Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

Junglista

Bylo to až tak moc epic, že mi to skoro vadilo. Přiznám se, že místy sem se v ději trošku ztrácel, ale to bylo spíš mojí nepozorností. Částečně i díky parádní vizuální stránce, ale čeho je moc, toho je moc... ()

Ledkodlaq

Asi nejlepší čínský hraný film, který jsem viděl. Jet Li je tu skvělý, scény působivé, plesám. Jak ho prošpikovali šípy, skoro slza ukápla. (HA, spoiler!) ()

Cassandra

Příběh je příliš roztříštěný, chytl mě až za polovinou. Soubojů je přehnaně mnoho a k ději moc nepříspívají. Tolko negativa. Pozitiva - chytlavá vizuální stránka, zajímavé myšlenky, skvělí herci a epická hudba. Takový Tygr a drak se mi sice líbil víc, měl jednu silnou dějovou linii, ovšem herci jsou stejně dobří v obou filmech. ()

Tadzi

Úžasný dojem z úžasného filmu. Člověk by nejradši ani nemrkal aby mu neuteklo byť jediné okénko filmu. Skvělý smysl pro detail a barvy. Dobrá hudba. Jednoznačně pět hvězdiček. ()

pjotr76

Obrazová poetika, kamera? Jistě vysoko hodnocená...Jet Li - kvalitní herec? Asi sotva. Jet Li - mister stylů kung fu? Rozhodně. Hrdina a kvalitní, realistické bojové scény? Pohříchu pomálu. Kvalitní herecké výkony? Bohužel, taky ne. Příběh? Čínská lidová sága. Scénář? Čínská lidová sága. Jaké hodnocení může dostat film s Jet Lim bez kvalitních bojových scén? To co je v hodnocení. ()

Bouřňák

Věřím, že se tento film bude mnoha lidem líbit. Je to krásná vizuální extáze se zajímavou, ale neoriginální zápletkou. Nicméně pro fanoušky populárně-historických čínských filmů se spoustou bojových scén je to to pravé ořechové. ()

MkSallam

Megaepický a vizuálně dokonalý nářez u kterého zamrzí jen příliš strohá ideologie a slabší druhá polovina. Ovšem souboje jsou naprostou lahůdkou, o tom není pochyb.... 8/10 ()

Haymar

Megalomanské! To se musí nechat (a to mě např. takový Tygr a drak vůbec nevzal). Vynikající výprava i choreografie, skvělý Jet Li. Spousta zajímavých režisérských nápadů i kamerových vychytávek. Líbilo se mi to a dal bych i plný počet - nebýt těch létajících číňanů. Historické spektákly nejsou Matrix - tudiž nejsem ochoten ono supermanství ve filmech tohoto typu akceptovat! ()

Sairina

Nemůžu si pomoct, i když celý film byl lahodná slast pro oko, tak děj byl prostě nudný a celkově o ničem. Bojové scény byly téměř dokonalé ale strašně dlouhé, a tak mě po chvíli přestali bavit. No a když už se po třetí koukáte na jednu příhodu, která je jen vždy trošíčku poupravená, tak začnete usínat ať chcete nebo ne. Čekala jsem toho trochu víc, bohužel mi bylo naservírováno jen skvěle vypadající jídlo bez chuti a zápachu. ()

Prochy38

Z řad asijských filmů u mě jasná jednička. Jet Li v životní roli. Nádherný a drsný příběh! Z. Ziyi potěšila. Těžko se to vyjadřuje slovy. Obrovský zážitek. ()

Hanes88

Možná nejsem až takový obrovský fanda asijských filmů, ale takové nadšení jako někteří nesdílím. Bezesporu je to ale velice kvalitní film a i já jsem na něj dokoukal se zájmem až do konce. Jet Li zahrál skvěle a chybí jen málo k tomu abych dal 4*. 70%. ()

Rozjimatel

2,5 Nebyť toho krásneho bojového baletu (najmä tých úžasných tancov na jazere), tak film nemilosrdne pošlem do odpadu. Lenže aj tá výtvarná a choreografická nádhera je pomerne stereotypná a ku koncu, keď divák vidí už po mnohý krát to isté, len v bledomodrom (príp. v zelenom), už ho to zunuje. Takýto typ filmu potrebuje nejaký silný príbeh, aby držal pokope a ten tu chýba. A to je zásadný rozdiel oproti filmu Tiger a drak, ktorý ten príbeh mal. A nebol som veru nadšený ani z hlavnej myšlienky obetovania života pre dobro všetkých, keďže to "dobro" veľmi zrejmé nebolo (snáď okrem jednotného písma), bolo skôr v hypotetickej rovine a tiež mi nie je jasné, ako k nemu prispelo zabitie človeka (nejedného). A napokon, ani "herectvo" Jeta Li filmu na kvalite veľmi nepridáva. ()

Blackhead

Dokonalý vizuální zážitek, dokonalá hudba a spoustu dalších dokonalých věcí. Jen těch soubojů je na můj vkus až příliš. ()

willis

Hrdina možná až příliš spoléhá na svoji vizuální stránku. Pohyby a úhly kamery i stylizace mohla být troch střídmější, občas to až zavání kýčem. Také zadrátované souboje občas zatahají za oči. Všechno jsou to ale maličkosti kterých si možná ani nevšimnete, protože film je natočen tak velkolepě v duchu mýtických tragédií, že si bezproblémů udrží váš zájem. ()

system

Co rict? Muj HRDINA byl tady, byl silny, byl rychly, byl neporazitelny, byl jedinecny a ja se z toho posral uzasem:-) ()

GREGOIRE

Tak tohle se hodně povedlo. Vizuálně, esteticky na vysoké úrovni, precizní zpracování do nejmenších detailů. Pastva pro oči i pro uši. K tomu zajímavý příběh z čínské historie. Film je dost krátký, přesto se najde občas chvíle, kdy akčně laděný divák může zívnout. Každopádně mimořádná záležitost. V často srovnávaném triu Tygr a drak, Hrdina, Válečník Musa u mě Hrdina jednoznačně vyhrává. ()

Macik

Naprosto úchvatná bojová scéna na jezerní hladině.. Myslím si,že když už jsem něco takového viděl,mohu v klidu zemřít.. :-) ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)