Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

Belerofon

Ten film má spoustu záporů, scénář je naprosto prázdný, Jet-li pořád předvádí že je dobrý ve všem jen ne v hraní (nikdy jsem ho neměl rád a mít nebudu). Jenže když ono je to tak úchvatně natočené a choreograficky tak nádherné, že na nějaký "nepodstatný" prvek jako je scénář úplně zapomenete. Všude se tu lítá a konají se obrazové orgie...díky bohu to neomrzí po celou stopáž, kdyby ano, byla by to asi největší ptákovina za hodně velké peníze (na Asijské poměry). ()

joseee

Na druhe pozretie sa Hrdina nezda tak dobre spraveny, ale stale je menej pateticky ako neskorsi Klan letiacich dyk. Velmi odporucam pozriet si skutocny pribeh o cisarovi Shi Huangdi, napriklad sfilmovany v historickom filme filme Cisar a vrah (http://www.csfd.cz/film/69680-jing-ke-ci-qin-wang). Farebny Hrdina je popri tom pekne natocena rozpravka, s nadskutocnymi obrazmi a kvalitnymi hercami (myslim maleho Tony Leung a Maggie Cheung). ()

Gwilwen

Rozevláté havraní vlasy, korouhve, se kterými si pohrává větřík, armáda v blýskavé zbroji a samotní hrdinové v jednoduchých ale efektních hávech, které se rozvíří při neuvěřitelných „leteckých“ bojových scénách. Příběh nabytý estetikou a exotikou pro Evropana jistě přitažlivou. Navíc každá etapa originálně pohroužena do odlišných barevných kompozic – krvavě rudé, blankytně modré, zlatavé, zelinkavé i bělostně nevinné. A tohle všechno dává dohromady vizuálně velice pěkný prožitek. 3,5* ()

StrixCZ

Po formální stránce (kamera, hudba, efekty, výprava, obsazení) naprosto nemám co vytknout, protože tohle je zkrátka dokonalé - a z celého snímku to dělá téměř filmovou báseň. Jen s dějem mám stále trochu problém - přiznám se bez mučení, že se v něm chvílemi ztrácím a taky toho patosu na mě v některých momentech bylo už příliš - asi stárnu :) Každopádně jsem z něj měl při druhém shlédnutí docela rozdílné dojmy než poprvé - a mám pocit, že na mě napodruhé zapůsobily nejsilněji i jiné pasáže - z čehož plyne jediné - že si ho dám s chutí někdy znovu :) ()

Simir79

Jsou filmy, na které se podíváte a ačkoli se třeba i líbí, pár let je znova vidět nemusíte. Je to věc individuální. Když zoufale v bezesných nocích probírám svou DVD databázi, je „Hrdina“ vždy mezi mými favority. Je to taková moje jistota. Závidím těm, kteří si ho vychutnali napoprvé v kině. Řešit tu nesmyslnost levitujících Číňanů, je asi jako komentovat chodící stromy v Pánu Prstenu. Je to pohádka, fantasy, legenda... cokoli z toho si vyberte. Tento film je dle mého názoru nejvíce přiblížen dokonalosti a to hlavně svým propojením uměleckých a bojových scén. Každá má svůj barevný a stylizovaný nádech, skvělou choreografii a dynamiku... a to pouze s jedinou kapkou krve. Na druhou stranu chápu, že někomu tento žánr sedět nemusí. ()

Gor'seye

Po prvých 15 min som to videl na max 3 hviezdičky, ale po chvíli som zistil, že toto nie je americký film, kde efekty sú nad príbehom - tu efekty len zdôrazňujú čínsku kultúru, predstavy a zvyky. Film plný farieb - tak by som ho definoval ja. ()

HennessyVSOP

Dle mého názoru druhý nejlepší z nových východních akčňáků po Zatoichim. Obsahuje velké množství lyričnosti, poetiky a estetiky přenesené na plátno, dobré vizuální efekty i solidní hudbu, ale jako celek, i když působí dobře, nezanechal ve mně ten správný pocit. Nemám ani potřebu si jej pustit podruhé, děj se vleče a i když je dobře promyšlený nemá pro mne to správné kouzlo. A ti herci mi prostě nesedí, nevěřím jim jejich role, přijde mi že mají tak tři výrazy a ty střídají dokola. Pro ty co mají východní filmy rádi to bude ale jistá pěti hvězda, pro mne jen 75% ()

Pjotrik

Akční sekvence jsou precizní (v hlavě mi nejvíc utkvělo probíjení se dvou sabotérů do palácea a odrážení šípů), příběh zajímavý a nenudí. Ale Jet Li mi přijde herecky slabší. Oproti Tygru a Draku mnohem přímočařejší a jednodušší, což nebylo na škodu. Poselství si můžeme vykládat všelijak, ale já zde také tuším spojitost se současným režimem v Číně. Přesto dávám 90% ()

cici24

Srovnání s tygrem a drakem bych nevolil, tohle jsou vizuální halucinace s výborným uměleckým přednesem. Ano, jinými slovy by se dalo říct, že Hrdina je umělecké dílo se vším všudy. Tolik vizuálního vzrušení a citu pro detaily není v mnoha filmech..nádhera!!! ()

Trinculo

Každé vítězství je složitější. Není to jen umění boje, umění písma, tajemné údery, ale pochopení jejich smyslu o co se celou dobu hraje. A ten smysl je v pochopení něčeho, co může být sice kruté, nepříjemné a proti individuální svobodě. Film buduje a demonstruje sílu centra a smysl kolektivního. Centrum a tuto vládnoucí sílu a její přijetí pak estetizuje. Není divu. ()

RyxiraAmy

Po vizuální stránce opět dokonalé, ale příběh sám je na odhadem pětihodinovou meditaci..... Z hloubky těch "vyšších cílů" mám závratě. ()

TheBrain

keby toto videl isaac, drblo by ho...ale tak toto sa odohravalo este pred sformulovanim gravitacie, takze sa to da ospravedlnit...co je na tom vyskocit 30m do vysky a tam sa stipat do bradaviek tak 20 minut...bezna vec... ()

kuře.gril

Vizuálně nádherný film, kde pořád fouká vítr a nebo něco padá/prší z nebe. A že to vypadá dobře! Škoda, že jsem ho neviděla na velkém plátně. Příběh je taky promyšlený, jen mi přišel trochu chladný. ()

MartinReno

Bol by to celkom schopny film,nebyt tych lietajucich ludi hore-dole poskakujucich a proti fizyke protestujucich.Ako inak-typicka cina... ()

krt7236826

popravde som rád že som to videl a moc bola to pastva pre oči no bolo to prázdne a príliž studené... vizuálne mi to pripomenulo snímok "baraka" no tá má viac čo povedať.... jeden krátky príbeh (nudný) na tri spôsoby plus koniec bez konca ()

MiniRecenze

Musím říct,že není zase tak moc nad čím jásat. Jet Li hrát moc neumí a konverzace postav filmu je někdy opravdu nudná.Navíc,film má sklony spadat do stereotypu a co spíše vadí mě je to,že při každé "rvačce" umí čínští bojovníci lítat jak supermani.Co se musí pochválit,tak je určitě střihová práce spojená s kamerou,takže se můžete aspoň těšit na pěkně udělané vizuální "momentky". PRŮMĚR! ()

ariari

kamera a efekty za 100%, ale čo ten zbytok? dej je natoľko rozhádzaný, akoby scénár písal vzrušený školák, ktorý má samé jednotky ale je aj dosť výbušný, stále sa nevie rozhodnúť, či teda pôjde ďalej na školu, alebo ostane v lese rúbať drevo.. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)