Malý Pán

• Slovensko Malý Pán (více)

Malý Pán si žije spokojeně ve svém domečku v Duté hoře. Jeho poklidný život skončí ve chvíli, kdy se mu zdá sen o tajemném domě, ve kterém najde, co mu schází. Protože sám nemá pocit, že by mu něco scházelo, rozhodne se přijít té záhadě na kloub. Vydá se za Prázdnou hlavou, aby mu poradila, kde ten záhadný dům najde. Prázdná hlava však potřebuje napít jiskřivé vody z jezerního ostrova, bez ní mu nedokáže poradit. A tady začíná dlouhá cesta Malého Pána, která je místy zábavná, místy nebezpečná a strašidelná a hlavně zdánlivě nekonečná. Potká na ní spoustu přátel a pomocníků, ale také nepřátel, kteří mu v dosažení cíle chtějí za každou cenu zabránit. Nakonec se mu podaří překonat i Velkou tíseň, která si zabrala pramen jiskřivé vody jen pro sebe. Pak už si Prázdná hlava vzpomene a poradí. Malý Pán s údivem zjistí, že to, co mu scházelo a co celou dobu hledal, měl od začátku skoro před nosem. A tak zbývá jen uspořádat závěrečnou oslavu, protože dobrá věc se podařila. (A-Company CZ)

noriaki

Svěží a překvapivě zábavná pohádka, v níž to sice občas zaskřípalo, ale nápadité zpracování většinu mých výtek umlčelo. Výhrady jsem měl jen k dabingu některých postav. Bohužel jedna z nich byl zrovna hlavní hrdina. Zbytek je naštěstí obsazen skvěle, občas dokonce výborně. Svébytnou poetiku dokresluje i vhodně zvolená hudba, takže jsem po letech konečně viděl moderní českou pohádku, u níž nemůžu kategoricky vyloučit, že bych si ji podruhé nepustil. ()

Harapes

Toto je oslava českého loutkového filmu. Tvůrci si dali opravdu záležet a na filmu je to opravdu znát. Jen jej nemohu doporučit malým dětem. Příběh je určen pro děti dle mého názoru tak od osmi let. ()

Renfield

Nádhera! V dnešní době se takové filmy už příliš nevidí a škoda je to veliká. Malý pán určitě není zábava pouze pro děti, které jistě bude bavit velmi... ale i dospělé, pro které je zde třeba několik narážek na jiné filmy. Loutky se pohybují v krásném lesním prostředí, jsou velice dobře namluvené, především pak zde již zmíněná postava Zmetka, kterou výborně namluvil Pavel Liška. Malý pán si po celou stopáž udržuje pěknou pohádkovou atmosféru, ale nechybí v něm i několik téměř hororových momentů. Navíc jsem se v něm několikrát docela našel. Takže za mě spokojenost a také musím poděkovat tvůrcům, že do toho v dnešní době šli. Lehké to jistě nebylo a nebude. 80% ()

Rehooo

Od tohoto snímku jsem neměl kdoví jaké očekávání. A to bylo zřejmě dobře. O to víc jsem se po celou dobu bavil. Parádní zpracování, chytlavý hudební doprovod a napínavý příběh. Rozhodně tuto pohádku všem vřele doporučuji! ()

zdeny99

Precizně odvedená práce, na kterou se tak pěkně dívá. Po animované části je to film hodný mistrů. Dějově je to už maličko slabší. [867. hodnocení, 49. komentář, 73%] ()

gusman

Pokud mám rozdělit dílo Františka Skály mezi Kuky se vrací a Malý Pán, Malý Pán prohrává na celé čáře a to ať už výtvarnem nebo příběhem. Pokud bude stát Malý Pán samostatně, je to moc pěkný film. Především ale pro děti. ()

Olík

Loutková tvorba má u nás tradici stejně dlouho asi jako je dlouhé moje ignoranství k této disciplíně....vždyť i toho Hurvínka mnou na LP deskách tak milovaného jsem v jeho televizní podobě zrovna dvakrát nemusel. Možná je to dáno tím, že už jsem mentálně trochu někde jinde, ale Malý je pán je u mne docela "pán". Baví. Příběh je v pointě jednoduchý, ale má nenásilné kouzlo. Tučkovy s Beranem se podařilo najít správnou vlnu, nepodbízí se, neklesá k prvoplánovosti, ač s posláním násilně nemoralizuje. Bohužel jsem se dostal pouze ke slovenskému dabingu a tak nemohu svůj komentář doplnit o reakce mých malých dcer, které jsem nechtěl pro ně již zcela odlišným jazykem zatěžovat, ale za sebe mohu říci: "Tohle je cesta jak se dá rozvířit stojatá voda tuzemské animované tvorby pro děti". ()

P. J. D.

Loutky super, hudba docela povedená, kamera ok. S čím jsem měl problém, byl scénář, který byl místy až moc jednoduchý a to obzvlášť po stránce dialogů. Ostatně dialogy jsou jako nebe a dudy – občas jsou fakt super (promyšlené, zajímavé), ale někdy vyloženě nervy drásající (někdy na úrovni… no zkrátka nic moc, na vlně citoslovcí typu „žuch, buch, prásk“). Hlavní myšlenka je docela dobrá, i když v dnešních dnech (při nepřeberném množství narativních zpracování, které ji snad použily stokrát) trošku klišé a prostě vyčpělá. Ve výsledku průměr. Musím však říct, že na tradiční české loutky je to rozhodně neobvyklý počin, který v našich končinách (a možná i ve světě) nemá moc velkou konkurenci ani obdobu (v tom má zase velký plus). ()

papaguy

Mix Skálových komiksů Velké putování Vlase a Brady a Jak Cílek Lídu našel. Skálův komiks miluju a jeho hravé umění si upřímně užívám. Nemám ale moc rád marionety, neboť jsou příliš neživotné. František Skála však svým loutkám vdechl duši a v Malém Pánovi ožívají. Jestli tenhle animovaný film není na nominaci na Oskara, pak už nevím jaký. Zajímavý komentář: Sarkastic. ()

kukkik

To byl zase jednou pořádný český bizár. Těžko říct, co si o tom myslet, já to budu brát asi především jako opravdu celkem originální umělecký zážitek, loutkové animaci jsem ale na chuť stále ještě nepřišel. 3/5 ()

maoc

V téměř prázdném kině jsem si podivnost jménem Malý pán užil ze všech nejvíc, byť můj šestiletý syn, který návštěvu kina spískal, se také bavil. Z Krobotova Datla jsem málem spadl ze židle. Film v podstatě není pro děti, resp. jen tím, že v něm hrají loutky, hlavní poselství filmu je podáno hodně polopatě a životnost a tupá zarputilost postavy Drzého zmetka přesahuje fyzikální hranice. Za mne velká spokojenost, jen mám pochybnosti, zda si tato až cimrmanovská pohádka najde publikum. Pár uchyláčků jako já to nezachrání. ()

Dzony

Modernější pojetí loutkového filmu, které tu dlouho chybělo. Oceňuji především vizuální, výtvarnou stránku, která je neuvěřitelně výborně propracovaná. Výroba loutek, kulis a všeho toho kolem musela být hodně náročná. A také vtipnost některých situací a výjevy mě docela dostaly. ()

Neor

Nečekaně zábavný dobrodružný loutkový film, ve kterém si svoje najdou jak děti, tak dospělí. Je důkazem, že v moderní době všudypřítomné elektroniky má i tento formát své místo. Malý pán totiž strčí svou atmosférou do kapsy kdejakou tuzemskou pohádku posledních dekád. Klobouk dolu před tvůrci, že do takového projektu šli. ()

blondboss

Možno by sa takéto počiny mali viac vychváliť a ohodnotiť, avšak ja nie som z tých, ktorí idú s prúdom. Keď mám chuť na bábkové divadlo (čo väčšinou nemám), tak idem do divadla. Ako film mi to proste nesedí a celkovo tento film ma veľmi nudil a neprinieslo mi to nič nové. Určite dám aspoň dve hviezdy za snahu a unikátny pohľad na rozprávku ako takú, avšak nečakajte od toho veľa. 40 % ()

Alden_Larson

Skvělá pohádka. Loutky i miniatury vapadají skvěle a zvukové efekty jsou perfektní. Herci dali jejich hlasy všem postavám jedinečný nádech. Zápletka měla několik much, pár momentů se mi zdály trochu nepřirozené, ale jinak je příběh krásný a jeho tématika je pro takovýhle snímek ideální. 8/10 ()

Bossi123

Malého pána pokládám za nejlepší loutkový český film posledních let. Vyrovnat se mu může snad jen Kuky se vrací (2010) od Svěráků, klasiky jako Hurvínek, Míša Kulička či Broučci. Film je povedený jak scénáristicky tak i herecky a i výprava je velmi zdařilá (především lokace a fakt, že je vše natočeno v reálu, bez použití CGI). Snímek má i lehce filozofický přesah, a sice že člověk musí často ujít velmi dlouho cestu, aby našel něco, co má přímo před nosem; že bez dobrých přátel se prostě neobejdeme; že pokud člověka něco trápí a nesvěří se, nechá si své tajemství pro sebe, může ho to semlít. Je to poučné jak pro děti, tak pro dospělé, každý si v tom najde své. Dalším velkým plus jsou dialogy a velké množství ohromně vtipných scén, dále pak hudba pana Caise. Celkově naprosto vynikající počin, hodnotím pěti hvězdami. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

28. filmový festival Finále Plzeň

28. filmový festival Finále Plzeň

19.04.2015

Premiéra nové české loutkové pohádky Malý Pán, projekce v unikátních zrekonstruovaných Loosových interiérech, soutěže o Zlaté ledňáčky, první uvedení zdigitalizované klasiky Jiřího Trnky Staré… (více)