Papírová města

• USA Paper Towns (více)

Hrdinou příběhu je Quentin Jacobsen (Nat Wolff), normální, trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou sousedku se jménem dlouhým jako její nohy: Margo Rothovou Spiegelmanovou (Cara Delevingne). Spíše než by byli kamarády, je ale Quentin pravidelným svědkem jejích neuvěřitelných dobrodružství a také jejím tajným ctitelem. A to až do jedné noci, kdy mu Margo nečekaně zaklepe na okno jeho pokoje a vytáhne jej na podivuhodnou trestnou výpravu namířenou proti jejímu bývalému příteli spojenou s vtipnou a několikanásobnou pomstou. Díky této noční výpravě se Quentinovi nejen splní sen o sblížení s tajnou láskou, ale prožije i dobrodružství, kterým se zatím spíše vyhýbal. Jenže druhý den ráno jejich společné dobrodružství skončí a nastane nový den. Margo ve škole chybí. I další dny. Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že Margo miluje záhady a také, že pro něj zanechala určité stopy a zašifrované vzkazy. Jak moc ji vlastně zná? A co jsou to ta papírová města, o kterých Margo mluvila? A tak jej díky Margo čeká další dobrodružná výprava, na které jej tentokráte doprovází jeho nejlepší kamarádi. Ale už to není výprava za pomstou, ale cesta za záhadou jménem Margo Roth Spiegelmanová a možná také za velkou láskou. (Cinemart)

Sgt.Cliffer

Kdo by taky nejradši vypnul počítač, odešel z práce nebo školy a odešel někam kam ho srdce táhne? A kdo z vás/nás to opravdu udělá? A je to dobře nebo špatně? ()

Torgal

Oceňujem snahu odlíšiť sa námetom od ostatných teenagerských filmov, ale výsledok mi prišiel trochu nemstný-neslaný. Femme fatale Cara Delevingne rýchlo mizne z obrazovky a celkom zaujímavé pátranie po nej je nakoniec zakončené trpkým precitnutím do reality. Nesadlo mi to, lebo to z jej postavy urobilo ignorantskú kravu a z hlavného hrdinu blbca. Asi som si z toho mal odniesť nejaké iné posolstvo... 6-/10 ()

D.Sleeper

Rozcupovat Margo v podání Cary a lehce protrhat scénář... Rázem by byl ten papír celkem žratelný. Kdo ví, možná, že skoro jako ten z knižní předlohy... ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Film o stredoskolacich pro dospele. Chvilema to emocne funguje, chvilema to ale strasne nudi. Nevyrovnany, rozpacity, prumerny.. 3/5* ()

HoR

Teenagerská láska k dievčaťu, rebelujúcom na živote, ktorý považuje väčšina z nás za akýsi "štandard". Celé to je vlastne trocha tragické, ale tú stratenú babu som hľadal spolu s hlavným hrdinom dúfajúc v happyend. Dostavil sa ale skôr spomínaný "štandard". ()

netWoor

Spatlanina prciček, Indiana Jonese, road movie a nějakého extra filosofického dojáku mě zaujala jen svou kýčovitostí a ... naprosto nesympatickými herci ... asi to své diváky má, ale já to nejsem ani letmo ... ()

West

Film nemá co nabídnout. Naprosto o ničem. Týpek vypráví příběh, jak se zabouchl do holky co bydlí vedle, a ona je tak zvláštní, dokonalá, a mysteriózní, že po ní totálně baží. Je to tak naivní pitomec, že si dokonce myslí, že odešla z domu, aby mu dala znamení, že ho miluje.. On jí pak najde podle tajních indícíích, a ona mu řekne "Co tady kurva děláš? Já chtěla být jen sama" . "Káára Dele" je totiž tak odpornej zjev, že i hovno za rozbřesku je oproti ní Miss America. Její neherectví je tak špatný, že se na ní nedá dívat. Nejspíš proto, se od 2/3 filmu skoro neobjeví. Režisér jí musel vystřihnout ze všech replik. Nic proti ostatním hercům, ty jsou celkem v pohodě. Bejt na tomhle v kině s holkou, už bych odcházel v půlce, a chtěl vrátit peníze za naprosto ztracený čas. ()

bearmeedek odpad!

Nemohu jinak. Film jsem zhlédnul poctivě celý, i když jsem věděl, že už se to nemůže zlepšit. Snažím se dívat na různé žánry a snažím se dokoukat do konce, abych mohl objektivně ohodnotit dle svých pocitů. Někdy to bolí. Papírová města na plátně jsou zbytečné nic. Hlavní hrdinka není in puberťačka, jak se snaží tvůrci podsunout, ale sprateček s psychickou poruchou, který by potřeboval odbornou péči. Navíc obsazená herka není se svým chlapeckým obočím a výrazy tváře nijak přitažlivá. Její kamarádi na mě také nepůsobili jako běžní puberťáci, ale spíš jako mimozemšťani. Možná to ale bude tím, že jsem já z jiné planety, protože jak jsem se díval, tak tu zatím padnuly jen dva odpady. Všem ostatním se to líbilo, takže raději půjdu dál. Jo, a romantické to taky nebylo. Mohu jako bývalý romantik prohlásit. ()

Oonika

Konečně nějaký film, který se podle mě povedl mnohem víc než kniha. Margo je mi teda pořád stejně nesympatická, ale myslím, že film je mnohem méně pubertální než kniha. Příběh hezky utíká, herci byli vybráni dobře.... Příběhy s lehce otevřeným koncem mají prostě své kouzlo. ()

Psycho.R

Když jsem se začetl do knížky Příliš mnoho Kateřin, říkal jsem si, že nápady by Green měl, ale utápí je v břitkém teenagerovském pseudofilozofování. Ale poslouchat od osmnáctiletých věty typu - "nevím kdo jsem"? To by asi být nemělo a to ani nemluvím o tom, že se děti sbalí, jedou na několikadenní výlet a rodičům neřeknou ani slovo. Možná nad tím moc přemýšlím, ale to jen díky tomu, že je ten film tak nudný a bez jakéhokoli okamžiku, který bych si zapamatoval. ()

touchud

Moc fajn pohádka s hezkým závěrem, fakt příjemné překvapení, i v USA dokáží natočit film o středoškolácích, který není jen trapný a o tom jediném :-) ()

hamir0

Mládí, láska, hledání, roadtrip. Příjemná „pocitovka“, ve které nejde ani tak o děj samotný, jako spíš o naladění na houpavé vlny náctiletosti. Mladí se možná ztotožní, starší možná zavzpomínají. Taková pohodička bez ostrých hran. Stylově mi to dost připomnělo Waltera Mittyho. ()

Zombiepod

Indie žánrovky tohto typu mám veľmi rád. Paper Towns nie je výnimkou - má nápad, myšlienku, zábavnú dobrodružnú zložku a skvelo vybraný soundtrack. Najväčším problémom sú však role - nesympatickí, krkolomne hrajúci herci, ktorí brzdia kompletný spád filmu, aj vďaka sentimentalitám, ktoré sa do tohto filmu vôbec nehodia. Paper Towns mohol byť s väčšou scenáristickou zručnosťou a lepšie vybranými rolami dramédiou roka, pretože potenciál má obrovský. ()

alldo.raine

Škoda jen, že je tam,Margo tak málo, a ti ťulpasové tak moc:) Tímhle si prošl každý z nás a kdo říká že ne, ten to hledá dodnes. Perfektní námět, jdu na knihu.... ()

Alergius

Krásný feel-good nádech, ani nevím, kdy jsem naposledy v životě zažil takovou typickou fight or flight situaci a uvědomil jsem si, že mě to i trochu štve. Každopádně film skvěle podává to, že cesta je prostě nejlepší, a pokud je to ještě k tomu dobrodružství a s přáteli, tak si jeden nemůže stěžovat. ()

Lofrod

Každy znas, chce, aby ho niekdo nasiel. Nie vzdy chceme byt najdeny a nie vzdy chceme hladat. No vzdy chceme byt, aspon trochu z kazdeho. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Rebelská puberťačka, žijící dospělácký život, nachystá hru plnou hádanek, která ve finále byla vlastně uplně zbytečná. Koukatelné, ale bez pointy. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra