Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

BoPo

Pokiaľ chcete vidieť americkú vianočne nevianočnú komédiu, tak tento film je dobrá voľba. Santa tu jeb* na atmosféru a ducha Vianoc. Má v pič* deti a ich vysnívané darčeky. Tak sa raz aj Vy vyserte na načančané stromčeky a happy ksichty, a vrhnite sa na poškvrnenie sviatočného obdobia telesnými tekutinami. Veď ono sa to všetko do ďalšieho roka v pohode vsiakne. Jeden z najlepších filmov s vianočnou tématikou, aký som kedy videl. Konkurenti sú Sám doma (1990) a Vánoční prázdniny (1989). ()

6thSun

Koukám, že jako jeden z mála dávám plnej počet hvězd, ačkoli je to jeden z filmů, kdy jsem o absolutním hodnocení neváhal ani vteřinu. Maličko mě znervózňuje, že jsem nadšenej z tak antivánočního filmu, jenž by asi plno křesťanů donutil porušit přikázání, kterým dostal Kevin Spacey Brada Pitt už v SEDMi. Nicméně gratuluju Terrymu Zwigoffovi za takhle krásný bodlo všem, kteří se už od půlky listopadu nořej do "upřímné" vánoční atmosféry, aby se stejně při šťedrým večeru všichni navzájem pomluvili. A taky bych chtěl mít u nás ve městě bar s tak náruživou barmankou. Amen. 90% ()

Tommassi3

"Co to s tebou je ?? Upustil tě snad někdo na hlavu ??" - "Jako na mou hlavu ??" - "Co to zase meleš ?? Jak by tě asi někdo mohl upustit na hlavu někoho jinýho ??" ;) ()

Johny_fork

Veledílo, které se hluboko zapsalo do análů filmové tvorby. Podobným způsobem, jako se hláškující Billy Bob Thornton zapisuje do análů nadměrných žen v dámské kabince. Abych to shrnul. Snímek má v sobě úplně všechno, co potřebuji ke kvalitní relaxaci. ()

JohnCZ

Pamatuju si, že jsem tenhle film viděl jako malej. Bylo to tehdá o Vánocích a byl jsem z toho nějak mimo, protože to nebyl zrovna šťastně vybranej vánoční film. Bad Santa je totiž úchylná a ujetá ptákovina s černým a někdy až skoro brutálním humorem. B. B. "fucking" Thornton je opravdu magor, ale role Lauren "Lorelai" Graham byla až trestuhodně nevyužitá. Happy end tomu taky moc nesedl, ale zbytek filmu funguje jako supr oddychovka. Avšak lidem bez špetky cynismu se to asi moc líbit nebude, je to poněkud svérázné. ()

jahol

Občas jeden musí i při snaze o pečlivý výběr toho, na co se dívá a co komentuje, narazit na zklamání. Z filmu by se dalo vybrat poměrně dost cukrových nebo spíš fuck střípků, které by chutnaly jinde, zality hustou dobrou omáčkou. Tady jsou ale úplně vysušené a chuť mají jako kornflejky bez mlíka. Billy Boba Thorntona, který to evidentně myslí dobře, ale nemůže se prodrat skrz dva metry tlustou vrstu shitu ve scénáři, mi bylo líto. Nicméně za něj má film jednu hvězdičku... a za jeho kámoše kluka, jehož filmový výraz je ve své originalitě úžasný, druhou. Bez nich bych snad poprvé na csfd musel dát "odpad". ()

corpsy

Myslím, že vianočnou filmovou klasikou sa nemusí stať len korektná zábava pre celú rodinu. A to je dôkaz. Človek má pri tomto filme pocit, že život je vlastne na prd, ale dá sa zlepšiť, ako to naozaj chceme. ()

El Pistolero

Santa, který kouří jednu za druhou, chlastá jak duha, nezávazně souloží, mluví sprostě, krade, rve se, vydírá, totálně sťatý zvrací a močí na veřejnosti... Prostě takový, jakého ho ještě americké děti neznaly. Role šitá B. B. Thorntonovi na míru. Netradiční, příjemně cynická vánoční podívaná. ()

DDT

Santa není úchyl ! Je snad úchylkou vykrádat trezory, chlastat a análně obcovat v "nadměrných velikostech" ? No, možná nějaký náznak by tu byl, ale nějvětší úchyl je podle mě stejně člověk, co k tomuhle filmu vymyslel český název. Terry Zwigoff mě po skvělém "Přízračném světě" trochu zklamal, hlavně trochu příliš "romantickou" druhou polovinou filmu (o hrozném závěru ani nemluvě), ale s odřenýma ušima to stačí na čtyři hvězdičky. Všichni herci jsou totiž bez výjimky skvělí, první polovina filmu je výborná (ovšem nesmíte očekávat žádný třeskutý haha-humor) a některé scénky jsou vyloženě "za pět" (například výuka boxování). Čekal jsem sice trochu víc, ale nakonec jsem byl spokojen. ()

Marsik

** AMC HD - Po mnoha letech jsem na to náhodou narazil a připomněly se mi časy, kdy jsem to hltal a řezal se smíchy. Je to sice sakra ujetý, ale tak co už. Pasáž, jak veze Santa malého tlouštíka domů, načež Santa u něj doma vybílí sejf a ukradne auto, je prostě výborná. Byť nemusím dabingové studio Ebbi, tak v tomto případě vřele doporučuji jejich dabing (tj. první DVD), kde pan Mahdal předvádí super hlasový výkon. Co se týče vulgarit a expresivních výrazů, tak se s tím opravdu nesrali. A to nejsem příznivec této mluvy, ale k tomuto filmu to prostě skvěle padne. Naproti tomu 2. a 3. dabing s p. Benešem je fakt soft light verze, kde cenzury je až příliš a hlášky tak absolutně nevyzní. Za mě 75%. ()

Kryton

Skvěly Billy Bob Thornton jako vždy. Představa Santy jako nám podsouvá Coca Cola u mě nemá na něj. Hnedle pro něj nechám ráno flašku piva a nějaký buráky. PS. a pak že anální sex neni cool :-D. ()

Philippa

Jelikož jsem letos slavila štědrý den o den dříve ,snažili jsme si s klukama navodit vánoční atmosféru sledováním vánočních filmů. Takže po Lásce nebeské ,která v nás rozlila takovou nostalgii ,jsme do dvd zasunuli disk s vypovídajícím názvem Santa je úchyl! Trošku jsem tušila co mě čeká ,ale tohle se doopravdy tušit vůbec nedá :-)). Jo, ta pravá atmosféra se navodila záhy a náš štědrý večer se nesl ve znamení Santových hlášek. Chvílemi to tedy až hraničilo :-)) ,ovšem po těch dřívějších uhlazených vánocích to byla fakt příjemná změna.....Doporučuji vřele , tenhle Santa vás zaručeně pošle tam ,kam se ostatní neodváží :-)). ()

jarkolar

Billy to hraje fakt dobře a je tam pár momentů, kdy jsem se musel smát. Bohužel těch trapných a nehodících se je tam zhruba stejný množství. Pobavilo, nicméně znovu už to vidět nepotřebuju. ()

Krissty

Obsahuje SPOILER. Několik prvních minut jsem se smála skoro pořád (až na přestávky mezi Santovými vtipy, kdy jsem se fakt nudila) a říkala jsem si, že to asi bude docela fajn film.. Ale když se objevovaly stále dokola ty samé vtipy a situace, přestalo mě to docela rychle bavit.. A když k tomu přidám ten opravdu dojemný příběh s malým klukem, kterého si Santa oblíbí a je mu druhým otcem, tak mi to přijde celkem trapné.. V jiném filmu by se to možná dalo, ale sem se to dle mého názoru absolutně nehodí.. A ten konec s tím, jak jde Santovi jen o to, aby klukovi donesl růžového slona.. Co to mělo být? Blbost! Na odpad to ale není.. Jednu hvězdičku dávám za skvělého B. B. Thorntona a druhou za to, že jsem se na začátku docela pobavila a ten klučina mě na konci úplně dostal, když se úžasně vypořádal s otravným blonďákem :D ()

Adman

Tak tady jsem se řezal až jsem brečel... možná to bylo způsobeno tím, že jsem v uplynulém dnu (dnech) nezažil nic výjimečného, nebo já nevím, ale opravdu se tade JE čemu smát! Rozhodně to není pro děti :), vážně. No a to je celé proč je tento snímek asi tam kde je... ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)