Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (CinemArt)

liberita

Knihy Johna Greena sa mi dosiaľ do ruky nedostali, čakala som preto že aj Paper Towns pôjde podľa podobnej nôty ako The Fault in Our Stars, ktorá mi príliš nesadla. Druhá adaptácia diela tohto amerického autora je však oveľa konzistentnejšia, dejovo vyváženejšia a jej postavy sú lepšie napísané. Cara Delevingne svojou charizmou priam zosobňuje postavu Margo a Nat Wolff s kamarátmi sú tiež sympatickí a pobavia. Popri humorných situáciách nechýbajú ani dramatickejšie prvky, témy priateľstva a vernosti, hoci atmosféra celého filmu je skôr volnejšia, pohráva sa s detektívkou a vyzdvihuje dôležitosť žitia naplno a konania vecí, ktoré človek robí aby v budúcnosti neľutoval že ich nespravil. Paper Towns v zásade nie je prelomový film, čo by ste si dlho pamätali, jeho pozretie ale padne dobre a zanechá vo vás príjemný pocit. ()

Allka

Přiznám se bez mučení - Papírová města jsou pro mě zatím nejslabší Greenova kniha. Mám moc ráda jeho styl psaní i to jeho oblíbené filozofování, ale čeho je moc, toho je příliš. Příběh se přímo topí pod přívalem úvah o nesmrtelnosti chrousta a já měla na několika místech problém vůbec dočíst. Když jsem se dozvěděla, že se chystá film, byla jsem značně skeptická, nedovedla jsem si představit, jak se dá převést na plátno knížka, ve které se toho mnoho nestane. Ovšem snímek, který jsem viděla, byl pro mě nakonec možná největším překvapením roku. Musím tvůrcům složit velkou poklonu za to, že z látky, kterou měli v rukou, dokázali stvořit něco takového! Zdaleka předčili veškerá má očekávání. Příběh má spád (filmové ořezání mu velmi prospělo), je zábavný tam, kde má být, ale umí zahrát i na vážnější notu, postavy (hlavně ty vedlejší, které v knize málem zapadly) jsou skvělé, a dokonce i Margo, s níž jsem měla v knize docela problém, je tady vykreslená mnohem sympatičtěji. Také herci jsou do svých rolí výborně vybraní (Cara <3). Říct, že si tvůrci z předlohy vzali to nejlepší, by nebylo přesné, oni spíš knize ukázali, jaká by mohla být, kdyby se držela starého dobrého přísloví - méně je někdy více. Škoda pozměněného závěrečného rozhovoru, kdyby ho nebylo, možná bych uvažovala dokonce nad pěti hvězdičkami. ()

Jan.Cada1

Film, který mě ani nějak nepotěšil, ani nezklamal. Prostě taková oddychovka, u které člověk hezky usne (vlastnoručně odzkoušeno). ()

VojtaMarek00

sel jsem kvuli tomu, ze miluju tu knizku a Caru. filmova verze byla ale velky zklamani. Z knihy si bere jenom obrysy, jinak jede podle sebe. film mohl byt klidne delsi. nevidel bych problem, kdyby nebyl delanej jako konzum pro patnactilety holky, i kdyz kniha tak myslena zdaleka nebyla. na jednu strasnu to chapu, na druhou je mi to fakt lito. Nejlepsi sceny z knihy chybi a mohly dat filmu stavu, takhle sem se spis casto kousal nudou. Navic ten asympatickej kluk co hraje Quentina je fakt strasnej, chytal me rapl kdykoli sem ho videl (coz bylo bohuzel porad). Jo, byly tam vtipny okamziky, ale vsechno co z knizni verze delalo neco vic nez sladarnu pro patnactky z filmu uplne vystrihli, takze se z nej stala sladarna pro patnactky. Bohuzel. Jinak Cara samozrejme na jednicku, za to pridavam *. ()

akashisko

Na tenhle film jsem se strašně těšila. Knihy Johna Greena mám ráda i když teenagehood už mám dááávno za sebou, a to proto, že píše dospělou formou, odkazuje na klasickou literaturu a nedělá z lidí zaškatulokované karikatury (královna plesu, šprt, ubrečená ošklivka). Bohužel film je dělán vyloženě pro náctileté, a tak všechny myšlenky, na které si ale v závěru knihy musí každý přijít sám, jsou ve filmu naservírované na stříbrném podnose jak pro blbečky. Amerika prostě opět svoje náctileté bere za jedince s IQ tykve a klenot typu Smrt Panen nebo Palo Alto se nekoná. Pořád ale fajn film a dobré herecké výkony, hlavně co se hlavního tria kluků týče. ()

AgnesDee

Na tento film jsem se celkem dost těšila. Těsně předtím jsem totiž dočetla knížku, která se mi velmi líbila a alespoň trochu jsem doufala, že to bude podobné kvality jako Hvězdy nám nepřály. Opak je ale bohužel pravdou. Tento film se opravdu nepovedl. Sice je zde pár vtipných scén, ale ty nezachrání už tak děravý scénář. Hned ten začátek byl nepotřebný. Když vidíme malého Quentina a Margo, jak najdou mrtvolu, a po zbytek filmu je tento fakt naprosto zbytečný, musíme si prostě říct, že to tam scénárista dal hlavně kvůli tomu, že je to začátek knihy. A kdyby to začalo jinak, tak by to obecenstvo odsuzovalo už předem. Cara Delevingne rozhodně neodpovídá popisu postavy, protože není ani trochu hezká. Zbylý děj filmu, jako udělání devíti věcí, je příšerně rozsekaný. Kdyby mě v noci někdo vydepiloval jedno obočí, rozhodně bych to nenechala jen tak. Ale film to jen tak nechal. Hledání vodítek od Margo taky trvá pouhých dvacet minut a prakticky všechny indicie Quentin najde během deseti vteřin, jako by si to trénoval celý život. Cesta autem je snad to nejhorší. Už jenom ten fakt, že žádný člověk by nevydržel tak dlouho za volantem jako Q. Kdyby je alespoň během těch střihů vyměňovali, aby to vypadalo trochu realisticky. Ale proč by to režisér dělal? Musel totiž nacpat peníze do mnohem důležitějších věcí, jako například do pohledů na Margo, jak má hlavu vystrčenou z okýnka auta a vlasy jí vlajou ve větru. Nebo do totálně směšného snu, kde je Margo v krásných červených šatech s perfektním účesem, jen aby štábová kadeřnice dostala víc peněz. A pak taky ten dokončenej konec. V knize je konec perfektní a člověk si ho může domyslet sám, ale tady? Prostě vám ho narvou před obličej a "takhle to prostě dopadne". Jak scénáristé, tak režisér by se mohli příště víc snažit, a ne z toho udělat takovou kravinu plnou "krásných zpomalených záběrů", ze kterýho si všichni urveme límec. ()

Guran

Hlavní představitelka je naprosto zoufalá. Hlavní hrdina sympaťák. Takže tu máme dvě odlišné herce. Příběh je debilita pro děti. Lovci pokladů v dětské podobě. Myslel jsem, že se můžu těšit na příjemnou romantiku, ale vlastně celý film je jenom o hledání Wolffovi milované. Na spousty místech jsou nudné pasáže, od kterých už začínáte vyhlížet konec tohoto filmu. Nic moc. ()

moznazitra

Film o hledání tajemné dívky, předcházející nejnapínavější noci jednoho mladého muže. Extrémně nebezpečné obočí Cary, do kterého se tento mladík zamiluje na první pohled, zkomplikuje jeho "přizdisráčství". V okamžiku, kdy špatně pochopí svoji druhou šanci, se bezhlavě žene napříč Amerikou za nejistým koncem. Měl spíš skončit s Halston. ()

adamcik.patr

Hodně slabé. Hlavní herečka má divné obočí, není charismatická a !!spoiler!! a po dlouhém tripu a rozluštění všech hádanek, zjistíme, že to bylo k ničemu?!?! Opravdu ne dámy a pánové. ()

BardDeLune

Hrozně nerada přirovnávám knihu k filmu, protože oba světy jsou každý jiný. Ale v tomto případě mi ve filmu chybělo to, co dokázal Green pěkně vykreslit ve své knize a to charaktery jednotlivých postav. Tím jak film ubíhal, mi přišlo, že právě o to byl ochuzený. Přišlo mi to hodně rychlé až natolik, že tomu chybělo kouzlo celého příběhu. Také mi chybělo to, co se mi nejvíc líbilo v knize a to myšlenky Walta Whitmana, z mnoha perspektiv. Za mne průměrný film na jedno shlédnutí. ()

MartinTerran

Tenhle film má v sobě 2 složky. První je příběh o hledání Margo, čili sledování stop a následný road trip a druhá složka je protkána celým filmem a je to poselství nebo spíš myšlenka, ale jestli si z toho něco vezmete k srdci je na každém, protože každý má svoje představy o životě jiné. Film byl zábavný jak už road trip filmy většinou bývají a ten konec mě zaskočil. Herečka hrající Margo se mi moc nelíbila, osobně si myslím, že mohli vybrat nějakou vhodnější. Hodnocení: 60/100. ()

zubrik66

Je tu badať istá snaha prelomiť klišé teenegerských filmov, na druhej strane je tu toho dosť. Párty, "obľúbení" spolužiaci, Ples a trojka outsiderov, čo hľadá svoje miesto v stredoškolskom svete. Hľadanie "bájenej" Margo dej oživuje, ale tieň priemeru neprekračuje... ()

Hjuud

Láska, road trip, detektívka... prostě kombinace pro mě :-) plus řešení prvních sexuelních trablí. Cítím potenciál knihy. 4* ()

HEED

Velmi neobvyklý konec, za to hvězda nahoru. Bavil jsem se, neokoukané tváře, solidní humor. Takových road trip filmů je velmi málo. ()

SAINTS

Papirove mesta nedosahuju kvality filmu Hviezdy nam nepriali je to len priemerny a nicim nie velmi zaujimavy film.Nastastie druha polka je o trochu lepsia ako prva a zaver sa tiez celkom podaril. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra