Taboo

Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(8)

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

ER

Platí pro I.sérii ...Scénárista Východních příslibů ví, jak "vykouzlit" zabijáckou atmosféru a pomalým tempem nás nechává nalokat se toho hnusu kolem, který si vzápětí "potřásá ruce" s načančanou obchodní společností. Kdo bude více špinavý(?),toť otázka hodna Hamleta. Potud seriál funguje skvěle, byť trochu odtažitě, což platí i o mysticismu. Ale výraznou slabinou jsou vedlejší postavy, které jsou až moc "vedlejší" a zápletka se "sestrou" je spíše zavádějící,než přínosná. A tak mne první série nechává chladným tak,jako je chladný pohled Jamese Delaneyho,byť se na něj dobře dívá. ()

ktL

Taboo mi nejvíce rezonuje s vynikajícím Hardym, naprosto božím Jonathanem Prycem a spoustou děje v kulisách, na kterých se stanete závislí. Dost dobrý. 90 % ()

alonsanfan

One man show Toma Hardyho, kterému zdatně sekundují Oona Chaplin a Jonathan Pryce, v kulisách viktoriánského Londýna. Intriky koruny, východoindické společnosti a USA, prostředí podsvětí. To že se jedná o seriál z produkce HBO je vidět i slyšet na první dobrou, skvělá kamera, zajímavý scénář, úžasná hudba. ()

markotter

Zbytečně dlouhý a zbytečně VYKONSTRUOVANÝ. Dobrá atmoška, ale po 3.díle jsem se skoro u každýho dalšího docela nudil. ()

Patrik200s

Mr. devil Delanay mi ku koncu pripadal už skôr ako Escobar so záľubou vo výbušných systémoch. Faktom ale je, že nikoho iného než Hardyho by som si v úlohe Jamesa predstaviť nevedel. Pravdepodobne je aj on sám tak trochu cvok a jeho úlohy vždy mali a asi aj budú mať gule. Vďaka nemu hodnotím seriál na miesto historickej monotónnej sračky ako nadpriemerný. ()

Primavera

Mala som problém strhnúť oči z démonického Hardyho. Minimalizmus slov a maximum hereckého výkonu. Mala som problém zastaviť akúkoľvek časť na krátku dobu, že si urobím prestávku. Nedalo sa. Dej bežal, pohlcoval, výborný nadupaný seriál. Nemám čo vytknúť. ()

Anayka

Natočit takové téma z takové doby TAKHLE? To má můj obdiv. Zajímavost: Hardy toho za celou sérii moc nenamluví, spíš jenom tak divně chrčí, kouká a odfrkává. ()

Franc1s

Tak tu máme něco z hlavy tatky a syna Hardyjovců, pod palcem zkušeného S.Knighta. A já debil si ted říkám,proč furt odkládám ty Peaky Blinders?!! Protože tohle se povedlo!!! Hardy v roli Delaneyho nebo Delaney v roli Hardyho... :) Pěkně si tady pobručuje, rozpáře karambitem co mu přijde pod ruku a furt se snaží být o krok napřed(Společnost, král, amíci..) Avšak se mu to vymkne z rukou a skončí to tak jak skončilo, perfektně!!! Myslel jsem že mi ten šamanizmus, či jak tomu mám říct, bude pít krev, ale naopak dobrý nápad! Jinak řezník s kompasem na hlavě, at je ho příště víc, chemika škoda, snad se zotavý, nevlastní sestra, ten xicht mě furt iritoval,ale potom výborná volba herečky ...:D A Král? Krásně vyobrazen :) 9/10 Drsný, brutální, originální. Budu se těšit na další sérku!! ()

DarthFailord

Tohle je asi vrchol všech rolí Toma Hardyho, kde hraje vyšinutého jedince. Věříte mu naprosto vše. Jeho hlas v originále je naprosto fantastický a v kombinaci s celkovou atmosférou, hudbou a kamerou je to opravdu zážitek. V mnoha scénách nemusel ani mluvit a jen jeho chrčení a bručení naprosto přesně vyjádřilo, co chtěl říct. Seriál je dost jiný a scény, kdy si připadáte jak v pohádce plynule přejdou do neskutečně naturalistického psychoveledíla. Tohle nemůže sednout každému. Vymyká se to běžnému pohledu na seriál a hodně lidí odradí, že hlavní postava prochází bez emocí příběhem jak nůž máslem. Některé scény jsou také zbytečně zdlouhavé. Podlě mě by to vyšlo krásně na šest epizod. Ale pro lidi, co mají rádi kvalitní seriál tohle bude kvalitní zážitek. 80% ()

Trixinka

Hmm... Divný to seriál, počínaje hlavním hrdinou a konče dějem. Nebýt skvělých britských herců, asi bych sledování toho díla ukončila předčasně. Osm hodin mručení hlavního hrdiny a jeho dramatické pohledy mi na dlouhou dobu stačily a druhou řadu asi už vynechám. Kdyby jen seriál zkrátili na 4 epizody, přidali trochu těch emocí a děje, hned by to bylo lepší. ()

E lan

Divný to výtvor, temný, nudný, krutý a celkově vlastně nezajímavý. Ani nevím proč jsme ho dokoukali... ()

Forty-

Špinavý Londýn zo začiatku 19ho storočia, pochmúrno-mystická atmosféra, špičkový audiovizuál HBO, a skvelý Tom Hardy v hlavnej úlohe. Tak čo je zle? Prekomplikovanosť, uťahanosť, nuda. Musel som sa nútiť na to čumieť, strácal som niť. Tak to proste nemá byť. Škoda. ()

Neutralité

Tento seriál působí jako by někdo (jmenovitě Tom Hardy a jeho otec) viděl úspěch Hry o Trůny a došel k závěru, že to musí být kvůli všemu tomu sexu, násilí, incestu a zvratům. Následně se dané osoby zavřely do nějaké místnosti, kde po týdnu vyblili tady ten paskvil. ================================== Spoilery. ================================= Nikdo v tomto seriálu nemluví jako člověk. Je to 8 hodin dramatických, vágních a naprosto absurdních replik. Každá z nich by klidně mohla být v nějakém traileru, vzhledem k tomu jak se zoufale snaží vytřískat napětí z ničeho a bez kontextu. Občas jsem se sám sebe ptal, jestli ten seriál paroduje sám sebe, s tím jak vypadaly některé dialogy, a upřímně si myslím, že chudák Jonathan Pryce se u některých scén pousmíval, protože byly tak debilní, že si nemohl pomoct. Občas to znělo jako něco co by napsali teenageři. Rádoby cool, rádoby drsné, ale naprosto prázdné. ================== Bohužel ale scenáristům nestačilo, aby byly nekoukatelné klíčové dialogy, ještě pro jistotu přidali neustálé zmiňování šukání, mrdání, kouření, vlhnutí, tvrdnutí a dalších kouzelných obratů. Nejsem žádný puritán, pokud chce tvůrce vyobrazit realistické prvky historického období mezi spodinou společnosti, tak jsou určité formy vyjadřování adekvátní, ale takhle tu mluví každý, od šlechty po Východoindickou společnost, a je toho prostě moc, nemá to žádný význam pro příběh, a je to nevkusně použité. Není to nic víc než laciný pokus šokovat a neumně napodobovat HBO. ======================= Dále v tomto seriálu není ani jedna postava, se kterou by se dalo nějak ztotožnit. Ve Hře o Trůny bylo taky hodně odporných postav, ale taky tam byli Ned Stark, Tyrion Lannister a Davos Seaworth. Postavy, které se snažily dělat to správné, i když to bylo často nemožné. Tady není ani JEDNA. Každá postava je buď naprosto plochá (Tom Hardy, všichni "záporáci"), nebo se jejich charakterový "vývoj" řídí podle toho, co se zrovna seriálu hodí (Jessie Buckley), nebo dostaly tak málo prostoru, že si k nim nemůžete utvořit vztah ani názor (Stephen Graham), a nebo jsou úplně zbytečné (Oona Chaplin, Jefferson Hall). ================================================================================ Tom Hardy je prostě hrozná postava, a upřímně kdyby tohle bylo to jediné, co jsem od něj viděl, tak bych řekl i hrozný herec. 40% stopáže seriálu je Tom Hardy rádoby drsňácky kráčíc z jedné lokace do druhé. Občas ho posadili na koně, aby to nebylo jednotvárné. Když se tam dostaví tak s kamenným ksichtem řekne něco vágního nebo si koupí něčí službu a jde dál. Je úplně jedno jestli byla ona druhá postava jeho nepřítel, spojenec, milenka, nebo rodinný příslušník, Toma přece nic nerozhodí, jde si za svým. A samozřejmě je minimálně o 10 kroků před jeho nepřáteli, pořád. Když ho někdo pobodá, tak ho to nepřekvapí. Když ho někdo uvězní, počítal s tím. Znovu a znovu a znovu. Nikdy se nedozvíme, jak vlastně postava Toma Hardyho všechno ví, ale ukážou nám trochu afrického voodoo, takže je to všechno příhodně zahalené v tajemnu. == Poslední díl tohoto seriálu je asi jako kdybyste si pustili Dannyho Parťáky, všechny scény o plánování té velké akce vystřihli a nechali jen to, jak se ta loupež povedla. To je ale vzrůšo, co? Napětím nedýcham, všechno jim to vyšlo a měli to vymyšlené správně, ale jak k tomu došli divákům neukážeme, na to jsou moc tupí. Pak půjdou na ČSFD a dají tomu 5 ***** s komentářem "hmm". Zhruba tolik úsilí do toho dal i ten kdo tuhle parodii na scénář napsal. =============== Chápu, o co se snažili, ale Tom Hardy je tady prostě nesympatický jak prdel a jeho postavě vždy všechno vyjde, a tak vám nezáleží na něm, jeho záhadných plánech, ani jeho problémech. A protože je celý seriál de facto o něm, tak na něm celý seriál padá. 1* za kostýmy a výpravu. P.S. sorry za formátování kdo to čte na mobilu, bohužel máme v roce 2021 web co nepodporuje odstavce v komentářích. () (méně) (více)

RAFT

Taboo dobrý to seriál.Hardy je skvělej herec ,který se na tu roli hodí.Seriál je čím dál tím lepší ,špinavý Londýn ,bahno a déšt.Je pravda že ,herec v seriálu moc toho nenamluvý ,ale to nevadí stačí jenom hmm a lidi zařizují.Dobré scénky byly jak někoho rozpáral a ti kteří mu vlezly do cesty ,tak si snima poradil,vlastně snima perfektně vyjebal.Celá série po osmi dílech 90% ()

pekl

Senzace, to nejlepší, co v seriálové tvorbě vzniklo v posledních letech. Výprava neuvěřitelná, a Tom Hrady jakbysmet. A tohle HBO dává jen tak jakoby mimochodem na HBO GO... ()

Clark_Kent

Upřímně těšil jsem se docela dost na Hardyho. Bohužel ty poslední díly nebyli natolik zajímavé, ztratilo to jaksi tu potřebnou šťávu. Šílený Max fungoval o mnoho lépe. ()

alldo.raine

Tom Hardy toho zde namluví možná méně jak Groot ve Strážcích Galaxie ale to vůbec nevadí. Jeho pohled a zvuk typu ,,he´´je zde tak přesvědčivý, že bych s ním nešel ani po jedné ulici:) Tom Hardy naprosto exceluje! ()

markyzgero

taboo je bahýnko temže. probudíš se s držkou v bahně a premejšlíš, co se kurvadrát tu minulou noc stalo. nestalo se vůbec nic ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (více)