Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MedullaO.

"...Anyway, just in case they took it as evidence I am also sending you a T-shirt. I hope it's the right size. I am healing up good and they tell me that I will soon be one hundred percent even with eight bullets dug out of me because they didn't hit any vital organs, just my liver which is fucked anyway, ha-ha-ha. " ()

newt17

Snůška brutálně cynického humoru, u které jsem smál tak, že mi nechyběla ani nějaká odsýpající dějová linie. ()

thunnus

Pár vtípkům jsem se zasmál, ale u většiny jsem se nudil. Taky mi připadá, že poměrně dost scének je zbytečných a, i když ten film je krátký, možná mohl být i kratší. Závěrečný "morální" závěr taky dvakrát nedává smysl. ()

Pawlisman

Přehnaná rádoby komedie, která by alespoň měla být díky ujetému scénáři a úletům vtipná. Světe div se, není. Už jsem lehce myslel, že to zachrání konec (zastřelení hrdiny), ale ani v tom jsem nebyl potěšen. Komedie nevím pro koho a bez budoucnosti. Jediné + za námět a slušného Thortona. 4/10 ()

Gore

K tomuhle filmu jsem se dostal až po třinácti letech, neboť jsem si myslel, že to bude trapná pytlovina, a nakonec jsem si výtečně bavil, pochopitelně to mělo své mouchy, které by to v jiných případech srazilo jednu hvězdu dolů, ale když si vezmu, že za těch 13 let jsem viděl nesčetně vánočních nebo přisprostlých komedií, popř. pokusů o komedie, které byly totálně mimo mísu a hlavně nevtipné až trapné, tak tahle válí na plné čáře a patří k těm nejlepším nejen vánočním komediím, a jako jedna z mála vánočních, ale i celkově, komedií, není tolik klišovitá, uječená, hloupá, trapná, nevtipná, proamerická (i když obsahuje v hlavní roli Santu). Billy Bob Thornton, i když hraje obrovského zmr*a, tak je sympaťák každým coulem a vůbec neirituje, sprosté hlášky jsou kupodivu vtipné a zábavné, a režie Zwigoffa funkční. Jen mi tam moc neseděla Gilmorovic máma v hlavní ženské roli, to bylo jediné malé šlápnutí vedle. ()

Berry

Černá vánoční komedie u které jsem se dusila smíchy už od chvíle, kdy jsem poprvé uviděla nepřekonatelného Billyho Boba Thorntona s flaškou v ruce a v obleku Santy Clause. Právě on filmu dodává šmrnc, který by tu možná jinak chyběl. Trochu nepříjemný konec ale jinak jedna z nejlepších vánočních ,,pohádek". ()

Šmoula

Vynikající pojetí Vánoc, nabité hlaškami. Takové filmy by se měli každoročně vysílat na tv Nova místo Mrazíka! ()

pend

Přes velká očekávání jenom průměrná komedie, která navíc po shlédnutí traileru ničím nepřekvapí. A to je škoda. ()

klikva

Trochu jsem se bála se na to podívat, aby mi to nezkazilo moji pozitivní vánoční náladu. Ale nestalo se tak, k mému překvapení se mi to nakonec i líbilo. A hlavně Billy Bob Thornton byl prostě skvělej - díky němu dávám o * navíc. ()

KOZEL84

Ve finále to vždycky byl moc pěkný film,který mi vždycky navodí opravdovou vánoční atmosféru a sem z něj celý št'astný a veselý.A taky mě občas baví chovat se jako dobytek ;).A Ritter dostal skvělý pomník.Jak sem ho předtím neznal,tak ten jeho útrpný škleb při nějaké sprost'árně si vybavím vždycky,když se mi někdo snaží namluvit,že ho sračky :-/ iritují. ()

Saur.us

Drsně humorná záležitost aneb kdyby Bukowski nepracoval na poště ale dělal Santu. Bohužel jak to tak bývá, americká produkce si nemůže odpustit morální ponaučení napraveného hříšníka a celý konec pak vyznívá dost suše oproti tomu, jak to vše hezky začalo. A to je škoda. ()

Woodstock

Santa sice je úchyl úchylácká (hodné miminko Ježíšek by z něho předčasně zešedivělo), ale i ta největší úchylnost kolovrátkována pořád dokola mě brzo omrzí.Terry Zwigoff značně přetáhl strunu a talent prvotřídního úchyla Billy Bob Thortona úplně zazdil. Do komína. Klidně mě označte za člověka bez smyslu pro humor, ale pokud mi někdo vypráví téměř stejný, jen nepatrně obměňovaný vtip pořád dokola, dvacetkrát za sebou, už se mu nesměju, jen zívám. Chtělo by to vybrat pár nejvýživnějších scének a udělat z toho max 20 minutový kraťas. Mimochodem, spousta rádoby šoking scének mi přišla odfláknutá a bez invence. Např. na pouhém (byť análním) šukání tlusté pokladní ve zkušební kabince mi nic zvláštního, natož humorného až k popukání, nepřipadá. To se tam ta černošská velryba nemohla aspoň zašprajcovat, kdy už? ()

Chino

Ale lidi vždyť si přiznejme že film postavený na tom, že Santa Claus nadává sprostě před děckama, ojíždí v autě servírku a je permanentně ožralý, vtipný není. Tenhle humor je stokrát provařený a nemůže absolutně ničím novým překvapit. ()

Gumby

rádoby šokující, lacině vtipný, sentimentální, nudný...a s nesmyslně vybranou hudbou (rossini, cajkovsky, chopin? WTF?!)...dvě hvězdičky za B.B.Thorntona... ()

Snape

Něco mezi odpadovou úchylárnou a průměrnou komedií. Co se mi líbilo: Nápad udělat "tak trochu jiný" vánoční film; hudba (tradiční vánoční odrhovačky zasazené do tohoto typu filmu). Co se mi nelíbilo: Zbytečně a za každou cenu přeháněná vulgárnost (a to byly české titulky ještě hodně učesané); herecké výkony (Billy Bob Thornton jen blbě čumí, na svůj vychlastaný pohled by ve skutečnosti moc holek - ani těch s nadměrnou velikostí, natož pak Lauren Graham - nenalákal). ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)