Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

nirvanafan

Velmi zajímavá sonda do života a vztahů tří lidí. Nepřesvědčil mě jedině Kraus, u nějž jsem měla pocit, že chvílemi moc nehraje a jen odříkává text stále stejným způsobem. ()

Vojcl

Původně zajímavá zápletka, líbili se mi i všichni tři hlavní protagonisté..jenže v půlce filmu se děj nějak zasekne a jakoby se nemohl přesunout dál, a ten konec??? Ten jsem vůbec nestihl... ()

Mikita

Ten konec jsem nepobrala. Jinak absenci věrohodnosti vyjadřování u Jana Krause mi vynahradilo to, jak jim to s Ivanou Chýlkovou společně klape. ()

topi

Dynamická komedie o milostném trojúhelníku sází na hereckou třídu a zajímavý a nezvyklý scénář. Hudba Tomáše Varteckého film svižně podkresluje. Rozhodně dobrý příběh v záplavě Vieweghových hovadin. ()

YURAyura

Chtelo by se rict satira o krizi manzelstvi a politiky v CR. No ale jak historie ukazala, kdyz vsichni delame totez nemusi to byt totez. Chylkova sice po vzoru svych politickych kolegu pusobi krasne plasticky a argantne, ale jestli toto ma by jakymsi pokracovanim Casu slushu/dluhu tak to je vazne upadek na n-tou. Tak bych rekl, naprosto zbytecny film. ()

Damiel

52 % - Průměrný film, na poměry kvalit české kinematografie možná i nadprůměrný. Přišlo mi to takové vlažné, chybělo mi vžití se do děje, protože nikdo z hrdinů nepadl do oka. ()

decouble

Po dvaceti letech to působí jako takovej obstojnej televizní film (ale vůbec ne komedie), kterej není ani tak špatnej jako spíš divnej (ty strojený dialogy Chýlkové s Krausem jsou fakt mimo realitu). Když akceptujete Krause jako svůdníka a hlavní zápletku o domluveném svádění kamarádovy ženy, zbyde podivný background story o paní ministryni, kterou sleduje BIS. Z čistě historickýho hlediska to ale má i tu hodnotu, že to ukazuje, jak před dvaceti lety vypadala Praha a prsa Ivany Chýlkové. ()

kajas

Spíše televizně než celovečerně podané vyprávění o zajímavém milostném trojúhelníku. Základem úspěchu byla v tomto případě výborně obsazená ústřední trojice, zpětně mě dokonce trochu mrzí, že Českého lva tehdy nedostal Kraus (a Trojan ano), protože právě jeho role mi přišla nejlépe napsaná. Příjemný, neurážející, ale ničím výjimečný film. ()

Violeta

Škoda, že notorický opovrhovač Kraus dával najevo i opovržení filmem, ve kterém sám hraje. To si pak říkáte, jestli nejste opovrženíhodní i vy, když se - stejně jako já - dodíváte až do podivného konce. ()

Martin741 odpad!

Keby "pani reziserka" a "umelkyna" Andrea Sedlackova natocila 3hodinovu kravinu o miesani betonu, tak sa stavim, ze miestne podozrive entity a prechytrale tlchuby /Bluntman, Madsbender/ tu budu zase verejne dristat svoje pseudoynteleguanske blaboly o tom, ako sa "pani reziserke" skvele podarilo zobrazit psychologicky rozbor vody v mixe miesajuceho sa strku, piesku a cementu. Pochopitelne by potom cumeli kamerou do miesacky z roznych uhlov /90 stupnov, 180 a 270 stupnov/ aby pred rovnako postihnutymi kolegami vyzerali dostatocne kul a mudro. A pritom by sa stale len miesal beton v miesacke! Jo, jo - aj ja uznavam Sedlackovu. Uznavam jej miesto medzi takymi reziserskymi lamami ako bol isty profesor Vojtech Trapl, normalizacny Rezucha a nemecky Uwe Boll. No nic, tak zase a strucne : herci hrali hovno, reziu to nemalo, dej tiez nie a ja sa takymto "skvostom" velmi rad vyhybam. Xbliti. 0 % ()

Figu

Jako že Chýlková a Trojan jsou mistři herectví, o tom žádná, ale že se povede i role a výkon Krause, to klobouk dolů. Navíc mě zaujal i samotnej příběh plnej zoufalství, smutku, ignorace, lží a přetvářky! Fakt mě to bavilo, bohužel jen toho konce. Tam jsem čekal asi trochu víc... Nicméně na českej biják, určitě né špatnej počin. Navíc jako bonus několikrát Ivana vyšla s kůží na trh. 60% ()

angel74

Po herecké stránce dost dobře zvládnuté, ale scénář pokulhává. Vše, co se týkalo sledování BIS včetně reakce Ivany Chýlkové mi připadalo krajně amatérsky podané. Celkově bych to viděla jako maličko nadprůměrný televizní film, který se však promítal v kinech. ()