Počas bojovej operácie kdesi v Moldavsku zahynie elitný vojak Delta Force. No záznam z kamery, zobrazujúci jeho posledné chvíle, všetkým vyrazí dych. Čo sa stalo? Generál Orland (Bruce Greenwood) vidí akúsi spektrálnu anomáliu. Agentka Madisonová (Emily Mortimer) podozrieva nepriateľa z vývoja novej maskovacej technológie, ktorú chce získať za každú cenu. Jediný, kto môže do záhady vniesť trochu svetla, je vynálezca kamery - Dr. Clyne (James Badge Dale). Je to chyba kamery, alebo nová technológia? A ak ide o zbraň, ako sa pred ňou chrániť? (koba)

iXtr3m3

Audiovizuálna chuťovka so slabším scenárom, ale to spracovanie bol fakt luxus, najmä finále. Netflix časom pohltí všetko. ()

bruceman7

Pokud nezkoumáte pozadí děje, lze se na to dívat jako docela přijatelnou střílečku. Nicméně právě ten background je na tom docela vtipnej – pokud Moldavsko ze svého prodeje vína ušetří na podobné ultra zbraně, tak potěš pánbu. Přímá angažovanost USA v konfliktu poblíž ruských hranic, to by bylo zajímavé sledovat. Variace na McGyvera v podání hlavního vědce bez komentáře. Každopádně musím uznat, že film má dost dobře zpracované vizuální efekty. 6/10 ()

SpaceOdyseus

Obcas je fajn vpalit si nejake poradne becko. Spectral je ale hloupejsi nez bych si pral a ani neni nejak extremne zajimave nebo inovativne natocen. Je to "jen" tupy akcni film se slusnou spinavou atmosferou a rozborenou Budapesti. Na nudny vecer jde ale o prijemnou zabavu pro fanousky zanru. ()

Hanys_

To si takhle us army mírumilovně kosí povstalce někde v moldavii či kde, a najednou po nich jde něco... Minimálně první třetina tak nějak zvláštně fain, pak už to ale přestává dávat smysl a hlavně bavit. Ke konci už jsem usínal nudou. ()

Magika82

Opět největší dopuštění se hříchu, který může spisovatel/ka nebo scénárista/tka udělat: Dějová linie je čitelná stejně dobře, jako pomyslný nápis nad touto zemí -> "Stát, kde Spravedlnosti sťali hlavu!" . Co má kdo proti trikovým efektům,to netuším. Byla jsem s nimi spokojená mnohem více, než-li u některých snímků s mnohem větším rozpočtem. Hlavní herecké postavy, na rozdíl od těch ve vedlejších rolích, jako kdyby si vyměnily místa. Z pohledu science fiction, jsem nenalezla nic nelogického, což vyrovnává vadně napsaný scénář, u něhož byl zřejmý i závěr. Nicméně, za málo peněz, zde bylo paradoxně hodně muziky... Odmyslím-li si hloupost scénáristů, pak vedlejší role, originální námět, vedlejší role a trikové efekty, tento snímek do poměrně značné míry tlačí zpět nahoru. Známka 2+, a tedy 85% , a 4 blýskavé hvězdy. ()

Alien220

Wow... Je mi úplně jedno, že dějová návaznost je po realistické stránce totálně mimo, ale film má spád, napětí a prostě to šlape. Konečně zas takovýhle žánr. Vynikající podívaná, překvapilo mě to a stálo to rozhodně za to. ()

Spacecore

Spectral je zajímavý film svým námětem. Také má pěkné kostýmy a obecně je to fajnová žánrovka, ale režijně / scenáristicky nedotažená. Je to sympatický film a člověk se o něj zajímá, ale postupem času člověk upadá do nudy, což je škoda. Opravdu promrhaný potenciál, protože příšerky byly fajn, i jako vojenský film to funguje. Jen to prostě vázne a nemá tah na branku. Ke konci už je Vám úplně jedno jak to dopadne (nemluvě o tom, že je ten konec opravdu pitomý). Fakt škoda. ()

Bezda202

Vysoce blbý béčko, ale zato perfektně udělaný. Akce super, má to spád a na takový film výborné efekty. Jen to chce nechat mozek někde mimo. 3* ()

TheSpearCZ

Netflix tenhle rok opravdu naděluje jednu pecičku za druhou (od seriálového Stranger Things až po irský válečňák The Siege of Jadotville) a Spectral se určitě k ním připojí taky, i když v podstatně menší míře. Co pochválit tak určitě originalitu nepřátel, která byla stylová a také celkovou vizualitu filmu + dva herci z 13 hodin v Benghází. Lepší béčko, které si pustíte a pro jednou nelitujete. Lepší 3* ()

Strike

Nadprůměrné military Bčko, kde je všechno jak má být. Herci, které jsem někdeš viděl, ale nevím jak se jmenujou; exteriéry východní Evropy, nevelký rozpočet a jednoduchoučký příběh, který zpočátku zněl zajímavě, ale na konci SPOILER stačí vypnout elektriku SPOILER. ()

Flopik

Mňa to bavilo.Začiatok nie je zrovna lahodný ale keď vydržíte chvíľu tak to začne byť super.Páči sa mi že to bolo rýchle a neboli tu zbytočné naťahovačky.Troška ma mrzí že sme sa vôbec nezoznámili s postavami.Nepriateľ bol zaujímavý a keď zahodíte logiku toho ako ich nakoniec zabíjali tak sa budete baviť.Koniec je skvelo akčný keby ešte tak viac rozobrali čo sa tam dialo.Hudba skvelá.Lepší priemer. ()

dannyyy

Tak za mě rozhodně plný počet 5* Velmi mi ten film připomínal Vetřelce 2. Sympatické obsazení vojáků, civilista bez kterého se vojáci neobejdou, bojové vozy, místo ručního kulometu světlomet, zachráněna holčička - dokonce i podoba tam byla, příprava na finální boj s úpravou zbraní. To vše jsme viděli v ALIENS (1986) a zde. Ani chvíli jsem se u filmu nenudil. Paráda! ()

warrenur

Zaujimave sci-fi-cko. Do momentu, ked sa divak dozvie, s cim sa bojuje. Skoda. Slabsi priemer. Avsak, zaujimave spracovanie, to sa upriet neda. ()

Qeo

Spectral je super žánrovka - béčko. Něco mezi Call of Duty a Edge of Tomorrow. Že to má pár děr, je snad docela jedno. Ačkoli nemám úplně v oblibě vojákovské filmy, v tomto případě udělám světlou výjimku. ()

Hapretor

Myslím, že tady opravdu někdo přemýšlel, jak udělat inteligentní zápletku a jak ztvárnit zlo stvořené člověkem. Myslím si, že taková zbraň, jak byla ukázána v tomto počinu, je výborný nápad. Ono do sebe všechno hezky zapadá a sympatický vědec, ústřední postava ve filmu, vám to i hezky vysvětlí. U mě velmi dobrý. I triky super a vizuál také. Po dlouhé době tupých debilit viz Rychle a zběsile je toto opravdu osvěžení. Velmi mě to potěšilo a pobavilo. Je tam i napětí. Bravo ! Zajímalo by mě, co by tento tým tvůrců zvládl vytvořit kdyby měli rozpočet jako při filmu Batman vs. Superman (taková tupá zkurvená blbost). To by bylo jistě gargantuovské !!! ()