Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

gutshoter

Krause mam hodně rád, ale před zhlédnutím jsem mu moc nevěřil, nicméně mě vyvedl z omylu. Ono hrát vedle Ivanky a Ivana neni moc sranda... Průběhem jsem byl přesvědčený dát tři hvězdy, ale závěr mě v to neutvrdil. Nakonec to na mě udělalo dojem, že se natočilo prostě hovno. Hovno, který uplně nesmrdí :D ()

herr_carter

Jak tahle bezduchá pitomina mohla mít tehdy 3 nominace na Lva a jednu proměnit, to mi zůstává záhadou...............moje hodnocení = 2 z 10. ()

Zagros

Musím tě svést je spíše televizní film. Zdánlivě jednoduchý scénář nabízí x-tvou variaci na téma manželských vztahů a případných nevěr. Ač zajímavě obsazený, u mě spíše propadl. Krause mám vcelku rád, ale na roli svůdce se nehodí ani omylem. Tentokrát mě nepřesvědčil ani Trojan, ani Chýlková. Bylo to takové neslané nemastné. Slabý scénář, režie, nezajímavé dialogy? Nevím, ale na víc jak dvě hvězdy to není. ()

klukluka

Před dvaceti lety se mi to v kině nelíbilo, ale dnes mě to v televizi bavilo. Tenhle formát sedí tomuhle filmu líp. Špatný manželství drží díky ráciu často pohromadě líp, než sebeintenzivnější milenecký vztah. Dnes už věřím… ()

cab

Komorni drama da se rici o trojuhelniku hercu, kteri si (ne)chtene zkomplikuji zivot perverznim napadem jednoho z kamaradu, ktery chce opustit svoji zenu. V nekterych momentech mi bylo az lito protagonistu, jak se placaji ve svych polohach a filmu nedodavaji zadny impuls nebo naboj, ktery by kohokoli sledujici jejich pocinani prikoval k zidli ci jenemu mistu u obrazovek. A byl jsem tak zvedavy a nateseny. 45% ()

Bohemák

Přišlo mi to takové "od ženy ženám o ženských věcech". Tedy nic proti ženám, ale předvádět, jak je hrdinka neuvěřitelně hluboká a citlivá, zatímco 2 mužší hrdinové jsou naprosto ploší, to za chvíli začne nudit. Jsem jedinej, kdo z toho konce nebyl zrovna moudrej? Třeba už se píše druhá část... Za čtvrt hodiny může být hotová. ()

Ledkodlaq odpad!

Tento film se líbí hlavně mé ženě. Stranou herecké výkony, až na pár dobrých vtípků se mi film, kde chlap nechá znásilnit svou ženu svým kamarádem a ještě to natáčí, zkrátka líbit nemůže. A mou částečnou zálibu v Krausovi zase vyváží můj odpor k Chýlkové, takže zas nic. ()

Paity

Pro mě zajímavé jen v tom, že si ve filmu zahráli společně manželé "Krausovi", jinak mě to příběhově nijak neoslovilo. ()

kaygen.it

Hodně slabé, přestože námět nabízel zajímavou podívanou. Scénář je nezajímavý, situace nepravděpodobné a celé to nakonec vyšumí do prázdna. Příliš tomu nepřidají ani herci - hold škoda. ()

mirkaaa

Další z řady novodobých českých filmů, které mají sice dobré herecké obsazení, ale příliš nezaujmou. Přesto se na to dalo koukat. ()

mira007

Čekal jsem to lepší - je to pomalé, jednoduché, inspirované skutečností, dobře obsazené , ale takové nemastné neslané. Chýlková je extratřída a těšil jsem se na Krause, ale hrál tady způsobem, který jsem moc nečekal a tak nevím zda to hodnotit jako nepovedené herectví nebo jen síla zvyku očekávání. Konec moc brilatní nebyl. ()

crozet

Nejen v hranicích naší vlasti zřetelně nadprůměrný snímek, jehož psychologický, společenský i existenciální přesah mu může konkurence leda závidět. Nadhled a lehké pero režie a autorů působí až mrazivě a hranice klasických žánrů, jak je čteme výše ("drama", "komedie"), jim zdaleka nepostačily. Všem zaraženým doporučuju připomenout si poslední scénu, kdy ošklivec zírá do oken. Autenticita srovnatelná s dokumentem, podpořená jednoduchou, ale bezvadnou hudbou Tomáše Varteckého, která se na pár dní zařere pod kůži. S údivem civim na zdejších 54% a s pocitem, že jsem se vymanil z kolotoče převtělování, láduju plnou palbu. ()

Jelly

mně se to naopak dosti líbilo a herecké duo Chýlková + Kraus bylo skvělé. komedie? to snad ani ne... ale ten závěr byl opravdu poněkud nereálný, s tím bych souhlasil. ()

Honny2

Nemastné, neslané... České filmy mám rád, ale musíme si přiznat, že i mezi nimi najdeme ne zrovna skvostné snímky...jako všude. ()