Komentáře uživatelů k TV seriálu (8)

• DaViD´82

Čekal jsem vizuálně výraznou řádně špinavou do estetiky gotického horroru stylizovanou komorní atmosférickou depku zdůrazněnou Maxem Richterem, která bude zdánlivě o ničem, ale pod povrchem z ní bude cítit podprahová "conradovská" tenze. A kterou se zakaboněný po pomstě prahnoucí a pikle kující Hardy promručí od titulků k titulkům (a nesklouzne do parodie sebe sama), podporován britským divadelním výkvětem (především pak Jonathanem Prycem samozřejmě). Což je přesně to, co jsem (zatím) dostal. Jen není příliš jasné, kudy to chtějí tvůrci vést, aby to utáhlo/ospravedlnilo osm epizod.(12.1.2017)

hype -- Hardy X Východoindická -- špína 19. století -- zlo a zmrd kam se podíváš -- počasí pod čokla -- už dva super díly -- HYPE(15.1.2017)

Umolousaná atmosféra, kterou rázně kráčí pološílený, ovšem zdá se i velice chytrý Tom Hardy, dokáže pohltit. Zajímá mě minulost jednotlivých postav. Tajemno se kterým tvůrci pracují funguje tak jak má. Láká ale zbytečně se nenimrá v detailech. Těším se co se z toho vyvine.(12.1.2017)

No jo, no. Zatím po prvním dílu ok a řadíme jako séroš high priority.(12.1.2017)

// Hardyho herectví se dělí na "Hmm" a pohled člověka, který vás každou vteřinou začne divoce mlátit, přičemž bude buď hrozivě zticha, nebo naopak vykřikovat pološílené zcela nesouvisející věty. Pokud mu to žerete, budete z Taboo nadšení, protože je to v podstatě koncentrovaný Hardy a chytá to ke konci náznaky epického showdownu (kterým bych se ale nenechal moc zmást, protože celá minisérie vypadá velmi komorně). Ostatní nejspíš čeká něco mezi hezky natočenou nudou a poměrně hutným dramatem, které může, ale taky nemusí uchvátit. To je otázka, kterou asi zodpoví až další epizody. Za mě na úvod spokojenost a opatrný palec nahoru. 8/10(8.1.2017)

• Vxxx

Pilotní díl má neuvěřitelně pomalé tempo. Jinak uznávám, že je to dobře natočené a vypadá to hezky atd. Ale bohužel je to strašná nuda. Druhý díl už nepouštím. Pilot 2*(17.1.2017)

Hmmmm.(18.1.2017)

Pilotný diel navnadil presne tak ako mal, načrtol hneď niekoľko zajímavých dejových liniek, na ktorých postupné odkrývanie som už teraz zvedavý, a zároveň nebol zbrklý či prvoplánový odkrytím všetkých svojich tromfov hneď v úvode, ako to býva pri seriáloch nedobrým trendom. Zostal skôr komornejším, preferujúc pomalšie, no formálne o to dômyselnejšie budovanie atmosféry a onoho nádychu magična (sám neviem, či som to týmto výrazom vyjadril správne). Celkovo to na mňa zapôsobilo ako záležitosť temná, neurčito (a lákavo) tajomná, svojim spôsobom až čudácka (akiste však v dobrom zmysle slova), čo sú ostatne presne tie faktory, ktoré som od toho skrz videné teasery a trailery aj očakával. A navyše je to aj presne to, čo Hardymu, mimochodom rozhodne hlavnému ťaháku celého tohto projektu typologicky priam perfektne pasuje - tajomná, pomerne málo vravná postava založená primárne na mimike a pozoruhodnej práci s hlasom, výrazoch tváre či celkovo tela, ktorá keď sa však naplno prejaví (napr. psychopatickým výbuchom, ktoré má tento herec doslova v malíčku), tak to stojí zato. Spomedzi ostatných zúčastnených zatiaľ oceňujem najmä zaujímavo obsadenú postavu Delaneyho sestry (Oona Chaplin), ktorá je krásna i zaujímavá, a už teraz som zvedavý, akým smerom sa jej postava bude v ďalšom vývoji uberať. Rovnako tak som zvedavý, ako bude zvyšné osadenstvo schopné Hardymu herecky sekundovať (použiť slovo konkurovať asi nemá zmysel), nakoľko pokiaľ je tento herec dobre obsadený, nuž a toto zatiaľ vyzerá ako presne ten prípad - veď si v podstate vytvoril seriál, dá sa povedať, podľa svojej vlastnej chuti a šitý sebe na mieru -, tak svoje scény väčšinou vždy kvázi priam ovládne. Vysokú laťku nastavila i stránka vizuálna, kostýmy sú skvelé, je vidno, že si na tom dali záležať, no a nadšený som bol i z občasných mystických flashbackových prestrihov, resp. halucinačných úsekov. Som teda veľmi zvedavý, ako sa to bude ďalej vyvíjať, pevne však verím, že opätovná spolupráca Hardyho s Knightom ma skrátka sklamať ani nemôže. Nuž uvidíme, potenciál v tomto projekte cítim enormný.(12.1.2017)