Světlo mezi oceány

• USA The Light Between Oceans (více)

Válečný hrdina Tom Sherbourne (Michael Fassbender) po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie kde si najde i milující ženu (Alicia Vikander), jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Bohužel po čase zjistí, že není schopna donosit jejich dítě, což obrátí jejich svět v tichém přistavu naruby. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva. (Magic Box)

Natea88

Tolik lásky, bolesti, zoufalství, odpuštění a obětování se, až z toho mrazí. Emocemi nabitý příběh s překrásnou nehostinnou krajinou, geniálními hereckými výkony a zvláštní pachutí, která vám možná nedá spát. ()

Kimkong

Do válečného veterána, který chce být sám a přihlásí se jako strážce majáku v té největší australské prdeli se zabouchne největší kost široko daleko. Nedaří se jim vytvořit rodinu, dokud k majáku nedopluje člun s mimčem. Poté Michael zápasí s tím co mu nařizuje povinnost a s tím co chce on sám nebo jeho žena a později s pocitem viny. Co bude s nalezencem,kde se tam vzal a kdo jsou jeho rodiče atd. to řeší asi polovina filmu, kde závěr je trochu doják i s ne příliš zdařilým skokem v čase. ()

Pete

Tento film je především opravdu moc, moc, moc dlouhý. Takže co naplat, že tu jsou pěkné záběry a slušné herecké výkony, když je to bohužel až ubíjející. Na přemýšlení tu toho najdeme nicméně dost. Co všechno jsou ženy ochotné udělat, aby měly vytoužené dítě? Jak hrozné musí být o dítě přijít? Těžká témata - vina, svědomí, a odpuštění. Chceme si vůbec klást takové otázky, zvlášť u filmu, který svádí svou romantickou linkou k tomu ho zařadit do kategorie "k žehlení"? ()

adamix

Nie sú to len geniálni herci, ktorí robia film divákom prístupnejším, je to hlavne srdcom, ktorým je tento nádherný a zároveň veľmi smutný príbeh odrozprávaný. Niekedy si vás film získa do takej miery, že sa vám to ťažko opisuje. Toto je ten môj prípad. Áno, slzička padla :). ()

subic

Miluju Rachel Weisz, to je známá věc a to byl důvod to vidět. Michael Fassbender jako nový strážce majáku 160 km od nejbližší civilizace a jeho příběh svědomí. Ale nejen jeho, ale taky jeho manželky Alicia Vikander. Příběh se odehrál před více jak 100 lety a je pozoruhodné, jak se od té doby změnily lidské hodnoty. Tak ti nevím, jestli to je ještě na 3 nebo už na 4 frčky. ()

PlysovyMacko

Zapletka sa toci okolo najdeneho (ukradnuteho?) babatka, kto ma nanho narok a kto si zasluzi trest. Postavy sa chovaju realisticky a ta situacia nie je lahka ani pre jednu stranu. ()

a0001

Taký kľudný život mohol mať Tom, ale nie, on si zoberie so sebou na maják ženu. Film veľmi emotívny, dej mierne uťahaný, ale herecky skvelo zahraný. ()

maraHCV

Romatická pecka která uplyne jako voda.Alica Vikader je kočka a vše jsem ji věřil,Michael Fassbender opět výborný a zase mě prostě bavil,ten by snad udělal dobrý film i kdyby ho dělal Troška! :D ()

Vasyl

Za 3, ale čtvrtá není daleko. Pokud majákový drama, takhle by to šlo. A pokud nezačne chrlit haranty, čeká Alicii podobnej počet nominací, jako má teta Meryl. ()

robfi

tak me to citove vzalo ...cervena knihovna a drama a pekni herci a hezky natoceny film, all in one. Po dlouhe dobe me neco opravdu divacky zaujalo, i kdyz mne mrzi, ze to byla v podstate telenovela :(. ()

Gregor_Samsa

Lehce melancholicky zastřená a romantická první půlka se v druhém poločase láme do času přetěžkých rozhodování, kdy existují jen špatné a ještě horší volby. Trošku divoký příběh o pravých a náhradních maminkách a jak se to všechno může skoulet dohromady. Michael Fassbender jako kameňák s citem pro spravedlnost a Alicia Vikander slušivá jako vždy. Fajnovka pro čtvrteční či nedělní domácí večer. [60%; 2017-02-09 Home sweet home] ()

LencaN

Uplynula už nějaká doba od toho, co jsem film viděla a tak mohu s klidnou hlavou a srdcem napsat komentář. Je totiž fakt, že mi tenhle příběh vůbec nepřidal na dobré náladě, spíš mě pojalo jakési zoufalství a stesk. Sice je tady láska stěžejní, ale všechno kolem je nepříjemné drama. Dusná atmosféra, těžké volby, životní oběti, lži a psychická bolest. Nový strážce majáku na opuštěném ostrově si vezme mladou usměvavou slečnu z pevniny a doveze si ji na maják, kde spolu chtějí založit rodinu. Jenže Isabel o miminko přijde. Začíná tak řetězec psychického nátlaku jeden na druhého i přes to, že se milují a do toho se jim přihodí ještě něco mnohem překvapivějšího. Mně osobně bylo hned jasné, k čemu jejich kroky budou spět, kde bude v budoucnu problém, ale taky jsem chápala jejich pohnutky. Sice byl celý film takový drsnější a opravdu záběr na hlavu, ale vždycky to bylo odůvodnitelné nějakým citovým vlivem. Těžko se to popisuje, je potřeba to vidět. Ale já už film viděla, chválím za slušného zástupce čistého dramatu, ale znova už to zažít nechci, protože jako asi vnímavější člověk mi to vůbec nedělalo dobře. Každopádně Fassbender a Vikander hráli úžasně, lokace byla neskutečná, běhal mi mráz po zádech jen z toho, jak tam neustále pořád fučelo, bylo škaredě a nikde nikdo. Filmařsky povedené. ()

Elisson

Taký manžel, to je teda výhra.....Prvoradá je manželka, nie nejaká všeobecná správnosť. Každopádne kulisy a herečka sa mi páčili...a bolo to nápadité, v prípade chlapa aj na samostatnú štúdiu o tom, čo znamená láska pre psychicky zničených jedincov... ()

rigby

Příjemný film, který zvolna plyne, ale diváka nenudí. Ačkoli je děj docela snadno předem odhadnutelný, i tak se každý rád podívá na scény s krásnými přírodními scenériemi. Jednání jednotlivých postav lze snadno pochopit a vžít se do jejich mysli. Příběh určitě zanechá stopu v duši, je hluboký a zoufale smutný. ()

Matonny1012

Aliciu vikander mám poslednú dobrú veľmi v obľube super herečka celkovo herecké výkony boli super príbeh dosť silný nemám moc co vytknúť možno len tu dlhú stopaz ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)