Musím tě svést

všechny plakáty
TV spot

Ve své komedii rozehrává scenáristka a režisérka Andrea Sedláčková příběh podivného manželského trojúhelníku. Autorka, která střídavě žije v Praze a v Paříži, nalezla inspiraci ve skutečném případu, který se odehrál na francouzské politické scéně. Události kolem pokusu o diskreditaci vrcholné političky přesadila do domácích reálií. Ministryně Martina žije v neuspokojivém vztahu s neúspěšným manželem Karlem, kvůli své politické kariéře však odmítá rozvod. Karel společně s cynickým kamarádem Otou nastrojí léčku, jejímž cílem je Martinu zkompromitovat. Jednotliví aktéři se ale do bezohledné hry o city zapletou více, než původně zamýšleli. Film stojí především na hereckých výkonech ústředního trojúhelníku – Ivany Chýlkové, Jana Krause a Ivana Trojana. (Česká televize)

Uesbe

Tak odfláknutý český film.... všetko odfláknuté, len to herectvo bolo aké-také. Absolútne nevyužitý potenciál. ()

Alex007

nezáživný nudný film ....celkový děj o ničem a závěr opět nudný ...... jednu hvězdičku dávám hereckému výkonu Ivana Trojana a tu druhou Janu Krausovi ....víc se v tomto snímku bouhžel nedá ohodnotit ()

zdenik

Příjemné překvapení, jasná, dobře čitelná ženská optika... Málo příběhu zase tolik nevadí, námět je sám o sobě nosný, bohužel to umělé nastavování záběry na proudy aut a silnice bylo spíše na škodu - cítím tady snahu dosáhnout alespoň té hodinky a půl do kin. S tím souvisí i celková klipovost a ilustrování hudbou. Na druhou stranu - proč ne. Finále za to stojí. ()

ostravak30

Kdybych si nepřečetl, že se jedná o námět dle skutečné události, asi bych tomuhle nápadu nikdy nemohl věřit. Ale je to zajímavé, jak vyřešit manželství. Snímek se skutečně pohybuje na pomezí komedie a dramatu. A někdy se tyto hranice stírají tak, až se jedná tragikomedii. Je to takový nemastný, neslaný snímek. Film, který nezazáří, ale také není úplným propadákem. Ivan Trojan je opět výborný, ale pravdou zůstává, že neznám film, kde by hrál špatně. Ivana Chýlková předvádí svůj standart. A Jan Kraus? U toho mám problém, že nevím, zda hraje špatně nebo dobře. Jeho herectví je tak nenáročně přesvědčivé a přirozené až působí dojmem, že snad ani nehraje. Za mě bych ocenil ještě hudbu, ale trochu přece jen vázne scénář. ()

majk_n

Kdyby tam nehrála Chýlková, která je o dva metry delší než ostatní a tím už handikapuje spoluhráče, a kdyby tam nehrál Kraus, který herecky v poslední době totálně propadá, tak možná ()

smrtubohem odpad!

Ou, tak tady jsem si zase moc dobře nevybral. Je to příšernost naprosto o ničem, kterou nemůže zachránit ani jinak výborný Trojan. S takhle blbou rolí sebelepší herec úspěch neudělá. Komedie? ANi jednou jsem se nezasmál!!! ()

Jack.Pott

Perfektní námět pro duši drásající thriller. Věrohodné herecké výkony tria Ivana Chýlková - Jan Kraus - Ivan Trojan. (Je podivuhodné, že v krátké upoutávce na mě Kraus coby bezkonkurenční svůdce s cigárem v posteli působil amatérsky, škrobeně, křečovitě. Ale v kontextu celého filmu, když jej pozoruju hodinu a půl, je opravdu okouzlujícím drzým bonviánem.) Musím tě svést je ale suma sumárum jenom takový zábavný, odpočinkový televizní film. Čím to? Možná ta atmoféra, ačkoli má velký potenciál, je banální jako písňové texty Anny K. ()

LuckyK

Jako krátká televizní insence na neděli dobré, ale jako celovečerní film? Žádný děj a tak banální dialogy. Kraus si vyloženě musel dělat srandu s tou svojí amatérskou nepřirozenou deklamací textu, to nemohl myslet vážně, tak špatný herec snad není. A najednou konec, z ničeho nic a ...nic. ()

Luswani

Pro mě docela překvapení. Myslím, že jsem tento film už kdysi viděl a nelíbil se mi. Ale teď musím změnit názor. Sice pořád nemám rád Chýlkovou a Krause, ale myslím, že to není špatný film. Hodně vypjatá byla scéna, kdy Trojan sledoval, jak Kraus znásilňuje Chýlkovou a bylo vidět, jak se to v něm pere, jestli tam jít a tím všechno vyzradit, nebo to dotočit. 70% ()

ZHODNOTITEL odpad!

Nominace na České lvy mě fakt pobavily. Plytký nechtěně televizní film o dvou úchylácích :D A dopadlo to tak, jak to dopadlo. Že Troška dostal za svého Kameňáka plyšového lva a tento film naopak pravého lva získal, nechápu. ()

Alden_Larson

Celkem standartní romantický film, ketrý ke konci nabere trochu černější tón. Děj není ničím výrazný, ale špatný taky není. Jedna vedlejší zápletka ale v jednom momentu skončí bez rozuzlení, což mě trochu zklamalo. Herecké výkony Trojana a Chýlkové byly dobré, Kraus byl ale výrazně slabší, nebyl špatný, jenom se mohl snažit víc. Prezentace není špatná, ale není ničím výrazná. Nepochopil jsem ale, proč je tam tolik záběrů na silnice plné aut, kdyby tam byly tři, nebo čtyři, tak si stěžovat nebudu, ale někdy jich tam je snad deset po sobě a vůbec nechápu proč. Hudba byla fajn, ale moc se nehodila. 6/10 ()

hrumsrt

Škoda, že na podobnou aférku nemají ty naše političky dost kuráže.. Námět o nastražení nevěry za účelem dobrých argumentů pro rozvod je podle mě sám od sebe docela zajímavý, akorát si říkám, a co tam jako budou hodinu a půl řešit. Ovšem snímek si hraje především s postavami, které i přestože od začátku mají jasně nastavené cíle, tak vlivem svých cest nakonec trošku prozřou.. Kdyby se do toho nemontovali emoce, půjde o chladnou prácičku, která by film udělala docela sterilním, avšak takhle když aktéři rozmýšlí do kdy to vlastně ještě hrají, a kdy už se jim hrát nechce, to bylo dobré.. Je tam sice spoustu absurdních až trapných situací, které jdou především za paranoií postavy ministryně Martiny. A současně si nejsem jistý zda tady nakonec má ten Ivan Trojan, co hrát a zda bych od něj neuvítal něco prozíravějšího. Ovšem to Krausovo (ne)herectví je tak unikátní, že i když je pravda, že o normální roli nezavadí, tak tihle plivající dementi jsou jeho.. V očekávání rozuzlení to bohužel lehce zklame, když si postavy uvědomí, že vlastně mají nějaké morální základy a skutečně tedy dojde k prozření, jen divácky to mohlo být daleko zajímavější v opačném případě.. Ve výsledku tak jde ale o uvolňující vztahovku, se kterou nemám vlastně větší problém. 55% ()

Weehaa

Deset z deseti a budu se hádat klidně s celým světem. Za Chýlkovou, Trojana, Krause. Za zajímavý námět. Za skvělou hudbu Kurtizán a Anny K. Za konec, jakkoliv nepopulární, přesto naprosto odpovídající realitě. Z dialogů mezi Krausem a Chýlkovou je místy cítit improvizace, což přidá na autenticitě a uvěřitelnosti. Ano, Jan Kraus vzhledem ke svému uvolněnému prosím obličeji těžko padne do vážných rolí, ale mně se podařilo se na něj koukat a vidět postavu, ne moderátora každopáteční šarády. Film má příjemně krátkou stopáž a vyvolá spoustu otázek a námětů na přemýšlení. U mě dobrý. U mě super. "Ale spát s Tebou nebudu!" "Ne ne, to by bylo strašný." ()