Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

HanaM.

Ano, tzv. kamerou neviditelný pachatel se už pomalu stává otravným žánrovým klišé. Ale na mne to bohužel stále funguje. Mohla jsem si během filmu říkat, že je to ohrané - ale stejně jsem se po jeho konci na kamarádku přiškrceným hlasem volala, ať má bezpečnou cestu. Doma jsem zase prozměnu odmítla vynést smetí s argumentem, že se bojím jít ven. Prostě takový ten starý dobrý pocit, jaký má dobrý horor v člověku zanechat. ()

dee.n

Takové příjemné překvapení vhodné pro nás všechny, kteří denně trávíme spoustu casu na sociálních sítích. Filmik dobře utekl, díky své pohodové stopáži 83 minut. Líbil se mi originální namet, který spočíval v tom, ze se cely dej filmu odehrával na obrazovce jednoho počítače a to mě právě bavilo. Jasně, v podstatě je to film o mladých, hloupých a nesympatických blbeccich :D. No, na čtyři hvězdičky to nebylo, ale těch 65% tomu dam. ()

Jaroslaf

Poměrně originální námět. Byly tam lehké náznaky tajemna, díky kterým bych se nebál přirovnat "snímek" vlastně k takové laptopové záhadě blair witch. Štvaly mě časté výpadky a "glitche" skajpového obrazu, ale celkově se to dalo, na čemž měli lví podíl zejména vysoce přesvědčiví mladí herci. ()

no2

7/10 - Stejně jako u podobných filmů lze zde očekávat buď záporná až zcela odsuzující, nebo (docela) nadšená hodnocení. Vzhledem k tomu, že jsem od Unfriended toho ani moc nečekal, nakonec se řadím k té druhé skupině. To, že jsem přes hodinu koukal na monitor jedné z hlavních postav, mě vůbec neiritovalo. Naopak vzhledem ke své zvědavosti, co se z toho vyklube, jsem se snažil sledovat každičký detail toho, co se děje na obrazovce, aby mi nic důležitého neuniklo. Musím uznat, že tvůrci to měli do detailu promyšlené a fungovalo to skvěle. Suma sumárum: asi jeden z mých oblíbenějších "found footage" filmů. Asi je to i tím, že Implicitně ztvárněné zlo (The Blair Witch Project) mě dokáže zaujmout víc než monstrum odkryté (Cloverfield). PS: Že to byla ale parta sviňských podrazáků... ()

Meteorista

Chápu, že tim trhanym rozkostičkovanym obrazem chtěli navodit autentičnost internetovýho přenosu. Ale pro mě to mělo úplně opačnej efekt. Bohužel ani těch málo hororovejch prvků nefunguje. Přesto si myslim, že provedením je to průměr, kterej si nezaslouží úplně pošlapat. Jedno zhlídnutí to sneslo uplně v pohodě. ()

Game90

Videné v kine: Hviezda navyše za originálny nápad, 83 minút skypovať, chatovať a prezerať web a ešte spraviť z toho aj horor..... ()

Jason.Cruger

Celkom zaujimavý koncept horroru ako žánru samého o sebe tak klišé, že v moderných horroroch vás už nič neprekvapí. Celý dej sa odohráva "na skype" a je len nejakým sledovaním obrazoviek naších postáv. Myšlienka mi príde ale do určitého stropu originálna, a dej vás buse spriťahovať lahúčko ale účinne. Takzvané momenty "lakačiek" sú ale menej časté ak by som mohol porovnať s tohtoročným Insidius: Chapter III. Každopádne by som už len zo zvedavosti odporúčal na tento snímok ísť a vyskúšať si tento žáner v starom známom prostredí Internetu. ()

dannyyy odpad!

Nechápu tak vysoké hodnocení. Jsem fanda hororů, thrillerů a psychologických filmů a je opravdu málo filmů, které bych hodil do odpadu a toto tam rozhodně patří! Lituji lidi, kteří na to šli do kina a museli trpět tu nehoráznou NUDU, čumění na to, jak si kliká na monitoru (dlouhé chvíle ticha). Co to ku.va bylo?! Hodina děsné nudy, ke konci se to rychle poseká (ani není nic vidět), zápletka...hah...co by jste čekali? :-D Hned po této grandiózní pitchovině jesm si pustil http://www.csfd.cz/film/274666-dark-summer/ a nevěřil jsem, jaká to může být náhoda vidět skoro totožnou sračku v jeden den - Ti, kteří viděli oba filmy, tak pochopí. Po 20 min. jsem to vzdal a šel jsem raději vařit již uvařené. ()

ASSBURGER

Človeka ktorého napadlo niečo také ako toto je podľa mňa divní. Rozhodne by som nezomrel počas hovoru na skype. Proste vidno že každím rokom sa horory blížia k horím nie k lepším to ma na tom zaráža najviac. Proste veľmi slabé. ()

warrenur

Chapem, o co zrejme s tymi 'facebookmi' a zdielanymi 'life-chatmi a postmi' tvorcom slo. Upozornit na kratkozrakost sucastnych tupakov, co bezmyslienkovite postuju pomaly aj fotku svojej ranajsej stolice. Avsak forma, ktora bude blizka hlavne tym, co travia v chat-roomoch cele dni, mi prisla uboha. Posledne cca 4 roky sa tymto inspirovalo uz hodne podobnych filmov. Zostrihat stream z par notebookov, v ktorom si par uvrestanych dick-headov vykrikuje blbosti a cele to ani pri dobe rychleho internetu ich super notebook od rodicov nestiha, nie je ziaden "art". ....je to skor trapas. Keby to bol film skor zamerany vyslovene na "trolling", ktoreho su plne fora, mohol by z toho byt aspon aky-taky dokument. Minimalne napatie, vztahy....... STFU everyone...:) 30% ()

Velemír

Žánrový syžet poměrně tradiční, jeho přenesení extrémní formální zkratkou ovšem příjemně invenční, hravé a překvapivě plnohodnotné. ()

reban odpad!

To si takhle pár "kamarádů" sedlo ke Skipu a zjistilo, že s nimi je v hovoru duch, ale co je snad ještě horší, že mají všichni webky z Lidlu. Tenhle film měl fakt velkej potentocionál, jenže ho nějakej dyck vzal, spálil, rozpustil ve vodě, prohnal trávicím traktem, znova vzal a spálil, pak popadl jehlu a nit a společně s velkým kusem sraček z toho vznikl tento mástrpiss. Díky velikému množstvý nezdravých plynů, vzniklých při tomto aktu nejspíš herci hráli jak hovada. Ale zpět k pointě, film neměl hlavu ani patu (v některých případech doslova), se marně snažil opírat o strašně chatrný, červy prolezlý příběh, který jsem skoro nepochopil, a to se považuju za vcelku ynteligentního yedince. Jeden a půl hodiny nudy z Ostravy. Zvraty? Spíš zvratky.... A skorohlavní skorohrdinka si za ten Mac opravdu zasloužila umřít. Peace ()

Extrakritik

Těžkej podrprůměr.Herci hrzoně přehrávaj.Film cílí na náctileté diváky,kteří ihned vyrazili do kina poté,co slyšeli spojení facebook a horror. ()

ink flo

Z found footage věcí jsem viděl snad jen Blair Witch, který ačkoliv se mi líbil, tak jsem nějak neměl potřebu kontrolovat další zástupce této módy. Až u tohoto snímku mě ten koncept přišel natolik radikální, že jsem si řekl, že by to mohl být další level. Což je - natočit fungující horror, který se celý odehrává na obrazovce notebooku, je umění. Pro mě navíc i tak trochu sci-fi, protože skype a mac jsou pro mě španělský vesnice. Cením povedený casting, protože už od prvních minut jsem se těšil, až začne tahle nesympatická partička řídnout. Čeští preventisti cyberšikany (pokud tu opravdu nějací fungují i mimo kouřové clony vykazování činnosti pod evropskýma fondama) dostali do rukou mocný nástroj... ()

Cermbo

Poměrně zajímavé pojetí celého snímku, překvapivě Unfriended bylo téměř celou dobu stopáže velmi zábavné a napínavé - musim říct, že jsem se až do samotného konce nenudil. Děj odehrávající se pouze na displeji mi njiak nevadil a myšlenka skvělá, nicméně tím končí pozitiva a začínají spoilery. Celou dobu jsem se těšil na rozuzlení, kdo se za tím fake profilem skrývá, odpověď téměř žádná. Hromada nereálných stupidit, který mě vytáčejí a ještě víc mě vytáčí, jejich "neobjasnění". Jak je možné, že jeden po druhém prostě umírají během vteřiny? Že jim někdo nebo něco kompletně ovládá počítače? Jasně, takže záhadný duch/zombie se všem vloupal bez pozorování do domu, hacknul počítače, donutil je k sebevraždě..., nikde ho policie ani svědkové nechytili... Stejně tak nikdo z postav neměl doma nikoho z rodiny aby jim pomohl... Nevím jestli jsem neměl přehnaná očekávání, ale na to jak skvělý to byl původně film, celkové a nijak vysvětlené zakončení neskutečně zklamalo. Ach jo, buď na tohle vůbec nejsem, nebo prostě nerozumím těmto za vlasy přitaženým hororům, protože tohle mi připadalo spíš jako céčko, než béčko. ()

Rokle

Hovadina, která je směšná, není vůbec děsivá, napínavá a přichází.... s ničím.... Možná je to fajn ukázka pro důchodce, jak ovládat počítač, Skype, Facebook.... ale to za***ný klikání Skypu po příchozí zprávě mě po chvíli začlo děsně štvát. Nápaditost vražd nejde vychutnat, protože sekací Skype je proti. Když si uvědomím, jak na to šlo nedávné "Neutečeš" - které za málo peněz udělalo pořádnou muziku, tak tohle se může krčit leda tak v koutě. ()

Eeuanmainyaq

Vzdy si rad pozriem film, ktory je natoceny unikatnou technikou. Aj ked to nie je vrchol zanru, bavil som sa a ubehlo to naozaj prekvapivo velmi rychlo. ()

Brunky odpad!

Po skonceni filmu som sa na hodinku a pol posadil pred zachodovu mysu a cumel dnu a ano, zabavil som sa viac. Tento film si nezasluzi ani normalny komentar a jedine coho som sa pri tomton,,horore,, bal bolo, ze ma to niekdo bude nutit pozerat znovu, ze natocia pokracovanie a najviac ze ten film snad uz nikdy neskonci. Odpad ()

zelda82

Velmi pusobive vyuziti formy...Chvilemi jsem musel pauzovat a nutno rict, ze jsem se na konci bal, i když venku bylo ještě svetlo...Opravdu povedena variace na všechny ty klony Zahady Blair Wirch. ()

fr3ak

Kupodivu nejde o žádný průser. Námět je vcelku zajímavý (a to říkám jako člověk, kterému facebook a podobné píčoviny nesmí do domu, respektive do PC/mobilu/tabletu...) a vkusně využitý (sledujeme dění v reálném čase, což je příjemné osvěžení). Přesto nejde o žádnou hitparádu, atmosféra je opět budovaná "made in USA" lekačkami, bez kterých se ty jejich takzvané horory bohužel neobejdou. Dost to sráží výsledný dojem. Nicméně v současné bídné konkurenci je takový film menším zjevením. ()