Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den. Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

TaNya_

Když se u komedie nezasměju, tak je asi něco špatně. Na začátku mi ten výlev nadávek přišel aspoň zajímavej, ale ke konci už i tohle zevšední. Jestli nejvíc pobavila scéna s prcajícím Santou, tak už je snad lepší rovnou kouknout na péčko. ()

SONY_

To teda byla ale sprosťárna, ale já se hrozně bavil. Tohle není hodný Santa Claus, který k vám vleze komínem a nadělí vám dárky, vypije mléko a sní sušenky, tohle je Santa, který pije, píchá a vykrádá trezory. Své dítě bych si k němu neposadil, ale já bych si s ním klidně popovídal, to by byl zážitek. No a ten tlustej kluk, ten byl taky skvělej. Doporučuji všem, kteří se chtějí zaručeně pobavit. /75%/ ()

maeb

Poměrně dobrý a originální nápad, vynikající Billy Bob Thorton a několik docela dost vtipných momentů... Ale jinak mám pocit, že se z toho dalo vytáhnout mnohem více. Český distribuční název je navíc strašně ubohej (za to ale tvůrci samozřejmě nemohou). ()

Zdenda

Smejte se mi, nadavejte mi, kricte na me, ale tenhle film me naprosto dostal a ja si ho uzival jako uz dlouho nic jineho. Jediny rusivy element byla (jako vzdy) Lauren Graham... Ta kdyz prijde na platno, spodni celist jde k zemi a ja nesleduji nic jineho nez-li ji O:-) ()

wef

"V base jsem byl jednou, ženatej dvakrát." Na poprvé jsem si říkal, že to je super komedie, ale průměr. Jenže pak jsem si to pustil podruhé, potřetí, počtvrté... A nemohl jsem přestat. A hlášky tohoto typu mě dostaly: Ty jeden Leonardo da Vinci! - Jak jsi mi to řek? - Řek jsem ti taliánskej buzíku z 15. století! ()

RobbieM@N

Ha Ha Ha......přímočarý film, který zaútočil bezrozmyslu na moji bránici, spojení těch dvou je skvělé a věčně ožralému a "fuckujícímu" Thorntonovi sedla role na 100%, výborný film na pobavení, který si nehraje na nic (mírně ke konci ho to samozřejmě postihne) "Fuck me Santa, Fuck me Santa, Fuck me Santa!!!" ()

JohnnyBoy

Zwigoff je zajímavý režisér. Dovedu si tento příběh představit v režii například Jamese L. Brookse, nebo Roba Reniera a byla by to taková průměrná komedie s jedním "nápadem". Zwigoff tímto filmem dokázal vykreslit velmi plastický charakter, aniž by narušil žánr komedie. Navíc - komedie v jeho podání je neskutečně jízlivá, neuhne a povinném charakterovém zvratu se nebabrá, nevyzdvihuje ho, naopak ho spíš ironizuje (Jsou vánoce a to dítě si zaslouží svůj dárek!) herci jsou velmi dobří, polodementní otázky malého chlapečka jsou otravné nejen pro B.B. Thortona, ale i pro diváka. Zwigoffova hudební ironie je dle mého názoru naprosto nedostižná (dokládám to sice na tomto filmu, ale on takto pracuje ve všech filmech. Vzpomeňte na sběratele archivních asfaltových desek Buscemiho v Přízračném světě) Tam kde Tarantino klouže po povrchu se svými kultovními písničkami, nechá Zwigoff vykrádat obchoďák v rytmu Šostakoviče...a je to neuvěřitelná prdel (alespoň pro mě).... ()

gidzitka

Ano, není to politicky korektní film a k "vánočnímu" filmu se má asi jako Jirka Paroubek k zákonům o církvích, ale přesto má v sobě ožralý santa Willie kalící snad extraligu COSI hodící se k tomuto požehnanému času. Možná je to jeho zoufalá snaha se z toho kolotoče vymanit, samozřejmě za podpory další řady frťanů, doprovázející úměrně vypitým skleničkám další faux pasy, z nichž by tím nejmenším prohřeškem ještě bylo vyspávání se z opice pod křeslem, když by měl krmit soby. Vymanit se z toho v naději, že už další rok nebude muset vykrádat další obchoďák, aby se nějak ehm uživil. A kupodivu:) to není nikterak jednoduché. Jeho trpasličí černošský parťák Marcus, parťákova milenka, jakož i chlápek z ostrahy (opět černoch!) jsou víc než trochu "chucpe" postavy. Naštěstí je tu židovská servírka s fetišistickou zálibou v santech (inu, zakázané ovoce...) a tlustý, zaostalý kluk se somnolentní babičkou, která když se čas od času probere, udělá pro vás sendviče se salátem... Nastíněný děj vám dozajista demonstroval, že tento film se nehodí pro slabší povahy, protože by mohl být katalyzátorem hysterického záchvatu, jenž by mohl vyústit v destrukci vašich představ o lidské dobrotě a nezištnosti. K tomu si přidejte všechny ty vánoční koledy, které se ve snímku ozývají skoro tak často jako slovíčko "fuck", jež zde má přímo samopalnou kadenci, a vyjde vám něco, jako když zkřížíte "hudební" skupinu Monty Python s tvůrci South Parku, kteří se právě rozhodli přitvrdit a být moc moc zlí. Na druhou stranu film dokáže na několika místech i překvapivě dojmout a ten pocit zadostiučinění v závěrečné scéně, kdy jeden nalezne sám sebe, druhý krom dárku i sebevědomí a do toho zní patřičně nakažlivě temperamentní hudba z Carmen, ve vás vyvolají pocit ne nepodobný onomu času, kdy jsou k sobě všichni nějak milejší a laskavější. Tak tedy šťastné a fuck veselé! ()

meryl

Zděsil mně ten otřesný překlad titulu filmu, který zase nevychytali... Ale jinak na své poměry ulítlá vánoční dalo by se říct i romantická komedie... ()

Křepi

Celý film je založen na tom, že Santa je ožrala a nadává jako dlaždič. Nicméně je tam pár dobrých vtipů. Ostatní je bohužel průměrné. ()

Ivec

V tomto filme snáď neodznela hláška pri ktorej by som sa nezasmial. Veľmi svojrázny Billy Bob Thornton nemá ani jednu slabú chvíľku pri stvárnení "flegmaticky-cholerického" santu a celým filmom si to profesionálne prebaletí s ľahkosťou Ferda mravca. Jednoduchý príbeh zložitého živote jedného alkoholika, ktorému po mnohých útrapách života neľahkého zostal len chľast, malý čierny "priateľ" a šikovné prščeky na otváranie sejfov. A tak isto príbeh o tom, ako sa z ignoranta a pobudu stáva ako-tak lepší človek, vďaka svedomiu. Jednoducho zábavné, vtipné a aj mierne poučné. ()

Marrianna

Santa není úchyl, úchyl je je rejža spolu se scénáristou. Naprostá hovadina, nevím kde se v lidech bere taková míra stupidity, při myšlení, že se budu smát při pohledu na nechutného ožralu připomínajícího bezdomovce. Můj úžas nad tím, že si vůbec může zašukat s někým jiným než s přerostlou černošskou šlapkou byl obrovský - snad větší než její podprsenka. 1 hvězdu za malého buclíka, kterého mi bylo upřímně líto a 1 hvězdu za Santu, který dal přes držku té bandě týrajících poserů. ()

Lyriq

Píchej Santo! :)) Billy Bob je skvělý herec a tuhle ujetou věc posílá o dost výše. Ve scénáři je solidní kupa hlášek, který jen tak z hlavy nevypadnou... 80% a kolem Vánoc 10 k tomu:)) ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

11.08.2008

Jim Carrey a jeho „prison break“

Jim Carrey a jeho „prison break“

06.06.2007

Všichni ještě pamatujeme časy, kdy Jim Carrey bral 20 miliónů za jednu roli. Dnes hraje ve filmech, jejichž celý rozpočet jen tak-tak dosahuje tuto částku. Jim má buď dobročinné sklony a touží hrát v… (více)