Mladý ambiciózní kontrolor jízdenek Joe dohlíží na poslední vlak odjíždějící z Londýna do temné a bouřlivé noci. Ve vlaku je obvyklá sbírka cestujících - od protivného mladistvého po businessmanku-workoholičku. Náhle vlak s pištěním brzd zastavuje v lese, když narazí do čehosi na kolejích. Strojvedoucí, který šel situaci prozkoumat, se nevrací... (noelcoward73)

mahler

Werewolf movies: Mám od malička rád filmy o vlkodlacích zde je dobře zvolené prostředí - tedy vlak, který sestřelil jelena s parohy tak tvrdými, že už prostě dál jet nelze, jednak proto že vyteklo palivo i většina krve ze strojvedoucího - skvadra postav / cestujích tak pestrá, že ji v každém druhém hororu uvidíte a chovající se tak, že si nad tím hlavu ukroutíte. S čímž u podobného filmu počítáte. Hlavním problémem tohoto vlkodlačího hororu je pro atmosféra která se rozplyne někdy v půli děje (a film od té doby jakoukoliv atmosféru - zejména tu dusnou - postrádá) a pak podoba vlčáků samotných. Ale na druhou stranu snaha o inovaci se cení a dobrý film s vlkodlakem jsem neviděl už hodně dlouho. Ty čtyři hvězdy jen kvůli mé zálibě ve vlčích filmech. HOWL ()

classic odpad!

KOKO...., je slabé, slabučké slovo, ako by som stručne nazval tento britský odpad, ktorý dokonca ani neprirovnám ku kategórii zábavných „béčok” , ktoré koľkokrát splnia svoj účel, toto je totálny debilizmus, magorizmus, že to spadá až do kategórie - F, efkový hnus ! Niečo tak príšerné, môže prísť asi len z britských ostrovov, pričom - hlavný protagonista - Ed Speleers, otrasný herec č. 1, ktorý si voľakedy zahral v prepadáku - Eragon, tak sa čudujem, že sa ešte na to nevykašlal, ale v podstate - nikdy sa z toho nevymanil, stačí sa pozrieť na jeho filmografiu, že to aj tak nemá žiadny zmysel. Ostatní herci, to je hotová katastrofa, to tsunami je tisíckrát lepšie. Réžia, scenár a kamera, to je niečo nechutné, nepredstaviteľné, že som mal chute, tento shit - jednoducho vypnúť, ale to by som prišiel aj tak o veľkú zábavu, lebo občas, ak je film tak príšerný, je to niekedy na úžitok veci, lebo sa človek dosýta zasmeje... A toto bolo ešte k tomu v kinách, za to by som neutratil ani cent ! Briti, nie všetci, sú schopní herci, tento príklad ma extrémne odstrašil, už nikdy viac sa nepriblížiť... Jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl ! ()

*CARNIFEX*

Potom čo je Joe-ovi oznámený zamietaci postoj k povýšeniu na pozíciu Supervisora, neostáva mu nič iné, ako pokračovať vo svojej práci na mieste revízora. Aby toho nebolo málo, v čase voľna musí nečakane nastúpiť do nočnej služby. No a či veríte alebo nie, ani toto nie je zďaleka to najhoršie, čo sa Joe-ovi v tento deň mohlo prihodiť. Po pár míľach sa vlak uprostred hôr nečakane zastaví, pričom všetkých cestujúcich vrátane zamestnancov čaká krutý boj o holé životy s niečim, čo prahne po ľudskom mäse. Vidieť vlkolaka za bieleho dňa je skutočne zážitok. Poznajú vôbec tvorcovia základný princíp existencie tohto tvora? Taktiež mi nepríde úplne bežné a normálne aby sa človek v ohrození života, zobral sám do lesa, aby išiel naproti smrti. Súhlas s "G.S.": medzi horormi odohrávajúcimi sa vo vlaku či metre nájdeme mnoho lepších kúskov. Taktiež o vlkolakoch, ktorí zrovna nie sú odetý v kožených bundách, obtiahnutých slimkách, alebo si akurát neolizujú svoje péra ako v nejakej homo ságe. Je pravdou že správanie postáv je skutočne ceny za idiota roka hodné, taktiež je faktom, že si divák musí počkať takmer hodinu kým sa niečo začne diať, ale na to priemerné hodnotenie na úrovni troch hviezd to zrejme bude. Mne tie masky až tak špatné neprišli, ani snaha o budovanie atmosféry či nejaké to slabšie gore sa uprieť nedá. Takže napriek negatívám by som "Howl" za vyslovenú katastrofu nepovažoval. Skrátka - neočakávať, nedúfať, len snímok v rámci subžánru odsledovať - 55% ()

Flaxik

Pomalu a vcelku úspěšně budovaná atmosféra filmu s poměrně snesitelnými postavami vzala v padesáté čtvrté minutě zasvé. V tu dobu se objevil první vlkodlaf. Velmi, velmi smutný příběh o tom, kterak amatérským monstrem, které vyskočilo z osmdesátkových hovadin, zabít celý film. Jsem v depresi a ač jsem první polovinu snímku snil o tom, jak dám po dlouhé době lykantropímu výtvoru minimálně čtyři hvězdy, tak, jak říkáme my angličtináři, mé sny nepřišly pravdivé a v druhé půlce jsem propadl depresím. Tři. Z lítosti. Velká škoda, bylo to tam. ()

elanius

(147/2015) / Howl mal v niektorých momentoch potenciál stať sa hororom roku. Chýbalo len pár drobností. Vlkodlaci, aj keď by mali byť monštrá relatívne primitívne, boli asi aj po mozgovej obrne. Znovu nemohlo chýbať pár dialógov tretej cenovej. A čo je škoda najväčšia, 75% filmu spĺňa nároky prvej hororovej ligy, ale ten zostatok je amatérčina C-čkových kusov. Čo ešte poteší je hudba. Síce zriedkavá, ale výnimočne presne nadávkovná. Inak najbližšiemu filmu s použitím reálneho ohňa prihodím hviezdičku. (6/10) ()

• Interiéry (scénky ve vlaku) byly natáčeny v Londýny (část Croydon), exteriéry v lese v anglické části Wexham, přesněji Buckinghamshire. (herr_carter)