Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

vesper001 odpad!

Úchylná je hlavně tahle – ehm – komedie. Lihový Santa je celou stopáž naplech tak, že neudrží myšlenku ani moč (hohoho), podrazácký trpajzlík je sprostý jak dlaždič při pohledu na výplatní pásku (muhehe), dětský hrdina a přenašeč morálního kreditu je kudrnatý tlustoprd, kterého spolužáci pilně šikanují (nedivím se jim), jeho babička má pokročilého Alzheimera (huhuhu) a hlavní ženská postava je zoofilní – jinak totiž nelze vysvětlit to, že se s ožralým Santou páří (haha). Prostě záležitost k popukání. Pokud jste úchyl. ()

Triple H

Billy Bob Thronton je tak ukážkový loser, že by si za to zaslúžil Oscara. Krásne sprostý a cynický pohľad na vianočné sviatky - navyše podfarbený klasickými vianočnými vypalovačkami - palec hore. Len škoda, že tvorcovia v závere vymäkli a nešli cynicky až do konca. Nebyť Thorntona, záver by vyznel ešte horšie. ()

Magneto

Toto nieje klasický vianočný film.Úvodná scéna zvracajúceho Santu v podaní Billy Bob Thorntona by vám to mala jednoznačne napovedať. Vo filme sa vkuse nadáva a po plátne pobehujú postavy s roznymi úchylkami. Santa je vlastne vccelku normálny vykrádač sejfov, ktorému pomáha jeho liliputánsky pracovný partner v prezlečení za škriatka. Už od začiatku je jasné, že film si neberie servítky a bortí jedno vianočné klišé za druhým a Billy Bob Thornton si úlohu večného ožralu a cynika náležite užíva. Z vedľajšich postáv sa tu mihnú John Ritter R.I.P., geniálny Bernie Mac ako veľmi čudný šéf bezpečnostnej služby v obchodnom dome a hlavne kúzelná Lauren Graham ako žena fixovaná na sex so Santom.Postava dobráckeho chlapca je paradoxne tou najnesympatickejšou v celom filme. Vcelku je to príjemná, úchylná komédia a bude zaujímavé to porovnať s úplne opačným zameraním Polar Expressu... ()

RabbitX

Hehe dobrej filmeček takový věci jako uměl on taky by se hodily a ten slovník no nasmál jsem se pjekně. Jo jo alkohol je sviňa.Veselé vánoce ()

LordSnape

Billy Bob Thorton je fakt magor. Naposled jsem ho viděl jako vedoucího týmu NASA v Armagedonu a teď najednou vybalí tohle. A to jsem se dokonce někde dočetl, že při některých scénách (třeba jak jede na tom eskalátoru) byl skutečně na mol!!! To mě poser. Zkurvený Vánoce! Až se budou blížit, tak si to znova pustím!!! ()

plechulka

B.B.Thornon je jako vždy nebezpečně blízký dokonalosti, ale od příběhu jsem čekala trochu víc. Možná, kdyby byl Santa Claus součástí mých Vánoc od dětství, přišla by mi tahle parodie daleko víc rouhačská a tedy možná (?) i vyvedená. Pro člověka, který slzí při "Polárním expresu" musí tenhle film být síla! ()

Mrkvič

Fakt sladký :) Když v záplavě hlášek o šukání prdele, pochcávání se a mlácení slabších nebo liliputánů dojde ke sblížení notorického alkoholika v obleku Santa Clause se zaostalým tlustým chlapečkem. ()

Kamkon

Billy Bob je zajímavý herec, kde sem velmi pasuje, ale jinak moc postupně sladkobolné a jasně směřující k americkému konci. ()

karlik4801 odpad!

Já myslel že se hodně nasměju. Zasmál jsem se u tolika pro ostatní nevtipných filmů, ale tohle mi přijde jako kopírka a nevtipně podaná kravina. Pro mě osobně je to veliké zklamání a už to více vidět nechci.Terry Zwigoff je pro mě neznámý, ale kopíranský režisér. ()

kinghome

Miluju tuhle komedii! Už od malička :D Nevim proč a jak se to stalo, ale Billy Bob tam hraje božsky a je jako santa strašně sympatickej a moc jsem mu fandil. Po každý mě to pobaví. Pro mě je tohle nostalgická klasika. ()

Ryuuhei

Film se řadí k mé každoroční vánoční tradici a čím častěji ho vidím, tím víc ho mám rád. Cesta životem demotivovaného zločince, kterého nakonec obměkčí malý, trochu (dost) přihlouplý kluk, neoplývá nějakým humorem, kde by se člověk popadal za břicho, ani genialitou. Zkrátka pracuje s tím, co má - s vyhořelostí, snahou něco dokázat, takovou rezignací a opovržení sebou sám a nakonec nalezením toho pravého smyslu života ve zdánlivých maličkostech. Zločinecká příběhová linka příjemná. Rektály oplácaných žen posedlý Willie sympaťák, čistý a nevinný pohled na svět očima malého Thurmana je naopak zajímavým kontrastem. Oba dávají dohromady neskutečnou chemií oplývající dvojku a navzájem si pomáhají růst. Celý film má, byť v tropickém zasazení, vánoční nádech, skvěle vykresluje kouzla Vánoc, i když je obohacuje jistou fekálností a neúctou k Santovi a svátkům jako takovým. A překvapivě to všechno funguje! Hřejivá záležitost. ()

Sfinkter

Billy Bob charismatický a ve spojení s dwarfem Coxem je o zábavu postaráno. Jiný pohled na Vánoce, nakonec však dobro opět zvítězí. Poslední zhlédnutí 12/2020. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)