Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

Tempter

Ta stará Julia Roberts je fakt skoro stejně stará jako já? Sakra, to to letí... Jinak pro rodiče šokující až vyděračská zápletka, postupem času rozplizlá ve velké nic s finále gradujícím do "přemkopodalhovské" příručky, jak úspěšně na černo chovat domácí zvířata. A když Tě zvířátko omrzí, tak... do útulku nikdy, to je nehumánní :-D ()

Lukke32

Tak upřímně... bylo to takové unylé, mdlé, bez vzrušení. Přesto jsem ale vydržel - se zájmem - až do šokujícího finále a ani jsem neusnul. Zvláštní, že? Děj filmu je zdlouhavý, pramálo akce. Fakt je, že námět byl hodně zajímavej a výsledek filmu jako celku se mi jeví jako zpackaná příležitost k tomu, vytvořit trhák. Dal bych dvě hvězdy - i navzdory hvězdnému obsazení - ale ono zmiňované finále celkový dojem vylepšilo. Ale jak říkám - a opakuju se - s lepšími scénáristy a režisérem by to mohl být neopakovatelný film se zdrcující pointou... Malá poznámka na závěr... ti, co zde skuhrají nad zjevem Julie Roberts ve filmu, by se měli stydět a šoupat nohama - nejlépe zároveň... protože ona zde má těžkou roli v podobě zdrcené a rozpolcené matky, která se musí vyrovnat s násilnou smrtí své dcery. A jako zdrcená a rozpolcená má i vypadat. A podle reakcí komentujících i vypadá, takže... maskéři udělali svou práci dobře a co víc - Julia tu roli zahrála VELMI přesvědčivě. Tři hvězdy a ještě jednou... škoda nevyužitého potenciálu. ()

Marrakech86

Herecké obsazení skvělé, ale celkově námět filmu byl opravdu nic moc, tak nějak jsem nevěděl jestli se to odehrává teď a nebo v minulosti..škoda ()

Jirkacek

Americký remake argentinského oscarového díla Tajemství jejich očí sliboval kvalitní podívanou nejen pro zmíněné ocenění své předlohy, ale také při pohledu na herecké obsazení. Jména jako Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts či Alfred Molina ozdobila v minulosti již nejeden úspěšný snímek a tak jsme si film doma pustili. Bohužel se nám potvrdilo staré známé pořekadlo oznamující, že není všechno zlato, co se třpytí. Naslibovali nám zlatý oči a ono nic, jeden důlek prázdný, druhý vysypaný. Když z celkové délky 111 minut odečtu titulky, tak zbylo 90 minut nudy a kecání a teprve závěrečná čtvrthodinka přinesla šokující vyvrcholení případu. Jak to vlastně dopadlo, jsem už sledoval sám, protože manželka odešla spát asi po půl hodině. Nicméně jsme se spolu na začátku seznámili s černošským právníkem a policistou v podání Chiwetela Ejiofora a jeho dávnou nadřízenou Nicol Kidmanovou, mezi nimiž kdysi přeskočila nezapálená jiskra. Zatímco Nicol i v tomto filmu z obrazovky krásně zářila, pohled na policistku z protiteroristického útvaru Julii Roberts ve mně vyvolával zděšení. Mohly za to její vrásky, strhaný obličej i přihrblá postava, což zřejmě způsobila smrt její dcery, kterou našli mrtvou v popelnici. Brutální vraždou začalo vyšetřování, které bylo nakonec úspěšné a vrah byl zatčen. Vzápětí byl ale pro nedostatek důkazů propuštěn, což vedlo k oné destrukci matky zavražděné, která tuto nespravedlnost nemohla pochopitelně přenést přes srdce. Od té doby uběhlo dlouhých třináct let, které Chiwetel Ejiofor strávil pátráním po důkazech, které by vedly k otevření případu. To se mu podařilo a tak se rozjelo nové pátraní, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. Toto hledání pak zabralo téměř celý zbytek filmu, během něhož režisér neustále přeskakoval ze současnosti do doby před třinácti lety, čímž mi v hlavě udělal pořádný zmatek. Vše pak kráčelo či spíše se ploužilo tempem devadesátileté stařenky na procházce v parku k závěrečnému a šokujícímu rozuzlení. To co se pak událo bohatě vynahradilo předchozí nudu, ale dočkat se toho chtělo svatou trpělivost a podruhé bych ji už neměl kde vzít. Přesto bych tento snímek úplně nezatracoval a diváku lačnému probudit se šokem bych jej ke sledování doporučil. Ode mne Tajemství jejich očí dostalo horko těžko tři tajemné hvězdičky ***. ()

Sebik.

Myšlienka dobrá, fajn výkon ale pomalé rozbiehanie deja. Záverečné rozuzlenie nebolo zlé ale prelínanie medzi minulosťou a súčasnosťou je chaotické. 40% ()

evita_

Myslím, že sa to dalo rozpracovať oveľa lepšie. Téma mohla viac vtiahnuť do deja, vyvolať nejaké emócie, dosiahnuť to, aby sme s napätím čakali, čo sa vlastne udeje. To všetko mi vo filme dosť chýbalo. Nehovorím, že bol úplne zlý, ale dalo sa z neho vytlačiť viac. I keď áno, záver bol prekvapivý, ale tiež mu akosi chýbala šťava...Ani na moment nespôsobil film taký ten wow efekt z ktorého by som išla odpadnúť. Škoda. ()

buddha_ps odpad!

"Ja mám nápad - zobereme Džúliju Rouberc, namaskujeme ju tak že bude hrozne škaredá (mrk mrk aby to bolo také že wow mrk mrk), ona sa celý film bude tváriť že sa už týždeň nemože vykadiť. Potom tam dáme ešte Nikol Kidmanovú, tá bude zaláskovaná s niekym nie moc prefláklym - nevadí že to nedáva žiadny zmysel a je medzi nimi toľko chémie asi ako medzi kaktusom a vysavačom. Jaj, a ešte by tam mohla byť nejaká vražda" takže tak nejak ()

princeznaaur

trochu akčnosti by tomu jen prospělo, šeptání mělo asi přidat na vážnosti situace, ale bylo to spíš k smíchu, takhle normální člověk přece nemluví. ()

wollfy

Taková tajemné detektivka se zajímavým rozuzlením ale že bych kvůli tomu děka wau tak to zas ne. Julia Roberts je zde mimořádně ošklivá a potvrzuje staré pravidlo, že nejsou ženy škaredé ale jen neupravené. ()

kanhwa

Och, preco satocia remaky vynikacich filmov? Keby to bola len obycajna holywoodska prvotina, tak aspon trochu ok. V porovnani s argentinsko/spanielskym originalom uplne fiasko ( Julia zahrala dobre. Len za to 3 * ()

1308boddah

Nápad dobrý, ale opět šlohnutý, kdy originál byl mnohem lepší. Opět uhlazeno pro americké publikum a upraveným závěrem zprzněno zcela. Navíc trochu otravují až moc často zespodu ukazované extrémně obrovské nozdry bezdůvodně zbožňované Roberts, za které sice nemůže, ale kamera by je určitě dokázala ukazovat méně nechutně. 3 hvězdy za námět (byť ukradený) a Kidman a taky za "vraha", který zahrál přesvědčivě i s tím špatně nalepeným nosem. Pokud budu chtít film vidět znovu, pustím si originál. ()

peproch

Dvě časové linie, které spojuje trio postav na straně  dopadení padoucha neobjasněného zločinu.  Jess (JR) léta drží toho, na kterého padlo podezření, tak asi zvládně bolest ze ztráty dcery. Smí se to? ()

PORTER44

To byla tak nudná kriminálka ,v popelnici najdou mrtvolu a pak se to vleče,žádná akce jen dialogy a kecy,vyždímaná a vyprahlá Julia,naštestí Nicole to pořád sluší,jediný co se povedlo byl konec,patřilo mu to ale bylo to málo na celý film. ()