Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

Mona-Lisa

Tak prostá a přitom dech-beroucí animace, příjemný děj, často až nápadné asociace k Mijazakimu (ale proč nevyseknout poklonu mistrovi, což o to). Vadil mi ale konec a nedostatečné vysvětlení motivací jedné z postav, to mě hodně naštvalo. Pořád ale převládá pocit nadšení ze zbytku filmu, který si za skvěle odvedenou řemeslnou práci zaslouží čtyři hvězdy bez debat. ()

Platom

Velmi jednoduše a citlivě vyprávěný příběh, který dokáže diváka pohltit, jak nádhernou nevšední animací, která se mi v prvních vteřinách jevila spíše jako nepovedená, ale velmi rychle jsem si jí zamiloval, tak povedeným hudebním doprovodem. Nevšední a atraktivní zážitek, na kterém je téměř nemožné, hledat nějaké nedostatky. ()

Matli

Kdyby se celý film nesl v duchu závěru, tak by to byly poctivé 4*, ale jinak mě to nějak nebralo, ikdyž příběh je zajímavý, ale to je máálo. Možná někdy hodnocení zvednu:) 60% ()

Derny

Krásná fantazie s romantickou tváří Irska a irské mytologie a lidským příběhem. Moore tvoří sympatickou šperkovnici irských mýtů, ukazuje světu jejich půvab a zároveň jej připomíná svému národu. Přijde mi, že se v této Písni snaží probudit současného člověka z přetechnizovaného světa, aby se otevřel i jiným duchovním a přírodním krásám. ()

Richie24

Prostý příběh v hávu vizuálních orgií, jednoduchých, ale inspirativních odkazů na moudra starých Keltů a kouzel jejich hudby. Pohádka (možná i) pro děti a ještě více pro dospělé. 4 ****. ()

Narciska

Velmi krásná animace. Abstraktní. Snová. Kontrastně proti tomu působily postavičky, až jsem se s tím celou dobu nedokázala srovnat. Neladily spolu. Bobek a Lolek ve snových kulisách, hře barev, světel, není to ono, ale jak jinak? Není s kreslenými lidmi vždy potíž? Příběh pak byl postaven na legendě tak, že to vzbuzovalo silný dojem, že bych ji a tudíž všechny aktéry měla znát - že by nějaká místní legenda? Každopádně vykouzleny krásné obrazy, rozkošné ztvárnění emocí, krásné proměny a dechberoucí píseň moře, věřím, že s odstupem zvítězí nad pochybnostmi. ()

Saur.us

T. Moore a B. Coulais a další překrásná výprava za irskými bájemi. Co začali v Kellsu, směle dál prezentují i zde. ()

Qeo

Mělo toho hodně, tklivý námět, nádhernou grafiku, úžasnou hudbu. Jen ten příběh byl tak nějak...nudný. Bohužel forma zase přesáhla nad obsahem. ()

Majkak

Příběh je jednoduchý a plný poezie. Zlo zde představuje chlad a život zbavený emocí. Cena, kterou se platí za ztrátu bolesti je život bez schopnosti cítit cokoliv. Žádná radost, žádné jiskry, které zapaluje láska. Je to studený kámen, který nic nebolí, ale ani nic necítí. Zlá soví čarodějnice vyhrála nad svým zármutkem uzavřením v ledu. Děj plyne příjemně, krátce po polovině se lehce zacykluje, ale pak se rozběhne k dojemnému závěru. Tomm Moore se úspěšně vyhnul kýčovitosti a zůstává v příjemné poloze vkusného vyprávění, které nevydírá a není laciné. ()

xdutchx odpad!

Líbivá pohádka, avšak těžce postižena blátivostí etických hodnot a utápějící se v pseudospirituálních novopohanských žvástech, kteréžto devalvují veškeré lidské snažení a vytvářejí mnoho nových bůžků, které ovšem nemají žádný dopad pro reálný lidský život a konzervují ho do emocionálního sebestředného gulagu svého vlastního virtuálního nejá. Pardon. ()

hábič

Tak tohle byla opravdu pecka! Originálnější animovaný film jsem neviděl snad od Tria z Bellevile. Krásný a dojemný příběh, úžasná animace a o hudbě už snad ani nemá cenu mluvit... :-D Jasných 5 bodů! ()

JohnBruk

Krásný mnohovrstvý animák , díky kterému proplujete na vlnách úžasné hudby od Bruna Coulaise skrze barvitý svět dětské fantazie, oživlých mýtů a příběhů, které Vás zavedou až do hlubin lidského podvědomí s jemně naznačenou linií psychologického dramatu. Přes to všechno si film zachovává lehkost a je určen i pro i ty nejmenší. Dospělí se ale určitě nudit také nebudou:) Zaujal mně dokonce ještě o trochu více než předchozí animovaný film od tohoto animačního studia ( Cartoon Saloon ) Brendan a tajemství Kellsu / Secret of Kells. Jednoznačně doporučuji. Viděno v pražském kině Lucerna.. ()

lemonova

Pieseň mora už nie je vizuálne tak hravá ako Brendan a tajomstvo Kellsu, ale prináša silnejší príbeh. Ocení ju každý, komu sa už prejedli "dokonalé" americké rozprávky z dielne Pixaru a pod.. Mňa osobne uchvátila. :) ()

Nerd4Dreaming

Škoda že jsem u toho 2x usnul. Jinak je to opravdu povedená pohádka, která má skvělou severskou atmosféru, čemuž pomáhá i podmanivá hudba. ()

RedDuck

Neskutečně silná animovaná pohádka, velice odlišná od moderní americké produkce. Nečekejte svižné hlášky, vtipné scénky či příběh plný zvratů. Hlavními devizami je silná atmosféra budovaná dechberoucí kresbou a hudbou a dojímavý příběh inspirovaný keltskými mýty. Příběh není přísně logický, není však hloupý. Jednou z věcí co si může dospělý užívat je velice silný symbolismus. Jsou tu dva světy - jeden moderní, křesťanský, logický. Druhý starodávný, pohanský a mytologický. V obou mají vedlejší postavy své dvojníky (babička-soví čarodějnice; otec - bůh; převozník-mudrc) a v obou je akcentováno téma smíření s minulostí, jednak ztráty maminky, jednak ztráty původní kultury. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let