Houdini (TV film)

• Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

Celkem zklamání. Houdini v produkci HBO mohl a měl být jedním z nejlepších biografických dramat, co kdy která televize natočila, slibný projekt utopil ale všechna svá aktiva v hypertrofované formě - klipová estetika a dynamika střihu, naprosto neadekvátní elektronická hudba (stejný anachronismus jako elektrické kytary v televizním Janu Husovi), přílišný vklad počítačových triků, manýrismus, forma, která převládla nad obsahem...(14.7.2015)

Ach bože, Adrien mě opět fascinoval. Mám hodně ráda filmy o kouzelnících, které jsou na úrovni a tento na úrovni opravdu je. Má tu správnou ztřeštěnost a akci, že to člověk ani nepobírá. Výborné!(20.6.2015)

Nebolo to zlé, ale väčšinou to na mňa pôsobilo, že sa tvorcovia snažia čo najviac zamerať na tie triky a ohúriť nás len tým, pričom ten jeho ne-magický život ostal do veľkej časti nepreskúmaný. Ale Brody bol ako inak skvelý. A i tak to bol prinajmenšom zaujímavý film (mini-séria). 70%(15.9.2014)

Solidně natočený životopisný film. Zpočátku se mi zdálo, že se trošku pomaleji rozbíhá, scény z Houdiniho dětství mne příliš nebavily, ale o poloviny prvního dílu už mne příběh vtáhl a bylo příjemné sledovat i výjevy z jeho života, o kterých jsem předem věděl. Vydařený je i střízlivý závěr.(4.7.2015)

Kabelovka History by měla dělat více seriálů/minisérií, protože jí jdou zatraceně dobře. Protože při sledování Vikingů či nejnověji Houdiniho má divák pocit, že vše není jen čirá fikce. U televize, která si zakládá na historických faktech, je tedy prioritou vylíčit dokument pravdivě – a o to větší odpovědností to je u hraného dramatu. Houdiniho tedy beru jako úvodní kurz 101 do „kouzelnického umění“ založeného na iluzi a tricích – většina triků je sice už dávno odhalena, ale i tak je fascinující sledovat, jak před více než sto lety vznikaly ty nejúžasnější iluze, která by i dnes dokázaly fascinovat okouzlené obecenstvo. Houdiniho život je naplněn velkou dřinou a pílí a jeho osud je velmi zajímavým a dojemným příběhem, který stojí za to vyprávět. Adrien Brody se role zhostil na výbornou, sice za to Oscara nedostane, ale příští rok (když už nic jiného) bude přinejmenším nominován na Emmy za minisérii, to je téměř jisté.(15.11.2014)