poster

Houdini (TV film)

 • Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Ať jsem zvládl cokoli, věděl jsem, že můj příští únik musí být lepší." Neumím vytáhnout králíka z klobouku, nechat zmizet slonici, projít zdí, chytit kulku do zubů ani zmizet z čínské vodní mučírny a vlastně ani nevím, proč bych to dělal. Nicméně umím ocenit Mistra úniku špiona Houdiniho, který byl jedním z největších lhářů v historii kouzelnictví. Bavilo mne sledovat jeho triky, zejména skok z mostu do díry v ledu byl vynikající, ale jakmile začal bojovat se spiritisty, tak mě to začalo a již nepřestalo nudit. Teď jdu na pár hodin zadržet dech a pak rafinovaně uniknu trojnásobné sebevraždě.(12.5.2016)

 • Pajky3
  ****

  Příběh s kouzelníky mám rád, i proto mezi oblíbené filmy řadím Dokonalý trik nebo Iluzionistu. Avšak životopisný příběh, to je něco docela jiného. Jméno Harry Houdini samozřejmě znám, ale nikdy jsem se nezajímal o jeho životní příběh. Takže jsem rád, že přišla tato minisérie, aby mi ho pověděla. Obsazení bylo super, Adriena Brodyho mám rád už dlouho, od filmu Svěrací kazajka (jak příhodné) a Kristen Connolly, která si zahrála jeho manželku jsem už také zahlédnul například v House of Cards. Tahle minisérie je ale stejně hlavně na Brodym, který ji s přehledem utáhne. Co také čekat jiného od herce jeho kalibru. Příběh je zajímavě zpracovaný a rozhodně stojí za podívání. Jako bonus nám je představeno i tajemství několika kouzelnických triků. Jelikož jsem neznal životní příběh Houdiniho, tak jsem byl poměrně překvapen agentskou vsuvkou nebo zakomponováním postav jako Sir Arthur Conan Doyle nebo Rasputin. Ve výsledku jsem spokojen s tím, co jsem viděl, ale možná mi něco málo chybělo. Nějaké kouzlo? Nebo odhalení toho, kam zmizel slon...(12.9.2014)

 • VášaVF
  ****

  Milé překvapení. S přehledem tento dvoudílný televizní film strčil do kapsy áčkové filmy určené do kinodistribuce. Souhlasím, že to možná bylo zbytečně uspěchané a klidně z toho mohla být tv minisérie.(19.6.2015)

 • emma53
  ****

  Já dala Houdiniho na dva zátahy, protože těch momentů, které mohli tvůrci vynechat bylo minimálně, jinak jsem se vůbec nenudila. Já o tom člověku znám jen povrchní informace a abych pravdu řekla, nikdy jsem se o tyhle kouzla moc nezajímala. O to víc jsem byla překvapená, jak mě tenhle miniseriálek dostal. Chcete znát některé fígle, tak tady je uvidíte, jen s tím slonem nás nechali ve štychu.....kam opravdu zmizel? Životopisných filmů jsou poslední dobou mraky a já je beru někdy s větší, někdy s menší rezervou, co se týká skutečných faktů. Proto mě ani tady nic nerozházelo a užívala jsem si úžasného hereckého výkonu Adriena Brodyho, který do toho dal maximum a myslím, že musel navštívit pro tuhle roli nejednou posilku, aby vynikla alespoň trochu vypracovanost jeho těla, nutná pro jeho atrakce. Houdini byl velmi ctižádostivý a určitě v mnoha směrech velmi zajímavou osobností své doby, která měla možnost navštívit nejen kus světa, ale i takové rodiny, mezi které patřila poslední carská rodina Romanovců a nebo manželé Doyleovi v Anglii. Měl opravdu pestrý život, ale jaké bylo opravdu jeho soukromí, vztah s matkou, kterou tak miloval nebo manželkou, která mu stála věrně po boku i přes to, že měla mnohdy zcela oprávněné připomínky, bude stejně zahalené trochou nejasností a tajemna, ale to je možná i dobře. Výborný seriál, který určitě ráda doporučím a možná to hodnocení ještě zvednu.(10.9.2014)

 • Davies182
  ***

  Nemůžu říct, že bych se ničemu zajímavému ze sto let staré historie kolem tohoto pozoruhodného pána nepřiučil, to ne. Co však ale také musím potvrdit je, že je Houdini celou dobu tak okázale akční na úkor rozmáchlejších dialogů, až jde ze všech těch rádoby cool eskamotérských kousků po první polovině hlava kolem. A začne to šíleně, neuvěřitelnym způsobem nudit...(28.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace