Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

Ollivander

Tři zhlédnutí byla potřeba. Poprvé jsem si užíval perfektní atmosféru především prvního kontaktu, ale i celého filmu a zajímavé myšlenky ohledně komunikace. Bohužel jsem se ale dostatečně nesoustředil na příběh jako celek (nebyl jsem na to připraven), a tak když film skončil, uvědomil jsem si, že jsem ho vůbec nepochopil. Podruhé už jsem tušil, odkud vítr fouká, a mohl jsem tak pochopit ten základ, o co vlastně šlo. No a potřetí, již s tímto vědomím, jsem si teprve dosytosti vychutnal film ve všech ohledech a vše krásně zapadlo na místo. Toto opravdu není žádná jednohubka. Bravo! ()

Aceboris

Pokial máte chuť na dvojhodinový dokument o tom čo sa môže stať , resp. aká situácia môže nastať ak našu planétu navštívia mimozemšťania nech sa páči. Chcete vidieť do budúcnosti nech sa páči . Čakal som všetko, ale toto nie. Žáner sci-fi je podla mna o niečom inom a nie o rozprávaní jedného príbehu , hlbokych myšlienkach jednotlivca o filozofovani, prelínaní spomienok. Na to sú iné žánre. Aj keď sa samozrejme nemusia vylučovať. Osobne ma film vôbec nezaujal dopozeral som ho len z nutnosti. Pokiaľ nemáte v obľube drámu v kombinácii s sci-fi tak to ani nepozerajte. Co ma fakt zaujalo bola hudba a zvuk fakt vyborne spracované . Jedine čo je fakt na tomto sci-fi je jeho vysoké hodnotenie. ()

Kyberswat

velmi dobré, hodně podmanivé, chce to mít na tento film i náladu - protože pak je to opravdu skvělý prožitek. konec mi trochu připomněl Počátek s DiCapriem - prolínání budoucnosti a snů, součastnosti, no prostě parádní snímek. ()

Eridan_

Tenhle film pro mě byl zjevením. Takové vztahové (ne)sci-fi se zajímavou myšlenkou vnímání času. Oproti povídce ještě více vyniká nevyhnutelnost osudu (tam dcera zemřela následkem nehody, nikoliv neléčitelné choroby). Dojemné, k zamyšlení. Něco ve vás po shlédnutí zůstane. Doporučuji shlédnout dvakrát. ()

m62

Ale ma autori filmu nahnevali. Zaujímavý námet, dobrý rozbeh. kvalitné vizuálne spracovanie, sympatické hlavné postavy ... Mohla to byť pecka, keby to nezabili niekoľkými infantilnými scénami. Váhal som medzi troma a štyrmi hviezdičkami, nakoniec som dal 4, s ohľadom na absolútny nedostatok sci-fi, ktoré obsahujú aj niečo na premýšľanie ()

louislumiere

Na vědeckofantastický žánr jsem ras. Odkojen nezfilmovatelnou Nadací páně Asimova a tím pádem jsa skeptickým k jiným formám života ve vesmíru, můžu ocenit pouze filmovou poutavost a zajímavou myšlenku viděného. Rozhodně si tento film zaslouží pozornost. Jenže na sci-fi, které si hraje na filosofickou sondu do nitra lidského chápání světa, se tam moc žvaní o ničem. Možná někdy nahlédnu do tvorby autora předlohy. ()

hmyzovrah

nudné, ploché. v půlce jsem usnul na čtvrt hod. a pak se zeptal kamoša, jestli jsem něco propásl a on mi odpověděl, že vůbec nic. ()

LadyCarousel

Bohužel pro mě tam bylo pár mezer. Moc jsem nepochopila účel té bomby, prostě se tam jen objevila a mě přišla naprosto zbytečná, poté zda to mělo vůbec souvislost s tím, že ten druhý Heptapod zemřel... Ale i tak, po zamyšlení se nad celým filmem se mi to suma sumárum celkem líbilo. ()

LarisaDavid

Toto nie je film pre ľudí ktorí chcú pri filme vypnúť. Tento film ťa núti premýšľať. A aj tak ťa nakoniec úplne prekvapí. ()

Sengot

Nikdy jsem nejel z kina tak rozebranej. Určitě jeden z nej filmů poslední doby. Mít husi kůži jen z pár záběrů. A ten konec, když vám to dojde... ()

pajis21

Musím uznat, že film patří přesně do toho spektra filmů, které patří mezi jedničku. Námět filmu je jedna z hlavních taháků na film. Komunikace, to je to jediné o co ve filmu jde, dorozumět se s mimozemskými bytostmi a nakonec zjistit, že komunikace, je ta největší zbraň... Začátek filmu hned zaujme scénou s umírající dcerou, který v závěru vyvrcholí. Hudba neskutečně zaujme, je to takový ten "brain food" který čas od času potřebujete. Kamera ukáže detaily, které se ve filmu vymykají, záběr na herce v důležitých chvílích opravdu nadchne. Celkově film ukazuje scénu toho, co by lidé měli vědět stále, a to, že bez komunikace nejde nic. Vytkl bych filmu jedině některé postprodukční scény, které jsou bijící na oko.. hlavně co se týče nepovedeného green screenu připomínající hry z roku 95.. Jinak bych film ohodnotil na jedničku. Po zhlédnutí jsem dlouho přemýšlel nad problematikou děje. ()

abanek

Ja musim jednu * ubrat...Sice si myslim,ze prvni kontakt by mohl takhle nejak vypadat, ale koukat na hodinu a pul na skoro stejny kruhy a obrazky jak z telenovely je trochu nuda...Ale neurazi... ()

pankito

VIVAT! Pankito hodnotí svůj pětistý film! Nu, bohužel jsem si vybral Arrival v dobré víře, že půjde o jednoznačnou pětikoláčkovou záležitost, ale vyskytl se zádrhel. Možná to bylo mou únavou po perném dni, možná těmi divnými palačinkami k večeři... zkrátka mě ten Villeuneuoveův (nebo jak se ten rejža píše) humánní podtext nedostal do kolen. Ale i tak setkávání lidí s mimoňama vypadajícíma jako Věc z Addamsovy rodiny a ještě k tomu v rouře z neznámého materiálu - vskutku neokoukaná podívaná pro mou maličkost. Čtyři. ()

im8

Dá se vůbec život prožít, i když víš, kolik bolesti ti přinese? Další zářez mistra Villenevua do mé paže. Výborní Adams–Renner–Whitaker, krásný vizuál a skvělá hudba. Po prvním shlédnutí jsem byl maličko zklamán, čekal jsem trochu větší sci-fi jízdu, napodruhé jsem si to prostě jen užil a musím jít s hodnocením do plných. ()

Rumplcimprca odpad!

Další z pseudointelektuálních sraček. Je to blbé, ale pitomci si myslí jak to pochopili a jsou na výši... Nehorázná sračka. Tohle se může ,,líbit´´ jen pozérům a idiotům - nic mezi není. ()

Prepperka

Na filmu jsem byla už když ho dávali v kině. A to hned dvakrát. Velmi zaujal svým zajímavým vizuálním ztvárněním a pomalým stylem vyprávění, které zaujme. Skoro až dokumentární pojetí příběhu. Ale vůbec to nerušilo, naopak mě to vtáhlo do děje, měla jsem pocit že jsem tam, že s nimi komunikuju já, že já vymýšlím jak to vyřešit. Myslela jsem si, že za to může velké filmové plátno v kině, ale nyní jsem si film dala znovu na tv, a ten pocit byl stejný. Emocionálně velmi silný příběh, a opakovaným sledováním ještě umocněný. Škoda že mé jméno není palindrom. ()

Guadeloupe

Pre mňa top scifi súčastnosti, vynikajúca brnkačka na emócie. Toto je ten odkaz, o ktorý sa pri svojej najlepšej vôli snažil Interstellar. A pohorel. Villeneuve opäť raz ukázal, že veci sa dajú robiť aj inak a zbrane vedené americkými hrdinami nie sú vždy odpoveďou na úspech. Potlesk si zaslúži ako námet, tak veľkolepé spracovanie a v neposlednom rade hudba. Tá hudba... ()

lukas.frydry odpad!

byly jsme na tom v kině s partou kamarádů, všichni máme rádi scifi, všichni jsme se těšili, všichni jsme v kině usli ... nechápu ani trošku to přemrštěné hodnocení, pro mě to tenkrát bylo zklamání roku ()

biochem

Naprosto úžasná podívaná, kde skoro polovinu zážitku tvoří geniální hudební doprovod - ten mě naprosto uhranul! Jinak jde vlastně o dost intimní příběh na pozadí události v podobě příletu mimozemské entity. Rozhodně nejde o nějaký sci-fi popcorn, ale o drama jedné ženy (parádní výkon hlavní hrdinky), které jsem ale režisérovi (i přes dvouhodinovou stopáž) zbaštil i s navijákem!!! ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota