Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

mac000

Rekame argentinského dramatu El secreto de sus ojos z roku 2009. Herecky nic moc, nejlépe dopadá Nicole Kidmanová. Od druhé poloviny působí film trochu těžkopádně, a jaksi je divák rád, že už všechno končí (mohlo být o 15 minut kratší). Julia "Pretty Woman" Roberts by už rozhodně nemohla hrát ve volném pokračování svého největšího komerčního hitu z roku 1990 ! ()

lusa

Nechala som sa zlákať obsadením, ale jediné čo zaujalo bola neskutočne škaredá Julia. Celý čas som rozmýšľala, či jej to urobili alebo z nej ostala už len unPretty woman. Nezáživné a predvídateľné. 2* ()

fanik15

Poměrně zajímavý film. Ovšem ma docela dost hluchých míst, taky mi občas vadilo, ze jsem nepoznal sceny z minulosti a budoucnosti. Jo a Nicole Kidman je kočka. ()

johnsnow

Tak v prvom rade musím podotknúť, že takýto žáner mysteriozny krimi thriler veľmi nemusím, videl som ich toľko ako šafránu a často som vypol v polke, ale tento si ma udržal. Herecké obsadenie bolo výborné, dobre spracované mladšie i staršie "verzie". Akurát Chiwetei Ejiofor vyzeral rovnako len mal šedivejšiu bradu. Príbeh a pátranie po vrahovi bolo dobré, v mladšej pasáži aj sem tam vtipné. Záverečné prekvapenie bolo pre mňa nečakané, fakt som čakal inakší koniec ale v podstate vrah dostal, čo si zaslúžil. Nemôžem inak ako za 5* ()

Kortexo

Film, jehož podstatou je ztráta dítěte a nabízí jednu z mnoha možnosti, jak se tím vyrovnat.Skvělé obsazení ve kterém dominuje Julia Roberts v roli matky.Boužel největší slabosti filmů je jeho předvidatelnost a několik možných konců z nichž ani jeden není zajímavý... ()

Ukrizku

Zajímavý námět s nudným zpracováním a zbytečnými nedotaženými situacemi. Až mě to štvalo, jak tam stále chyběly ty podstatné souvislosti a naopak přibývalo prázdnoty. ()

Scodelario

Ani Robrtska, ani Kidmenka, ani ani..prostě hrozná zdlouhavá nuda..originál sem neviděla, konec pro mě nečekaný, což zlepšilo celkový pohled na film + jedna hvězda..Julie teda vypadala hrozně, mezi námi.. ()

Karlos8

Celý příběh je vlastně jeden velký flashback, ve kterém se nám postupně otevírají všechny slepé uličky vyšetřování ale také samotné vyvrcholení celé dlouholeté nevyřešené ságy, která jako kdyby se stala posedlostí jednotlivých vyšetřovatelů. V hlavní roli se nám představuje Ray (Chiwetel Ejiofor), kterému daleko více slušely řetězy na nohou a bič na zádech. Ten jeho neustále utrápený výraz se sem prostě nehodí. Dále je zde Jess (Julia Roberts), která vypadá, jako kdyby včera večer oslavila krásné kulaté narozeniny s číslovkou jeden milion. Trojici uzavírá Nicole Kidman, která působí nejlépe s rozhalenou blůzou, což je trochu zklamání. Zapomenout nesmím ani na krysařskou svini jménem Morales, který dává přednost raději nějaké posrané mešitě, než případu zavražděné dcery. Tohle moje hlava opravdu nebere. Více akce a méně mluvení by to alespoň pro příště chtělo. ()

srolyma

Nejděsivější na celém filmu bylo vidět zase po letech hrát kdysi pretty Jůlii. A aby ten kontrast víc vynikl, tak k ní ještě dají na porovnání Nikolku. To jim může Julča fakt poděkovat, protože zatímco Nikča jenom kvete, tak Julča nejenže nekvete, ta už ani neodkvétá, ta rovnou usychá. Film ale slušný. Policajtka, co se ráno rozloučí s dcerkou a večer ji najde vyhozenou a použitou v kontejneru, policajt, který vraha nedokáže chytit a pátrá po něm na vlastní pěst 13 let, a do toho nepochopitelné chování nadřízených, kteří jsou po 9/11 tak vyděšení z možného dalšího útoku, že je jim vše, včetně chytání vrahů, úplně šumák a radši místo toho donekonečna jen špiclují mešity. Akce tam sice moc nebylo, dost se kecalo, ale i díky závěru bych to viděl jako mírný nadprůměr. ()

blondboss

Remake pôvodnej argentínskej originálnej predlohy, ktorý v zásade nemá odlišnú atmosféru od originálu, ale minimálne tu dobre funguje hudobný motív a zaujímavá herecká obsadenosť. Chiwetel Ejiofor veľmi presvedčivý výkon a Julia Roberts s Nicole Kidman sú už síce strhané, ale predsa stále dobré herečky. V rámci žánru tento snímok hodnotím ako jemne nadpriemerný a myslím, že tri hviezdy úplne postačia. 60 % ()

DonBraso

To se takhle stane,když máš skvěle obsazený film a neumíš ho uchopit.Film si sice buduje atmosféru a vlastně se na něj i dobře kouká,což je výsledek známých ksichtů na place. Čím víc se snaží být film něčím lepší,tak je to naopak čím dál horší,že už z toho bolí oči a hlavně mozek.Už vůbec nechápu to prolínání časových rovin,protože to jsem se několikrát ztratil co vlastně sleduju za dobu. To tam pan střihač sází jak mince do automatu.Hlavně to vůbec nebaví sledovat,abych dostal odpověď jak k tomu došlo a proč se postavy takhle chovají.Ejiofor táhne film a jako vyšetřovatel má snad lepší část scénáře,než Kidmanka co tam je na oko.Julia Roberts ještě víc nevýrazná a to díky tomu kolik právě ty herci každý stál,tak musí být pokud možno na jeden záběr všichni tři u sebe.Tady je úplně vidět,jak to bylo nucený,protože pak nechápete vůbec souvislost,proč tahle najednou trajdá s ním a proč najednou osoba jak džin z lávhe se objeví v záběru.To je možná to tajemství jejich očí:)Jako kriminálka je to prostě jen tak napůl,protože ke konci krasojízdy přijde hodně nepovedený trojitý odpíchnutý axel,který už si z diváka dělá prdel do ledu.Prostě mílovým krokem přeskočíte třicet stran scénáře a aby se to konečně nakoplo,tak přijde překvapení.Kvality filmu se doopravdy hledají špatně.Asi je to tím,že jsem po delší době podobně laděný film neviděl a čekal jsem skvělou kriminální depku.Za ten překvapující paskvilní konec se udělují Zlatý maliny a nejsou to od Alfreda:)40% ()

BlondJames

Původní verzi jsem sice neviděla, ale tahle nebyla marná.Moje oblíbená Nicol, skvělá Julia Roberts a v očích Joe Colea by se nejedna utopila, dohromady fajn... ()

johnnie78

Originál jsem neviděl, ale tohle je zvláštní, podivný, temný a hlavně velmi smutný psychothriller, kde některé věci asi nejsou úplně k pochopení. Julia Roberts je stará a ošklivá a asi to tak má být. Vyslýchací scéna patří k tomu nejlepšímu, co lze ve světových kriminálkách spatřit. ()

zvolsi

Nicole Kidman si na starý kolena nechala udělat nový kozy a Julia Roberts by mela začít žrát hamburgery a něco si udělat s vlasama. K filmu není co napsat. Dlouhý, táhlý nic. Horší, než průměrný hodnocení tomu člověk dát nemůže. Rejža věděl co dělá a herci taky. ()

Rhod

Nie je to ničím nezabudnuteľný film, avšak ak si ho zoberiem vcelku, po dopozeraní som si vlastne uvedomil, že ma to bavilo. Páčila sa mi myšlienka, aj zvrat na konci filmu. Na jednej strane Nicole Kidman, ktorú mám ako herečku veľmi rád, na druhej strane Julia Roberts, ktorú zase až tak veľmi nemusím. Pri Nicole herecky fajn, aj keď obzvlášť dôležitá rola to v tomto filme nebola, na strane Julie, v tomto filme vyzerala veľmi staro, či schválne, alebo už tak vyzerá aj v reáli, to neviem, ale bolo mi to proti srsti. Snáď sa to hodnotenie o trochu vyšplhá, pretože sú o dosť pre mňa horšie filmy, ako je tento a majú hodnotenie vyššie. To je však ale môj subjektívny názor. 75 % ()