Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Epizody(13)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

Olík

Zase jsem po dlouhé době cítil něco.....něco jako závan starých dobrých hereckých časů. A to ne proto, že seriál jakoby lehce vykrádal Dr. Mráčka.....zkrátka Langmajer (fakt pan herec), Sobota (díky Okresní přebore za znovuobjevení) Bartoška (a to ho normálně nemusím), Chýlková, ale i mladé pušky Příkazký, Poláková, Hádek......fakt jako bych zase měl tu čest s Menšíkem, Sovákem, Myslíkovou, Libíčkem. Možná bych tu zápletku až tak nehrotil a držel bych se hesla méně Dana Browna, méně politické satyry a více Václava Vorlíčka".........ale určitě jeden z nejlepších projektů tuzemským televizních stanic pro tento rok. ()

Ozzy2

Po všech těch shitech jako VKV,Ulice,Ordinace,Vinařích a já nevím,jak se ten hnůj jmenuje(ano,hnůj,kdysi naše chlouba,dnes odpad nejhrubšího zrna),je tu konečně seriál natolik odlišný,že musím chtě-nechtě hodnotit kladně. Jen škoda,že zde vystupují neherci Hejma,Vorlíček a podobně.To celkový dojem sráží.A Jirka Bartoška má novou protézu,že tak šumluje? ()

anitae

Plejáda dobrých herců i neherců, zajímavý námět...a tím to končí. První díly vypadaly nadějně, ale pak to začalo být o ničem a i těch 13 dílů bylo už moc. Ze sentimentu 3* ()

tranquill

Zvláštní námět: komedie? parodie? pohádka pro dospělé? Hlavně satira na poměry ve společnosti a také v církvi, tu si vzal hodně na paškál :-) Scénář rozhodně dokonalý nebyl, zato herecké výkony výborné. ()

feryk

Trochu infantilní seriál vykrádající témata kde se dá. První díl nic moc, ale pokud překonáte alespoň první půlhodinu a přehlídku vykopaných herců i neherců v podobě Voldánové a Hejmy, tak už vás nic horšího asi nečeká. Dobrá zpráva je, že tyto postavy se tam jen občas mihnou a seriál se rozjede do takové roztomilé estrády. Většina herců svou roli zvládá s přehledem a i ten Bartoška je krásně sarkastický a nesympatický vodník. :)) Taková pohodovka, která si vystačí bez umělého smíchu a přehršle vulgarit, což oceňuji. ()

tančísvlky

Po zvláštnom prvom diele o ktorom som si myslel všeličo sa predsa len druhý diel viac vyfarbil. Treba uznať ,že je to zaujímavý seriál. Seriál tiahnu výborní herci (Langmajer, Poláková, Lišková, Holub, Chýlková, Sobota...) a to je základ. Postavy z vodného sveta ironizujú suchý svet. Pustiť sa scénaristicky do takejto látky je v skutku odvaha. Mám dojem, že práve tento konečne zanechá nejakú stopu v mysliach divákov. Zdá sa , že R.Bajgar sa inšpiroval aj u francúzského geniálneho filmu "Delikatesy". Je celkom možné , že zvýšim hodnotenie o nejakú hviezdičku naviac. Zatiaľ však palec nahor tvorcovia a možno aj potichu vysloviť myšlienku "konečne slušný seriál" ... Po treťom diele pridám lepšie hodnotenie. Najlepší český seriál v súčasnej dobe v TV a konštatujem ,že R.Bajgar dokázal prelomiť ľady. ()

Adiemus

Je to hra s divákem. Buďto na ni přistoupíte, nebo ne. Já na ni s radostí přistoupila, leč počínaje čtvrtým dílem se má radost poněkud vytratila a já ubírám. Zatím jednu hvězdičku.. ()

Akaja

Nemám televizi, takže nesleduju ani seriálovou tvorbu. Občas se dívam na ceskatelevize.cz a když jsem tam zabloudila naposledy, vykoukli na mě Neviditelní, kteří mě zaujali a o víkendu příjemně pobavili. Nečekala jsem, že hodnocení na čsfd bude tak špatné, dost možná je to tím, že na seriály nekoukám a přicházím tak o pravé perly, které běžně dostávají 4 hvězdičky. Každopádně po utrpení způsobeném jedním dílem seriálu o tupých alkoholicích z Pálavska, co by si rádi říkali Vinaři, mi Neviditelní přijdou jako ucházející dílo. ()

Psycho.R

Spolu se Špačkovými v síti času po dlouhách letech "fantasy" seriál, které nám chybí. Tam kde končili Špačkovi, kteří spíš tíhlnou k Arabele, tam začínají Neviditelní. Pěkně promyšlená mytologie (samozřejmě dalo by se víc, ale na naše poměry je to nadprůměr), příjemní herci, kteří si své švihlé role užívají a vtipný scénář. Doporučuji, ČT jde poslední dva roky do sebe. ()

quixote

Na můj vkus nevyvážené, poslední tři čtyři díly už opravdu chaotické a čvachtající se ve vícemnéně bezdějových kalných vodách. Některé postavy dobře napsané i zahrané, ale k čemu to je, když chybí pořádný dramatický oblouk a napětí? Dvě z postav, které vypadaly jako hlavní, najednou z děje mizí a už se o nich nic nedozvíme. Je to místy zábavné a originální, ale hodně nevyvážené a zbytečně natahované. ()

markotter

Já se u toho bavil - ani ne tak příběhem, jako spíš narážkami, vtípky, absurdními scénkami apod. A hlavně Barbora forever! Doufám, že bude pokračování a vrátí se Kristýna. ()

gemi

Začátek na čtyři hvězdy, postupně však začal i vodníkům docházet dech a konec už byl s bídou za dvě. ()

-henry-

Viděl jsem první díl. Ještěže jsem si tady přečetl pár komentářů - úplně by mi uniklo, že jsem koukal na přehršel děje a cameo role českých "celebrit". Jinak pro mě opět platí, že když se tu točí komediální seriál, musí být plný křeče a trapně blbých konotací. Prostě tvorba, u které je jedno, kdo ji píše a režíruje - chybí mi výraznější autorský přístup. ()

Don82

Hodnocení po prvním dílu: Opravdu jsem si přál, abych v tom viděl tvůrci zamýšlenou alegorii, nadsázku a humor, ale bohužel to přes veškerou snahu nešlo. Hlavní problém je (jak jinak a opět) ve slabém scénáři, díky kterému je příběh zadušen utahanými scénami s nikam nevedoucími dialogy a směšně vybranou směsicí českých "klasik" herců, plus neherců (Liška, Voldánová). Nějak nechápu, jak mohl někdo "toto" pustit ven a čekat, že z toho budou diváci nadšení. Možná je to jakási nová vlna seriálů, ve které ČT rezignuje na originální nápady tvůrců a bude produkovat bezmyšlenkovité "vykecávačky" po vzorů komerčních stanic. ()

ForGump

Zkousnutelná páteční pohodovka, jenž se skutečně nese v duchu komedií pánů Vorlíčka a Macourka, ale není radno to doslova srovnávat. Přeci jen oni to opravdu měli v krvi a uměli. Samosebou tím nechci říct, že pan Bajgar to neumí, ale navázat je těžké natož v dnešní době. Komentáře typu ,,tv zklamání podzimu,, nebo ,,slátanina,, jsou ale taky tak trochu mimo mísu. Jedná se o výborně obsazenou a docela vtipně napsanou bláznovinu za níž se není co stydět. Výborní herci v rolích z vodnické říše v čele s lobistou Jiřím Langmajerem, Ivanou Chýlkovou s Jiřím Bartoškou v partech manželů Vydrových, paní Mráčková Lenka Vlasáková a od Okresního přeboru neuvěřitelně hrající Luděk Sobota. Nezklame ani mladá krev jako Kryštof Hádek jako vodnický synek, Kristyna Boková-Lišková ala serialova dcera Ludka Soboty či Marie Doležalová v roli závislé potapěčce lidí. Za zmínku stojí trio Pazderková, Nováková, Plodková jako ,,ošklivé jeziny,,. Lehkým krokem vedle je obsazení vodnické rady. Modní policistka, reportérka Danková či Jolana Voldánová jsou přes čáru, i když on Ondřej Hejma je taky neskutečně přehnanej, ale podání jeho neuvěřitelných keců stojí za to. Role obyčejných smrtelníků mají v malíčku Simona Babčáková a Lukáš Příkázký jako policejní ,,komando,, jdoucí různými způsoby po Langmajerovi a Bára Poláková jako nejnaivnější z nejnaivnéjších. Ano těch postav je skutečně mnoho, ale není to vysloveně nepřehledné, navíc herci opravdu hrají. Takže přehnané někdy ano, ale s tím se vlastně dalo počítat a hlavně to tak bylo myšleno. 55% ()

Marwinek

Ze začátku příjemné překvapení, s každým dalším dílem to ale ztrácí drajv a začíná to být otravné. Výkony některých heců jsou na pováženou. Konkrétně Chýlková je topornost sama. Doplnění: tak dokoukal sem to, ale několik posledních dílů už fyzicky bolelo, asi jako když se člověk zadejchá do schodů. Jestli můžu, tak bych poprosil další řadu netočit. Díky ()