovaná. Nebylo to nudné, mělo to spád, po většinu stopáže se na koukalo docela dobře, návštěvy kina nelituju, ale víckrát to asi vidět nemusím. Takové poctivé 3 *, procentuelně někde těsně pod 70%. ()

Hellierer

Další film u kterého jsem se ukousal nudou. K této sérii přistupuji vyloženě otevřeně ale prznění Danteho klasiky mne opravdu otrávilo. Díkybohu Hanks zahodil tupé a vypadá už jen pouze rozkydle a né rozkydle a uměle jako v Andělech a Démonech. Felicity Jones je pro mne stále relativní prkno a ani ne moc klátitelné. Ano Howard si zde vybral i světlé chvilky (Například Danteho ztvárnění pekla bylo docela efektní). Thriller to pořád moc není, protože napnutý bude akorát z toho zda-li Felicity Tomovi dá. Není to úplné zlo ale pořád se bavíme o velkém průměru. 45% ()

Kingjiri

POZOR SPOILERY Scénáristický inferno. Námět v podobě snahy o redukci přelidněnosti planety nebo twistu s amnézii neurazí, jenže všechno ostatní je špatně. Záporák chce zničit svět, ale dá svý milý vodítko, dle kterýho se dá rozluštit, kde k tomu dojde. Že by udělal pro jistotu ještě jedno nebo víc dalších utajenejch ohnisek nákazy, na který se nepřijde, už ho samozřejmě nenapadne. Jedinej, kdo může tuhle šifru rozluštit, je profesor Langdon (a tenhle sofistikovanej "návod" dá dohromady mikrobiolog?), kterej zná každou památku v Itálii včetně všech jejich vchodů / východů a tajnejch chodeb, přičemž všechy dveře, přes který potřebuje projít, jsou zrovna otevřený. Do všeho se pak motaj úředníci ze Světový zdravotnický organizace s kvérem u pasu, který maj snad větší pravomoce, než tajná služba. A tyhle logický přešlapy jsou jenom špička ledovce. Druhá silná hvězda za akci, výpravu a Toma Hankse (byť neměl co hrát). ()

Likan7

Mám rád Šifru, Andělé mi nevadili, a tak jsem si říkal, že vypnu mozek a budu koukat, jak profesor rozluští nějakou světovou hádanku a objeví Ježíšovu kostru nebo něco podobného. Bohužel jsem nedostal ani toho Ježíše, ani nic zajímavého. Od začátku se jede ve zběsilém tempu a měl jsem dost práce abych se v tom neztratil (viděno s titulky). Bohužel i když je příběh dost překombinovaný a není tu nouze o velké twisty, je to silně nezáživný. Konec je vyloženě fail potom už (jen při výbuchu jsem si řekl, že se to snad těm zlým povedlo). Režie tu nestojí za nic, Hanks taky a Jones se jen krásně tváří. Nejhorší Langdon. ()

alienemo

Bohužiaľ rovnako stupídne ako kniha. Potom ako scenáristi zlikvidovali odchýlkami od knihy predošle dva filmy, som dúfal, že práve odchýlky film zachránia. Nestalo sa. Výkony priemerné, scénar dementný, dĺžka prehnana. Chápem. že keď už maju Bena Fostra, chcú ho tam mať čo najviac, ale práve jeho scény sú od polovice filmu úplne zbytočné. Vo výsledku slabý priemer. Dúfajme, že ďalšie knihy už filmovať nebudú. ()

radeckator

Nevidět Šifru mistra Leonarda a Andělé a démoni, řekl bych fajn, slušný a napínavý thriller. Bohužel jsem je viděl i četl, takže všechny nepředpokládané zvraty již předpokládat umím a šifry z historie jako kódy ke všemu již také s otevřenou pusou nežeru, takže bohužel. Poprvé super, podruhé lehce zklamán podobným průběhem a když tady už asi po deseti minutách neohrožený Langdon následovaný již tradičně půvabnou a prudce inteligentní kráskou uniká staletými uličkami a chrámy všem, přistihuji se při zívání. Nevím, jestli by ten Dan Brown neměl již zkusit tu linku příběhu někdy vystavět trošku jinak. Toto fakt nudilo. A nakonec trochu hnidopichu. Budu-li ,,zloduch" chtějící smrtelným virem vyhladit lidstvo, proč budu proboha tak blbý a jeho vypuštění šifrovat do Danteho a čekat na cosi? Nechápu. Mám virus, chci vyhubit lidstvo, vypustím ho a zdarec. A ne se nechat honit po světě nějakým Langdonem. ()

ER

Tak tady už jde palec dolů. Nepomůže ani "lstivý děj", kterým se chce děj odlišit od předcházejících dílů. ()

BDMarty007

Daniel Brown pořád píše variaci jednoho a toho samého příběhu, ale je to čím dál více přitažené za vlasy. Režie tomu taky nepřidala, ba naopak. Prvních asi 20 minut je vysloveně otravných. Hádanka je tak komplikovaná, že se ani nesnaží diváka do řešení zatáhnout, jen hlavní hrdina vždy zahláškuje kam se pojede dál, a jede se do další lokace. Neuvěřitelná série náhod, všechny dveře všude jsou nezamčené, profesor zná z hlavy všechny budovy a tajné dveře na světě... Doteď jsem nepochopil, proč byl ten obrázek zpřeházený a jestli vůbec měl pro řešení nějaký význam. Je to fantasmagorie dokonce pod úrovní hollywoodského mainstreamu a není to dobré ani jako oddechovka, neboť se nemůžete zbavil pocitu, jestli si z vás někdo nedělá prdel. Základní problém je jistě už scénář, ale pozoruhodné je, že se na tom podílelo tolik velkých jmen (Ron Howard, Tom Hanks, Hans Zimmer) a výsledek je tak ostudný. ()

holub109

Film, natočený podle skvělé knížky, který byl však na filmové plátno přenesen trochu nešťastně - vůbec si nedělá hlavu s příběhem předlohy a i přes povedenou poslední půlhodinu jsem čekal trochu víc 60% ()

Franc1s

Tak dobrý zase no... Zakončení, které jsem nepotřeboval ani vidět.. Příběh slabota, nejen komická "neteř", strašně napínavý běhačky ze strany na stranu, už v půlce jsem chtěl konec... A hlavně, když chci vyhladit půlku lidstva, tak ten vir hodim na nádraží, natočím na youtubko a jsem King... ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno