Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

vodkasesemte

Lost Cities - Beautiful World. You trashy little bitch. You can suck my fucking dick. Girls, close your trashy little mouth for, like, one second and listen to me. Dude, I will beat you ass any goddamn day if you come ever here, bitch. Listen, we are not ghetto. We can go to a Taco Bell parking lot and you guys can slap-fight it out. Ta hysterka - jak jí tam štěká čivava. I m going to call cops (jak typický pro tydle zmrdky). ASSHOLE MAKING DIRECT THREADS AGAINST ME. DOG BARKING. Brucer! Já věděl, že je to ona! To tlustý prase mi připomíná jednoho kamaráda. I swear I burn you alive (dobrej nápad). She cant do a PowerPoint presentation. She deserves it. She takes a shit on everyone at school. Weird computer shit happens me all the time (bugs). I want to take out the trash (little trash - předtím v chasing mavericks). Police scanner codes. Simply put, spirits can possess you (to jsme viděli). Spirits can take over your body (jak nám to v těch posledních dnech vysvětlují - varují). Spirits attach themselves to your sin (demons - to je ta vaše slavná karma). They use it as a grappling hook. To confront your evil abilities. To free yourself you must CONFESS all the sinful thoughts and feelings (DSS 11:11). The game is called „Never Have I Ever“ (to bylo i ve We Summon The Darkness). Box. Like the drinking game? Exactly. Everybody knows this game, right (na to se spolehni, ale s tebou si zahraju jinou, čuráku). Ale takhle souhlasíte s tím, že někdo z vás zemře - abyste měli nějakou jistotu, že sami přežijete (měli je radši hodit do jámy - Tyranny). Billie, whys the timer still going, huh? The round aint over. Someone hasnt answered. Onay, new question. Never have I ever fucked my boyfriends best friend (jak drží ty prsty). It was an accident (výborný)! I was drunk. It doesnt fucking matter. Mitchie, I love you! It only lasted like a second. You took my girl for yourself (to sou problémky). I didnt mean it! We were drunk, Mitch. It was my birthday (a já dostal čokoládovej dort). Chatroulette.com (to musím vyzkoušet). Drifted apart. Is that how you remember it? I think theres more to the story. Kill urself (prakticky paralela s tím týraným chlapečkem - moderátorka se rozbrečela v přímém přenosu - přecitlivělý hovada - přitom o nic nešlo). Nezabila ji ona, ale sled událostí. Kdyby se vyvarovala bouřlivejch večírku, nemuselo to takhle dopadnout. Poučení je, že všichni jsou stejní. Možná je mezi tím souvislost - kdo přeje druhým to nejhorší, není lepší, nedokáže se do jejich těžké životní situace vžít, nebo nevěří, že za ni mohlo ještě něco dalšího - případ Olgy Hepnarové - český prasata ji nedokážou politovat, ale zhroutí se u fotečky s týraným psem. Měl bych se do nich vžít? To snad ani nejde. Jsou to zvířata a pujdou do jednoho na porážku. Nelson Greaves (written by). Český prasata svým zpusobem taky spáchali sebervraždu - hromadnou, když nedbali výzev, aby mezi sebou nevychovávali další otloukánky. Ted je jich plná Evropa. Společnost je doslova posedlá demony a míří do pekla. () (méně) (více)

J.Mayen

No krom toho, ze jsem nestihal cist zpravy asi ve 4 oknech najednou se mi nepozdavali ani herci. Nektery z nich pusobili dost amatersky a nesympaticky. Ani by mi nevadilo, ze se vlasnte nedozvime kdo stoji za masakrem vsech rozervanych skajpujicich kryplu, ktery si to uz jen vzhledem ke svymu protivnymu a nesympatickymu chovani zaslouzili. 2 hvezdicky za zesranou holku na zemi v kalhotkach, to prodirajici se hovno pres textil kalhotek bylo fakt solidni. ()

Skrivan odpad!

Postavy možná v průběhu prožívaly utrpení, ale jsem si jistý, že mnohem větší utrpení jsem prožíval já, když jsem se snažil tuhle nudnou zhovadilost dokoukat. ()

SweetCherry

Tenhle film mě zaujal okamžitě, jak jsem viděla trailer. A proč? Je to něco nového, neokoukaného a má to svoje kouzlo. Herci i když byli hodně mladí zahráli svoje role úžasně. Věřila jsem jim všechno, jejich narážky, urážky a bůhví co ještě. Ale precejen filmu chvilku trvalo než se pořádně "rozjel". Dlouho se nedělo nic, než že si spolu povídala skupinka teenagerů a probírali svoje teenagerská témata, která filmu ještě dodala k věrohodnosti. Ale abych pořád jen nevychvalovala, tak se mi zda hodně nepravděpodobné, že by se duch mrtvé holky připojil jenom tak k ostatním na Skypu a psal by si s nima. No a pak jsou tady scény fakt docela nechutný, a to jsou ty, při kterých je duch donutí se vlastně navzájem poslat na smrt a vidět, jak si tlouštík Ken řeže ruce v mixéru.. No abych to shrnula tak za originalitu 2* , 1* za herecké výkony a 1* za (docela) věrohodný příběh. ()

Keytt

Kdo by to byl řekl, že tenhle absolutně nestrašidelný horor bude mít tak poučné rozuzlení. Jak říkám, nebýt "bafající" party puberťáků, která podstatně zvyšovala atmosféru v sále, ani bych si nevšimla, že se má jednat o bububu žánr. Celý Unfriended bych raději označila za jakousi psychologickou tragikomedii, která má odradit všechny závisláky na sociálních sítích od neustálého bytí online a zároveň ukazuje, jak málo stačí k tomu, abychom na sebe vzájemně práskli i ta nejšpinavější tajemství. Váhám mezi 3 a 4*, ale nakonec tu čtvrtou, za originalitu provedení, přidávám. ()

Hilly

Přes nepřílišnou oblibu ostatních dávám za 5. Jednoduché vysvětlení. Na filmu si nejvíce cením jeho chytlavosti a pokud film rozkoukám a dělá mi obtíže se odtrhnout od obrazovky či jej dokončit jindy, pak má něco do sebe. V tomto případě jsem téměř přišel pozdě po práce. Originalita, smyslný příběh, mystičnost, násilí, vše zaobalené na monitoru jedné dívky. Dosti reálně odkrývá emoce náctiletých, jejich pouta a skrytá vzájemná svinstva. V jedné hodině a dvaceti minutách jsem našel, vše, co od takového filmu potřebuji. Doporučuji. ()

Clowers

Strašidelný, to horor vskutku není, žádné lekačky, žádná atmosféra, není to ani krvák - což je dobře, ty nemám moc v oblibě. Ale je to duchařina, která se k této době celkem hodí, děj poměrně odsýpá a je to koukatelné, spíš ten thriller než horor. Proto slabších 50%. ()

Tomko87

Priznám sa, takýto druh hororu som ešte nezažil. Sto bodov za originalitu. Škoda že zvyšok je už slabší. Ono je zábavné pozerať ako pomstychtivý duch neustále vy*ebáva s partiou na Skype, no po čase to už začne byť otravné. Tie ich výkriky, hulákanie. Celkovo to bolo maximálne napínavé, no ani kúsok strašidelné. Ťažko povedať či sa dalo z tejto formy vytrieskať viac, než to čo sme videli. ()

Reanimator

Z traileru můžou někteří získat představu o tom, že tento film je snad jen další vyvražďovačkou, kde lidi umírají brutálním způsobem, zatímco je straší duch. Alespoň tak mi to přišlo, když jsem seděl v kině a kolem neustále někdo držkoval, že tohle není horor, že je to blbost atd. Jenomže na filmu nemá být děsivé, že duch zabíjí partu puberťáků sedících u počítače, ale děsivý je tím jak s nimi skvěle vyjebává. Jen si představte, že jste s "nejlepšími" přáteli na skypu a najednou vám někdo úplně cizí ukáže jaké jsou to svině a co hůř, ukáže ostatním jaká svině jste vy. A to se ve výsledku povedlo. ()

MadyDollar

Velice překvapivé. Něco takového tady ještě snad nebylo. Pomalý vývoj událostí, na nic se netlačí (což u některých filmů mám rád, a v tomto to zrovna zafungovalo moc dobře) a pomalu jen a jen graduje až do úplného vrcholu. Ze začátku na mě působila plocha jako "Na tohle se mám jako vydržet dívat přes hodinu??", vydržel a vydržel bych klidně i déle. :) Co na tom ale bylo nejděsivější (dle mého názoru): bylo to až neuvěřitelně uvěřitelné a reálné. Samozřejmě zase tuctové hororové charakter - ale zřejmě to byl jeden z důvodů proč to bylo tak uvěřitelné. Za mě pěkný kousek, obzvlášť na tuto dobu; dobu, kdy kvalita hororu nepřesahuje kvalitu výrobků made in china. 9/10 ()

FILMOVKA odpad!

Je to asi takový průser, jako když impresionisté předvedli poprvé svá díla v salonu odmítnutých. Časem to možná dozraje k něčemu lepšímu ale momentálně je to spíš filmová tragédie, která ve mně nevyvolává žádný pocit gradace nebo napětí a totálně mě to nebavilo. Nazvěme to experimentem, ať se to má šanci tvářit jako umělecké dílo. ()

punco

Konečne originálny námet v rámci žanru ! Vlastne ono to horor ani nie je skor teenage thriller, ale forma spracovania bola úplne výborná a tá realtime "četovačka" ma svinsky bavila. ()

linger

Pre mna vazne prijemne prekvapenie! Nejdem riesit, ze cely film sa odohrava v rozhrani skypu a facebooku, u mna to fungovalo a ci niekto natoci rovnaky film za dve hodiny ma nezaujima, podstatne je, ze dej ma okamzite vtiahol, cely film preletel rychlo a miestami prijemne mrazil. Osobne dam prednost takemuto "dekadentnemu" spracovaniu pred stokrat ohranymi hororovymi motivmi, ktore uz nefunguju ani zdaleka. ()