Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

burg

Hodně slušné, hodně přemýšlivé. Už mě kolikrát napadlo, jak bych asi komunikoval s mimozemskou entitou, která má jazyk, vyjadřování, resp. komunikaci založenou na úplně jiných principech. A taky se mi moc líbí Villeneuveův audiovizuální styl. Rád si přečtu i povídky od Chianga, protože na tohohle chlapíka jsem hodně zvědav. ()

Fibonacci

Há a á. Há a á. Miroňku. čučkaj čučkaj. je to umenie spraviť taky film. pred kinom som si dal 0,5l coca coly, aby som bol bdelý. a dik. 2x sa mi podarilo zaspať. nudaa. strašnáa. ()

adams701

Ľutujem, že nepoznám budúcnosť. Inak by som si dal facku zakaždým, keď by som si pomyslel, že si pozriem tento film. ()

MatyRock

Audiovizuální nářez. Herecky dobře obsazené... Amy Adams mě bavila a po roli Lois Lana mi ukázala, že mě dokáže překvapit. Jeremy Renner je sympoš a také baví. Řemeslně vypiplaná záležitost, hudba ve mě rezonuje ještě teď. Příběh je nápaditý, bohužel se hlavní myšlenka poměrně rychle utne. 75% ()

opatstviolov

Skvělý sci-fi, které mi zatajilo dech. Jenom celá ta dějová linka s Lousinou dcerou a pomalejší konec mi moc nesedli, jinak fakt výborný. 9/10 ()

Slash_Flash

Nádherný filmeček na pozdní večer po dlouhém dni roboty. Je to hezky natočené, má to zajímavý děj, příjemný soundtrack a herci si to zahráli fajně. Jen osobně věřím, že Arrival missnul velkou šanci na to být jeden z nejlepších Lovecraftových filmů vůbec. Začátek filmu, je doposud můj jeden z nejoblíbenějších ze všech filmů, které jsem kdy viděl. Nahazuje mi to husí kůži, je to děsivě tiché, temné a ten celý proces kde film děsí publikum neznámem je naprosto geniálně zpracovaný. Zbytek filmu stále nabírá zajímavé momentky, kde bych se klidně posral ze strachu z neznáma, ale po zbytek filmu už to zase nabírá chapadla a bubáky. To už je kde mě ten film malinko zklamal. Ale i přesto je to krásný film od začátku do konce. ()

Still_I

Příchozí rozhodně není klasický sci-fi alien movie. Oproti ostatním snímkům nabízí něco trochu navíc. Do děje je nahlíženo skrz oči lingvistiky, což je pro netechnicky založené typy (jako třeba mě) velká výhoda. Příběh se opírá o teorii, že čas není lineární. Díky tomu spolu dějové linie fungují perfektně. Dobře zpracovaný moment překvapení, kdy nás tvůrci přimějí předpokládat něco, co je ve finále úplně jinak. Celý film provází podmanivá hudba. Upřímně nemám nic, co bych vytknula. Přesně kvůli takovým snímkům se vyplatí utrácet peníze za kino. Viděla jsem asi 3x a určitě to není konečné číslo. ()

ezop1012

Veľmi slabý scenár, plytký dej a na každom kroku klišé. Prečo každý jeden demokraticky film ukazuje novinárov, médiá, ako chcú pravdivo informovať, pritom realita je presne opačná. Prečo každý akože vedec sa vzbury proti príkazom z hora a vždy to dopadne dobre a realita? Tam by taký vedec nemal dlhu životnosť, nahradil by ho iný. ()

peproch

Je to výborný film, lepší než jsem schopna zvládnout jedním podíváním a jedním půldenním promýšlením.  Dvě dějové linie proplétající se spojené hrdinnou lingvistkou ukazují na obecnější sdělení filmu, že řeč je pramenem nedorozumění, pokud ji chápeme jako lineární vyprávění. Veškerá potíž story tellingu spočívá v neschopnosti nebo naopak  předpojatosti vnímat a artikulovat v celku. Syntax je zbraň nebo i dar. Kdybychom byli schopni jako ti návštěvníci komunikovat v celcích, ne jen v po sobě jsoucích slovech, byli bychom obohaceni, mohli bychom vědět, že smrt našich dětí, že naše sblížení s partnerem, že naše setkání se sedminožci, že to je jeden celek, potřeba našeho mozku linearizovat a kauzalizovat je škodivá. ()

Safira2003

Nevím, jak to Denis dělá, ale všechny jeho filmy mi přijdou, jako by uběhla jen půl hodina, než film skončí. Film má celkem jednoduchý děj, který je využitý až do posledního smítka. Celým filmem nás provází záblesky ze života hlavní postavy, u kterých si nemůžeme být jistí, zda je jedná o minulost nebo budoucnost. Během filmu jsem si nebyl jistý, jaký mají význam, ale ke konci se ukázalo, že mají obrovský význam pro pochopení záměru příchozích a pro uvědomění si, ceny času. Film nám ukazuje, jak moc je důležitá komunikace a schopnost pochopení neúplných informací, kdy často balancujeme na hraně mezi spojenectvím a válkou. Dále nám film předkládá, jak moc je důležitý čas strávený se svými blízkými, protože nikdy nevíme, kdy nás opustí. ()

TONY

Podľa mňa je tento film dobrý. Efekty a príbeh je tiež schopný. Za mňa si to zaslúži byť medzi tými lepšími filmami. Páči sa mi ako zakomponovali ten silný a veľmi emocionálny príbeh hlavnej postavy na začiatku, dodalo to tomu emócie, a to sa u sci-fi filmov moc nevidí, prekvapilo ma to. Čakal som nejaký typický ľahko predvídateľný okukaný sci-fi trhák pri ktorom vybuchujú mimozemské lode a padajú z oblohy, ale tento sci-fi je iný a to je to čo sa mi na tom páči. Za mňa 4 hviezdičky. Odporúčam pozrieť. ()

Sheelle

Tak tohle se mi opravdu líbilo. Ano, nebylo to dokonalé, ale herecké obsazení i výkony, námět, zpracování, hudba, vše na jedničku... tohle bude jeden z mých oblíbených filmů, na které se časem určitě podívám ráda znovu. ()

Murlock77

Vzhledem k tomu, že nemám doktorát z astrofyziky a poprvý jsem na to koukal vylitej jak lesní potůček po přívalovym dešti, neměl jsem nejmenší tušení, co se na konci stalo. Při druhém zhlednutí už jsem u toho popíjel vodu namísto šestnáctýho piva, a stejně fakt nevím. Po ruce jsem si sice nechal učebnici fyziky pro pátou třídu a předtím si poslechnul podcast o lingvistice, ale bylo to k hovnu. Mám pocit, že jsem ke konci místama i spal, nicméně vizuál hezkej, nápad dejme tomu a nemůžu filmu ubírat hvězdy za to, že já jsem nechápavej kretén. ()

Pindrus

Ve své podstatě se jedná o mix Spielbergových Blízkých setkání třetího druhu a Gilliamových 12 opic. Kdybych už oba tyto filmy neviděl, asi by se mě Příchozí dotkly mnohem víc. ()

JarinDL7

Když si otevřete profily lidí, kteří tomuto filmu dali odpad, nejvíce hodnotí kategorii akční. Ale ten film nemá v popisu, že se jedná o akční Marvel. Tak co čekali? Pokud chcete akci, tak se do toho rozhodně nepouštějte. Je to psychologický film s originálním sci-fi zvratem. ()

Verbudrak

Ještě že má můj prohlížeč kouzelné tlačítko "+10 sec." Já mám problém u takto "mesidžovatých" filmů s hluchými pasážemi, a že jich tady je. Ale jinak jsem si to užil maximálně a ano, rád se podívám znova. A ano, mohu doporučit. Tento dojem mi na pět hvězd stačí, to je to hlavní. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota