Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

Gwaihir

Ukecanější, ale přeci jen akční, film tak trochu ze staré školy, který se odehrává v neutěšeném pouštním prostředí a jemuž nechybí přímočarost, humor, ukázkoví záporáci, nějaká ta krvavá přestřelka, zajímavé vedlejší postavy, hezká a milá dcerka a samozřejmě ani dostatečně šílený a charismatický taťka zachránce, což dohromady tvoří poměrně slušně zábavnou jízdu. (ČSFD premiéra - kino Atlas) 70 % ()

malylada

Jen více takových kousků, kde bude vousatý nabušený Mel kosit záporáky. V tomto žáru jsem nikdo neočekává sbližování otce s otravnou dcerou, ale pořádnou a béčkovou akci. Je škoda, že nudných dialogů je tu až přes příliš. Mel je v akčních scénách parádní, bohužel jich je po málu.......5/10 ()

BoPo

Podľa traileru mi Ve jménu krve prišlo (s nadsázkou) ako kríženec medzi Šílený Max a Odplata. Na miesto toho som sa však vrátil do obdobia ZŠ, kedy som si z videopožičovne nosil domov akčňáky na VHS. Jednoduchá zápletka, prvoplánové postavy a aj tá akcia je ako z 90. rokov (veľa strielania a málo zásahov). Drsno drsným filmovým drsňákom v 21. storočí odzvonilo, takže chápem dôvod vzniku filmu, ale nemôžete opakovať blbosti z minulosti a čakať, že nostalgia všetko vyretušuje. ()

Tommassi3

"Chápu !! Nechceš zkurvit ten dobrej dojem, kterejs na mě udělala.." ;) No, ačkoli velkej máklej Mel už zase bejvá v přívěsu, což lze jednoznačně chápat jako zřejmý odkaz, totiž jeden z mnoha odkazů směrem jeho filmových rolí, a dík svý nezvedený dcerušce se zas tak trochu ocitá ve Smrtonosný pasti se Zbraní a tatérskou jehlou v ruce.. Nicméně nesmírně šikovný Richet Gibsonovi v téhle oldschoolové ultranásilné mezižánrovce dopřává skutečný návrat ke kořenům, a je třeba říct, že si jeden jasně uvědomuje, jak moc nám všem ten vožralej blázen s herectvím a charismatem vod pánaboha kurevsky chyběl.. Mel na to pořád má jako málokdo, i když ukazuje zase Bobra, tentokrát šedivýho a na tváři.. Takové malé, leč vytrvale důsledné a překvapivě hluboké, skvostné pokání se snahou o s ohledem na Gibsona až ironické vykoupení..A přiznávám, ač nerad, že mi v důsledku je vcelku buřt nakolik upřímné.. ()

Ouwen

SPOILERY: "Je těžké být tvým patronem!" - Mno aby né! Dohlížet na dědulu, kterej strávil dlouho let v base, chlastal, fetoval a potuloval se s gangem motorkářů, se nyní snaží žít jako dobrák, vlastní malinkej tetovací salón, žije v úplné říde a nic neví o své dceři. Jakmile se mu však ozve, tak namísto obrázků, začne týpkům tetovat do xichtu olovo, umí vytvořit explozivní koktejl z nášlapné miny a granátů, prohání se na krásné motorce a ještě v nadupanější káře, no a nechybí ani jedno ukouslé ucho. Mel Gibson je naprostej frajer a ani jeho staré kolena neskřípou. V bradě vypadá fakt drasticky, ale víte že neexistují lesbičky? Až totiž uvidí Gibsona bez brady, v obleku a kravatě, dáte mi za pravdu! S dcerkou se pošťuchují, dělaj si ze sebe srandu a tvoří spolu skvělou chemii. "Chlape, kde jste k ní přišel?" "Na zkurveným porodním sále, cucáku!" Dokonce jsem se dočkal i výhružného telefonátu, jež budí hrůzu díky chrapláku Gibsona. Dialogy úplně výborný! Přirozený, tam jsem nenašel chybu. Okolí nádherné a má to i dobré tempo. Akce krvavá, brutální, nekompromisní a nejvíce se mi líbila situace v autě. A opravdu jsem se nasmál, když začal Gibson řvát přes celou poušť "jooo, dostal jsem ho!! dostal jsem ho!!!" jeho dcerka je šukézní a hned bych jí pohňástal řízky. Chlapáckej film, tak musí bejt chlapáckej komentář. Za ty drobné, to stálo za to. Film má i nádhernej hudební motiv. Ke konci fungují i emoce. "A asi už nevím co dodat... asi jen, že DĚKUJU!" ()

Padme_Anakin

Upřímně řečeno.. kdyby v tom nehrál Mel Gibson, asi bych to ani nedokoukala.. Dcera Lydie mi sedla asi jako trn pod nehet, jejich vzájemné dialogy mě spolehlivě uspávaly, vtipných hlášek k pobavení zoufale málo a postrádala jsem mužně drsného nebo alespoň notně slizkého záporáka. Měl-li to být Diego Luna, tak to fakt nezabralo.. ()

corpsy

V podstate mám podobný názor, ako na Costnerov CRIMINAL. Bývalá herecká hviezda sa snaží vrátiť na výslnie pomocou nezvyčajnej, drsňáckej postavy ( ale samozrejme geniálne zahranej, to platí aj pre Kevina ), ale robí to vo filme, ktorý budí obrovské očakávania, aby nakoniec sklamal. Hlášky super, akcia slabá. Ak by to bolo vyrovnané, ide o pecku. ()

ConanVJ

Pěkný thriller, ve kterém nehraje prim akce, ale pěkný příběh rozvíjející vztah otce s dcerou. Tempo filmu je pomalejší, ale nenudí. Já si filmek užil a dávám 85% :) ()

salisbury

Nepříliš dlouhý film s Melem Gibsonem v hlavní roli mě nenutil zíráním trpět. Kdyby film byl o několik kusů látky delší, asi bych se raději díval do tmy, ale takhle jsem v rámci tohoto akčního žánru spokojen. Klišoidní, ale přímočaře pohodové. Mel do starého kovošrotu ještě nepatří, pořád má co nabídnout, aby utáhl film jen tím, že tam prostě je. Ve jménu krve se Blood Father jen tak nevzdává a s úsměvem sobě vlastním drtí písek svými nezkaženými zuby za zvuku cvakajících kohoutků dobře ošetřených devítek. Odpočinkové pokoukání po náročném dni. ()

PauloZ

Nechápu hodnocení a doufám, že si Mel nechá zpět narůst fous a ještě se nám v něčem podobném opět vrátí, protože tohle bylo velmi chutné. Poctivý drsný oldschůlek, skvěle napsaná Melova role a i když je to akčňák s profláklým dějem, tak stojí velmi pevně na nohou a v rámci žánru ho řadím hned za Liama Neesona a jeho 96 hodin! Jen s tím rozdílem, že Mel nehraje vycvičeného agenta, ale stroskotaného fotříka, co vylezl po 9 letech z basy. Celé to doplňuje kupa pěkných hlášek, dobré dialogy otec/dcera a špinavý příběh podtržený parádními lokacemi Santa Clarity. Moc dobré s poctivým finišem! 4,5*. ()

Marsik

Jsem hodně na vážkách, jestli *** nebo ****. Hlavně proto, že na akční film to bylo málo akční. Film měl 3 roviny - první byla spíše rodinné drama (shledání s dcerou), druhá klasická road movie a ta třetí konečně akční a thrillerová. Díky za to, že se to nepřešvihlo se stopáží, 82 minut čistého času bylo tak akorát. Nakonec přisoudím větší počet hvězdiček, protože mě to vlastně celkově nenudilo, Mel mi v roli sedl a lehce emotivní závěr se mi také líbil. Tedy...70% ()

ledzepfan

Sakra.. To je tak pitomé, chemicky nefunkční a rádobycool, že by jeden brečel.. Snad jen jakás takás řemeslná zručnost to drží nad propastí věčného zatracení.. ()

agentmiky

Očekával jsem drsnou krimi ze staré školy, neboť se kormidla uchopil Richet, kterého považuji kvůli zrežírování tak skvělého filmu, kterým je Veřejný nepřítel č.1, za mistra. Ale u sledování Ve jménu krve mi přišlo, jako by v některých momentech filmu docházel dech a zadrhávaly se mu kolečka. Výběr Mela Gibsona jako hlavního představitele se docela povedl, ale někdy roli drsňáka podle mě přehrával a nepřišlo mi to autenticky zahrané. Řemeslná stránka filmu je v zásadě bezchybná, ale velkým záporem filmu je, že po skvělém momentu přichází několikaminutová sekvence, kdy se absolutně nic neděje a film sám o sobě diváka nudí. Když zhodnotím příběh, tak opravdu nenabídl nic nového, řídil se již zažitým a předem ozkoušeným příběhem o ochraně své dcery před nebezpečným gangem, který mě jako diváka ale absolutně ničím nepřekvapil. Závěrečná bitka a přestřelka je tím nejlepším, s čím se film za celou svou stopáž vytasil. A to je prostě a jednoduše špatně. Za mě dávám 60 % ()

Wysch

+ Mel Gibson | Skvěle napsaný bez zbytečných minizápletek a nutných berliček | Dobrý tempo | První a třetí akt | Celkem dobrá Erin Moriarty | Üž jsem říkal, že Mel Gibson? Gibson předvádí svůj nejlepší výkon za posledních bůhvíkolik let, pravděpodobně i svůj nejlepší výkon v tomhle století. Je ohromně nabušenej, starej, vousatej, cynickej, ironickej, zahořklej, přesnej v podávání emocí, a nezastaví ho ani dvě LOL, které divákovou důvěrou ve film trochu zacloumaj - úvodní monolog a (abych nespoileroval) masívní výsměch zhruba koncem druhého aktu. | (K čemu kino, když existujou movies on demand služby. Nicméně v září do kina na směšně pojmenovaný Ve jménu krve určitě půjdu znovu.) Důležitý je vědět, že tohle není akčňák. Blood Father je prachobyčejný drama s nějakou tou akcí a krví. Ale když už ta akce přijde, je levná, in camera, zbytečně nepřehání, jen pomáhá vyprávět příběh a charakteristiku postav. ()

SaNcHeZ_cz

Slušné akční videobéčko, které nabízí skvělého Gibsona a trochu zaostávající zbytek. Herecky a scenáristicky slabší, přesto značnou část filmu zachraňuje solidní vizuál, slušná režie a hlavní hrdina. Tenhle mix devadesátek a ranných akčních filmů nového tisicíletí ale fanoušky žánru rozhodně potěší. [60%] ()

Ellmariachi

Ne tohle jsem nečekal. Možná je to tím, co za béčka jsem viděl v poslední době, nebo prostě tím, že Mel je borec a utáhne i slabší kousek, ale já jsem prostě nadšenej. Jasně pořádný finále prostě chybí, ale o to je to vše takový uvěřitelnější a jen to hraje v tónu se zbytkem filmu, který věci nehrotí. Nepřidává zbytečné násilí, netlačí na pilu ani v citových záležitostech. Mel si famózně hraje to svoje a dokud se neoholí máte dojem, že je nesmrtelný.Dcerka sympaťačka a nevadí vám tak, jako to dělá rozmazlená fifina v Taken. Celý film jede poklidným tempem staré akční školy a celých cca 80 minut prostě baví. 90 procent. ()

JJ.Gibson

Docela jsem se na Blood Fathera těšil. Očekával jsem něco ve stylu prvních 96hodin, akorát s o něco krutějším Gibsonem. Očekávání se tedy úplně nenaplnila, ale i tak vcelku slušná podívaná s pár dobrými momenty, ale opravdu jen s pár. Věčná škoda! Přitom Gibson vypadá, jak ultimátní badass, ale úplně se to neprodalo, řekl bych... Chybělo tam něco EPIC, něco pro co by stálo zdechnout, nějaký pořádný nezapomenutelný moment! Bohužel, v tomto stavu nelze dát více než tři hvězdy. ()

kaylin

Mel Gibson je ve skvělé formě a i v tomhle celkem jasném akčním thrilleru ukazuje svoje schopnosti, které jsou prostě výborné. Navíc je zde správně namachrovaný a člověk by mu toho motorkáře věřil. Ale aby to nebyla jen óda na Mela, tak tenhle film skvěle baví svou jednoduchostí a výbornými přestřelkami. ()

R.A.D.A.R.

Béčko se vším všudy. Člověk by čekal aspoň nadupanou akci, ale té je poskrovnu a spíše nás čeká tuna dialogů proměnlivé kvality. Největší plus je bezesporu Gibson, který asi zobe slušné vitamíny, když má skoro v 60 takovouhle fyzičku. Škoda, že jeho kariéra skončila tam, kde skončila, protože to v sobě pořád má. Jinak čistokrevný průměr z typického amerického vidlákova, kde pár gangsterů dostane na budku a uslyšíme u toho trochu těch životních mouder. ()

Tony.cs

On to není špatný film. Mel ho jistě jen vylepšuje, stejně tak holčina v hlavní roli. Ale čekal jsem prostě něco jiného. Nadupanějšího. ()