Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

easaque

český název rozumného diváka nejspíš odradí, ale je fakt, že film svým způsobem úchylný je a každý ho nezkousne. I já měl dost velký problém s obhroublým až análním humorem, ale je nezvyklý svým zpracováním, ve kterém výrazně kontrastuje drsnost a cynismus s lidským až morálním pohledem. Doporučuji zkouknout aspoň ze zvědavosti, protože své určité kouzlo má. Lepší 3* [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

S tím humorem je to jak co a jak kdy (ale nahlas jsem se zasmál, to bych lhal že ne), ale špatné to rozhodně nebylo. Sice se to místy vleče, ale jinak se na to dobře dívá, pobaví to a ten nápad je taky fajn, protože to sice je vánoční komedie, ale udělaná jinak a "drsněji". A Thronton se do své role hodí úplně dokonale a i to děcko, protože je správně otravné (ale ne tak, aby vadilo) a správně strašně naivní. Bylo to celkem fajn - a stejně nevím, jestli bych se na to kdy podíval znova. 3* ()

MartinNDL

Jistě, od začátku až do samotného závěru se stále opakují stejné hlášky, scény - všechno. Nicméně je na místě přiznat, že je to zábava. To máte jako s malým dítětem. Váš jednoroční chlapeček se taky nemění - pořád řve, chčije, blije, dělá bordel. Ale vy ho jednoduše máte rádi. Proto se na něj vydržíte dívat celé hodiny. Nenudí Vás. A to bych se vsadil, že Billy Bob Thorton je zábavnější než Váš smraďoch. ()

Jango_Fett

Bombastická přisprostlá vánoční komedie. Tak na takového Santu se nezapomíná :) .Opravdu jsem se hodně bavil. Jen mě překvapilo že naše DVD česká verze je cenzurovaná. Chybí tam některé drsnější scénky jako ta ve striptease baru nebo zabití toho černocha. Než to u nás vyšlo na DVD, tak jsem měl avi. a ten byl o něco delší. ()

HappySmile

Konečné nějaká pořádná komedie! A to žádná teen, ale s drsňákem Billym Bobem Thortonem v hlavní roli. Ten si nejde pro sprosté slovo daleko, ostatně ani další postavy, takže slov jako "fuck" je tady asi jako krys v kanále. Na druhou stranu do toho dojemná linie s tlustým klučíkem, kterého ostatní šikanují - a o zábavu je postaráno. Chvílemi jsem se úplně svíjela smíchy. Ale spíš než Santa je úchyl byl zvolila název Santa je hovado... :) ()

lekr

Správná supervtipná řežba!! Tenhle film mě opravdu rozesmál a je snad první a poslední kde záplva sprostých slov je tak úžasně vtipná!! Snad nejlepší Thorntonův film!! ()

SallyZen

Střelená komedie s kecalem Thorntonem a miničlobrdou Coxíkem, kterej je skvělej zabiják. Tento film mě jednoduše nebavil. Trochu to vynahrazuje půvabná Lauren Graham! 40% ()

rakovnik

Hodně černá komedie, nakonec ale i s lehce dojemným happy endingem. Billy Bob Thorton je super a kudrnatý otylý andílek je boží :-) ()

dezorz

vianoce su tradiciou. vianoce ziju patosom. tento film ich zobrazuje z opacnej stran, zo strany realita az nasilie. to sa mnohym pacit nebude, nastastie, od cias nitzieho Boh je mrtvy a cynikov je stale vela. ()

marcek

Dost dobrá komedie - hlavně jak vždycky rychle utře toho malýho tlustýho kluka :) A viděli jste někdy Santu, který holduje chlastu a analnímu sexu? :D ()

cariada

Další šílená komedie, která si nebere servítky z ničeho. Slovník je tu vyloženě předpisový. Onen kluk co se k němu vykutálený santa nastěhuje mě silně připomíná Otu z Bylo nás pět. Blbej jak tágo, ale s dobrým srdcem. Komedie, která je spíš pro otrlejší. Nejvíc se mě asi líbí jak učí kluka obraně a všichni si dají ránu do koulí , kam na to ty tvůrci chodí. ()

Nach odpad!

Tohle nebyl vůbec můj šálek kávy. Nepřišlo mi to vtipné, hlavní protagonisté byli sympatičtí asi jako slimák na jídelním talíři a děj tak bohatý, až jsem u něj samou nudou usnul. Jasných 15% a i to je až moc. ()

Tsukikage

Naprostá idiocie, nejenom že nenávidím Santu, ale navíc jsem se musel podívat i na tuhle blbost, tenhle humor, no, řekněme slušně, jde mimo mě. ()

Bláža

Billy Bob Thornton chlasta, moci, soulozi a nadava. To vse v kostymu Santa Clause, coz prinasi neuveritelne mnozstvi komickych situaci. Na druhe strane vydrzet se 93 minut smat neustele se opakujicimu slovu FUCK je trochu opruz. ()

Trainspotter

Santa je úchyl??? No, nevím, možná je Thortonův Santa hnusnej, mluví sprostě, chlastá jak duha, do všeho kope, všechny nenávidí, pochcává se, krade, nenávidí děcka, všechny podvádí, lže, jak když tiskne, smrdí, má játra v prdeli, bručel několikrát v base, do práce chodí zásadně ožralej, bral drogy, chodí na striptýz, šuká každou ženskou, která se namane, ale že by byl úchyl, to se mi teda rozhodně nezdá(další z debilních překladů názvu, já bych to přeložil jako Had Santa). Jinak film byl slušně načatej, ale možná by bylo více od věci, kdyby místo závěrečnýho moralizování byl Santa stejně bad jako na začátku a by z toho nevyvázl živej. Ponaučení pro amíky je takový, že mají pitomý zvyky s tlustoprdem Santou, za kterýho se jednoduše může převlíknout kdejakej pochcanej motherfucker a proto není dvakrát moudrý dávat mu děcka na klín. To náš milej zlatej Ježíšek, kterýmu chudákovi son-of-the-bitch-santa leze do zelí, se stát nemůže, protože je to prakticky malé miminko a za toho by bylo těžký se převlíct... ()

Azrael515

Moj najobľubenejší vianočný film. Alegória na súčasný zmysel vianoc, konzum. Už dávno to nieje o pokoji, mieri a láske. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)