poster

Houdini (TV film)

 • Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VášaVF
  ****

  Milé překvapení. S přehledem tento dvoudílný televizní film strčil do kapsy áčkové filmy určené do kinodistribuce. Souhlasím, že to možná bylo zbytečně uspěchané a klidně z toho mohla být tv minisérie.(19.6.2015)

 • Aky
  ****

  Solidně natočený životopisný film. Zpočátku se mi zdálo, že se trošku pomaleji rozbíhá, scény z Houdiniho dětství mne příliš nebavily, ale o poloviny prvního dílu už mne příběh vtáhl a bylo příjemné sledovat i výjevy z jeho života, o kterých jsem předem věděl. Vydařený je i střízlivý závěr.(4.7.2015)

 • erased
  ****

  Brodyho návrat do svěrací kazajky, která patřila mezi vrcholy jeho kariéry, a její překonání ve filmu, který možná není tak životopisný, jak by bylo záhodno, ale o to je zábavnější. Rozdělení na dvě epizody a označení jako televizní série mi připadá jako úplná zbytečnost, nebýt absence nějakého ústředního motivu, mohl Houdini bez problému fungovat jako jeden samostatný film. A to všech stránkách proklatě povedený film. Spíš než nudná biografie je tak film spíš efektní průlet těmi nejzajímavějšími momenty a spekulacemi z kouzelníkovy kariéry plný rychlých a detailních střihů odhalující jeho zázračné metody, které jeho trikům ale paradoxně dávají snad ještě větší šmrnc. Ta špička ledovce je pak samotný Brody, který - na to že jde o televizní projekt - vypadá jako by se v roli naprosto výžíval a září jako málokdy. A nutno dodat, že ani ty přízemnější epizody z jeho osobního života nejsou na škodu, naopak jeho matka a žena jako podprahové motivace extravagantního showmana posouvají film ještě o kus dál, než jsem čekal. Jen škoda že druhá část trochu polevila z nasazeného tempa. It was never about the box.(20.9.2014)

 • Segrestor
  *****

  Velice příjemný film, který sice může chvílemi nudit pro až stereotypní druh vyprávění, ale přesto, kdo má tohle* rád, na své si přijde. (* život eskamotérů, tehdejší doba/zúčastněné osobnosti, okultismus, odhalování triků...)(21.9.2015)

 • Vojťas
  *****

  Úžasně natočený 2-dílný film o Houdiniho honbě za slávou a snahou stále překonávat sebe sama s výborným A. Brodym a naprosto geniální hudbou. TV History (The Bible, Vikings) ví jak zaujmout. 95%(13.9.2014)

 • - V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)

 • - Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)

 • - Natáčelo se v Maďarsku v Budapešti, v rodném městě Harryho Houdiniho. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace