Cizinka

USA, (2014–2024), 92 h 10 min (Minutáž: 51–90 min)

Tvůrci:

Ronald D. Moore

Předloha:

Diana Gabaldon (kniha)

Hudba:

Bear McCreary

Caitríona Balfe, Sam Heughan, Tobias Menzies, Duncan Lacroix, Stephen Walters, Graham McTavish, Bill Paterson, Nell Hudson, Gary Lewis, Lotte Verbeek (více)

Série(7) / Epizody(91)

Píše se rok 1945 a právě skončila válka. Claire Randallová, bývalá britská válečná zdravotní sestra, je se svým manželem Frankem na líbánkách. Jako místo své svatební cesty si vyberou malebnou skotskou vesničku opředenou dávnými pověstmi a mýty. Frank zde nachází stopy, které ho přivedou až k jeho předkovi, kapitánu Jonathanu Randalovi, který byl v polovině 18. století velitelem anglické vojenské základny Fort William. Během jedné z procházek se Clair po doteku záhadných menhirů ocitá o dvě stě let zpět, do doby kapitána Jonathana "Black Jacka" Randalla, kdy vrcholí snahy Stuartovců o znovuzískání skotského trůnu a do boje jsou vtaženy i skotské rodinné klany. Bezcitný, krvežíznivý a drsný Jack je pravým opakem Franka z roku 1945. Claire je pod vlivem krutých okolností přinucena provdat se za Skota jménem Jamie Fraser, ale její srdce touží po jiných dvou mužích žijících ve dvou různých časových dimenzích – po Frankovi z dvacátého století a Jackovi z osmnáctého. (AXN)

Recenze uživatele 1mArc0 k tomuto seriálu (5)

Cizinka (2014)

Áno, z reálneho pohľadu je vôbec možné cestovať cez kamenne? Dobre hlavný motív nie je vôbec realistický..poďme zabudnúť na to.. a že tvorcom až tak nešlo o to, aby to maximálne realistické a a maximálne vierohodné. Gýč? bohužiaľ áno, možno sa tvorcovia spamätajú a zistia... uupps tento spôsob natáčania.. nie je to pravé kamerové.. asi si počkáme. Ok v tomto seriáli si človek môže vážiť reálnosť postup hlavnej predstaviteľky ohľadom ošetrovateľstva, krásny škótsky prízvuk, rôzne kostými. Caitriona Balfe to miestami niekedy hrala, že som jej skutočne uveril, že ako keby to skutočne prežívala tú danú chvíľu alebo udalosť. Podstrihnutá kučeravá hnedovláska- to je kombinácia pre mužské oko. Ako by to bolo, keby to bolo keby tam nebola láska, nie a ešte k tomu s predkom tvojho priateľa. Niektorá časť bola lepšia, niektorá horšia. Historická vierohodná romantika s dávkou gýču, ktorá odďaľuje umeleckú hodnotu. /70 %/ ()

Série 1 (2014) (S01)

Priniesla niečo zaujímavé, zaujímavé zvraty. Krásne pravé pohľady na škótske krajiny. Láska ako inak je tu dominantnú pozíciu, potom sa človek dozvie prečo. Tých prvých šesť častí, bola hlavná predstaviteľka svojou nedostupnosťou robí zo sebou ešte zaujímavejšiu postavu a plnú tajností, čo nie je na škodu. Po Wedding si nám otvorila srdce. Za prvých 8- 70 %, postupne ako pribúdali časti 9 - 13 to stúpalo na 78 % a koncové tri časti poukázali doslova, na čisté šialenstvo Jacka Randalla --------> /85 %/. Caitrona Balfe ma nádherný hlas, neviem prečo sa hanbí spievať (The Watch). škoda, že nenaspievala zvučku, bolo by to o to ešte išiel (nie, žeby Kathryn Jones to naspievala zle!) Caitriona Balfe a Sam Heughan, sú výbornými rozprávačmi. Prvá séria je celkom slušná a komorná. /85 %/ ()

Anglánka (2014) (S01E01)

Zámerné naťahovačky na začiatok. /65 %/ ()

Svatba (2014) (S01E07)

Povedzme, že si „cením“ tu „poctivosť“ ako do detailov popísať posledných 20 minút epizódy. :) Predsa to ničí filmárčinu, no nie aká nádhera („nádhera“) jedno z tých dvoch slov je sarkazmus. A následný opis predchadzajúcej, povedzme časti. . Som zvedavý, za čo je tých 5 hviezd? Prečo to vôbec píšem. To neviem. /65 %/ ()

Vězení Wentworth (2015) (S01E15)

Postava Tobiasa Menziesa schizofrenického psychopata naplno. „Yes i´m (a witch) and I curse you, i´m going to tell you the date of your death, *** * ****. Jack Randall serious motherfucker in tha house! /90 %/ ()