alienemo

Rozťahané, nudné. Zosekať o minimálne 40 minút a bolo by fajn. Toto majú byť legendárny bratia? Tento film zlyhal na celej čiare vo svojej hlavnej úlohe, predstaviť gangstrov. Miesto toho sledujeme rodinný život dvoch bratov, zaujimavý asi ako sledovanie rastu trávy. Každý vo filme vyklada aký su to hustý drsňaci, značka, trademark a bohviečo ešte a film vás naopak presviedča o tom, že ide o popdriemerný párik gangstrov bez valných úspechov. Faktický sa najviac dozviete na záver z ich medailonikov. Hardy je sice skvelý ale jeden herec film nerobí. ()

waska

Film, který víceméně stojí pouze na fantasticky zahrané dvojroli Toma Hardyho. Takže film baví a baví hodně. Místy mi ale spíš než krimi přišlo, že z toho chce režisér udělat komedii. Ať už to byl záměr nebo ne, povedlo se. ()

balcazar

Takto nejako si predstavujem vydarenú gangsterku: striedanie komediálnych a kriminálnych scén, z ktorých prvá vyčaruje úsmev na tvári a druhá mrazivý pocit, čo sa asi stane. Čakal som na ďalšie scény a tešil sa, čo v nich príde. ()

gemi

Ve 29. minutě se mi film kousnul a nic nepomohlo. Takhle, to samozřejmě není chyba filmu jako takového, ale těch 29 minut bylo naplněno docela solidní nudou a wanna-be-cool pozérstvím, takže nemám nejmenší chuť zjišťovat, jak je na tom ten zbytek stopáže. A to už chyba filmu je. ()

mira.l

To vám bylo tááák vymazlený, až ... se na to chvílema nedalo koukat. Tom Hardy sice tu dvojroli zahrál asi bravurně, zvlášť ta teplejší a duševně jebnutá půlka bratského dua byla opravdu lahůdková. Ovšem koukat na jeho ztvárnění polodementa, který si k sobě sehnal další nějaký nagelovaný cukrouše, tak to se mi poněkud otevíraly kudly v kapse.  A přísně vzato, na to, jak to bylo dlouhý, tak to byla dost velká nuda. Děkuji pěkně, víckrát ani slyšet. ()

RAFT

Tak na tento snímek sem se těšil hodně dlouho.Určitě asi jediný film ve ,kterém uvidíte Toma Hardyho ve dvojroli. Reggieho s Ronem to skvěle táhnou .Tom Hardy zde předvedl dosti dobrej hereckej výkon .Režijně je tento film docela skvěle natočenej ale, já bych spíš ty méně unuděné pasáže dal spíše více rvaček a i nějaké ty přestřelky ,jinak film dobrý.Dobře bylo natočené londýnské retro ze 60 .let ,takové filmy ,prostě mám rád .Scorsese by určitě film malinko natočil daleko líp .Za mě 70% ()

DD

Jeden Hardy je super, druhý zase příšerný. A do toho moc prostoru pro otravnou Emily Browning. Zatím nejslabší Helgeland. ()

pushover

Popravdě čekal jsem víc. Hardy to odehrál skvěle, což nepřekvapí. Dějově průměr, ale pořád lepší než Black Mass. ()

Brooks

Monotónna gangsterka s rutinnou stavbou deja a vylešteným, neživotným retro vizuálom, ktorú ozvláštňuje len fakt, že hlavné postavy sú dvojičky. Práve vidina šťavnatej dvojrole sem asi prilákala talentovaného Hardyho. A jeho výkon je aj jediná vec, ktorá tu stojí za reč. Helgeland klesá každým filmom hlbšie a hlbšie. ()

Jamajdzan

Byly by to zasloužené 2 sošky Oscara pro Toma Hardyho, že? Jednu za hlavní roli ve filmu legendy zločinu druhou za vedlejší roli ve filmu legendy zločinu. To ostatní se jakoby proměnilo v takové zajímavé křoví a pozadí pro jeho herecký meisterstich, ale to vůbec neznamená, že mě to nebavilo. ()

DaveSmith

Už se mi u filmu dlouho nestalo, abych se tak moc těšil na konec. I přes zdařilou výpravu a parádní kostýmy, přes dobový vykreslení tehdejšího Londýna, přes Duffy a skvělou muziku, já se tak neskutečně nudil. Hardy byl vybranej spíš pro vizuální podobu s Kreyovýma, než pro to, že by byl vhodnej typ na tuhle dvojroli. A i když hraje jak z partesu, nějak mě (u Rona) to jeho mumlání a ti jeho poskoci tak neskutečně sr.li, že jsem se celý ty dvě nekonečný hodiny těšil, až moje utrpení skončí. Milostnej příběh Reggieho byl taky navíc a tak Helgelandův pokus o napodobení americkejch gangsterek vychází naprázdno. Radši se znova kouknu na Scorseseho klasiku Goodfellas. ()

DjangoDoe

Ďaľšia gangsterka s potenciálom vo vačku hodená z mosta do bahna. Našťastie sa Hardy presvedčivo snažil a keď vynecháte bezduchý dej, zostané vám aspoň dobrý pocit zo stvárnenia hlavných hrdinov. Ktorých si Hardy vychutnal a tak vám občas ani nenapadne, že ide o rovnakého herca. To a ešte príjemný soundtrack podtrhujúci londýnske 60te roky má nenechali chladným a preto by som zhodnotil Legend lepšie ako súrodenecký Black Mass. No zatiaľ čo v Black Mass je to vražda na vražde bez hlavy a päty, tu bolo na film o "legendách podsvetia" vrážd poredšie. Je pekné pozerať sa ako sa každý režisér snaží aspoň priblížiť svojím vyprávaním Goodfellas alebo American gangster, no na druhej strane to vie človeka vytočiť, keď dobré príbehy padnú do priemerných rúk. Už keď sa chcel udržať Helgeland v briských vodách, mal by si pozrieť pár častí Peaky Blinders a niečo sa priučiť. ()

john.h

Slušná novodobá gangsterka, která se snaží zapadnout mezi klasiky stejného žánru, ale nedaří se jí to. Pořád je to ale fajn snímek, který se vyplatí vidět. ()

TSZ

Na tomto tisíckrát viděném pokusu o napodobení Kmotra zaujme jednoznačně nejvíc dvojrole Toma Hardyho, kdy zejména "narušenější" dvojče, Rona, zahrál úžasně a při sledování jeho kreací mi skutečně běhal místy i mráz po zádech. Bohužel, nic moc dalšího toto dílo nenabízí a průběh odhadnete dopředu cca po 15 minutách. ()

Cooller

tak už to prej není Laurel a Hardy ale jen Hardy a Hardy... nicméně Tom tu předvedl něco co už sem dlouho neviděl.. 85% :) ()

TommyDiamond

Takhle si já určitě drsnou gangsterku nepředstavuju. Hodně mi vadil ten do očí bijící retro styl, načančané interiéry, naondulovaní mafiáni a romance, která zkazila takřka celý film. Příběhově byl snímek dobrý, klasickej gangsterskej vzestup a pád. Ovšem až na jedno ubodání a jednu střelbu z bezprostřední blízkosti je to spíš takovej gangsterskej odvárek a místy trochu nuda. Chtělo to víc drsnosti i akce.... Pochvalu zaslouží hlavně Hardy, jeho dvojrole bratrů mafiánů neměla chybu.... I přes všechny nedostatky dám krásné tři hvězdy... ()