Komentáře uživatelů k TV seriálu (171)

 • Marigold
  ****

  Mission Impossible: Národ grázlů. Delaney je Ethan Hunt 19. století a nebýt skvělého výkonu Toma Hardyho, který komprimuje emoce do jednoslabičných citoslovců, byly by všechny ty shody náhod a nadpřirozené motivy (často maskující ledabylou provázanost některých dějů) spíš otravné. Ale spojení ušmudlané výpravy, kožních a dentálních chorob, močkoidního Breaking Bad a celé řady roztomilých detailů to posouvá na velmi dobrou (pomalou) zábavu. Kdyby se to tolik nenechalo svazovat předstíráním vážné historické linie a bylo to rovnou hozené do čistého steampunku, bylo by to čisté blaho. Takhle občas se shovívavým hmmmm... beru a těším se na Nootku.(27.2.2017)

 • DaViD´82
  ***

  Čekal jsem vizuálně výraznou řádně špinavou do estetiky gotického horroru stylizovanou komorní atmosférickou depku zdůrazněnou Maxem Richterem, která bude zdánlivě o ničem, ale pod povrchem z ní bude cítit podprahová "conradovská" tenze. A kterou se zakaboněný po pomstě prahnoucí a pikle kující Hardy promručí od titulků k titulkům (a nesklouzne do parodie sebe sama), podporován britským divadelním výkvětem (především pak Jonathanem Prycem samozřejmě). Což je přesně to, co jsem dostal. Problém je, že to má materiál na výtečnou čtyřdílnou minisérii a nikoli na osm hodinových jednotvárných epizod. Není problém v pomalém tempu. Problém je že se tvůrcům naprosto nedaří délku ospravedlnit, ovšem zároveň se nedá říci, že by vyloženě nudili. Stále v každé epizodě nabídnou dostatek kvality (krom výše zmíněného je v každé epizodě hned několik fenomenálních scén), aby se našel pádný důvod k puštění další epizody. Otázkou je, zda to stačí; speciálně když se to ve finále dostane přesně do bodu, který divák očekává od první epizody. | S1: 3/5 | (12.1.2017)

 • LIVINGDEAD
  *

  Po druhém dílu to vzdávám. Nemám chuť se dívat na depresivního herce a celkově, děj o ničem!(28.1.2017)

 • Slasher
  ****

  S01: Asi nedejte na blábolení notorických čůráčků o absenci děje a podobně, prostě někomu to temno/ špína/ Hardy/ černohumor sedne, někomu ne. Děj je rozhodně o něčem - hezky vybarvuje bájnou (zlo)Východoindickou společnost, zhruba pět dílů to nabírá obrátky a poslední tři se semele. Nebýt tolika srandy tak je to depresivní, často se tomu vytýká přílišná one man show, je tu ale spousta skvělých více či méně sviňských vedlejších postav (zvlášť "pěkný" je Gatiss jako ohyzdný prasečí princ regent) a silně vystupuje samo prostředí bahenního low-life Londýna počátku 19. století. Takhle má vypadat dějepis, sem s druhou sezonou někde v zámoří. "I wish Tom Hardy would speak up a bit sometimes." Hmm :D 90%(28.2.2017)

 • Mr.Apache
  ***

  Po zhruba pěti epizodách, z nichž tu poslední jsem z valné části prospal (a na dotaz, zda jsem o něco přišel, bylo mi řečeno, že ani ne), musím trochu zakroutit hlavou nad zdejším vysokým hodnocením. Špinavá goticko-pirátská neobvyklost Taboo se poměrně rychle přejí. Zvlášť když je čekání na každou zajímavější scénu neúměrně natahováno časem spolehlivě prudícími záběry na někam jdoucího Drsného Hardyho. Také nemalá porce ze spousty přebytečných tlachů kolem šla jistě vypustit. Sestříhat těch pět dílů na dvě hodinu a půl dlouhé epizody, určitě bych byl podstatně nadšenější. ( - - - ) Edit: Po delší (a nezbytné) přestávce jsem se odhodlal dodívat na zbytek. U šesté části jsem se pořád ještě trochu ošíval. ALE poslední dvě už byly konečně tím správně napínavým nářezem, kterým si to u mě Hardy a spol. vylepšili o celou jednu hvězdičku. Na tomto místě si však neodpustím povzdech nad natahovacím trendem v současných seriálech. A nejen v nich; vata je dnes všude: V románech, povídkách, v muzice... Prý je za tím vším třeba hledat peníze. Ale to je mi jedno. Mě za čas, který louskáním té vaty strávím, nikdo nezaplatí. Celé to bylo opravdu tak na tři devadesátiminutové epizody. A jak napsal d-corso, muž který zmizel (a potom se - doufejme, že ne jen na chvíli - vrátil): "Pak by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*."(22.3.2017)

 • xxmartinxx
  ***

  (Po třech dílech.) Tom Hardy chodí a bručí. Je to cool, ale že by se mi na to chtělo koukat 8 hodin? To asi ne. Pro mě typický příklad kvalitního televizního žrouta času, který tvoří iluzi důležitosti, aniž by mi vlastně něco dával.(23.1.2017)

 • 3DD!3
  *****

  Umolousaná atmosféra, kterou rázně kráčí pološílený, ovšem zdá se i velice chytrý Tom Hardy, dokáže pohltit. Zajímá mě minulost jednotlivých postav. Tajemno se kterým tvůrci pracují funguje tak jak má. Láká ale zbytečně se nenimrá v detailech. Těším se co se z toho vyvine.(12.1.2017)

 • Davies182
  ****

  1. SEZÓNA: Dlouhej film by tomu asi slušel víc, nicméně Hardy skvělej, no a hlavně ke konci jsem pak hodně přemýšlel nad tím, jaký by asi bylo, koukat se na to v britský kůži! Tne to totiž do docela citlivejch témat a nekompromisně rozebírá pohnutou, ne zase tak vzdálenou historii skrze komorní příběh. Slušnej nápad ke hranému zpracování!(8.4.2017)

 • A_FISH
  ***

  3,5*(15.3.2017)

 • niethustra

  Stačil celovečerák.(22.3.2017)

 • -OverLord-
  *****

  "Hmm."(23.1.2017)

 • Happens
  *****

  Film mi trochu připomíná milostnou pletku a šílenství filmu Bouřlivé výšiny. Nicméně největším skvostem filmu zůstává herectví Toma Hardyho, který tu má opravdu dost prostoru předvést, co v něm je. Film na něm stojí všema nohama. Ale já tleskám, jen tak dál.(14.2.2017)

 • d-corso
  ***

  Stálo by za pokus zjistit, kolik času spolknou záběry na NĚKAM jdoucího a jedoucího Hardyho a jeho vlající plášť ... 1/4 stopáže? A má to své opodstatnění, děj je na 8 hodinových epizod neuvěřitelně řídký a Tom chodec je tak používán jako záplata chybějícího příběhu. V prvních dvou dílech je to k přežití, potom to začne nudit a nakonec už je to nechtěně vtipné - to už jsem si vždycky říkal "Ááá, už zase někam běží", popř. "Byl by z toho výbornej klip k nějakým novým Fields of Nephilim." Přesto přese všechno věřím tomu, že sestříháno do dvou celovečerních filmů by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*.(10.3.2017)

 • Coleator
  *****

  Taboo - Pro sledování tohoto seriálu existuje jenom jeden pádný argument: démonický Tom Hardy. Tempo je ze začátku hodně pomalé a seriál nabere pořádné otáčky až ve druhé polovině, ale jakmile se tak stane, už se nezastaví a po finále první řady byste nejradši hned začali se sezonou druhou... Snad se natočí, sledovanost prý nebyla nijak závratná a vzhledem k našlápanému programu Hardyho to není nic jistého... Ale zpátky k seriálu. K čemu jej přirovnat? Díky hlavní postavě je to takový Frank Underwood z House of Cards, který si ale místo amerických politiků obmotává kolem prstu celý Londýn v době největší slávy Východoindické společnosti, se značnou pomocí svých "superschopností" získaných od své indiánské matky a afrických šamanů... A co je také pozitivní, sledování tohoto seriálu vám vzhledem k malému množství dílů nezabere tolik času...(6.3.2017)

 • bouncer
  ****

  Tom Hardy zase jede svoje pecky, jen nevím zda to nazvat geniálním herectvím nebo "Tom Hardy přehrává Toma Hardyho". Každopádně seriál zajímavý, atmosféra hustá, není to přetažené (8 dílů akorát), celkově ok.(7.3.2017)

 • 6thSun
  ***

  Málokterý seriál adoruje hlavní hvězdu do takové míry, jak to činí tvůrci Taboo. Kamera obřadně krouží kolem Hardyho a režiséři jej nechávají hrát v jeho už poněkud schematickém stylu, kdy rozdíl mezi dalšími rolemi v čele se Šíleným Maxem tvoří pouze jiné hadry a lokace. Nejsem si přitom úplně jistý, jestli to Hardy s drsnou chůzí a výhružnými grimasami malinko nepřehání, zároveň je to právě on, kdo mě k tomuto seriálu táhne. Přesto to po třech dílech na víc než tři hvězdy nevydá.(24.1.2017)

 • DwayneJohnson
  ****

  Vlastně vůbec nevadí, že je už tak trochu předem jasné, jak to celé dopadne. Člověk sice ví, nebo aspoň tuší, ale stejně si říká, co když tam bude něco, co bych vůbec nečekal. Něco by se nakonec našlo, pár zajímavých dějových zvratů, soubojů na život a na smrt, skvostná výprava, u které se opravdu ocitnete v 19. století a pak hlavně herci. Tom je sice správný drsoň, ale jen kvůli němu bych na ty čtyři dneska nešel. Herecky ho zcela válcuje Jonathan Pryce a při pohledu na stále kouzelnou Franku "Lolu" Potence budu jen tiše doufat, že ještě zdaleka neřekla svoje poslední, herecké slovo.(12.1.2017)

 • baribal
  ***

  V půlce série je to vizuální pastva, obsahová nuda. Ačkoli první díl hodně navnadil tak následující tři díly děj posouvají hrozně málo a pokud ten vizuál fakt maximálně nepreferujete, tak se budete občas nudit. Nechybí tomu zajímavá místa, ale Hardy to mumláním, mručením, mrmláním a mektáním neutáhne.. jako ještě mu jde dobře ta chůze.. ale chce to víc.. snad to druhá polovina zvedne.(1.2.2017)

 • spaceboyCZ
  *****

  Tom Hardy!! Doufám, že bude pokračování ✌🏻(5.3.2017)

 • dO_od
  ****

  // Hardyho herectví se dělí na "Hmm" a pohled člověka, který vás každou vteřinou začne divoce mlátit, přičemž bude buď hrozivě zticha, nebo naopak vykřikovat pološílené zcela nesouvisející věty. Pokud mu to žerete, budete z Taboo nadšení, protože je to v podstatě koncentrovaný Hardy a chytá to ke konci náznaky epického showdownu (kterým bych se ale nenechal moc zmást, protože celá minisérie vypadá velmi komorně). Ostatní nejspíš čeká něco mezi hezky natočenou nudou a poměrně hutným dramatem, které může, ale taky nemusí uchvátit. To je otázka, kterou asi zodpoví až další epizody. Za mě na úvod spokojenost a opatrný palec nahoru. 8/10(8.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace