Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí. (Falcon)

iN

Tak jako jelikož jsme byli na Silvestra ve Florencii, tak cca půlka filmu byla díky této lokaci pro nás docela zajímavá. Jinak šlo ale o standardně zfilmovanou Brownovinu, tj. Langon dedukuje až neuvěřitelně rychle a navíc Tom Hanks už na to pobíhání prostě nemá. Docela mě to ale nalákalo na knížku, takže třeba ještě hvězičku přidám. Nebo uberu? ()

fifox

Zklamání. Děj je neskutečně překombinovaný (a ne v tom dobrém "inception" slova smyslu) a dost bídně odvyprávěný. Divák celou dobu netuší, co se to vůbec sakra děje a i když je na tom hlavní postava stejně, není lehké se do ní vcítit - Langdon se totiž chová docela iracionálně. Orientaci v ději neulehčují ani zástupy ozbrojenců, co zároveň honí Langdona i sebe navzájem. Těch skupin s individuálními zájmy je tam zkrátka moc. Pasáže, kdy se vždycky jedna vedlejší postava ujme slova a jen tak mimochodem vysvětlí část zápletky, jsou navíc natolik kondenzované a rychlé, že nezbývá čas se nad nimi hlouběji zamyslet a nějak srozumitelně je přiřadit k předešlým událostem. Oproti dvěma minulým dílům také značně ubylo historických reálií, což osobně rozhodně nevítám. Přitom téma overpopulace je dost chytlavý a o obsazení snad ani netřeba mluvit. Hanks a Felicity jsou ale asi jediným důvodem, proč film vidět. ()

mr.cartman

Už poněkolikáté se mi potvrdilo, že když si nejdříve přečtu knihu a pak se podívám na film, tak se jedná skoro o jiný film, protože buď naschvál změní vzhled postav - blond vs. tmavé vlasy, v horším případě i pohlaví postav (zde ne, týká se jiného filmu). Závěrem bych chtěl říct, že jsem víc než šťastný, že jsem nečetl Šifru mistra Leonarda a film se mi díky tomu líbil... ()

helrohir

Predošlé dve filmové spracovania Brownových bestsellerov ma dokázali výrazne zaujať, a preto moje očakávania, aj vzhľadom k návratu osvedčenej dvojice Howard a Hanks, neboli zrovna nízke. Inferno nám viac menej prináša štandardnú schému sfilmovaného Browna, a to záhadami poprepletaný dej s postupným rozmotávaním vlákien neznáma, ktoré sem tam poriadne naruší nejaký zásadný zvrat. Všetko sa opäť odohráva v nejakej starobylej európskej metropole, kde sa môže divák aspoň takýmto spôsobom kochať architektonickými pamätihodnosťami. Film je opäť vhodne sprevádzaný svižnou Zimmerovou hudbou, ktorá dokáže v kľúčových scénach zdvihnúť adrenalín. Napriek viacerým pozitívam ma však Inferno nebavilo až tak ako predošlé dva filmy. Dôvodom je zrejme aj celkový nosný motív príbehu (vyhladenie ľudstva), či niektoré zvraty, ktoré v tomto prípade patria do kategórie "lacné". Ale svojím spôsobom sa na tom určite dalo zabaviť. 55%. ()

adamix

Najslabší diel celej série, pričom kniha je úplne geniálna. Väčšina vecí nie je ani spomenutých a záver je úplne zmenený, čím som si tvorcov sprotivil. Postavy nezaujmavé. Hanks už nezaujme a Jones je síce pekná, ale to nestačí pre formát jej role nestačí. Kvôli divnému castingu a celkovému rýchlemu sledu udalostí mi to pripomína nejaký rakúsky televízny film. Slabota. Za mňa 35%. ()

Hovadin

Výrazně zaostává za předchozími filmy pana Langdona. Chyběla výraznější zápletka jako třeba u předchozího dílu. Tady bylo vše víceméně čitelné. Snaha o humor se také moc nepovedla. ()

nula87

Rádoby konspirační thriller, ale ve skutečnosti banální jakože dobrodružná pohádka. Samozřejmě pár obratů o 180° nesmí chybět, nicméně nakonec je vlastně úplně jedno, kdo na které straně stojí. 35% ()

Arkagas1989

Robert Langdom potřetí a snad už naposledy. Inferno je asi nejhorší ze tří filmů. Bohužel. Námět totiž není vůbec špatný a to, co v člověku nechávalo otevřené otazníky při čtení knihy tady jaksi chybí. Celé mi to přišlo v podstatě ploché, nezábavné, přitažené za vlasy a oproti prvním dvěma filmům dost slabé. Pořád se díváme na mysteriózní thriller, kde se ale vlastně pořád jen utíká, nikdo neví před kým a kdo na začátku vypadal jako padouch, je na konci v pohodě. Celkově mi to přišlo i pro diváka, který knihu nečetl dost zmatené a místy nesouvislé, ale budiž. A úplně to zabila scéna, kdy vir exploduje v zabezpečené skřínce, kdy to vypadá jako by tam vybouchlo cosi ze scifi filmu.. Tohle už není moc dobré ani do pozadí, bohužel. Myšlenka, kterou Dan Brown vytvořil je aktuální, zajímavá a dala by se rozhodně ztvárnit lépe. Takže za mě bohužel, slabší podprůměr. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 23%, Audience Score - 36% | FDb.cz - 68,2% | No, co na to říct. I absolutní herecká špička má právo na jednu čistě komerční roli :) ..... Zpočátku psychologická pitomost snažící se držet krok s dobou za pomocí dvou flasbacků za minutu, poté již old-modern dobrodružství plné akce i napětí a velmi solidní plot-twist (knihu jsme nečetli). Proto snad i lehké překvapení, ale nad 60% rozhodně nepůjdeme, už ani za tu marnou a očividnou snahu vyhnout se žánrovým klišé. ()

Tominni

Tentokrát je hlavní tématem přelidnění a boj o to, aby nenastala katastrofa. Kombinace znovu krátkého časového úseku k vyřešení celé situace s dějem těsně před tím celkem funguje, standardní podívaná za tři hvězdy ()

ostravak30

Inferno je pro mě zatím nejslabší z třech uvedených dílů. Předně proto, že rozsévání viru mezi lidmi není ani nic nového ani nic originálního. Je to docela častá výhrůžka teroristů ve filmech. Tady je to ale okořeněno vyššími cíli. Jenže Robert Langdon zrovna neřeší žádnou velkou záhadu a nepátrá po jejím velikém odhalení. Jedinou záhadou je to, co si sám nepamatuje a že jde o virus, který je schopen vyhladit většinu populace se také brzo dozvídá. Tento sníme je pro mě spíše taková honička z jednoho místa na druhé, většinou po nějakých památkách, kdy v jistých chvílích dochází k překvapivým odhalením, ale jen co se postav týče. Namlsán prvními dvěma díly (hlavně tím prvním) docházím zklamání. ()

ruzmim

S odstupem dne hodnotím střízlivěji. Od Šifry je to na hony vzdáleno a třetí díl je o píď lepší, než díl druhý. Trailer se vždy snaží navnadit a čekal jsem tedy, že tajemství bude z plátna cákat. Necákalo se . Kladně opět hodnotím místa, kam nás Langdon zatáhl. Jinak bííííííída. 65% ()

mrnino

veľké sklamanie! musím filmu vytknúť dva veľké nedostatky a to: 1. to neskutočné podsúvanie toho, čo je dobré a čo zlé, kto je dobrý a kto zlý, kniha vám dala aspoň na výber. 2. ten neskutočne trápny "happy end", ktorý úplne iný ako v knihe. jednu hviezdičku dávam za to, že to aspoň natočili v reálnych priestoroch. ()

msp5

Velké zklamání! Pokud jste četli knihu, tak se do promítání ani nepouštějte. Opravdu velmi volné zpracování. Změna jednání postav nejenže absolutně změnila děj (tedy i závěr filmu), ale i jejich charakter a pak sledujete jakýsi mix kečupu a oleje v plastové krabici, který se nakonec ani nevypustí. A to jsem se na plešatou Felicity Jones tolik těšila... ()

matufran

Další typická Brownovka, kde nikomu nemůžete věřit. Po Šifře a Andělích to samé v bledě modrém, akorát se trošku obměnily kulisy. Nemůžu říct, že mě příběh do sebe nějak vtáhl, ale jo, něco málo jsem se dozvěděl, ale pořád to byla nějaká tucotová akční honička s návštěvami ne moc slavných míst. Nebyl jsem však nadšený jak u Šifry, abych si okamžitě začal o Dantem googlit první poslední. Co mi hlava nebere je posloupnost filmů, které jsou v návaznosti na knihy seskládaný úplně v jiném pořadí. Ono je to vlastně jedno, stejně nejsou propojeny. Co říct závěrem? Je-li Brown vaše srdcovka, tak to prostě "must see", jinak klidně projdě dál o nic zajímavýho nepřijdete. ()

muti

Asi jediná vec co mi tam fakt vadila bola že všetky tajné dvere do starých chodieb boli odomknute , stačilo len chytiť kľučku a potlačiť. Úsmevné. Ináč lepší film než som čakal. Určite o triedu lepšie ako predošlý Angels and Demons ()

Hanca1996

Stačilo mi vidět kousek a už sem si myslela své, divím se, že jsem useděla celé 2 hodiny, nemělo to vůbec hlavu ani patu. ()

RipperTM

Šel jsem na Hankse s Zimmerem. A byl jsem nadmíru spokojen. Ano, uznávám, že je Hanks lepší pod taktovkou někoho jiného, například Eastwooda. Ale za každou cenu hledat chyby? V tomhle je hodnocení ostatních filmátorů poměrně neobjektivní a odradí spoustu lidí od lepšího hodnocení. Inferno, jakožto magický název třetího pokračování Langdonova badatelství a putování po slavných pamětihodnostech světa, bylo pro mě opět, jako díly předešlé, kvalitním počinem světové filmografie. Stačí nebrat vše tak vážně a nechat se unášet na vlnách tajemna a mysterie, jak už ze žánru filmu vyplývá. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno