Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

Colchack

Či už sú to filmy o varení alebo nejaké TV relácie s touto tématikou to ja veru takéto môžem....a toto mi sadlo ako riť na šerbeľ. Bradleymu to v šéfkuchárskom oblečku seklo a ja som popri tom poriadne vyhladol :) ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Ikdyž je celý film převážně v kuchyni, tak to hezky uteklo. Někdy bych rád zkusil "mišelinské" degustační menu, místo špaget s kečupem :D ()

TommyDiamond

Takhle vysoká gastronomie to je samý křik, nervy na pochodu a neuvěřitelný shon. Na druhou stranu mají tihle frajeři můj obdiv za profesionalitu a sebeobětování. Snímek Dokonalý šéf byl dobrý a zaujal. Pohledy do rušné kuchyně s vyhrocenou atmosférou byli excelentní. I po herecké stránce to bylo na dobré úrovni. Emoce byli sice na maximu, ale bez zbytečného afektu. Zklamal mě trochu pouze příběh, který pořád omílal nám neznámou minulost z Paříže a zbytečně s ní zatížil celý příběh.... Film si zaslouží lepší tři hvězdy.... ()

TaNya_

Zasloužilo by si to lepší procenta, určitě i červenou barvu. Je to takovej pěknej obrázek jednoho arogantního kreténa, co umí dobře vařit, ale co jinýho čekat když to produkoval i Gordon Ramsay. Bradley to zahrál přesvědčivě, dokonce si ho šlo i oblíbit. Já si to vztahový drama v kuchyni užila, bohužel znám tohle prostředí (z nižšího levlu samozřejmě) z vlastní zkušenosti a tak bylo fajn si to užít aniž bych já musela lítat a pečovat o hosty. ()

papadoce

“Je to ako sex. Ako ísť na známe miesto novou nebezpečnou cestou.” Skutočne dynamicky a kvalitne natočený snímok z prostredia profesiónalnych kuchárov najvyššej úrovne, ktorý nám predovšetkým nastavuje zrkadlo tým, že bez servítky ukáže fakt, že každá genialita má úzku hranicu s kokotizmom až sa navzájom prelínajú. Bradley aj Brühl podali dokonalý výkon. Páčila sa mi dejová linka týkajúca sa súkromia a minulosti šéfkuchára. Perfektné herecké obsadenie a jasný zámer režiséra čo chce o michelinskom varení povedať sa vydarili. Som prekvapený, čakal som blbosť, dostal som film o varení, ktorý je viac ako len filmom o varení. Opäť o živote ako ho poznám a ako ho milujem. Dnes navarím niečo úžasné a nielen to … ()

Amone

Jako maji sportovci sve motivacni videa tak ode dneska je maji i kuchari:) Je to takovej mix filmu Koreni zivota a serialu Sefkuchar na divoko. Presto stale koukate na neco noveho. ()

bavs

Tématicky dobře načasovaný film vzhledem ke stoupající popularitě šéfkuchařů a zájmu lidí o vaření. Mně osobně se líbilo, že jsme nahlédli do kuchyně, která je pod pevnou rukou precizního Adama Jonese, který cokoliv jiného než úspěch odmítá, a tak i řídí svou kuchyni, až trošku diktátorsky. Kuchaři makaj jak stroje a všude vládne napětí. Naopak jsme mohli zahlédnout i lidskou stránku mezi pracovníky a vaření s úsměvem, v realitě se určitě setkáme s oběmi variantami. Rivalita a špičkování mezi kuchaři zde také nechyběly, a tak jediné, co jsem ve filmu postrádal byl nějaký větší zvrat, všechno to na mě působilo moc uspěchaně a po zhlédnutí jsem měl pocit, že to bylo celý nějaký krátký a jaktože už to končí. Nebylo to špatný, bylo to dobře koukatelný, Cooper a Brühl zahráli na výbornou a hudba mi byla taky příjemná, ale něco tomu prostě chybělo. ()

Hjuud

Bylo to takové plytké. Od všeho něco, ale vlastně nic pořádně. Emocionálně mě to moc nezasáhlo, bylo to trochu předvídatelné, toho žrádla tam taky nebylo tolik, koli bych si představoval... Nu, ale šlo to. Čisté 3* ()

ratpile

Čekal jsem nějakou klišoidní love story a maximálně příjemný oddych. Chef má ale, v rámci možností, překvapivě svěží scénář, který sice v základních bodech originalitou neohromí, ale kráčí po nich naprosto vědomě tak, aby ta nejpalčivější místa obešel a tradiční příběh podal snesitelně, divácky atraktivně a zábavně. Nabízí navíc vyjma té kulinářské, řemeslně perfektní lahody, zajímavé vnitrní drama hlavní postavy, spoustu motivačních podnětů a působí jako takový rodinnější Whiplash. A ani ten závěr není vůbec pitomý a velmi střídmě drží na uzdě přehnané emoce. Chef rozhodně patříme k tomu lepšímu, na co se dá v podobně laděné tvorbě narazit. If it's not perfect, you throw it away... ()

george82

Musím říct, že filmy s tématikou jídla mě poslední rok fakt baví a výjimkou není ani tento snímek. V jednu chvíli mě sice Cooper s tou arogancí trochu štval, nicméně to asi občas v té kuchyni musí lítat. Zvlášť když jde o hvězdu od Michelina. ;) ()

XXXXXXXX

Obsazení Ok, příběh Ok, proměna hlavního hrdiny Ok. Jen už to prostě není originální, a jde v podstatě o americkou variaci na Kari lásku. Takový ten film, co neurazí, ale pokud máte nakoukaných vícero filmů se setjným zaměřením, ani nějak zvlášť nenadchne. Být první v oboru, jde s hodnocením výš, ale takhle prostě víc než ty 3 nedám. ()

BardDeLune

Filmů s kuchtickým uměním a cestě zlomeného šéfkuchaře za svou cestou ke svobodě a unikátnosti je dnes už opravdu hodně a konkurence mezi nimi je tak vysoká. Tento snímek mne zaujal zejména obsazením mezi Brühlem a Thompson. Snímek jako celek mne však nezaujal ani jídlem, ani vysloveně příběhem. Pro mne film na jedno shlédnutí. ()

Mr.nachos

Asi jsem se nechala unést výkonem v Americkým sniperovi, protože kterýkoliv film, kde Cooper hraje je hluboko pod ním. Neříkám, že je to úplná blbina, ale plnohodnotné dílo to taky není. Takový film na nedělní odpoledne při trávení oběda na gauči dobrý. ()

teba

Čekala jsem klasickou hollywoodskou romanci - a vono nic! Zato jsem se dočkala filmu, co neměl hluchý místa, bavil mě od začátku do konce... a tak to má být :o) ()