Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (CinemArt)

*Dosis*

Cybernatural je snímek, který mě dějově nějak neuchvátil. Ale musím uznat, že jsem nikdy neměl ponění, že 85minut koukat do webky mě udrží tak v pozoru jak tento film a to samozřejmě oceňuji. Dále se mi líbilo ztvárnění vražd študáčů za kompama - to některé byly až děsivě úchylné ! 60% ()

david666

Zajímavý nápad, navíc s tím málem, co se dalo z námětu vytěžit, film držel pohromadě a byl udržel moji pozornost. ()

MaxQ69

Originální námět pod taktovkou neznámého Gruzínce dal vzniknout solidnímu koukatelnému a neohranému projektu. Nízkorozpočťák fungoval dobře, i když by si zasloužil trochu víc péče. Velké mezery v mysterióznosti (i v jejím samotném vysvětlení), jež měly ve finále za výsledek silně ochuzený a odbytý příběh. Což je škoda, protože potenciál je slušný. I tak 55%. ()

tucnakova

Co dokáže jedno hovno, což? A kdyby se na to vybodli hned po prvním spojení, který smrdělo, vypli kompy a šli spát, co by ta kybermrtvola dělala? A budou se teď nejvíc bát ti, co nejvíc lžou a podváděj svý nejlepší kámoše? A polepšej se, dobytci jedni? A co na to Jan Tleskač? ()

BroDan270

Aj napriek tomu, že tento film nemusí sadnúť každému (obzvlášť staršej generácii, ktorá s internetovou komunikáciou nemá toľko skúsenosti a pokladá pozeranie na okno skypu a webové stránky za zbytočnosť), sa tento kúsok nemá za čo hanbiť. Je to niečo, čo tu ešte naozaj, ale že naozaj nebolo, je to úplnou novinkou, ktorá sa podľa mňa nemá za čo hanbiť. Mňa to bavilo a aj vďaka tomu sme mohli vidieť, čo sa deje v hlave hlavnej postavy, keď na 5krát prepisovala odpoveď v chate, alebo keď niečo začala písať, no radšej to nakoniec neodoslala. Toľko k formálnej stránke filmu. Ďalej, film mal pre mňa dosť napätú atmosféru, aj keď sa často len histericky kričalo, no to na autenticite len pridávalo, každý by sa zachoval takto, keby zažil to, čo aj táto partia na skype. Tak isto pri odhaľovaní tajomstiev to muselo byť kruté, vedieť kto koho a ako zradil, a prežíval som to spolu s postavami, najhoršie bolo asi to tajomstvo Blaire voči Mitchovi. Ak to mám zhrnúť, kto nemá averziu k internetovej komunikácii, tento film môže oceniť. Dobrý horror, s dobrou atmosférou, postupným odhaľovaním tajomstiev všetkých dotyčných, no s jednoduchou zápletkou. Dávam 4* ()

Nominant

Podľa mňa zaujímavý koncept filmu. Možno, že originálny, ale aj tak si myslím, že mohol byť viacej tzv. doladený. Nie je bohviečo sledovať upišťané "teenky", a hormónmi nabitý násťročný, ktorý tam pomaly celý film len kričia po sebe. Ale ak mám hodnotiť viac-menej originalitu, nápad, tak sa neviem rozhodnúť medzi slabšími 4* alebo lepšími 3*. Nakoniec som rozhodol pre 3*. Majte ma radi! AHOJ. ()

tybro

Dvě hvězdy za to, že jsem čekal jak to dopadne. Rozpočet se nejspíš zaplatil z "product placementu", a určitě se to vrátí. Nicméně film nebyl můj šálek čaje. Nuže je vidět, že přátelství si občas vybere svoji daň. No snad nás ušetří dalších případných dílů, aby to nedopadlo jak s Paranormal activity. ()

Karin00

3,5*. Překvapilo, velice napínavé :) napětí i při zobrazování zpráv, videí, to jsem nečekala :) a dobrý konec. ()

Dawydov

Kvalitní hororová jednohubka. Velmi originální, napínavé; kladem je krátká stopáž (větší potenciál to nemá a je dobře, že se to nesnažili dál natahovat). Logika a chování postav sice pokulhává (= většina z nich jsou bohužel dementi:), ale jelikož jsou to postavy ne zrovna geniálních teenagerů, tak se to k nim vlastně docela hodí a nekonzistentní to nebylo (rozhodně to nerušilo tolik, jako když se třeba v Prometheovi začnou zcela nelogicky chovat špičkoví vědci). Pět hvězd je sice přehnané hodnocení (zas tak super to rozhodně neni), ale subjektivně oceňuji originální nápad, který mě potěšil a v rámci žánru to splnilo to, co od tohoto druhu filmu očekávám. ()

Seda93 odpad!

Stručnými slovy další tuctový, nepovedený americký horor v rukou ne moc známého ani dobrého sovětského režiséra. Ani by mi tolik nevadilo herecké obsazení, jako děravý a nudný děj, který postrádá snad všechny prvky zdravého rozumu. Velmi zde postrádám normální živou scénu, jelikož se celý film odehrává pouze v dialogovém okně komunikačního nástroje.... Odpad! ()

Brenda.Ch

Tyjo ! Velmi zajímavý počin, a ne že ne. :-) Sice jsem se nebála, ale orosená jsem byla až na sedínce, protože mám už svoje roky, žádný profil na sociální síti a bleskové vyhodnocování všech kliků a skládání souvislosti mi pěkně dalo zabrat. Ale musím pochválit originalitu, kterou oceňuji vždy a všude, pokud není na škodu srozumitelnosti a vypovídací hodnoty. Béčkový horror provedený neotřelým způsobem, kdy postavy vidíme jen skrz nic moc kvalitní webkamery a duch je nečekaně špičkově počítačově gramotný. Stojí za zhlédnutí. ()

Briskie

Zajímavý nápad to se musí nechat. Na druhé straně ke konci už jsem cítil jak duch Laury nutí i mě k sebevraždě. Nebo to bylo tím filmem? Hmmm... Průměrný až slabší horor, nicméně neoznačil bych to za úplnou ztrátu času. Ale že bych si to musel pustit znova, to určitě ne. ()

M.J

Vůbec se nedivím, tak špatnému hodnocení. Největší chyba filmu je to, že je pod ním napsáno: Horor. Je to spíš prostě typické "teen" drama, které ale místy dokáže vytvořit napětí. Nenudil jsem se. ()

SpicyNugget

Laura Barns spáchala sebevraždu, a protože její duch ví, kdo všechno způsobil (konkrétně kdo čím přispěl), jde si vyřídit účty přímo s aktéry samotnými do Skajp konverzace. A nejen tam... Troufám si říct, že se jedná o můj nejoblíbenější teenage horor. Na tohle se můžu koukat pořád a vždycky jsem nadšená. Film je v podstatě záznam z dění na desktopu, takže jsem si všímala každého detailu a to udrželo mou pozornost. Celkově se jde hodně rychle na věc a my (díky Bohu!) nestíháme ani pořešit klasické puberťácké nesmysly (Orchestra or balcony? Heey, you have a boner, haha). Herci jsou sympatičtí, Ken a Adam mě bavili. Závěr je skvělý, ukáže se, kdo ono video na internet nahrál a kdo pomyslně přidal poslední polínko do ohně života Laury... Mně se film moc líbí, možná proto, že jsem ovlivněna Amandou Todd, jejíž příběh jsem sledovala. ()

Emperor1

Varování, tento příspěvek obsahuje SPOILER. Jako horor slabé, jako drama to ušlo. Asi jsem už starý na zábavu tohodle typu, všechny ty fejsbůky, skajpy a wocapy (ani nevím, jak se to správně píše, tak alespoň foneticky) mě minuly, i když zhruba tuším, o co jde, protože moje žena a především dcera jsou v těchto záležitostech celkem zběhlé, já kdysi řádil tak maximálně na Spolužáci.cz, než mi je zrušili. Ale k filmu: tenhle námět si docela umím představit i jako komorní divadelní či rozhlasovou hru, schéma je jasné, banda týpků, z nichž každý má nějaké to tajemství a někdo, kdo ta tajemství provalí a ukáže, co jsou všichni ti týpci zač. Akorát by to dneska nikoho nebavilo, nebýt tam těch počítačových kulis. S jistou škodolibostí jsem sledoval bezmocnost původně sebevědomých fejsbukářů, skajprů a wocapkářů, kteří ztratili jakoukoli kontrolu nad svým počítačem, už to samo o sobě bylo znepokojující, nadpřirozené vložky už ani nebylo zapotřebí, stačil by i prachobyčejný hekr. SPOILER To, že všichni ve filmu umřou, je zcela zbytečná nadstavba, vlastně jen na efekt, ono by stačilo nechat aktéry naživu s vědomím, jací jsou to všichni pokrytečtí sráčové. KONEC SPOILERU Bod za obstojné, i když ploché psychologické drama, druhý bod za memento, že počítače a veškeré aplikace v něm jsou ne vždy spolehlivým sluhou, ale rozhodně špatným pánem. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

swenyx

Dost netypický psychologický "horor" který má svým způsobem zajímavý nápad, ale provedení bylo otřesné. Herecké výkony byly takový, že nebyly a nebýt zajímavého nápadů filmu, tak bych tomu dal odpad. Bylo to ale fakt hororový, asi tak že tam doslova nebyl žádný jumpscare, prostě nic. Nechápu co na tomhle stalo 1mil $. ()

Lendak

Není to horor, pri ktorom by si človek trhal vlasy hrôzou ale treba oceniť veľmi originálny koncept ktorý je aj po celú dobu dodržaný a aj využitý. Pôsobí veľmi reálne, nielen technicky ale nečakane aj chovaním postáv, spolu s ich prejavom a hlavne sa odohráva v reálnom čase. Vďaka tomu film nemá vôbec žiadne hluché miesta, od začiatku to duplo na pedál až do úplného finále ktoré je ku tomu aj perfektne vygradované. Postavy sú tiež prekvapivo veľmi dobre uchopené. Začne to nevinne. Párik si sexchatuje keď v tom sa ku nim pridajú ich priatelia, ale aj niekto ďalší. Jak som už spomenul, postavy sa chovajú veľmi realisticky, rozhovory medzi nimi vôbec nenudia a keď príde na tú smrť, tak to dokáže aj človeka vyhodiť zo sedačky. Není to film u ktorého sa človek posere ako Laura, ale tým jak je to napätie vyšponované a človek len tak nudiť nebude. Nedivil by som sa, keby kvôli tomuto ľudia zanevreli na Skype. ()

Mangano

Tajemná zneklidňující atmosféra neznáma tentokrát prostřednictvím on-line hovoru. Film stojí na nápaditém námětu, ovšem padá na jeho tvůrčím (ne)uchopení. Jakože bylo to chytré, ale nebylo to dobře. Vytknul bych tady například až příliš ambiciózní kreativitu při práci s jednotlivými kamerami. Ta rádoby špatná kvalita sítě a neustále se trhající obraz nebo zvuk mi už opravdu lezli na nervy. Ubral bych. Takové recionalizující elementy stačí naznačit, neměly by mít negativní vliv na koukatelnost filmu. Režie taky nic moc. Jako na plátně je šest herců na relativně stejně vysokých piedestalech, tak sakra musím ukočírovat, aby mi všichni hráli stejně dobře. Herecké výkony tu byly ode všech bravurní, bohužel vyjma toho od Willa Peltze. Ten tu evidentně potřeboval ledacos dovysvětlit, což už ale nikoho patrně nezajímalo. Celkově je pak režie asi tím nejslabším článkem filmu. Jako třeba ta situace s kýmsi zvonícím za dveřmi a tím hrdinou, který se jde statečně a ozbrojen podívat, kdo to je, sdílejíc při tom své namakané žvýkací svaly s ostatními v sérii detailních záběrů na ně...jako nejsou osmdesátky a horory musejí působit reálně, ne jak kontent z TikToku. A další věci kolem racionality chování postav, s tím související uvěřitelnosti příběhu a tak dále. Celkově prostě nic moc no, ale je to škoda. ()