Komentáře uživatelů k TV seriálu (77)

Mission Impossible: Národ grázlů. Delaney je Ethan Hunt 19. století a nebýt skvělého výkonu Toma Hardyho, který komprimuje emoce do jednoslabičných citoslovců, byly by všechny ty shody náhod a nadpřirozené motivy (často maskující ledabylou provázanost některých dějů) spíš otravné. Ale spojení ušmudlané výpravy, kožních a dentálních chorob, močkoidního Breaking Bad a celé řady roztomilých detailů to posouvá na velmi dobrou (pomalou) zábavu. Kdyby se to tolik nenechalo svazovat předstíráním vážné historické linie a bylo to rovnou hozené do čistého steampunku, bylo by to čisté blaho. Takhle občas se shovívavým hmmmm... beru a těším se na Nootku.(27.2.2017)

Čekal jsem vizuálně výraznou řádně špinavou do estetiky gotického horroru stylizovanou komorní atmosférickou depku zdůrazněnou Maxem Richterem, která bude zdánlivě o ničem, ale pod povrchem z ní bude cítit podprahová "conradovská" tenze. A kterou se zakaboněný po pomstě prahnoucí a pikle kující Hardy promručí od titulků k titulkům (a nesklouzne do parodie sebe sama), podporován britským divadelním výkvětem (především pak Jonathanem Prycem samozřejmě). Což je přesně to, co jsem dostal. Problém je, že to má materiál na výtečnou čtyřdílnou minisérii a nikoli na osm hodinových jednotvárných epizod. Není problém v pomalém tempu. Problém je že se tvůrcům naprosto nedaří délku ospravedlnit, ovšem zároveň se nedá říci, že by vyloženě nudili. Stále v každé epizodě nabídnou dostatek kvality (krom výše zmíněného je v každé epizodě hned několik fenomenálních scén), aby se našel pádný důvod k puštění další epizody. Otázkou je, zda to stačí; speciálně když se to ve finále dostane přesně do bodu, který divák očekává od první epizody. | S1: 3/5 | (12.1.2017)

• LIVINGDEAD

Po druhém dílu to vzdávám. Nemám chuť se dívat na depresivního herce a celkově, děj o ničem!(28.1.2017)

S01: Asi nedejte na blábolení notorických čůráčků o absenci děje a podobně, prostě někomu to temno/ špína/ Hardy/ černohumor sedne, někomu ne. Děj je rozhodně o něčem - hezky vybarvuje bájnou (zlo)Východoindickou společnost, zhruba pět dílů to nabírá obrátky a poslední tři se semele. Nebýt tolika srandy tak je to depresivní, často se tomu vytýká přílišná one man show, je tu ale spousta skvělých více či méně sviňských vedlejších postav (zvlášť "pěkný" je Gatiss jako ohyzdný prasečí princ regent) a silně vystupuje samo prostředí bahenního low-life Londýna počátku 19. století. Takhle má vypadat dějepis, sem s druhou sezonou někde v zámoří. "I wish Tom Hardy would speak up a bit sometimes." Hmm :D 90%(28.2.2017)

(Po třech dílech.) Tom Hardy chodí a bručí. Je to cool, ale že by se mi na to chtělo koukat 8 hodin? To asi ne. Pro mě typický příklad kvalitního televizního žrouta času, který tvoří iluzi důležitosti, aniž by mi vlastně něco dával.(23.1.2017)

Umolousaná atmosféra, kterou rázně kráčí pološílený, ovšem zdá se i velice chytrý Tom Hardy, dokáže pohltit. Zajímá mě minulost jednotlivých postav. Tajemno se kterým tvůrci pracují funguje tak jak má. Láká ale zbytečně se nenimrá v detailech. Těším se co se z toho vyvine.(12.1.2017)

"Hmm."(23.1.2017)

Film mi trochu připomíná milostnou pletku a šílenství filmu Bouřlivé výšiny. Nicméně největším skvostem filmu zůstává herectví Toma Hardyho, který tu má opravdu dost prostoru předvést, co v něm je. Film na něm stojí všema nohama. Ale já tleskám, jen tak dál.(14.2.2017)

Málokterý seriál adoruje hlavní hvězdu do takové míry, jak to činí tvůrci Taboo. Kamera obřadně krouží kolem Hardyho a režiséři jej nechávají hrát v jeho už poněkud schematickém stylu, kdy rozdíl mezi dalšími rolemi v čele se Šíleným Maxem tvoří pouze jiné hadry a lokace. Nejsem si přitom úplně jistý, jestli to Hardy s drsnou chůzí a výhružnými grimasami malinko nepřehání, zároveň je to právě on, kdo mě k tomuto seriálu táhne. Přesto to po třech dílech na víc než tři hvězdy nevydá.(24.1.2017)

No jo, no. Zatím po prvním dílu ok a řadíme jako séroš high priority.(12.1.2017)

// Hardyho herectví se dělí na "Hmm" a pohled člověka, který vás každou vteřinou začne divoce mlátit, přičemž bude buď hrozivě zticha, nebo naopak vykřikovat pološílené zcela nesouvisející věty. Pokud mu to žerete, budete z Taboo nadšení, protože je to v podstatě koncentrovaný Hardy a chytá to ke konci náznaky epického showdownu (kterým bych se ale nenechal moc zmást, protože celá minisérie vypadá velmi komorně). Ostatní nejspíš čeká něco mezi hezky natočenou nudou a poměrně hutným dramatem, které může, ale taky nemusí uchvátit. To je otázka, kterou asi zodpoví až další epizody. Za mě na úvod spokojenost a opatrný palec nahoru. 8/10(8.1.2017)

V půlce série je to vizuální pastva, obsahová nuda. Ačkoli první díl hodně navnadil tak následující tři díly děj posouvají hrozně málo a pokud ten vizuál fakt maximálně nepreferujete, tak se budete občas nudit. Nechybí tomu zajímavá místa, ale Hardy to mumláním, mručením, mrmláním a mektáním neutáhne.. jako ještě mu jde dobře ta chůze.. ale chce to víc.. snad to druhá polovina zvedne.(1.2.2017)

• Vxxx

Pilotní díl má neuvěřitelně pomalé tempo. Jinak uznávám, že je to dobře natočené a vypadá to hezky atd. Ale bohužel je to strašná nuda. Druhý díl už nepouštím. Pilot 2*(17.1.2017)

Hodně syrové, špína a smrad leze přímo z monitoru. Něco podobného jsem prožíval ve Vláčilově Marketě Lazarové ! Skvělá podívaná ...(27.2.2017)

...od druhého dílu nuda a žánrová rozplizlost. Tváří se to, jako by bylo zaděláno nejmíň na tři řady,vleče se to do úmoru...(6.2.2017)

Charakterama naprosto super a vlastně až do poslední epizody tomu není prakticky co vytknout. Až na tu poslední epizodu. Tam se sice všechno vyřeší, ale tak nějak podivně a vlastně dost jednoduše, takže má na konci člověk pocit, že kdyby natočili jen první a poslední epizodu, tak to vyjde (s nadsázkou) skoro nastejno... Stejně tak ta "tabu" dějová linka vyšuměla úplně do prázdna a zřejmě tam byla, jen aby to dostálo svýmu názvu... Ale třeba je to tak schválně, aby se divák u závěrečných titulků na okamžik vžil do role Toma Hardyho a mohl si u tý parádní hudby taky projednou říct: "Hmmm..."(27.2.2017)

Když přetrpíte nudné pasáže, vydržíte osm hodin, kterých pocitově bylo asi dvanáct, abyste po posledním dílu zjistili, že to byla jedna veliká, ale opravdu veliká prázdná bublina, tak budete – jak to říct slušně… roztrpčeni. Ne, vážně. Tohle je fakt nechutné okecávání naprosté prázdnoty. Seriál pořád slibuje něco velkého, těšíte se, o co Hardymu jde. Co je ten jeho velký plán, co se mu stalo v Africe, a co připravuje tak velkého, že z toho asi přišel o rozum? Nic. To zajímavé, o čem bych chtěl, aby ten seriál byl, se stane asi v posledních pěti minutách, do té doby je to utrpení. Uznávám, že seriál má skvělou atmosféru; je správně špinavá, ošklivá a depresivní. Londýn je přesně tak nepříjemný, jak má být. Jenže k čemu to je, když příběh samotný je tak prostý, že se dá shrnout jednou větou. K čemu to je, když všemocná Východoindická společnost, je vlastně dost neschopná. K čemu to je, když některé dějové linie jsou jenom obyčejná výplň, která má nastavit stopáž. Jo, Hardy je fajn, bohužel jeho herecká poloha se mi už ke konci začala trochu přejídat. Když nad tím uvažuju, tak si nepamatuju jedinou scénu, která by mi vyrazila dech, nebo mi aspoň dala facku. Je mi to líto. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem ještě míň. Zůstala jen nepříjemná pachuť.(27.2.2017)

Hodně povedená a atmosferická podívaná a tak trochu vlastně Hardyho one-man show, která z počátku kladla spoustu otázek a k nim žádné odpovědi, ale s blížícím se koncem gradovala do skvělého finále. Rozhodně se bude povídat o jednom z největších seriálových překvapení tohoto roku a to je teprve začátek! Snad vidina pokračování není uplně ztracená, jelikož já bych si další špinavý nášup rozhodně dal ! We are Americans (27.2.2017)

Špatné to není. Mám ráda tyhle špinavé temné příběhy plné hnusných charakterních postav. Děj je zamotaný a neočekávaný, člověk nemůže věřit ani vlastním botám. Čím víc ale vidíme dílů, tím víc mi přijde všechno šílenější. Tomík je kočičák, to nemůžu říct. Ale on úplně šílí. Jeho sestra není o nic normálnější. Každopádně opět parádní kousek, který je třeba sledovat pravidelně a pečlivě.(26.2.2017)

Peaky Blinders meets Penny Dreadful. Tajemný Hardy v cool kabátě chodí, bručí, plotuje pomstu a občas někoho rozřeže zahnutým žabikuchem - těším se na každý nový díl. Je to dark and evil oddychovka, hlubší věci a zásadní twisty se nekonají, ale špinavý Londýn viděný takovou tou moderní skoro až urban fantasy optikou a Tom "třeba jsem sežral nějaký lidi, možná, asi, to nevíme" Hardy mně bohatě stačí.(9.2.2017)

<< předchozí 1 2 3 4