poster

Rudý kapitán

 • anglický

  The Red Captain

  (festivalový název)
 • slovenský

  Červený kapitán

Krimi / Thriller

Česko / Slovensko / Polsko, 2016, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PedroPo
  ***

  Výborná žánrovka. Skvělá atmosféra díky kameře. Vynikající výprava (ten ranný postsocík vypadá úžasně). Slováci opět hrají jako bozi a k tomu Kaiser (a vlastně i ten Suchánek) JENŽE...pak si uvědomíte, že všichni mluví česky (proboha, koho to napadlo nadabovat?), od půlky to nějak zadrhává a zpomaluje, to co se tam odhalí nakonec vyšumí tak nějak do prázdna (a mám trochu pocit, že se i stříhalo, protože jak jinak mi vysvětlíte fakt, že ti hoši z "nové" tajné služby, kteří chtěli Krauze ještě na nádraží zabít, ho teď tak okatě sledují na dovolené v Tatrách, kde ho na to musí upozornit jeho žena). Možná bych si i nějakou tu knížku přečetl. Ale na čtyři hvězdy to není a mrzí mě to, protože v intencích česko/slovenského filmu posledních let je to rozhodně nadprůměr. A vůbec bych se nezlobil, kdyby teď začaly vznikat další podobné adaptace Dánovo knih, na to bych do kin určitě znovu rád zašel. ps - zdálo se mi to, nebo v té úvodní scéně kde dělají rekonstrukci znásilnění na té cikánské ubytovně (což jak jsem pochopil, je asi odkaz na nějakou jinou knížku) slyším ve voiceoveru od jednoho toho policajta, který klade otázky vrahovi, hlas Oldřicha Kaisera?(18.3.2016)

 • Hennesy
  ***

  Nemám rád slovné spojenie "na naše pomery", ale tu sa mi to proste hodí. Snažili sa chlapci. Snaženie bolo sympatické, filmovo obstojné, vizuálne dokonca výborné. Prevratné to nie je...ani dejovo to nie je niečo, čo budete hltať, ale určite je to dobrý smer, ktorým by sa naše filmy mohli vydať. Takto by to šlo. A treba raz dva natočiť niečo podobné, kým je Kaiser a jeho vývrtka ešte vo forme :)(30.3.2016)

 • ZkuKol
  ****

  Jasně nejlepší žánrovka za posledních 10 let z místní produkce. Tvůrci se poprali s vyvrcholením knihy, kde Dánovi brutálně ujeli cvičky - na druhou stranu to zas tak krátké a jednoduché být nemuselo. Myslím, že předloha je pokrácená až příliš a případ se občas řeší skoro sám... Výborné obsazení, kamera, poctivá výprava, opravdu dobré akční scény, nápadité využití dobové atmosféry. Co strašně tahá za uši je dabování do češtiny. Myslím, že tím film odehrávající se v roce 1992 přišel o další rozměr a atmosféru. Dána na Slovesku čtou rychleji než Leoš dává čáry, takže je co točit dál. Bude to chtít ale vynalézavější dramaturgy a scénáristy, protože Dominik píše dle bulvárních titulků a spekulací, k čemuž přihazuje rádoby zákulisní informace od slovenských chlupatých - takže má většinou solidní zápletky a prostředí, ale odhalovaná tajemství, figurky, které to umožňují jsou skoro parodie. Každopádně děkuju za každý takovýhle film, těším se na možná pokračování i na další tvorbu Kollára a jeho týmu... 80%(15.3.2016)

 • Foox
  ***

  Velmi odvážný počin o čistou žánrovku z doby i prostředí, které nabízejí zajímavý prostor pro drsnou kriminálku. Jenže pod skvělou výpravou, nápaditou kamerou, dobrými herci i pevnou režií nestojí dostatečně kvalitní příběh, velká škoda. 50 %(11.3.2016)

 • laepus
  ****

  Skvělá práce. Mám možnost srovnání s knížkou (která se četla skvěle) a film si z ní bere opravdu jen to nejnutnější - v některých věcech je to možná dobře (aspoň není děj šíleně rozplizlý a vysvětlovací a historický), v jiných věcech to kvalitě lehce ubírá (někdy nezřetelná motivace postav, záměna charakterů dvou postav - Fingera a Suchánka - oproti předloze). Když se to ale vezme kolem a kolem - z kina jsem odcházel velice spokojen a čtyři hvězdy jsou plně zasloužené - Maciej Stuhr je sympaťák, i Kaiser hraje svou roli tak, že ho člověk chápe. Nejvýše ale z celého filmu hodnotím vizuál a hudbu - obojí je na české poměry výrazně nadprůměrné a dodává filmu uvěřitelnou atmosféru horkého léta 1992.(19.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace