Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Alasdaira

Nejpodmanivější obraz Irska a keltského ducha, jaký byl kdy ve filmu stvořen. Dokonalé, citlivé animace, které spojují pověsti o tulení víle a prolínají se s obrazem současného Irska s jemnými, prostými detaily: nízká branka k pastvinám, kterých je na irském venkově bezpočet, kruhové objezdy ve městě, starobylý pub, držák se záchranným kruhem na mořském pobřeží - a do toho tuleni, vítr a déšť, skály, studánky, prameny, houštiny a kopřivy, maják na vysoké skále... Píseň moře, titul filmu, je zároveň ústředním leitmotivem: smutnou a něžnou melodii zpívá maminka - tulení víla, její němá dcerka Saoirse ji hraje na mušli a nakonec skrz tuto píseň zachrání - a proč ne? - svět. Těším se na další filmy Tomma Moorea, který má vzácný dar oživit staré mýty a pověsti. Třeba to příště bude Mac Lír, labutí děti nebo Kukulín... ()

nezavisle

Trocha odľahčenia od typických klasických amerických animácií v podobe jednoduchej a predsa neuveriteľne podmanivej animácie. Veľké plus pre hudbu! ()

matej.perun

Velmi prijemne zistenie ze i na starom kontinente ma niekto cit pre animaciu, rozpravanie krasnych pribehov a ich zaodenie v este krajsej forme. Po odchode Miyazakiho z brandze zostal vo svete animakov obrovsky krater, tesi ma preto, ze Tomm Moore navracia zanru nadej. Osobne sa mi viac pacilo Secret of Kells, ktore bolo mystickostou, temou i spracovanim orientovane na starsieho divaka, no i Piesen mora je okuzlujuce dielo a povinne citanie kazdeho fanusika dvojrozmernej animacie. ()

klaranapoli

Po dlouhé době krásná pohádka, která nepůsobí klasicky jak už dnes známe a právě proto si zaslouží to nejlepší hodnocení. Na konci jsem i brečela což u většině pohádek moc zvykem nebývá ()

Sergii

Myslím si, že se Tomm Moore tímto dílem vyrovnal tomu, co Disney kdy byl, a v mnohém jej předčil. Hluboká poklona ilustrátorům a animátorům za překrásný vizuál, scenaristům za příběh který má z mého pohledu skvělý výchovný charakter pro malé sourozence a Tomu Moorovi který z materiálu dostal opravdu hodně. Trochu to na mě působí jako kombinace francouzského Tria z Belleville a Frozen. Je osvěžující vidět něco jiného, než jsou digitální Dreamworks/Pixarovský srandy kterých je teď příliš moc. Je to lehký, laskavý, hřejivý snímek který mi šáhl na duši a emocionálně mě vyždímal. Píseň Moře je jedním z nejlepších animovaných snímků současnosti. Bez debat. ()

NiennaTasart

Je pravda, že "The Secret of Kells" mě zaujal více, ale této pohádce se prostě nedá odolat. Jen doufám, že podobné ještě budou přibývat, animace je úžasná! ()

kla_ra

Moc krásnej film. Vizuálně. Atmosférou (úplně živě vyvolává ten dojem dětských výprav za dobrodužstvím). Silnej příběh. Hrozně se mi líbila hlavní záporačka Macha - ne zlá, ale zaslepená. Scéna, ve které se střídají její zlostné výbuchy s babičkovskou péčí a vlídnosti pro mě byla asi nejintenzivnější. ()

RoyBatty444

Ide v šlapajach svojho predchodcu, a preto sa na to naozaj dobre pozerá. Precítené a keby nebolo toho nadmieru detského motívu a ten skoro obohraný príbeh tak to dám za 5. Hudba vyberaná sem sa hodila. ()

Isuzu

Velmi dojimave...aspon pre tych, ktori za na prvy pohlad jednoduchou rozpravkou vidia aj hlbsiu linku, pribeh o vyrovnavani sa so stratou, smutkom a emociami, ktorych je niekedy velmi lakave sa radsej celkom zbavit...Mytus prepleteny s realitou, krasne, poeticke, nadherna animacia...som ocarena a dojata, tento film raz celkom urcite chcem pustit svojim detom. ()

TomDolly

Krásny, zaujímavý a dojímavý príbeh zo západu. Úžasná, ozaj úžasná animácia, ktorá sa v dnešných filmoch nevidí tak často. K tomu všetkému krásne zladená hudba. Nedá sa to ani len porovnať s ostatnými animovanými filmami posledných rokov. Teda okrem Tajomstva Kellsu a podobne. Je to úplne ohromné! Celé to do seba tak pasuje. Všetko je to pritom tak jednoduché no tak dokonalé. Tomm Moore robí veľký (skutočne veľký) skok dopredu oproti Disney. Presne takéto filmy sú hotovými umeleckými dielami. Je skvelé ako Moore dokázal svojím postavám 3-5 min. odobrať dialógy no i tak nechať diváka v nemom úžase. 5* ()

mullerad

Jemný a citlivý príbeh plný fantázie, opradený severskou mytológiou, nádherná grafika robí tento film jedným z kategórie "must see!". Odporúčam všetkým od 6 - 100 rokov. Milovníci fantazy budú krochkať blahom. Spolu s Brandon a tajemství Kellsu hodnotím na 5*. ()

terordemon

Nádherne nakreslený animák pre malých aj veľkých, ktorý Vás unesie do sveta fantázie, aby ste tam s jeho hrdinami mohli prežiť jeden krásny a originálny príbeh. Pre mňa dokonca lepšie než niektoré Mijazakiho anime. 78% ()

Lukido

Neviem ,ale mne táto európska tvorba moc nesedí,viem si to predstaviť ako festivalovú jednorázovku s perfektnou animáciou,a priemerným príbehom (skôr pre náročnejšieho diváka) ()

Uroboros77

Jestli nechcete před svou partnerkou ztratit mužnou tvář, tak se na to koukněte samy nejlépe zavřeni ve skříni. S hromadou kapesníčků na smrkání :) ()

Aquaponik

Nádherná animace, perfektní příběh a skvělá píseň, to dělá z pohádky Píseň moře opravdu nevšední pohádku, ale zároveň skvělou. Doporučuji. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let