Šéfkuchař Adam Jones (Bradley Cooper) měl všechno, co si jen mohl přát, bohužel svojí vinou o to všechno přišel. Se dvěma hvězdičkami od Michelina měl bývalý postrach pařížských restaurací pocit, že mu patří svět. Vždy dělal věci po svém a jediné co ho zajímalo, byla dokonalá exploze chutí na talíři. Nyní se o to musí pokusit znovu – otevřít si vlastní restauraci a získat nepolapitelnou třetí michelinskou hvězdu. Na to ale bude potřebovat získat na svoji stranu ten nejlepší tým. Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh o lásce k vaření a jídlu, o lásce mezi dvěma lidmi a o síle druhé šance. (Forum Film CZ)

vitekpe

Komedie to neni. A asi si celkem umim predstavit tu poradu producentu pred vznikem napadu natocit tenhle film... Vareni je proste in (vcetne vsech tech popularnich rvoucich "chefu") takze prachy to nastopro vydela. Malo uveritelne, pro me nudne. Ale dokoukal jsem to do konce, byt je to klise na klise... 3- ()

sedm.1

Tak se mi po snímcích Chef Jona Favreau a Burnt Johna Wellse zdá, že nejegoističtějšími a nejnabubřelejšími lidmi na světě jsou šéfkuchaři 8D. Jejich chování v těchto dvou filmech je vážně až odpudivé, arogantní a nesnesitelné, a mě vážně obě hlavní postavy v těchto snímcích vadili. Na druhou stranu ale samozřejmě nejsem naivní a hloupý a je mi jasné, že člověk, který chce dosáhnout toho absolutního maxima ve svém oboru, nemá bez těchto jinak nepřijatelných vlastností šanci to na onen vrchol dotáhnout. A právě snímek Burnt je toho ukázkovým příkladem. Adam Jones, ústřední postava, ztvárněná sice sympatickým, ovšem zároveň bohužel ne příliš přesvědčivým Bradley Copperem, je sebestředný, panovačný, bezcitný parchant, který je sice v oboru gastronomie už tak hvězdou, ale on se chce stát absolutní kuchařskou legendou, pro což je ochoten udělat a především obětovat cokoliv. Jenže během oné cesty na vrchol se mu jako bumerang vracejí jeho staré hříchy, a tak až po nevyhnutelném prozření dojde úspěchu, jen je nakonec otázka, v jakém směru, zda-li profesním, či osobním. Zásadním pozitivem tohoto snímku je nicméně fakt, že je, znovu stejně jako Chef, celý ten film zpracován s opravdu naprosto uvěřitelnou láskou k jídlu, a je jedno jestli se jedná o výrobu laciných burgerů, či tu nejvyšší gastronomii, ale ten důraz na přípravu a podávání jídla je tu vážně neskutečně přesvědčivý a profesionální, a já si to užíval v tomto směru dokonale. Výrazná je zde ovšem ale i zápletka, která má spád, nechybí v ní emoce, napětí, humor a dokonce ani jeden perfektní zvrat, herecky je to pak krapet slabší, ale samotný film zas až tak nepoškozují, každopádně ale hlavně je to vážně především o té gastronomické atmosféře, a ta je tu prostě precizní a já si to celé díky ní upřímně užil. ()

Arkanoid

Netuctový charakter v tuctovom príbehu, ktorý sa dobre predáva. Všetko je skratkovité. Na spoznanie takého komplikovaného človeka nestačí tak málo času. Dajte si chutiť, ale bolo tomu treba pridať lepšiu omáčku. ()

korndaddy

Jsem z oboru. Tak trochu i v Anglii, a tak jsem trochu tušil o čem to je. Co se týče gastronomie nebylo snímku co vytknout. Takhle to prostě je a Bradley to dal. Já mu to věřil, stejně jako věřím tomu, že jsou i vetší kokoti v kuchyni, než je Adam Jones. ()

honzii

Nenechte se zmást, tenhle film vůbec není o jídle. Stejně tak jako o jídle by to mohlo být o jakékoli jiné profesi vyžadující perfekcionismus. Je to celé o arogantním kuchaři s nějakými démony, o kterých nic nevíme a ani nezjistíme a jídlo je tu pouze prostředek k nápravě. Není to ani feelgood kulinářská komedie, ani dobré drama. Chybí tomu srdce. ()

Wally

Nic moc...když vezmu pro porovnání třeba Šéfkuchaře na grilu nebo Lásku na kari..tak jde vyloženě o zbytečný film, kde ke koukání jsou možná jen ta jídla na talíři...a to vlastně taky moc ne, protože jde o ty minimalistické porce, které sice dobře vypadají, ale máte po nich hlad...zlatý flák masa tu prostě chybí... ()

Hanys_

Nesedlo mi to, a to mám filmy o jídle rád skoro stejně jako jídlo samotné. Ale tohle na mě bylo až moc snobské. Žádná pohodovka jako Favreaův Chef nebo Láska na kari to prostě není. ()

Greenpeacak

Duševná kolonoskopia do útrob pomäteného karieristu, ktorý dekadentne bohatým potentátom servíruje na tanieri predražené kôpky kapitalistických nezmyslov... každý zdravý človek, ktorý má rád poctivý rezeň s majonézovým šalátom, musel nad fajnovosťou filmu (a drobnými porciami jedla posypanými nejakými kvetinkami) zaplakať. ()

kukuuuc10

75%. Bradley Cooper u mě stoupá každým dalším shlédnutím! Ve filmu je ústřední postavou a strhuje na sebe veškerou pozornost diváka. Příběh by mohl být více uveden do hloubky - O minulosti hlavního hrdiny nevíme v podstatě nic a suché vyprávění o ní je moc okrajové. Práce "Šéfa" je velikým posláním, musí to být "DOKONALÉ"! ()

Giggs

Celkom nuda. Pribeh prišerne plytky, vyvoj postav nulovy, motiv konania jednotlivych charakterov a ich minulych činov neznamy. Bez pointy, bez deja, v podstate o ničom. Par efektnych dekoracii jedla. To je všetko. Filmov priamo z kuchyne je množstvo, väčšina však ďaleko zaujimavejšich a zabavnejšich. Bol som celkom zvedavy, no asi som mal prilišne očakavania. Mohlo a hlavne malo to byť lepšie. Herecky ansambel sľuboval oveľa viac. ()

Junglista

Tak z tohohle "kuchyňskýho" filmu jsem opravdu hlad nedostal. Proč? Protože je to neuvěřitelná NUDA. Opět si vypůjčím větičku z obsahu filmu zde: "Dokonalý šéf je výjimečně vtipný a emotivní příběh bla bla bla". Vtipný? Kde? Emotivní? Kde? To by dotyčný pisálek asi u takového Stardustu umřel na smích a pláč po pěti minutách. Tohle bylo Dokonalý maximálně v zabití času, který se dal využít ke shlédnutí čehokoliv jinýho. ()

kolemjdouc

Bradley má fakt pěkný kukuč ale to bylo všchno co mě na filmu zaujalo.Ta úporná snaha být nejlepší byla fakt přepálená a nacpat do kuchařských hábitů známé tváře mi přišlo lacině podbízivé ()

valasek.m

Pro mě celkem milé překvapení. Fajn film o kulinářském umění, kterému vévodí náš Bradley Cooper. Zahrál to úžasně, kdybych nevěděl, že to je herec, tak bych si i tipnul, že je to nějaký světoznámý kuchař. Velice milě mě překvapilo obsazení Omara Sya, který byl prostě výborný a dokazuje, že je to prostě skvělý herec. Takže za mě spokojenost. ()

ondrula

Viděl jsem teď dva podobné filmy; společně s Dokonalým šéfem i Lásku na kari a musím říct, že Dokonalý šéf v pomyslném srovnání prohrává na plné čáře. Tento kuchařský film je totiž zaměřen hlavně na neurózy, vzteklost a jiné běsy šéfa, kterýmu by asi bylo líp někde v blázinci. O jídlo v tomto filmu vůbec nejde, což pokládám za jeho velký handicap. Dramatická křivka se udála za pomoci nástupu věřitele - drogového dealera, který je tam ovšem jen proto, aby se neřeklo, že filmu schází napětí a jeho výskyt ve filmu trvá asi tak 1 minutu. Vztahy s personálem nefungují, nikdo mi tam nebyl sympatický a Daniel Brühl v roli řiťopicha, to byl vyloženě krok vedle. Jedna * navíc za Matthewa Rhyse, ten hraje suprově. ()

lucijelucije

Rozhodně zajímavý pohled na to, jak si jít za svým snem. B. Cooper byl bezpáteřní a mrazivý, ale v podstatě ukázal, co znamená něco chtít. Burnt byl dobře natočený, a docela i poutavý. Nic moc jsem nečekala, takže celkový dojem 55%. ()

Strandmon

Tenhle film je super! Bradley Cooper je jakožto kuchař naprosto bombový, a jeho vtipy tento film posouvají dopředu, to co je na tomto filmu fantastické, to jsou záběry na jídlo a každý kdo má apsoň malinko vztah ke kuchařství , musí souhlasit. U mě to sice pořád vyhravá Šéf, ovšem Burnt je na velmi vysoké úrovni. ()

Disease

Jasně, je to víceméně standardní "film ze sportovního prostředí", ale když já holt jsem přes to žrádlo :-) ()

Prochy38

I když vidím, že svým hodnocením celkem trčím z řady, nemůžu jinak. Herecky skvělé. B. Cooper, S. Miller, hlavně ale D. Brühl nebo třeba E. Thompson! Ale příběh? No sorry?! Když je vám hrdina odporný od prvních minut a váš odpor stoupá v průběhu celého filmu? Jako ne no. Proč bych mu měl přát úspěch, lásku S. Miller a vše okolo? Proč? Nepřál jsme mu to do konce. A ani pak. Lidi se ze dne na den nezmění. Nikdy. Takže za mě film o životní nespravedlnosti - chovej se jako kokot, ale stačí ti být nejlepší v tom, co děláš a máš vše, co možná ani nechceš, ale ostatní, kteří by si to zasloužili holt tak honosně špinit talíře neumí. ()