Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

Jhershaw

Vzhledem k režisérovi a kladným ohlasům jak na IMDb tak na rottentomatoes jsem asi čekal trochu a víc a možná něco jiného. Co se povedlo - Mel se do role hodí (záměrně neříkám hraje), a odlehčení v podobě vtipných dialogů bodlo. Co by mohlo být lepší - víc akce. Jdu-li na půlnoční film, čekám odvaz, akci nebo nějaký bizar. Ale tady se pomalu buduje.. ale co, napjatá atmosféra těžko. ()

Indiana

Mel Gibson si v šedesáti letech střihnul největšího drsňáka za celou svojí kariéru, proti kterýmu působí i Porter z Odplaty jako nějaká slečinka. Akce je málo, ale je docela drsná a celkově se jedná o dost těžce béčkovou záležitost, ale Mel na to pořád má a díky němu mě to bavilo. 70% ()

Cappuccino

Štandardný akčný thriller s klasickým príbehom o drsnom otcovi, ktorý zachráni svoju dcéru. Gibsonovi rola sadla, s bradou pôsobil poriadne charizmaticky. Fajn jednorázovka. ()

S.Quentin QUALE

Těžko se dá spokojit jen s eRkem. Zápletka nestojí za řeč, ale budiž. Pokrčenej xicht Mela Gibsona by před kameru neměl lézt už vůbec, nejde-li o akční film geriatrického typu Postradatelných, radši bych ho viděl na jiné židli. I tak to celé ještě s trochou tolerance jde ustát, bohužel závěr je tak prachbídnej, že to radši rychle dopíšu a mažu, nebo to ještě shodím na dvojku. Od Richeta vyložené zklamání, protože je to tupá blbost. 55% ()

Rominator

Bývalý trestanec John Link (Mel Gibson) je kontaktován svojí pohřešovanou dcerou Lydií (Erin Moriarty) ohledně půjčení hotovosti, protože se dostala do situace, kterou sama nezvládne... Mel Gibson je stále bourák a má na to, ale chtělo to trochu vypilovanější příběh. Akce špatná nebyla, ale zkratkovitých 82 minut filmu bylo prostě málo. V závěrečných titulcích filmu je uvedno, že vznikl v roce 2015. ()

Allien.9

Přemýšlím, koho může tenhle film dojmout. Trestance? Bývalé trestance? Alkoholiky? Alkoholiky na odvykačce? Stejné "lost souls", mezi které patřil i hlavní hrdina? Nic proti ničemu, i milionkrát viděné téma může občas bavit, někdy ale holt méně, což je právě tenhle případ (třeba ta honička na motorkách ale byla pěkná... a krátká). Gibson, kterého nemusím jako člověka, ale miluju jako umělce, je jako stárnoucí rebel fajn, rebelem byl ostatně už od mladí, daleko větší problém mám s dcerunkou. Ač se nejedná o spratkoidního teenagera napřesdržku (respektive na kulku do hlavy), je to pořád holka s xichtem a postavou modelky, co ve čtrnácti utekla z domova bez lásky, aby se mohla paktovat s největšími vylízanci, ale přesto dokáže z tetování poznat Dona Quijota, identifikovat potenciální melanom a plodit jednu fylozofyckou větu za druhou. Pardon, ale tohle vám nežeru. Alespoň ne při americkém systému školství.;-) ()

HAL

Mel Gibson žije a pořád ještě umí hrát Mela Gibsona, třikrát hurá. Trochu Mad Max, trochu Martin Riggs a samozřejmě i ten drsňák z Odplaty... jen je mu tedy už asi devadesát, což mu jen nabrousilo hrany, takže už se nesere vůbec s ničím. A vlastně u toho s tím svým civilně hraným buranstvím vypadá i přirozeněji než Liam Neeson. A nesere se s tím ani režisér, což je pro jednoduché akční béčko více než příhodné, začátek zápletky vypadá sice jako hluboké rodinné drama o hledání cesty otce k nezdárné dceři, ale na tohle se tu fakt nehraje. Radši rozšmelcovat pár mexických gangstas na krvavé bifteky, sarkasticky to ohláškovat, a s brokovnicí v ruce jít rozstřílet na kusy další kus středozápadního vidlákova. 7/10 ()

misterz

Súčasné Gibsonove akčné filmy už nie sú to, čím bývali kedysi. Gibsonova postava je síce zvyčajne zaujímavá, ale charizma akčného drsňáka sa už akosi pomaly vytráca. Inak tomu nie je ani v tomto prípade. K lepšiemu dojmu nepomohla ani dejová linka, ktorá sa síce tvári hrozne moralizujúco, no v podstate si ide už tisíckrát predtým opozeranou a klišoidnou cestičkou problematického vzťahu rodiča s potomkom - často nudné, povrchné a s pocitom zbytočnosti. Keby tu aspoň z konzumného hľadiska bolo viac akcie, no žiaľ ani v tomto smere film nejak extrémne nevyniká. A čo sa týka povestného Gibsonovho humoru, tak niečo tu bolo, ale hrozne málo na to aby snímok výraznejšie zaujal a utkvel v pamäti. Slabší priemer. 55/100 ()

Vančura

Asi mám problém s filmy, které do české distribuce vynese podle mě jen to, že v nich hraje nějaká osvědčená herecká značka - nechápu, že může jít někdo do kina na nějaký film jen proto, že tam hraje slavný herec. Bezprostředně po projekci si myslím, že ten film za vidění v podstatě nestojí a že je možné ho s ledovým klidem ignorovat. Neobjeví se zde nic, co by člověk neviděl v hromadě jiných filmů tohoto ražení v předchozích letech, a dokonce mám i pocit, že ten film ani nevyžaduje vidět v kině, protože jsem zde nenašel žádnou přidanou hodnotu z velkého plátna nebo super zvuku - ten film by úplně stejně zafungoval i v televizi (kde se nejspíš beztak brzy objeví, pokud po něm sáhne Nova nebo Prima). Ne že bych se u toho vyloženě nudil, ale podle mě se ten film rychle vykouří z hlavy a za pár týdnů si člověk ani nevzpomene, že to viděl. ()

Javert

Něco, co mi mezi filmy dlouho scházelo - film, ze kterého vyzařuje duch syrové, nepřikrášlené Ameriky se všemi svými pozitivy a negativy (které v tomhle typu snímku samozřejmě převažují). Možná se pletu, protože jsem už delší dobu neviděl, ale Blood Father mi připomněl o čtyřiadvacet let starší, ale neméně skvělý film Red Rock West s Cagem a Hopperem, který člověku nabízí přesně to samé. I Mel Gibson se pro roli hodí jako v současné době snad nikdo a ač se nejedná o Oscarové vystoupení, v několika momentech jeho postava připomene jak tu z Odplaty, tak z Lethal Weapon. Nepřistoupíte-li k Blood Father s přehnaným očekáváním, myslím, že vás může jen příjemně překvapit... ()

mzss1

(58%) Rozhodně jsem se na tohle dílko těšil, ne, že ne. Mela Gibsona mám rád, není pochyb o tom, že umí hrát skvěle. Mrzí mě, že v poslední době ho Hollywood odsuzuje jako někoho „Bejvávalo“. Doufám, že do budoucna nás ještě Mel překvapí. Pro mě se Melův comeback konal filmem Na hraně temnoty (2010) – tam jsem dal skoro plný počet hvězdic. Drama Pan Bobr – zpočátku jsem si myslel, že to bude blbost, ale nakonec to byl koukatelný film. Ostatní filmy za moc nestáli, až na zápornou roli v Expendables 3, kde mě Mel doslova nadchl. No, nyní k věci. Blood father už byl delší dobu natočen až jsem se obával, zda-li to vůbec vyjde. Trailery a moje osobní pocity před shlédnutím byly celkem nadějné. Nicméně ve výsledku jsem trochu zklamaný. Neočekával jsem kasovní trhák, jen mi to přišlo trochu odfláklé – dost aspektů mi tam chybělo. Nechci si hrát na nějakého kritika, co vidí na všem mouchy. No, jsou přece lepší filmy a nemůžu být nadšen hned ze všeho. ;) Tak skočíme nejprve na pozitiva. Mel Gibson zvládá herectví furt výborně. Opakuji se, ale přesto doufám, že ještě natočí pár skvělých filmů, prostě musí! ;) Takže roli v tomto snímku jsem mu sežral i s navijákem, měl skvělé hlášky, zejména při první akční sekvenci, kdy se protivníci snažili dostat do karavanu. Tam hláškoval jako o život. Za zmínku stojí i jeho relativně dobrá kondice a figura. Vztah otec s dcerou – to zde bylo vcelku slušně pojato. O akci tento snímek rozhodně není. Nechyběla mi tu. Pár přestřelek tu máme, krátkou honičku na motorce a krátké vyvražďovací finále. Finále bylo krátké, ale přesto to mělo slušný nápad s motorkou. Předvídal jsem ho, ale nevadí. No, mrzí mě, že tu Mel nemá nějaké drsnější souboje, jen menší pranici na konci v autě. Čekal jsem, že to bude trochu drsnější, napínavější, prostě bohatší na scénáři. Jasně, omívá se tu u uživatelů CSFD, že je to takové reálné, mírné a ne moc přehnané, ale to není prostě vše. Sakra, možná můj koment vypadá dost negativně, ale rozhodně nehodlám tento film kritizovat. Jsou horší snímky, jen se prostě jedná o lepší průměr, možná mírný nadprůměr. Máme tu klady a hlavně skvělého Mela. Jen je to moc obyčejné a krátké. Celkově je problém v tom, že už bylo natočeno dost filmů. Přesto Gibsona chválím za jeho skvělý herecký výkon a těším se na jeho režijní válečné drama, které uvidíme v kinech na podzim. ()

Snorlax

Nesmírně nudný film, o němž se distributor v návalu euforie rozhodl vyhlašovat, že je akční. To ještě v Lionsgate neviděli Křemílka s Vochomůrkou, to je teprve akční nářez! Na filmy s Melem se dívám celkem ráda, protože mívají nádech humoru. Mno, tak ani tohle zde nevyšlo. ()

HoneyBunny

Průměrný akčňák o polepšeném postarším badassovi, co musí splatit svůj dluh (tentokráte dceři). To nejzajímavější na Ve jménu krve je zarostlý, vrásčitý, nabušený Gibson. Tahle role mu sedne. Jako oddechovka ideální. ()

Anderton

Ak by v tom hral Lorenzo Lamas, alebo aj Antonio Banderas, tak by to asi pri takomto scenári a spracovaní vyšlo na rovnako, ako s Melom. Čiže celý Blood Father je skôr materiál na dvd. Ale zase prečo to vidieť ako negatívum, ak sa podobný oldschool akčný filmík ocitne v programe multiplexov a vlastne sa tam vôbec nehodí. Rýchlo to odsýpa, Gibson je vážne cool, najmä ma prekvapila jeho maskulatúra a to jeho otravné decko vážne potrebovalo konečne preplieskať. No ale od mexického drogového gangu je to trocha iná káva, ako od rodičov, že. Ak by tam bola nejaká dlhá, vysokorozpočtová akčná scéna, tak by som sa vážne nasral. ()

AppleCore

Jednoduchý zápletce navzdory zůstal její potenciál v případě tohohle filmu promarněnej! Je hodně vidět, že Jean-François Richet z toho chtěl mít vztahový drama o otci a dceři, narvat do toho trochu akce a přihodit funkční emocionální rovinu, pod rukama se mu to sype ale v podstatě celou dobu (82min) právě díky akci, protože ta je tam minimálně jednou dost násilně naroubovaná. Hodně tomu taky bere nesmyslně rozházená kamera, ne úplně dobrej soundtrack (v závěru je nepochopitelně skvělej), stejně tak příliš přímočarej a rychlej děj. Přitom závěrečná zpověď je vyloženě strhující a přechod do titulkový pasáže pak zanechá větší údiv, než všechny dosavadní průstřely. Tohle chtělo dvě hodiny a lepší scénář. Jinak jako oddychovka na večer funkční a Gibson parádní! ()

Kudly4

No moc se mi do tohoto filmu nechtělo, ale nakonec se z toho vyklubala parádní jízda. Gibson zahrál na výbornou, Erin kočička, stopáž je úplně akorát, film odsejpá. Několik fakt dobrých scén, finále "povedené". Doporučuji. ()

Zodd

Melu Gibsonovi je 60 a je prošedivělý, ale pořád na to má. Myslím, že věk příliš nepoznamenal jeho kondici ani herecké schopnosti. Od filmu jsem jinak čekal trochu konzistentnější příběh a vzhledem k některým scénám i aspoň trochu psychologie. Ale nevadí. Akce je fajn a kecací scény svůj smysl mají, nevyznívají jen tak do prázdna. A hlavně si z toho ještě z toho den po projekci (teď je na hodinách 0:17, aby nedošlo k nepochopení) něco pamatuju. Vypadá, že oslava zločinu na filmovém pásu nadobro končí, ale může to být jen moje intuice. I tak nemám důvod dát méně než 4*. (Projekce 12. 9. 2016, Kino Atlas, 20:00) P. S. Před začátkem filmu pustili na plátně rozhovor POMa s Jean-François Richetem a Melem Gibsonem. Pobavil jsem se stejně jako zbytek sálu. Nic ve zlém. ()

Yoshitsune

Sakra ten bastard mně trefil......do prdele, do prdele, jak sem se sakra dostal do téhle situace ? Ještě před pár dny, sem byl v prdeli světa a tetoval tamější burany a najednou mi zavolá moje dcera, kterou sem tolik let neviděl a chce po mně pomoct. Jasně že sem ji kurva pomohl, je to moje dcera, prej je v totálním průseru a chce prachy, ale je na fetu takže ji musím udělat tvrdý detox, sice to bude těžký, ale co já taky už dva roky nepiju. Kurva, kurva, kurva !!!! Po mí dceři jdou zasraní mexikánci, policajti a ten děsivej bastard Sicario, do hajzlu ten zmrd vypadá děsivě a odhodlaně. Ale já nedopustím aby moji dceři někdo ublížil i když mně zradí moji bývalí parťaci. Stále je tu šance se z toho nějak dostat, stále je tu šance. No a sem tady a krvácím, a ten zabiják se blíží, ale já nedopustím.....aby moji dceři kdokoliv ublížil.....už...už je tady...... PS: Za prvé jestli chcete vidět děsivého mexického zabijáka v akci, dejte si tenhle film a né film Sicario, tam se v podstatě nic moc neděje. A za druhé film emocinálně neskutečně napjatý. ()

cukorek

Nie je to žiadny trhák, ktorým by si niekto bohate nabalil vrecká, ale prítomnosť M. Gibsona funguje veľmi dobre (aspoň pre mňa). V podstate jednoduchý dej nijak expresne nestupňuje tempo, ale posledný rozstrel fungoval ako dobrá náplasť na bežnú ranu. Ak by tam nebol Gibson tak dávam o hviezdu menej , tak je to za 70%. ()