Mel Gibson se ve filmu Blood Father představuje v roli bývalého člena motocyklového gangu "Hells Angel" Johna Linka, kterého právě propustili z vězení. Svobodu si ale neužije příliš dlouho - jeho 16letá dcera Lydie se dostane do problémů s drogovými dealery poté, co je namočena do krádeže špinavých peněz. Nevinná Lydie si na útěku před nimi neví rady, a tak se rozhodne pro zoufalé řešení - zavolá otcovi, jenž není jen motorkář, ale i bývalý opilec a narkoman. Ti dva se navíc řadu let neviděli a nerozešli se úplně v dobrém. Lydia však pod otcovou ochranou stále vidí svou nejlepší šanci na přežití. Když se tedy John rozhodne udělat po letech první správnou věc i za cenu možného návratu do vězení a své dceři pomoci, krvavá cesta může začít... (Bohemia MP)

Happens

Old school, čistá hra dle starých pravidel. Spíš než k Odplatě bych přirovnal atmosféru k Tahle země není pro starý. Každopádně Gibsonovi role šitá na míru. Těžký prach poušti u hranic Californie a Mexika rozvířen válkou otce s gangy pro jednu sympatickou dceru, je třeba oprášit zákony jungle a vylézt se světel do stínu světa zločinu. ()

klerik

Je neskutočné, že Gibson má stále ten talent vyberať si dobré úlohy. MOJE LETNÉ PRÁZDNINY mi sú možnože srdcu bližšie, ale V mene krvi je tiež poctivo odvedená robota. Hlavnou devízou filmu (aspoň pre mňa) je to, že Gibson hrá minimálne trištvrte stopáže inak(!), ako sme ho poznali doteraz. A je neskutočne skvelý. Pomáhajú mu aj suché hlášky a prirodzené dialógy. Vzhľadom na jednoduchý námet má V mene krvi úžasnú schopnosť udržať pozornosť diváka a vtiahnuť ho do osudov postáv... ()

SeBig

Líbilo se mi to do doby než Gipsn sundal svůj drsnej plnovous, pak si vzal sáčko a přestal hlaškovat. A to mi to ze začátku přišlo drsný jak Ístvůd. Dceru mohl mít taky hezčí a nedoporučuji s dabingem, za kterej bych rozdával facky nohou. Ostatně jako u každyho českýho dabingu v poslednich 20 letech. Průměr se zamorenym okem. ()

korbitch22

Pomatená a nic neříkající podivnost.Mel Gibson má nejlepší roky za sebou a i když já ho mám třeba pořád moc rád a to co dal filmovému světu jako herec i režisér miluju, bohužel jeho poslední filmy stojí za starou bačkoru a já nechápu, že ani tak dobrý režisér jako je Richet z Mela nevymáčknul víc.Místo pořádnýho akčního nářezu natočili otravné drama s ubohým záporákem, příběhem a neskutečně otravnou Erin Moriarty.Jestli chcete vidět Mela jak brutálně kosí nepřátele jako za mlada, tak se nedočkáte a já tyhle rodinný pouštní dramata s kriminální jakoby zápletkou nesnáším už od dob Bílejch písků, U-Turnů a dalších podobnejch jalovinách.O ničem.40%. ()

Chrustyn

Akčňák, který jakoby vypadl z osmdesátek. Vše klasické, nijak inovativní, akce je minimum, ale Gibson je cool jak dlouho nebyl. A právě díky němu stojí film za vidění. ()

Marze

Rozhodně nelze mluvit o filmařském veledílu, nicméně v daném stylovém vymezení představuje Ve jménu krve slušný standard, který si udržuje rytmus, napětí, zajímavé detaily – třeba ze zákulisí systému vězeňských kontaktů – a hlavně fanouškovské očekávání, kdy Gibsonův hrdina coby někdejší příslušník Pekelných andělů konečně předvede zběsilou jízdu naplno. ()

váca

Pro mě konečně zase akčňák jak má být, žádné triky a vizuální zelený bláznovství nikdy nekončících filmů od Marvelu a DC. Syrový akčňák bez zbytečných průtahů, s dokonalou stopáží, super scénářem, kde se člověk i zasměje, Gibson s plnovousem je jasnej motorkářskej boss :-) ...ostatní obsazení taky perfekt, v rámci žánru super podívaná...nic na Oscary, ale to ani nikdo nečeká...v jednoduchosti je síla...za mě super zážitek!! (75%) ()

Yardak

Nejedná se o žádnou pecku akčního žánru, ale drsňák Gibson prostě válí a scénář není úplně tak tupý. Bohužel režie je velmi průměrná, přesto dobrý "old school" pistolnického typu s výraznou hlavní postavou. Mezi 3/4 hvězdy. ()

Oktavianus

Atomsfericky působivý moderní a špinavý western. V ledasčem Ve jménu krve připomíná Peckinpahovu klasiku Pat Garrett a Billy Kid. Nemůže za to jen špinavé prostředí vesnických slumů a rozpálené kalifornské pouště, ale i nostalgickou náladou prodchnuté putování hrdiny prchajícího před smrtí a potkávání starých známých, ze kterých se po letech ovšem stali pěkní parchanti. Hlavní hrdina John Link je už jen relikt zašlých časů - polepšený veterán drsných akcí gangu Pekelných andělů, nejprve s bílým plnovousem jako Charles Manson, po oholení s tragicky zestárlou vrásčitou Gibsonovou tváří. A pro takové už v dnešní době není místo. Melancholické vyznění naštěstí přebíjí humor a Gibsonovo charisma. Pořád to v sobě má - ten svůj šílený výraz, který nikdy ani nemusel hrát; s trochou nadsázky takhle mohl Martin Riggs ze Smrtonosné zbraně klidně dopadnout taky. Na výsledné podobě filmu je také vidět, že s Gibson s režisérem Jeanem-Françoisem Richetem úzce spolupracoval a scénář mu hrál do karet. Prakticky všechny dobré vtipné hlášky si schoval pro sebe - a že jich je ve filmu dost! Tím cynický veterán s drsnou minulostí získal další rozměr a stal se sympatickou postavou.Cílem tvůrců bylo připravit malé, komorní drama, ale to je tentokrát na škodu. Než se přejde k věci, je najednou konec, ani finále v poušti po tom všem nemůže diváka uspokojit. Jasně, druhým plánem - respektive tím hlavním - bylo představit vztah otec-dcera a jeho vývoj, což se podařilo, ale jen za cenu nicneříkajících klišé plných pseudopsychologických dialogů. Tím trochu trpí příběhová linka, jejíž dirty potenciál špinavého prostředí chudé spodiny zůstal dostatečně nevyužitý. Ve jménu krve proto skončí rozkročeno mezi rodinným dramatem a napínavým thrillerem a nemůže si vybrat. To je špatně. Je pro to škoda, že snímek uvízl na půli cesty. Krev, která tu teče, je zatraceně opravdová, podobně jako výstřely z pistolí zní mnohem opravdověji. ()

Flego

Pri tomto filme sa zastavil čas v 80-tych rokoch, vtedy by to bola riadna šupa. Dnes je to len priemerný akčňák s drsňáckou hlavnou postavou, rodinným motívom, aby to bolo šťavňatejšie a záverečnou spravodlivosťou. Slabý scenár nechce nič nové ponúknuť, takže je to všetko len na Gibsonovej charizme. ()

BMW12

Akce dobrá, ale příběh průměrný. Mel Gibson táhl celý film, ovšem ta jeho dcera (Erin Moriarty), ta se mi vůbec nelíbila. ()

Jinny

Mel Gibson si hraje na Liama Neesona v Kalifornii. Ve jménu krve zdobí poctivá filmařina, ke své škodě se ale nedokáže odlišit od ostatních filmu daného žánru. A to mluvíme o žánru, od kterého se příliš originality nečeká. ()

Ivoshek

Gibson to má pořád v ruce. Škoda, že se ta opravdová akce nerozjede dřív než v půlce filmu. I tak jsem byl ale napnutej a bavilo mě na to koukat. Závěrečná přestřelka luxusní. ()

Jenda

Celkem slušný akčňák, ve kterém se Mel snaží dělat cokoli, aby ochránil svoji nezvedenou dceru. Film jde prakticky ve šlépějích tohoto typu filmu - nejdřív zdrhat a pak se naštvat a všechny vymlátit, i když tady dojde k finálnímu stand-off (který nemá moc šťávu) proti vůli hlavního hrdiny. Pokud bych měl přirovnávat, ke starším filmům s Mel Gibsonem, tenhle je víceméně na úrovni Get the Gringo, spíše než Odplaty, kterou doporučuju vidět mnohem více, než Pokrevního otce. ()

Morholt

Tak trošku jsem po Get The Gringo čekal další neoficiální pokračování Porterových příhod, ale bohužel se tak nestalo. Což o to, Gibson to tam pořád má, akce, pokud na ní došlo, působila příjemně nostalgicky a nakonec by člověk překousnul i ty povinné kecy mezi otcem a dcerou, protože Erin Moriarty je docela fajn. Ale to by jich nesmělo být tolik. Díky přemíře žvanění je Blood Father jen obyčejným akčním průměrem, který sice kvůli Gibsonovi stojí za vidění, ale člověk si z něj neodnese vůbec nic. 55% ()

Lucasion

„You may not wanna wake up tomorrow, but the day after that might just be great. Might be the best fu*king day of your life. You know? You don't wanna miss it, right?“ Výjimka, která potvrzuje pravidlo. Arnoldovu Sabotáž (2014) jsem si nemohl nechat ujít, Slyovu Jednu mezi oči (2012) taky ne. Ve jménu krve s Gibsonem mě proto minul. Ovšem zatímco první dvě bych s ledovým klidem raději neviděl, tak v tomhle filmu jsem se šeredně zmýlil a je mi líto, že jsem na něm nebyl v kině. Blood Father je totiž vynikající. Šedesátiletý Mel hraje Johna absolutně s grácií. Je starý, je nerudný. Ale je to bývalý voják, motorkář a alkoholik. Jeho dcera se pohřešuje několik let. V momentě, kdy mu zavolá o pomoc, tak se mu otočí celý svět naruby. Hodně jsem si vzpomenul na akční filmy, které se nyní točí okolo vysloužilých a namakaných chlapů, co mají udělat ještě jednu poslední fušku. Vždy na to měli a je na čase popadnout tu brokovnici v koutě a vyrazit si to s těmi mladými grázly vyříkat na férovku. Gibson je pořád frajer. Má vrásky a pořádné vousy, ale pořád je to ten tvrďák, co rozdává kolem sebe rány. Erin Moriarty, co hraje jeho nedospělou dceru je super. Neznámá a pro mě milá herečka hned od začátku. Film má velmi příjemnou stopáž a příběhově mě bavil. Mě vlastně film bavil opravdu hodně. Tyhle příběhy pomsty a hledání posledního soudu já žeru. Ochránit dceru před zabijákem a bandou chlapů s bouchačkama mi přijde jako dobrý námět. Tady to navíc funguje skvěle. Rating je naštěstí v pořádku, takže krev stříká a Mel rozdává kromě kulek i nadávky. Těmi se ostatně skutečně nešetří. U několika rozmluv otec-dcera jsem se navíc zasmál. Je něco, co by mi na filmu vadilo? Vlastně nikoliv. Příběh odsýpá příjemně a má skvělou atmosféru. Navíc je i od poloviny napínavý. Prostředí Mexika je krásné a k filmu se hodí. Hudba je taky správná a do filmu zapadne. Snímek mě jako fanouška akčního žánru hodně potěšil. Líbil se mi jako opravdu hodně. Mělo to spád, mělo to emoce a končilo, to tak jak jsem si představoval. Ve jménu krve je pro mě skvělá old-schoolovka, která dělá čest svému žánru. Jeden z nejlepších filmů roku. (96 %) ()

Lacike

Podla trailerov to vyzeralo na beckovu nonstop akcnu jazdu s drsnym Gibsonom v style filmu Taken. Nastastie som kratko pred filmom cital koment, ktory ma vyviedol z omylu a tak som nebol sklamany, ze som dostal nieco ine. Mne to trochu pripomenulo moju naj srdcovku Leona. Hlavny hrdina je clovek s temnou minulostou, ktoremu chyba zmysel zivota. Do cesty sa mu pripletie mlade dievca vdaka ktoremu ten zmysel znova najde. Akurat to je jeho dcera, takze namiesto romantickeho vztahu sa tu buduje vztah medzi otcom a dcerou. No a aby to nebol Hallmarkovsky cajdak pre zeny, tak dcere ide po krku mexicky kartel a Gibson je nakoniec nuteny oprasit stare zlozvyky pri ktorych chcipaju ludia. Ale len tak mimochodom. Aj ked su akcne sceny oldschoolovo prevedene, cize su drsne a prehladne, tak su len bonusom. Niekomu môze pripadat, ze ich tu je malo. Ja som s ich mnostvom spokojny, pretoze prim tu hra vztah medzi Gibsonom a dcerou, ktory vyvrcholi v dojimavej a zaroven komickej scene v ktorej sa tromfuju kto z nich a akym spôsobom sa pokusil o samovrazdu. Bohuzial tie chvile kedy jeho postava konecne naplno zije, kym nepride nevyhnutny zaver nie su tak dokonale a plne emocii ako by mohli byt. Takisto zamrzi mensi priestor pre niektore vyrazne zaujimave vedlajsie postavy o ktorych by som sa rad dozvedel viac. Film by kludne mohol byt o pol hodinu dlhsi, aby vsetci dostali poriadny priestor. Dalsim skvelym aspektom su dialogy, ktore su plne fuckov na x spôsobov ale nepôsobi to za kazdu cenu komicky ako u Tarantina ale su prirodzenou sucastou postav, ktore sa proste vyjadruju neslusne ale zaroven voci sebe maju respekt o ktorom rôzni povyseni vzdelanci môzu snivat. Najväcsim kladom filmu je Gibson, ktory tu neskutocne exceluje a dokazuje, ze na to stale este ma. Je drsny, citlivy, zabavny. Proste predviedol vsetky polohy v ktorych ho mame radi. Takze vysledkom je skvely mix drsneho a citliveho filmu s neskutocne zbesilym tempom v ktorom sa za 82 minut cisteho casu stihne odohrat dost vela. Pre fanusikov Mela Gibsona rozhodne povinnost. 7/10. ()

Listeroman

Takový příliš přímočarý jednoduchý příběh. Skoro bych až řekl, že připomíná díl nějakého seriálu. I když téma "otec a zlobivý dítě" dokáže být zajímavý a pár podobných filmů se snad i podařilo slušně natočit, tak tady tomu jednoznačně chybí drnsej a vtipnej táta. Vzhledem k tomu, že zrovna Mel Gibson tohle přesně umí zahrát, tak si myslím, že režisér rozhodně nevyužil potenciál, který měl v rukou. Přidat humor a akci a hned by to byla jiná podívaná. Takhle je z toho zbytečné rodinné drama bez čehokoliv, co by se dalo vyloženě vypíchnout. Snad jen to, že je to docela krátký. ()