Rudý kapitán

The Red Captain

(festivalový název)

Krimi / Thriller

Česko / Slovensko / Polsko, 2016, 115 min

Na úvod musím spomenúť, že som prečítal všetky Dánove knihy a preto som postavy poznal veľmi dobre. Film má výbornú atmosféru a rovnako dobre je zvládnutý aj po technickej stránke. Zo začiatku je vývoj rýchly a ak niekto nečítal knihu, tak sa v tom bude určite strácať, je to nahustené a dôležitá je každá veta. Potom sa to už ustáli a nasleduje kvalitná kriminálka. Rozdiely v deji oproti knihe hodnotím tiež pozitívne, všetko fungovalo veľmi dobre a film obstojí aj samostatne. Ak niekto nečítal knihu, nech počíta s o 1 hveizdičku nižším hodnotením. 90 %(24.3.2016)

• Marigold

Retro mumble core. Kdyby tolik pozornosti, kolik je věnováno nesmyslným pozicím kamery a odleskům věnovali tvůrci postavám, motivacím a rytmu vyprávění, mohlo to bejt veledílo jak Dunaj.(18.12.2016)

Knihu jsem četl, ale film jsem přesto nepochopil.(5.1.2017)

Nebolo to zlé, ale žiadna pecka to nie je.(21.11.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Keď montuješ traktory, máš veriť ve vedúcu úlohu strany a nie v boha." Já jsem se na Rudého kapitána opravdu těšil, ale on se tak dlouho neobjevoval, že mi mezitím začalo být jedno, kdo a proč zapomněl hřebík v kostelníkově hlavě. Pak byl "hrdina" konečně objeven a ono se kupodivu nic nezměnilo. Stále mi bylo jedno, kdo je vrah, kdo farář a kdo estébák. Já jsem zkrátka ve svém životě poznal dva estébáky a jednoho faráře, což nejsou mé nejoblíbenější profese, a přesto bych radši se všemi zašel na jedno, než bych se znovu musel dívat na Rudého kapitána.(12.1.2017)

• - Film se odehrává v 90. letech, a tak se hodně záběrů na ulici muselo upravovat trikově. (Stoka)

• - Herec Oldřich Kaiser svojí roli záporáka okomentoval slovy: "Je to lepší, než hrát prince." (Lucasion)

• - Knižná predloha k tomuto filmu, román "Červený kapitán" od Dominika Dána, vyšla na Slovensku v roku 2007, v Čechách o rok neskôr pod názvom "Kapitán Smrt". (Santino7)