Mimozemšťanka Mila se stává dobrovolnicí, která se rozhodla navštívit planetu Zemi. Nikomu jinému se na ni na rozdíl od jiných planet letět nechce, protože Země je hrozná, ale přece jen už je to dvě stě let, co byla navštívená naposledy, takže by se tam někdo měl podívat. Mila proto přilétá do Paříže, a jediné, co má u sebe, jsou batikované šaty. Pomalu se začíná seznamovat s prapodivnou současnou společností, ve které se musí platit podivnými papírky, jídlo se nedá jíst, vzduch dýchat, každý je nemocný, ženy musejí používat jakési „rtěnky", bez kterých by na ně ostatní lidé nebyli hodní. (ybuko)

SkyWindFlow

Jednou, byl u nás nudný večer, jsem narazil na tento film. Psali tam, že v zemích EU bylo zakázáno ho promítat. Jako upoutávka dobrý. Tak jsem ho zkouknul a musim přinat, že jsem v půlce přemýšlel, zda ho vůbec dokoukám. Nebýt té baletové scény na fotbalovém hřišti, která mě hodně pobavila, tak jsem to vypnul. Nakonec mi ten film, ty jeho myšlenky uvízly v hlavě. Ty myšlenky se mi začaly libít. Už než sem film znal jsme byl přesvědčenej, že pokud my, lidi, živočisný druh, jenž je v mnoha ohledech výjimečný, majoritně dobrý a láskyplný, chce dále žít tak jako do teď, tak bude mít drtivá většina smůlu. Nádherná zelená je už téměř 20 let starý film! Dnes je úrověň prohnilosti naší společnosti lidskýma parazitama, kteří chtějí moc a pořád víc a víc pěnez, mnohem větší. Ostatně kdokoliv, pokud trochu pootevře oči a připojí k nim mozek s lehkou znalostí historie si toho může všimnout. K věci ... Chtěl jsem hlavně zareagovat na .."Propaganda, ktora ma uplne minula... ." od Adriana Je to právě ta propaganda (ale směřující z daleko vlivnějších kruhů, než byli tvůrci filmu), díky které se mi obyčejní lidé řítíme tam, kam si očividně zasloužíme dojít, když jí někťěří obhajujou a braní svojí ignorancí, před nalezením nového způsobu soužítí mezi lidmi. To je jedna z myšlenek filmu. Je to bojkot. Bojkot proti těm všudypřítomným společnostem, který v nás vyvolávají umělé potřeby, na kterých se pomalu stáváme zavislími, to je holt ta druhá mince skvělého kapitalismu. Já se ani nedivím, že ho zakázaly vysílat (imho, cenzura se liší od propagandy jen tím, že je otočená opačným směrem, Goebels by se divil jak to dnešní mocní dotáhly téměř k dokonalosti). Mě ten film dokázal přesvedčit, že existuje i jiná možnost než být zavislý na konzumu a nechat se jím prakticky zotročit nebo doslova stáhnout z kůže. Tento film, kde neni žadné násilí, škodolibost, chamtivost nic takového, byl cenzurovanej stejně jako to dělali soudruzy. Měl před lety totiž obrovský antipolický potenciál. Jo a taky by me zajimalo, kde kdo vyštoural tu informaci o 80-milionovým rozpočtu v tehdejších frankách. Na IMDB jsem našel stejnou částku, přesto mi to přijde jako naprostý nesmysl. Proč taková dezinformace? Nevím. Divné. Asi se mýlím... ()

Brkslav

Naivní, trapné výkony herců, „srandovní“ a ještě jednou naivní – přesto lepší než například celá série Terminátora, Už to, že se filmaři chytili té krásné myšlenky života v harmonii s přírodou. Rozhodně doporučuji se na to podívat, i když se budete stydět za výkony herců i za režiséra. ()

Piettro666

První věc co vás tady může odradit je několik pro mě nepochopitelných komentů,že jde o propagandu. ALE ČEHO? toho že máme odletět s mimozemšťanama? Ekologie? nebo toho že se chováme jak rakovina požírající sama sebe? možná,to bychom museli pak jako propagandu označovat vše. Ať už v tom viděl kdokoliv něco v tomto smyslu film si užijete. Je to klasická francouzská komedie,kde si režisérka nebojí udělat srandu ze sebe ani z ostatních. Další věc,která by vás mohla naopak lákat,je velice neověřitelná zmínka o tom,že film byl zakázán EU. Opravdu jsem se snažil tuto zprávu najít na oficiálních francouzských stránkách,ale nepovedlo se. Za to jsem objevil větu,že film byl produkován už od počátku pouze pro francii a austrálii. Jako fanoušek novodobých tendencí,které film vyjadřuje se nebudu dále zamotávat do hodnocení. Jen poradím lidem,kterým se libí styl a nenásilné upozorňování na naše samodestruktivní tendence,aby nepohrdnuli třemi díly Zeitgeist. Je volně ke shlédnutí na oficiálních stránkách. ()

strpozdiv

Na čtyři to sice není, ale film probouzí a otvírá přesně ty kanály, které si dal za cíl. Takže za čtyři! Pravda je to už trošku staromódní, ovšem rozdílné hodnocení uživatelů na csfd jen dokazuje tu účinnost. Propaganda? Jasně, propaganda o zeleném jablíčku, co dozraje i bez podělaný byrokracie. Ta jabloň asi není normální! "Největší nepřítel lidskosti je Kultura. Kultura je podvod!" Terence McKenna ()

in flames

Čistý priemer, nápad možno stál za umelecké zpracovanie, ale toho sa mu nedostalo.Rovina komédie funguje, myšlienky sú viac ako jasné (občas aj krásne), ale pre človeka s prehľadom ani nie veľmi inovátorské ani vlastne nepodávajúce nejaký návod na riešenie. Naozaj nevidím dôvod (ani tomu veľmi neverím) prečo takýto film zakazovať, pravdepodobne išlo len o spôsob propagácie filmu. Pre filozofov a duchovných ľudí tak na jedno pozretie.... ()

FanynkaFilmu

Ideální svět , kde žijete v souladu s přírodou, v míru a v lásce, žijete jednoduše, bez předsudků.... V opačném konzumním, hektickém světě, kde jsou lidé nepříjemní a příroda znečištěná se pokoušíte najít někoho ze svých předků... tato nečistá a zkažená země je právě naše planeta,kam se vydala hlavní hrdinka.... Jestli-že se chcete číhnout na originální film, pak jste na správné adrese. ()

MarnieR

Nevím, proč se uvádí, že EU ten film zakázala? Proč by ho sebevětší technokrat zakazoval. Je to spíš naivní než superkritické a žádné pořádné řešení se nenabízí. Připomnělo mi to starý československý "Srdečný pozdrav ze zeměkoule" s Lasicou a Satinským. Dlouhé roky jsem ho neviděla, ale kdysi v 80.letech v kině jsem se královsky bavila. ()

Dominique55

Tento film mě na duši pohladil, snad jako žádný jiný. Je v něm obsaženo více pravdy, než v kterémkoliv jiném filmu či knížce, která je k tomu aby pravdu šířila určena. Ani se nedivím, že kvůli tomu byl někdy dříve zakázán. Je tak jiný a zároveň, tak moc vtipný, že se tomu žádná americká komedie nevyrovná. Vtáhne vás do děje a okamžitě vezme za srdce, ovšem jen pokud jste idealističtí snílci, kteří radši na nebi než na zemi. Kdybych na tohle nebyla, myslela bych si zřejmě: "co je to za bláznivou hovadinu, která patří asi nějakému režisérovi od Svědků Jehovových. Jak tedy budete vnímat tento film závisí jen od vás samotných a vašeho uhlů pohledu na svět a život jako takový. ()

Mr.bongo

Vskutku zajímavé jak rozporuplné komentáře a hodnocení tento film vyvolává. Každopádně sdělení obsahuje hluboké a je na vnímavosti a rozhledu jedince zdali si něco odnese nebo film protrpí či vypne. S úsměvem jsem se díval jak na jejich planetě fungují... vize je to utopická, ale doufejme, že se nám to jen z našeho současného pohledu tak zdá :-) ()

marcel.demo

Hezké, originální, odpojucicí. Místy bohužel na můj vkus příliš teatrální, ale pro všechny po i mimo zemšťany s dobrým srdcem vřele doporučuji. ()

Indio

Naivní a jednoduchy po všech stránkách v tom je ale síla filmu a pokud člověk není úplnej ignorant tak se i zamyslí. ()

Martazoe

Tak tohle se opravdu povedlo. Chvílemi jsem se zalykala smíchy, chvílemi mi lezl mráz po zádech a i na slzy došlo. Film pro ty, kdo ještě neztratili ideály a umí vidět krásu, pro ty, kdo zůstali hipíky. Od dneška řadím mezi mých top ten nejlepších filmů. ()

xmarek

Popravdě po dlouhé době dílko, které na mě moc zapůsobilo. Možná právě díky tomu, že přišla doba abych jej plně pochopil. A upřímně docela rozumím těm velmi kontroverzním komentářům. Kdo nezažil neuvěří. ()

starr64

Ten kdo nepochopil tenhle film tak píše negativní komentáře. Bylo dost času na to pochopit, že tenhle svět co žijeme je pouhý matrix - neskutečná hloupost, která ničí všechny lidi. Podívejme se, co se nyní děje ve světě. Děje se to právě pro to všechno, co je ve filmu uvedeno. ()

Tobias_Sin

Nádherně zpracovaný příběh. Pohled na naši společnost očima mnohem vyspělejšího národa. Skvělá hudba, skvělé prozření :-) ()

Krastom

Krásný film, který když člověk sleduje, tak si teprve plně uvědomí, jak je naše materiální doba založena na nesprávných hodnotách. Nechápu proč byl ale do nedávna zakázaný od EU. ()

Nepl

Rozhodně se nebráním alternativnímu vidění světa, ale tohle mě minulo. Tak, jak by to mělo působit, to nepůsobí a komedie to také není. Ke všemu ta nesmyslná báchorka o zakázanosti filmu... ()