Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

kaylin

Krásný film, který vás prostě dostane svou poetikou a krásou obrazu víc než tím, jaký je příběh. "Tygr a drak" je v tomhle směru lepší, protože i jeho příběh je o něčem, respektive je hodně zajímavý. "Hrdina" tak nějak jen ujde. Ale ono je vám to celkem jedno, když se díváte na ty neskutečně nádherné souboje, na tu ladnost, na ty nápady. Pršící šípy jsou neskutečné. ()

jajinka

Na to, že fakt tyhle bojovky ráda nemám, dobrý příběh a krásné efekty s listím a vodou.. Jenom to jejich lítání vzduchem bylo trošku moc.. ()

Zhago

Je to tak trochu Tygr a Drak 2, ale o poznani lepsi. Uzasna kamera, hudba, nadherne scenerie a skvela vyprava. Pribeh je malicko naroznejsi, ale celkove jasna petka. ()

Damiel

Vizuální i zvuková pastva pro oči. tenhle film je hlavně pro smysly, ne pro (i)racionální přežvykování na téma "komunistická propaganda". ()

vanadium

Tyhle filmy o asijských bojovnících, ze kterých by měl Newton asi hlavybol, mi nikdy nebyly nijak blízké. Forma v tomto případě přebíjí obsah, nicméně vychvalovaná vizuální stránka věci mě nechala docela chladným - nic originálního, prostě jen dobře vyladěné barvičky, jednoduchost a k tomu zajímavé efekty. ()

Derek

americké filmy s jet lim sa mi nejak extra nepáčia lebo sú dosť nerealistické (u akčných filmoch to tak nevadí, ale v porovnaní s chanovkami súboje jet liho pôsobia ako päsť na oko). hrdina je úplne z iného súdka, tu má jet liho wire-fu opodstatnenie a je radosť tie nádherné súboje sledovať. i keď sa práve nebojuje je stále sa na čo pozerať, hlavne vďaka výtvarnej stránke filmu, ktorá je jedným slovom úchvatná. ()

Aiax

Dávám tři hvězdičky stejně jako Tygru a drakovi, přestože ze srovnání s tímhle oskarovým filmem vychází Hrdina jako jasný vítěz. Jak už jsem řekl v komentáři na Tygra a draka, Hrdina je sice podobně myšlenkově sterilní, ale alespoň si nehraje na hlubokou filozofii a nepodbízí se západnímu vkusu. Když ovšem říkám myšlenkově sterilní, není to výtka k absenci jakéhokoliv rozeznatelného příběhu - Zhang dává jasně najevo, že příběh ho primárně nezajímá, že mu jde spíše o estetické vyjádření a styl. Já myslím, že se mu to daří na výbornou, ačkoliv mě osobně oslovuje spíše japonská minimalistická poetika, tohle mi sem tam připomnělo spartakiádu. Ale proti gustu... ()

Bones!

V první řadě je samozřejmě nutno podotknout, že film je především pastvou pro oči, tudíž jinde než v kině film asi trochu ztratí na hodnotě...Nicméně film po obsahové stránce oproti stránce vizualní ztrácí neparně...A konec samotný celkový dojem jen zlepší, takže po možné předchozí nerozhodnosti, vychází rovných 5* ()

Gann

Hezky barevné a.... to je všechno. Celý film se tváří jako velice umělecký, ale ve skutečnosti to je nuda co se jen snaží něco urvat z úspěchu Tygra a draka.... dvě hvězdičky davám za jednu dobrou akční scénu, pěkné barvy a za nijak přehnaně dlouhou stopáž. ()

runner85

Vizuálna stránka filmu je dokonalá, no príbeh je tak neskutočne nudný že mi prišlo aj tých 99 minút dlhých ... ()

JohnMiller

Pri tejto snímke si treba si uvedomiť jedno. Ide tu o históriu starobylej Číny. Príbeh je položený do dianí realitou podložených. Je to moment kedy sa najsilnejší spomedzi vládcov siedmych najmocnejších veľmocí múdro rozhodne zjednotiť celú Čínu avšak za cenu mnohých životov. Celí film je vlastne rozprávanie jedného príbehu povedaného tromi spôsobmi.. Prvá verzia je verzia vraha ktorá je vymyslená. druhý krát je to príbeh rozprávaní Cisárom ktorý neverí tej prvej a domnieva sa ako to bolo. Tretí krát je už pravdivý opäť rozprávaní vrahom ktorý sa uvedomí šľachetnosť Cisára a tak mu úprimne povie všetko čo si myslí. Nádherne tu pozorovať moment kedy vrah pochopí že Cisár sa vlastne obetuje za krajinu odstaví jednotlivosť bokom a stará sa o budúcnosť celej spoločnosti. Film má nádherný vizuálnu stránku, a hoci je plný symboliky má čo povedať aj čo to dnešnej spoločnosti. Najlepší film Jeta Liho a určite aj Donnieho Yena. ()

Skip

Opravdová vizuální lahůdka. Mám sice už od Tygra a draka poněkud problém se vším tím létáním, ale ono se to časem poddá. ()

willow666

Fakt nevěřím, že jsou na tomto serveru všichni intelektuálně o tolik výše než já, že by hodnocení tohohle nesmyslu, kde se nestalo vůbec nic a nebylo ani jasné, kdo je kdo, mohlo být myšleno vážně. ()

Dont

Dokonalý vizuál, velkolepá výprava, fantastický hudební podkres. K tomu všechna herecká esa čínské kinematografie pohromadě (Jet Li, Tony Leung, Donnie Yen, Zhang Ziyi, Maggie Cheung). Většina tak často kritizovaných leteckých soubojů se odehrává pouze ve fantazii rozprávějícího hrdiny a panovníka, takže poukazování na jejich nereálnost je samo o sobě nesmyslné a ze všeho nejvíc ukazuje na nepochopení filmu ze strany dotyčného. Vůbec, to je jako kritizovat pohádku za to, že v ní je drak, nebo sci-fi za výskyt mimozemské civilizace… Když pročítám komentáře, tak až žasnu, kolik lidí to nepochopilo a přemýšlím, jestli zkrácená verze, kterou asi viděla většina diváků, nepostrádá některé důležité momenty. Mnozí se snad ani nedovtípili, že podstatnou část filmu tvoří třikrát vyprávěný totožný příběh. Viděl jsem director's cut a rozhodně můžu doporučit. Ano, forma tady skutečně dominuje, ale ten obsah je neméně výborný. Pointa znaků, které nakreslil Zlomený meč, skrývá pravdivé (jakkoli neúprosné) poselství a zároveň objasňuje spojitost mezi bojovým uměním a kaligrafií. ()

kajas

Padající listí, zkřížené meče, bojovníci létající vzduchem, slzy kanoucí po bradě. Toť žánr wuxia v kostce. Já vím, jsem ošklivá, ale víc jsem si opravdu nevzala. ()

Chrysopras

Tuhle čínskou filmovou poezii fakt můžu. Umělecké zpracování mě u těchhle filmů vždycky nadchne a tady se přidává skvělá dějová linie se zajímavým filozofickým motivem, i když to řada lidí bere jen za prachsprostou propagandu. A zapomněl jsem ocenit hudbu! ()

Fanucci

Poetický epos natočený skutečně famózním způsobem. Krásné bojové scény a úžasně propracované scenérie mi vynahradili létání hlavních hrdinů, což mě iritovalo v snímku Tygr a drak stejně jako gouryellu:-) ()

fmash

Nezáleží na tom, jak jste dobří, jak jste jedineční, jak jste v právu nebo dokonce co chcete. Moudrostí hrdiny je obětovat všechno ve prospěch celku, zvlášť pokud je tím celkem čínská vláda (pardon, vládce). Kdybych chtěl být jedovatý, mohl bych si ještě přisadit a dodat, že pokud na to přistoupíte, možná vám půjčí i čínské vojáky, aby byla agitace možno-li ještě působivější. Nebýt toho, Hrdina je megalomanský epos disponující skvělým vším. Souboji, romantikou, vášní, krásnými lokacemi… Jen kdyby to nebyla taková agitka. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)