Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rob_troy

Sprostý, vychlastaný, úchylný, ale perfektní Billy Thornton. Vánoční komedie trochu jiným způsobem, které nic nechybí a zvládne vás odreagovat. ()

eFOXsize

Chyba zřejmě byla, že jsem to neviděla na Vánoce. Věřím, že by mi to sedlo lépe. Takhle mě suchý humor bavil prvních tak dvacet minut, pak už se člověk jen šklebil a nakonec vzdychal nudou. Žádný větší pokrok, žádná větší gradace, předvídatelné, takže je to docela stereotypní béčkový film. Kdo se dokáže bavit 90minut nad stejným, suchým humorem alá "jsem idiot", skvělý snímek. Kdo ne, tak ať si počká až na Vánoce. ()

Brano

Santa ktorý pije, chrlí jednu vulgárnu hlášku za druhou a preťahuje všetko čo mu príde do cesty. Konečne niečo originálne, ktoré bolo náhodou aj celkom vtipné. Príbeh o dvoch zlodejoch, kde sa jeden z nich skamaráti s malých chlapcom. Film skôr určený pre staršie publikum. Nebolo to vôbec zlé, ten začiatok bol trochu pomalší, ale prostredná časť to vynahradila. Ku záveru to ale už znovu strácalo na tempe. Vyzdvihnem herecké obsadenie. Thornton zahral svoju postavu výborne. Takisto aj ostatní herci. Pre mňa lepší priemer. Raz začas sa to pozrieť dá. ()

mrclTV

Postava Santu je tak "chlapácka" (rozumej - totálne arogantný buran, čo si povie a robí čo chce), že až zabúdate akú v skutočnosti smutnú a zatrpknutú postavu so smutným životom zobrazuje. Len sa smejete na spŕške absurdných gagov a večného politicky nekorektného podpichovania sa s jeho parťákom. Bohužiaľ, veľa vtipov je proste slabých a film často varí z vody. Jednoducho z 90tich minút neustáleho ožierania sa, natvrdlých detí a s tým spojenými vtipmi nie je high class - high quality štýl......síce aj táka zábava občas padne vhod. Celkovo ale priemer. ()

1V4N

Názov: Santa je uchyl, úplne vystihuje rolu Billa Bobyho vo filme. Pije, fajčí, nadáva a užíva si so ženami. Jednoducho povedané, robí presný opak, čo by sa od klasického filmového Santu očakávalo. Uvidíme čo prinesie Bad Santa 2. ()

curfew77

Ano, tohle je ten pravý vánoční kult - a navíc lety zraje jako víno a mám ho čím dál radši! Netvrdím, že BAD SANTA nemá slabší místa, ale černosuchý humor plynoucí z geniálně prostých vánočních loupeží je prostě neodolatelný, sestra paní Santové k zulíbání a o Thorntonovi je asi zbytečné mluvit. Fuck me Santa, fuck me Santa! 85 %. PS: Název do české distribuce je nejdementnějším počinem století, protože spolehlivě odradí nejméně polovinu takových diváků, kterým by se jinak tento film zaručeně líbil. PPS: Rozumím tomu, že mnohé hlášky a finesy tohohle snímku průměrný filmový konzument nejspíš nepobere (a dost jich taky zmizelo v českém dabingu, pročež bezvýhradně doporučují původní znění s titulky), ale jak může člověk, který ohodnotil přes čtyři a půl tisíce filmů (ano, Limo, dívam se na tebe!) nazvat závěrečnou scénu se slonem vrcholem scénáristické křečovitosti, ačkoli si tato přesně z téhož s chutí utahuje, to mi opravdu hlava nebere... ()

PlayEasy

Velký vánoční náhul, který rozhodně není pro každého. Nám se ovšem bohudík trefil do vkusu, a tak jsme se i napodruhé nezadržitelně od srdce řechtali! Pokud by měl být Santou Thornton, tak na něj snad i uvěříme! :-) 80% ()

Blazkowicz

Další z řady "must see" vánočních filmů. Každý druhý rok s tím počítám, abych se nepředíval. Kult spíš ne, ale má to hodně blízko. Každopádně čím víc se na to dívám, tím lepší to je. Vtípky totiž postupně ubývají a to je si myslím škoda. 5-* ()

Zeker

Super vianočná komédia. Santa Claus je úchylne vtipný. Určite odporúčam a som rád, že je aj druhý diel. Dej je výborný a táto komédia patrí určite medzi tie najlepšie komédie aké sa natočili a je to jeden z najlepších vianočných filmov. LET IT SNOW! ()

ric

To jsem vždycky přemýšlel, jak zvládají svoje role ti Santa Clausové z obchoďáků doopravdy no a už mám trošku obrázek. Ale vážně, ač by to asi díky své roli nerad B.B.Thornton slyšel, tahle role mu sedla snad víc jak kterákoliv jiná. ()

moore

Vážně nevím, proč jsem to dokoukal až do konce. Takhle jsem se už dlouho nenudil. Čekal jsem lacinej humor, dostal jsem tři pořád se opaující vtipy spojené v jednu velkou NUDU. Když jsem na Santu koukal, v TV současně běžel Patriot se Seagalem (CSFD - 16%). Zřejmě bych se pobavil víc. 2* dávám pouze za B.B. Thornta, kterýmu jsem jeho věčně nakvašenej obličej - v takovým nesmyslu ani jinej výraz mít nemůže. ()

Efreeti

Netušil jsem, že Thornton by se propůjčil k něčemu takovému. Věřím, že kdyby tam nehrál on, tak je to naprostý propadák. Určitě je to film, který si pustí na Štědrý den všichni zapřísáhlí odpůrci Vánoc...v TV ho ale v čase Vánočním asi neuvidíte :-) ()

NewManicK

Uplne v pohode komedia na uvolnenie, ktora zobrazuje Santu v trochu inom obraze :D Fuckuje sa casto, pre puritanov neodporucam :P ()

lmc

Výborná svižná komedie, která se ke mně dostala po dlouhé době ale pobavila mě během posledního roku nejvíce společně s Jak ztratit kluka v 10 dnech. Skvělý Billy Bob Thorton a černý humor, který se Vám zarije pod kůži zaručeně pobaví. Opravdu skvělý film, skvělá zábava a výtečný změna po řadových filmech... ()

krivkin

napoprvé jsem to moc nepodchytil, ale pak jsem to nechal asi rok uležet a podíval se na to znovu - a od té doby jsem to viděl ještě 3x :-) já už jsem viděl leccos, ale tenhle film je opravdu originálním pohledem na Vánoce - opravdu jsem rád, že jsem vyrůstal na Ježíškovi :-) pátá hvězdička za very sexy Lauren Graham ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)