Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

nK_!

Premisa Unfriended není špatná, naopak. Mrtvá spolužačka je v kontextu místní přátelské neupřímnosti a lidského odpadu tím nejméně mrazivým elementem filmu. Líbí se mi, že tvůrci poukazují na velký problém dnešních sociálních sítí a prezentují jej po svém. Pokulhává ale provedení ve formě nepřehledného Skype okna, ve kterém často dosti zmatečně přeskakují videoportréty účinkujících. Vražedné scény nic moc a to nejzajímavější jsme nuceni si domýšlet. Celkově slabší průměr a nenaplněný potenciál. Navíc si nepamatuji, kdy naposledy jsem v nějakém hororu nesympatizoval ani s jednou z účinkujících postav. Spoiler: ještěže všechny nakonec zhynou. ()

vitac.

Jako experiment velice zajímavé (viz pěkný komentář uživatele Vančura), jako film už o mnoho méně a jako horor... téměř vůbec. Díky rozumné stopáži ale dokáže jakž takž udržet pozornost a celkem trefně vystihuje povahu falešného přátelství a mělkosti mezilidských vztahů, nejvíc v pro mě nejpoutavější části filmu, "hře". Hádat co se komu děje v hlavě nikoli z výrazu tváře, ale z přeformulovávání rozepsaných zpráv na chatu, to má, musím uznat, také leccos do sebe. Naopak odpuzovaly mě ukřičené a přespříliš afektované části filmu. Ale chápu, tak to prostě v této vrstvě je...:) Jsem rád, že jsem na Unfriended nešel dle plánu do kina, jeho pozdějšího promítnutí však nelituju - ovšem bylo to nejspíš naposledy. ()

angel.CZ

Utahane, dlouhé (i na těch 80 minut) a vcelku nudné. Ovšem ukazuje, že internet a sociální sítě vládnou světem... 20% ()

marek29

Průměrnej horor kterej nesedne svým provedením každému. Jde o to, že se to děje celý na obrazovce PC. Někoho jiného o může nasrat, mně to přišlo originální, ale asi si na tom slušně namazali kapsu :) horší průměr.. 3 hvězdy ()

kelto44

Chovanie postáv je úplne dementné, ani jednu hlavnú postavu som si neobľúbil a celý film bol nudný, ale.. ja neviem, čo sa mi na tom vlastne tak páčilo.. asi ten koniec jak všetci tí psychopati poskapali, bol som veľmi rád! /70%/ ()

XXXXXXXX

Odpřátelňák je jasným pokusem Xichtknihy, přitáhnout co nejvíce nových uživatelů. Tentokrát tedy oslovili klienty prdící do hlíny. Přece jenom, je jich dnes zdaleka víc, než těch živých, že. A aby to tedy bylo alespoň trochu produktivní, dohodli se na vzájemném barterovém obchodě. Za každé zrušení živého uživatele, obnovení akountu jedné mrtvole. Nejprve tedy obnovili účet Džeku Rozpárávači a pověřili ho krásným a příjemným úkolem. "Hele mástr Džek, tahleta partička omladiny, na našich stránkách zevluje 25h v týdnu a protože nám ohromným způsobem zasírá servry, nastal čas se jich zbavit. Víme, že jako duchouš nemáte žádné tělo, takže Vám nebude dělat žádný problém, přesouvat se i na delší vzdálenosti mrknutím oka. To potom vždycky daného cápka či cápkyni, jebnete něčím tupým po glebajzně a když to bude zachyceno na kameře, nevadí to vůbec ničemu. A protože jste duch nebude Vás logicky vůbec vidět. A když už, tak v kameře stejně nebude patrný gesicht, protože chápeme, že po nějakém tom století tuhoszkempingu, nebude Vaše akné zrovna na společenské úrovni. A to nezmiňujeme rostoucí deriváty typu kůže, nechty a vlasy. A teď mě omluvte, jdu si ten zahackovaný Flusbuk okamžitě zrušit. ()

Guran

Napadá mě jen jediné.Dnešní doba plná sociálních sítí je naprostým rájem pro hororové náměty. Unfriended sice není horo úplně horor, ale námět je to prostě dobrý a pro film, který je točen tím způsobem, že z pohledu počítačového monitoru sledujete online osudy mladé partičky lidí, které jednoho po druhém vraždí duch dívky, která spáchala sebevraždu. Námět je tedy výborný. Herci nejsou úplně herci, ale na takovýto typ filmu jejich výkony stačily. Atmosféra je dobrá. Ikdyž duch toho moc nenastraší. Konec je ale překvapivý a film rozhodně baví. Musím si snímek vynachválit a upřímně nechápu tak nízké hodnocení. Viděl jsem i slabší horory. ()

DoNotCross

V mých očích vlastně fakt pecka. Film není zrovna user friendly a ve své podstatě je zatraceně málo filmový, prostě jen čumíte hodinu a půl na plochu počítače. Proto jsem byl třeba rád, že si můžu film pozastavit a něco si pořádně přečíst. Na druhou stranu se daří snadno vyvolat hustou atmosféru a je to zábavné, konec náležitě ošklivý. Za mě rozhodně palec nahoru, zpracování jinak omšelé zápletky to rozhodně drží nad vodou a své si tady najde každý milovník strašidelných historek. Těch padesát procent tady je těžké podhodnocení, červená čísla by pro tenhle filmeček měla být samozřejmostí. Možná jde i o to, že film snadněji přechroupá mladší generace, pro kterou jsou tyhle videochaty denní chleba a předestřená situace tak víc zapůsobí. Já bych se určitě posral strachy, kdyby moje kchichtknížka začala vyvádět takovéhle věci. Fakt nechcete být takhle odebráni z přátel. Jo a jinak taky moc hezké upozornění na relativně nový trend kyberšikany. ()

Pitryx

Nechápu, že mne to přibilo k monitoru. Asi mne bavilo sledovat tu rychlost klikání, psaní, a zároveň i mluvení. V každém případě se mladí herci předvedli velmi dobře. Jakmile to celé dospělo ke hře, tak jsem se teprve začal nudit. Ale závěr to zase napravil, takže vcelku jde o dobrý film. Jen mne překvapuje, že PC, nebo notesy v USA nemají tlačítko k vypnutí. Stačilo se odpojit a bylo by po ptákách. Chápu, i po filmu. A pak mne zarazilo, že ten někdo byl na tolika místech zároveň. No nebudu spoilerovat, nebo se v tom piplat, prostě zde byly chyby. Dobrý film, ale podruhé ne. ()

Sssiksseilor odpad!

Totální dno a nejhorší film! Pokud se tomu vůbec tak dá říkat, protože filmového na tom bylo úplný hovno, tedy krom závěrečných titulků. Ani ten titul 'nejhorší' si tahle sračka nezaslouží. Mohl se z toho udělat kraťas, kde by si ta entita pospíšila se zabitím všech těch odporných hysterických dementů, a celé by se to alespoň tolik nevleklo. Potom bych nebyl přesycen neustále se rozpadajícím obrazem, extrémně špatných webkamer (jak o dekádu nazpět časem) a všech těch giganticky tupých dialogů, kterým se ani nešlo smát či posmívat. Nejvíce hororu Mi pak naběhlo hned na začátku, kde nadržený chlapec ukáže (ještěže pouze na okamžik) své hrozivé roští v podpaždí. Vskutku je to celé vzorový příklad odpadního nekoukatelna. ()

Daertelon

Výborně. Možná je to jen mým aktuálním rozpoložením, což doufám, že ne, ale musím konečně po dlouhé době zase jednomu filmu uznat - bál jsem se. Velmi dobře chycený styl vyprávění, totální poddajnost vůči příběhu, perfektní sympatie a antipatie s herci. Jen zápletka mě trochu zklamala, pomstychtivých duchů už je na stříbrném plátně ažaž, i když snad jen Samara šla takhle dobře s dobou a vybrala si za prostředníka svých vražd elektroniku tak brilantně jako zdejší teenagerka. Film zahrál přesně na ty noty, na které zahrát měl. Ale za každou sebemenší chybu nemusíme umírat... nebo... jo? Kurňa, měl bych se začít bát svého laptopu. Takže za mě 85% ()

Snagleo

Dobrý a hlavně originální nápad, o tom žádná. Problém je však v tom, že je to celé jednoduše odfláknuté. Herci ničím nepřekvapí. Délka filmu je celkem krátká, ale i tak jsem se tak půlku filmu lehce nudil. Musím ale pochválit zpracování. Celé se to totiž odehrává z pohledu studentky, která volá s přáteli přes Skype. Atmosféra také není špatná. I tak to ale celý film nezachrání. Takže, jedná se o lehce podprůměrný film, který nenadchne. Škoda. 40% ()

yntelygent

keby to bolo natocene ako film ,teda interiery,exteriery a pod....asi by sa to dalo aj hodnotit,ale toto je len staticky zaber na monitor a to sa fakt neda vydrzat....1* davam za odvahu reziserovi natocit takyto odpad a nebat sa,ze mu niekto nevynada do magorov....preto ta 1*...inac je to strasne vymlety napad cumet na monitor ..... ()

Hyperbolic

Potenciál to mělo, ale za mě to naprosto shodily některé herecké výkony. Vážně mě nebavilo se deset minut v kuse dívat na křičící děcka co se mezi sebou hádají tak hrozně nereálným způsobem. Pokud bylo záměrem tvůrců fandit duchovi aby je co nejdříve a často hodně brutálně zavraždil, tak se jim to povedlo. Scéna s Val kdy kouká nehnutě do kamery a vy si myslíte že jí zamrzla kamera a pak se tam vedle ní rozvibruje mobil mě dostala, hodně nepříjemné. ()

Dejvecd

Unfriended je zábavný film so skvelým a originálnym spracovaním (myslím obrazovku počítača), ktoré svojich možností dosť využíva a tým pádom divákom doručuje napínavé a emočné sledovanie, ktoré má síce jednoduchú a dosť priamočiaru premisu, ale aj tak dokáže upútať pozornosť. No a ono by sa jednalo o skvelú 8/10 jednohubku, lenže potom prišlo zhruba posledných 5 (možno 3) sekúnd, ktoré za mňa rozbili celý dobre budovaný príbeh. Doteraz nechápem prečo to tvorcovia neukončili skvelým "odpojením", tým pádom by v divákovi nechali skvelý pocit napätia a zadosťučinenia, lenže nie, oni tam proste museli hodiť nejakú démonickú volovinu. Vlastne celkovo bez toho paranormálna a vraždenia by to vyznelo o dosť lepšie a človek by mal na konci skutočne pocit úplnej výhry, takto mi tá výhra pripadala taká polovičná. Na druhú stranu však chválim dobré herecké výkony a atmosféru, ktoré z toho spravili dosť fajn zážitok a ja som sa dosť bavil. 6/10 ()

Vimrak158

A víte co. Já se fakt bavil. Neříkám, že tento film překypuje nějakou extra zábavou. To se říci nedá. Chvilkami jsem opravdu až nevěřil, že tvůrci zvolili jako děj vyprávění pouze jedinou obrazovku počítače, na kterém běží skype, facebook a další podobné sociální aplikace. Je to celkem zajímavé a originální, ovšem sledovat zběsilou holku, jak si poněkolikáté pouští hudbu čí píše na chatu zprávy typu mmm, mhgmg, grrr atd.. je vážně ujeté. Ovšem film si diváky získává jedinou věcí. Napětím. Gradace je zde opravdu neuvěřitelná a už dlouho jsem se nepřistihl, že bych neodlepil z plátna oči. Napětí je opravdu skvělé a diváka neuvěřitelně zajímá, jak to vše dopadne. Film se ani tak nedá nazývat hororem, jako spíše thrillerem. Pár slušných lekaček se tu sice najde, ale o nějakou děsu plnou hrůzu se opravdu nejedná. Za mě ovšem spokojenost a ty 4, velmi odřené, hvězdičky si to zaslouží. Účel to rozhodně splnilo. ()