Hrdina

Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)

Tobias_Sin

Legenda o mstiteli, který chce zabít císaře. Aby to však dokázal musí v souboji porazit Sněhovou vločku, Nebeského a Zlomený meč - tři zabijáky, kteří usilují totéž.. Neskutečně bombastické zpracování, skvělé výprávění, úžasné bojové scény, dokonalá hudba.. Tváře Číňanů, ve kterých je těžké poznat jakýkoliv výraz duševního rozpoložení.. Opravdu jeden z top filmů.. ()

Herrydos

Takhle si představuji skvělí film poutaví příběh plný zvratů skvělí vizuál a hudba s toho to filmu dělá na prosto skvělou podívanou která není pro každého ale divák hledající něco víc než jen bezduchou mlátičku bude nadšen Hollywood se má od Zanga ještě hodně co učit nedat tomu 5* by byl hřích tohle je nejryzejší filmařina ()

Fixa

Jet-Li je borec a tudíž jedna hvězda pro něj. Že se ve filmu létá, s tím jsem počítal. Že to nejlepší už je v traileru (druhá hvězda za vizualizaci) a zbytek jsou jenom kecy, pardon, hluboké myšlenky, to se dá ještě pochopit. Ale, že film těží pouze z jednoho krátkého děje a natahuje ho tím, že ho promítá v různých úhlech pohledu, to mi přišlo už docela nudný. Omlouvám se, ale ani změna barviček to nazachránila... ()

storm23

Pro zájemce o zhlédnutí filmu: Povedené Wire fu, děj není stižejní částí filmu na rozdíl od formy, která je opravdu excelentní! Asi takhle bych si představoval, jak by řádný film měl vypadat. Koneckonců děj si můžeme přečíst v knize, nebo si vymyslet svůj vlastní, ale forma zpracování by měla být předností těch nejlepších filmů./// Vlastní koment: Z počátku jsem si říkal ,,ježkovi oči furt samé zpomalené efekty, záběry listí atd," po chvíli jsem tomu ale přišel na chuť a film si naplno užíval. K tomuto filmu naprosto přesně pasuje adjektivum >krásný.< Málo kterej film si pouštím dvakrát, ale tenhle za to určitě stojí. /// 5* no doubt ()

Sadova302b50

Ne, toto ne. Po vizuální stránce možná krása, ale vtahující příběh se někam vytratil a pointa sešla na oubytě. Navíc když se řekne pořádná „létající“ bitka, představím si něco jiného, než tady toto pozlacené cosi. A nespasí to ani superstar Jet Li nebo Donnie Yen. Charakterní herec Tony Leung nedostal skoro žádný prostor pro svůj kumšt. Hvězdu dávám za lahodně barevnou stránku věci a tu druhou jako dík tvůrcům, že film neměl dvě hodiny. 46% ()

cartyci

Perfektné bojové scény.Donnie Yen nemal chybu,ako aj Let Li nevynímajúc. V príbehu som sa už postupne trochu začal strácať ale vysomáril som sa z toho. ()

PsenickaR

Nejlepší film Jeta Li! Možná ale proto, že hlavní slovo zde nemá Jet Li, ale dokonalá vizuální stránka filmu. Tím nemyslím jen bojové scény, které jsou propracované do nejmenšího detailu, ale celou tvář filmu, která je o tom nám ukázat nádherné obrazy, kde scéna zasazená do daného obrazu je barevně i choreograficky sladěna s okolím. Silně mi to připomíná scénku s igelitovým pytlíkem v Americké kráse. Tady je takový ale celý film. Skvěle odvyprávěný příběh / příbehy, které měly všechny jeden jediný cíl - ve filmu se dostat co nejblíže k císaři, v realitě dopřát divákovi nádherný snímek, kde každá část má jinou barvu a vizuální stránka zde hraje prim. 100% jednoznačně. ()

pornohavo

Vizuálne premakane, obrazy miestami až psychedelické. Boje prekombinované, výkony primerane, avšak dej ma príliš nezaujal... 66% ()

Ajbell

A opäť boje ako v beztiažovom priestore. Nepredvídateľný príbeh, z ktorého by však kľudne mohlo byť plnohodnotných 15 minút. Hold, v tom je umenie filmu. Ak teda túžite po neustálej akcií, nie ste na správnom mieste. Prepojenie kaligrafie s mečom vo význame filozofie nám dáva len ďalší pohľad na to, ako krajina bez náboženstva hľadala pravdu v umení a rozume. ()

Sejkorka

Vzhledem k tomu, že jsem film viděl na malé televizi, nemůžu dostatečně ocenit veškeré vizuální efekty apod. Příběh dle historie je zajímavý, bojové scény skvělé. Chvílemi jsem v mysli překlikával na Killa Billa. ()

Bacileus

Tak nevím, jak dnes na jednom nejmenovaném, dosud svobodném ostrově vnímají poselství znaků "pod širým nebem" čili pod komunistickou stranou dnes a navždy. Fakt, že za toto poselství byli ochotni položit život všichni hlavní protagonisté je dojemný. Snad jen Sněhová vločka v tom byla nevinně. ()

Dedincan

Od boja v daždi, cez lukostrelovcov, lístie, chrámy, po žiarlivosť a odplatu. Tomuto filmu naozaj veľa nechýba, a to nie som fanúšikom žánru. ()

Basara

Aj keď som veľký fanúšik čínskych bojových umení, ale ani po hodine sledovania som vôbec nepochopil o čom je vlastne príbeh alebo čo vôbec sledujem okrem dobrých bojov bez pochopenia ich dôvodu. Navyše retrospektívny príbeh v hocijakom filme/seriály u mňa neprejde lebo dej má byť plynulí. Výborné herecké obsadenie,kvalitné boje a efekty sú dôvodom prečo som dal aspoň 2 hviezdy. ()

Harding164

Druhý nejlepší film boomu čínských wuxia filmů, který na přelomu tisíciletí spustil světově uznávaný Tygr a drak. Tak jako u ostatních wuxia filmů, po vizuální stránce je hrdina naprosto dokonalý. Čím se ale od konkurence odlišuje je poměrně silný příběh, vyprávěný velmi originálním způsobem. Jestli bych Hrdinovi v prvních čtyřech pětinách něco vytkl tak to budou akční scény. Ty jsou sice vizuálně velmi dobré, ale až na první bitvu s Nebeským se mi zdá že postavy spíš tančí, než bojují. Na konci každého vystoupení se sice jeden tanečník nechá probodnout, aby se neřeklo, ale ani tak z toho necítím že se jedna strana pokouší druhou přemoci. Když to srovnám s Tygrem a drakem kde se všichni bojovníci snaží své oponenty totálně zbořit tak je to něco úplně jiného. Neříkám, že je to horší, ale jiné a já prostě preferuji drsnější souboje. Až na tuto drobnou vadu nemám drtivé většině filmu co vytknout. Těsně před finišem však Hrdina zaklopýtá a padne rovnou na držku. Na konci se totiž dozvíme že pointou celého příběhu je důležitost politiky jedné Číny a že zabít jednotlivce ve prospěch kolektivu je morálně správné. Přijde mi to jako by se scénáristé snažili uspokojit stranické cenzory. Co se hodnocení týče tak se film pohybuje na pomezí čtyř a pěti hvězdiček. Dlouhou dobu jsem nad tím přemýšlel až jsem to nakonec přenechal náhodě a vyšla pětka, takže dávám ještě pět, ale je to skutečně jenom o fous. ()

Josh Brolin od Matky boží

30.11.2008

Jet Li láme rekordy

Jet Li láme rekordy

28.11.2007

Kromě končetin svých protivníků, samozřejmě ;-). Možná vám po jeho průměrných filmech natočených v Americe a několika lehce nadprůměrných v produkci Luca Bessona přijde, že Jet už má dny své největší… (více)