Světlo mezi oceány

• USA The Light Between Oceans (více)

Válečný hrdina Tom Sherbourne (Michael Fassbender) po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie kde si najde i milující ženu (Alicia Vikander), jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Bohužel po čase zjistí, že není schopna donosit jejich dítě, což obrátí jejich svět v tichém přistavu naruby. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva. (Magic Box)

paganSK

Co by chlap neurobil pre zenu ktorá ho prosí na kolenách ? Veľmi dojemná dráma o ŽENE ktorej boh nepožehnal. Fassbender super , doslova pravý chlap ktorý vie co je správne a nesprávne. Vikander tiež dobra , pre niektorých zevraj otravná , ale myslím si že sa dobre vžila do svojej roly - pochopiteľne , ktorá žena by sa správala inak? Izolácia na ostrove tiež dokaze nazhromazdit emócie. Na konci boli aj slzy, ostal som niaky citlivý :( Prekvapenie roka pre mna. Teenegeri , nepozerať - toto je film pre dospelích. + skvele herecké obsadenie + predloha ()

lineker

Veliký, láskou obehnaný a hvězdným prachem dvou evropských megaherců provoněný epos, který i přes pomalejší vypravěčské tempo nenudí. Díky skvělé režii a hereckému kumštu, se z toho naštěstí nestala červená knihovna a la Rosamunde Pilcher nýbrž s vkusem odvyprávěný příběh s mnoha emočními, lidskými a morálními linkami. ()

jarkametelka

Velmi dobre drama,ktere potesi inteligentni publikum,ktere stve porad se divat na americke "komercaky",neboserialy plne vrazd a uz dlouho nevideli "poradny" film.Reziser si velmi dobre poradil s romanem,ktery se stal bestsellerem a hlavne jeho snimani prirody s naznaky poeticnosti nemaji chybu.Herecke role tez nemaji chybu.Fassbenderovi verite vse co mu v ocich uvidite a o Alicii Vikander nemluve.Trochu me mrzi,ze nedostala vice prostoru Rachel Weisz a nektere sceny mohli byt trochu dramatictejsi a delsi,aby se divakovi zaryly vice do kuze,ale i tak davam 5 hvezdicek za to,ze vznikl po delsi dobe pekny film,ktery potesi citlivejsi damy,tak i citlivejsi pany. ()

dr.Queen

Těžký film na večer ;-),špatně se mi usinalo.Hezky natočený dojemný příběh.Ale ten osud postav,nevím co komu udělali. ()

Gmisiycs

Ta jedna hvězda je na hraně. Je to kopie stovky příběhů lépe natočených, lépe zahraných a hlavně dříve uvedených. Plagiát a nuda, zatímco si chce hrát na umění. Známku odpadu dávám obdobným filmům. Ani nevím, co mne vede k té jedné, nezasloužené hvězdě. ()

MiLuka

Michael Fassbender zahraje úplně vše - je geniální a pro mne velice zajímavým hercem, na kterého se vždy ráda podívám. Obzvlášť mu sluší role historické - ať už Edward Rochester v Janě Eyrové (19.st) nebo válečný hrdina Tom Sherbourne v tomto melodramatu. Je to herec s oduševnělou tváří, který hraje očima i gesty tak, že předává pocity na diváka a může si dovolit skoro vše, včetně romantických poloh, které jsou díky tomu o to intenzivnější. Stačí jeden jeho pohled a cítíte tu lásku, touhu, bolest, žal a zklamání. Jen díky němu jsem film prožívala a nepochybovala o ničem. I když i Alicia hrála skvěle a jde jim to pěkně dohromady. Bonusem byly krásné záběry krajiny a dojímavá hudba. Scéna, kdy přijeli pro malou Lucy na ostrov a pak ji vytrhli matce z náručí mi rvala srdce! - A i když jsem doufala v o něco lepší konec, i přesto byl krásný. Díky Michaelovi pod 4 hvězdy jít nemůžu. Opravdu ODUŠEVNĚLÉ. ()

walsidal

Zdecimovaný psychickými útrapami první světové války přijme Tom Sherbourne službu strážce majáku na ostrově Janus u západního pobřeží Austrálie, aby si tady o samotě mohl srovnat své myšlenky. Jeho původně tříměsíční služba se prodlouží na tři roky a do jeho samoty vstoupí žena Isabel. Malý ostrov lásky, na kterém spolu žijí, se však postupně začíná proměňovat, když Isabel dvakrát potratí. A právě v těch dnech moře přinese k jejich ostrovu loďku… Tak začíná melodramatický příběh o lásce, samotě, odpovědnosti, zradě, touze po dítěti i o tom, že nelze vlastní štěstí postavit na neštěstí jiného. Ve filmu hraje důležitou roli svým způsobem fascinující prostředí samoty ostrova strážce majáku, kdy velká vzdálenost od lidí jakoby evokovala představu, že činy, které nikdo nevidí, se také nikdo nedozví. Čas se tu rozlévá stejně konstantně jako oceán kolem. Jenže i v poklidném toku času lze udělat rozhodnutí, které všem změní od základu život… Ve skutečnosti je ostrov Janus v souostroví Palmer, které je součástí Antarktidy a má podstatně chladnější podnebí než ve filmu, navíc od pobřeží Austrálie je velice vzdálený; podstatně blíže je odtud k pobřeží Jižní Ameriky. Jméno tohoto ostrova bylo tedy ve filmu zvoleno spíše symbolicky, neboť jak je v něm i zmíněno, Janus je v římské mytologii bůh začátků a konců… ()

typa

Hned zezačátku filmu se mi vybavil Fassbender v roli Junga v Nebezpečné metodě a v závěrečné scéně rovněž. Nejvíc se mi ale líbila Alicia Vikander, která hrála jako bohyně. Líbila se mi i krásná příroda i příběh, jenom ten konec mi připadal takový nastavovaný. ()

pupidup

Frigidni film .. drama bez hloubky, kteremu hsem neverila ani slovo..s infantilnim patosem. Hruza!!! Ze jsem vydržela az do konce... ()

Juseppe

Film se snaží ve dvou hodinách pojmout časový úsek celého dospělého života dvou lidí a odvyprávět několik dramatických příběhů, z nichž každý by vydal na samostatný film. Příběh lásky - od prvního setkání, přes oťukávání, zamilování a vývoj vztahu, vedoucí až ke zcela zásadnímu rozhodnutí o svatbě a společném životě sami na odlehlém ostrově, přece v sobě může skrývat spoustu otázek a dilemat, tady je jen letem světem sestříhanou předehrou pro příběh jiný. Bylo by lepší ho úplně vypustit a začít až na ostrově. Příběh přivlastněného dítěte – má potenciál, Alicia Vikander je uvěřitelná ve svých emotivních scénách, zajímavá dvojí zápletka (rozdílné postoje obou manželů a potom setkávání se skutečnou matkou na maloměstě), ale rozhodně se obě zápletky daly mnohem víc vyhrotit a přinutit diváka intenzivněji cítit jak obtížnost stěžejního rozhodnutí, tak jeho tíhu, narůstající exponenciálně s časem a věkem dítěte. No a třetí příběh - dospělé Lucy/Grace, odbytý v jediné scéně během pár minut, byl už zcela nadbytečný, protože ve vymezeném čase ani nic odvyprávět nemohl. Zachovat atmosféru, kameru, krásné záběry přírody a západů slunce, ale udělat z filmu čtyřdílný seriál s propracovaným vývojem postav, nechat je diváka opravdu dobře znát, než dojdou do kritických rozhodnutí a ty pak skutečně vyždímat, byl bych asi spokojený. Takhle si připadám, jako by mě při prohlídce muzea v Louvre nutili běžet. ()

Portyc

Film má dvě slabiny: velmi předvídatelný děj a těžko pochopitelné, až nelogické, chování hlavního hrdiny. Zachraňují to ale výkony ostatních postav a krásné exteriery, takže koukat se na to dá. ()

HombreT

Cianfrance je divadelník. A ja mu ďakujem za opätovné prinesenie drámy ba skoro až tragédie do môjho gusta. A Alicia mi priviedla ženskosť v najvyššej miere. ()

Sejkorka

4,5 * , 85% ... Výborný film. Skvělí herci, děj plný zvratů bez příkras. Bez výrazného happyendu. Není-li jím návrat rádoby dcery k samozvanému otci. ()

Iloveporn odpad!

Podobně cáklý jako 50 odstínů šedi, jen se tam navíc nimraj v zločinu a trestu. - Hlavní hrdina je jakoby poznamenanej válkou, ale nijak to není vidět, kdomě toho, že kouká do prázdna. Žádný buzení se s křikem z nočních můr, nespavost, žádný samomluvy, žádný záchvaty vzteku či nekontrolovatelnýho pláče, žádnej třes. - Je to jako kdyš si naivky představovaly, že zdravotní sestra jen natřásá polštář hrdinům. - Pak tam hrdinu sbalí již slečna, co přišla o dva bráchy a rodiče s tím asi nějak zápolej, jen nám o tom jen náznakem poreferuje, místo aby nám to režisér třeba ukázal, když už to je film. Pak se vezmou, asi se mají mít rádi, ale není to nijak vidět. Žádná komplicita, jakoby jen seděli najednou v jak čekárně na kožním. Člověk se jen bojí, že se tam někomu třeba změní pohlaví. - Pak tam je potrat, on na ní pořád "Řekni mi, co mám dělat?" jakoby to medicínsky nevzdělaná holka mohla nějak vědět. Ona odpovídá stejně pitomě. Už už jsem čekal, že to přepne do Monty Pythonů a on jí tam ten fetus zase narve zpět s nějakou vtipnou hláškou. Pak zas ona hledí do prázdna, objeví se tam loďka s Plaváčkem a mrtvolou. - Dítě si nechá, ale nějak je jasný, že z toho bude průser, asi jako když najdete kufr s prachama a drogama a je jasný, že mafie si ho přijde vyzvednout, protože na kufr s prachama neplatí "sejde z očí, sejde s mysli". - No a pak už jsem to fakt nedal. Vůbec mě to nezajímalo. - Jinak tam byly hezký záběry, ale od filmu čekám něco víc, než co zvládne pár pohlednic. ()

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Znáte novou švédskou superhvězdu?

Znáte novou švédskou superhvězdu?

25.05.2015

Seznamte se s Alicií Vikander. Možná si teď nemůžete její obličej zařadit a marně přemýšlíte nad tím, kde přesně jste ji viděli. Takže nápověda: Pokud občas utečete mimo mainsteamovou klasiku,… (více)