Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

Illioplius

Keby to bolo trochu tragikomickejšie, bolo by to fajn - a to práve vďaka zaujímavému deju. Spracovanie bolo trochu suchšie, ospalejšie, sem-tam nejaká neautentickosť (napr. politická TV diskusia), ale páčila sa mi pekne vykreslená manželská kríza. ()

kacirek_

Ústřední trojice výborná, zvlášť teda Kraus, ten mě dostával, on je prostě vtipnej a je. Chlapi jsou bestie a nikdo s tím nic neudělá :-). Sekretářka:"Dá si pak Niederle kávu?" Kraus: "dal bych si kafíčko" Chýlková"pan Niederle si nic nedá" Kraus"tak si nic nedám" :-D ()

Lipi21

77% REŽIE: **** KAMERA: *** SCÉNÁŘ: **** (neotřelé dialogy, nápaditá zápletka) HERCI: **** (trio Kraus, Trojan, Chýlková působilo velmi přirozeně a nevšedně) HUDBA: *** ()

akvidzerp

Vlastně to vůbec není špatnej film. Dýchá atmosférou přelomu milénia, kterou navíc umocňuje hudba Varteckého a Anny K. Skvěle zahrané Krausem, Chýlkovou a Trojanem. ()

Mara97

Navzdory nízkému hodnocení to vůbec nebylo špatné. Chýlková a Trojan ve svých rolích excelují, u Trojana se jedná o zaslouženého lva za výkon ve vedlejší roli, jen Kraus hraje jaksi stejně jako všude jinde - postavě z Gymplu či Vejšky jako by z oka vypadl. Stylem natáčení i hudbou mi to dost připomínalo Samotáře. Příjemná hodina a půl, jen se nemuselo tolik drahocenného času věnovat té dopravě - během těchto prodlev jsem měl jedinečnou šanci si prozkoumat staré okresní SPZ či původní podobu Nuselského mostu před rekonstrukcí. ()

GIK

Paní ministryně má vkusně vyzdobenou kancelář. Nelze si nevšimnout kvalitního obložení stěn a stylového globusu, který soudruzi vzdělávači strategicky umístili tak, aby byl hezky vidět z každého záběru. ()

Jonatána

Tak jsem se podívala (skoro, viděla jsem to od poloviny, když skončily moje oblíbené Myšlenky zločince na jiném programu). Kamarádka o tom básní, hlavně o Krausovi. Jo, ten asi jediný byl koukatelný. Jinak to bylo...prostě nudné, konec neuvěřitelně pitomý, Ivan Trojan i Ivana Chýlková, kteří jsou výborní herci, mi tady přišli naprosto o ničem. Celé mi to přišlo o ničem. Ale neviděla jsem polovinu fillmu, tak je to třeba tím. Nebo tím, že jsm čekala něco hodně dobrého, když je z toho moje kamarádka tak nadšená. A dostala jsem něco, u čeho bych snad ani neželhlila. Takže bych dala jednu hvězdičku za Krause, ale protože jsem to viděla jen od poloviny, přidám druhou za tu první, která možná byla o hodně lepší. ()

winstonik

Cynizmus stredného veku má i zopár svetlých stránok - títo ľudia nemôžu tvrdiť, že nežijú. Nebyť toho, že dej by sa pokojne vmestil do hodinového televízneho formátu, zaslúžil by si možno absolutórium. Inak je to veľmi solídna porcia chlapského cynizmu s naozaj vydareným záverom. ()

KdG

Další zbytečný film v podstatě o ničem. Netuším co v tom mělo být komediální, natož dramatické. ()

PaRi

Tedy se šestiletým zpožděním, ale přeci jsem shlédl tento film v televizi a jsem rád, že jsem se na něj nevypravil do kina, když byl čerstvý. Je to totiž spíše TV inscenace něž film. Však ona také tvorba paní režisérky je typicky televizní. Tenhle pocit mi ještě umocňoval jeden detail, který bude nejspíš osobní, ale nemůžu si pomoct – radnice Prahy 6 musí slušně vydělávat na pronájmu vily kousek od "Kulaťáku". Ta vila je frekventovaná v hodně TV novelách a filmech, většinou těch béčkových. Ale to jen jako takový úsměvný postřeh. Jinak výkon oné trojice je standardně dobrý – neurazí, ale ani nenadchne, ale co chcete hrát podle plytkého scénáře střiženého podle telenovel a pod režijním vedením, které je nemastné-neslané? Navíc film neskončí, ale jaksi přestane. Velmi brzy na něj zapomenu. Opět jedno zcela zbytečné dílo. Ještě bych dodal, že tabákový průmysl měl z tohoto filmu jistě radost. Zprvu jsem počítal v kolika záběrech se kouří, ale pak jsem to vzdal. ()

hekla

Zajímavé překvapení, netradiční příběh, trochu drama, trochu komedie, skvělá Ivana Chýlková a chemie mezi herci. Celý film má zvláštní, ne český, jakoby americký nádech, což velmi oceňuji a také skvělý soundtrack. Některé dialogy jsou trochu umělé, ne vždy jsou herci přesvědčiví a nevím nevím ten konec, ale jelikož to vybočujez řady, dávám za 3,5. ()