Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

veverysiak

Taká normálna krimoška a la Odložené prípady, neviem, kde chlapi nabrali, že je to mysteriózne, ale proti gustu žiaden dišputát, čo je ale pozoruhodné, to sú dve hlavné protagonistky, počas niekoľkých posledných rokov úspešne mumifikovaná Nikola sa mi v zábleskoch javila, ako keby jej popukala vosková škrupina a vtedy sa mi na krátke okamihy normálne popačovala, no a niekdajší idol mokrých samčích snov Júlia bola taká perfektná škarednica, že sa mi normálne zhnusila, takže 60%. ()

axcris

Spočiatku veľmi pomalý rozbeh. A to ten počiatok myslím skoro 55 minút. Vo filme sa už od začiatku dá cítiť, že na konci bude príbehový zvrat. Či už nečakaný, alebo ľahko predpovedaný, to nechám na Vás. Story by sa dalo zhrnúť do toho, ako inšpektor (Chiwetel Ejiofor) sa snaží pomstiť vrahovi viac, ako matka zavraždenej dcéry (Julia Roberts). Zisťuje, že za prípadom stojí niečo viac, ako len vrah-násilník. Tak sa začínajú vynárať otázky, či môže veriť, aj z radov vlastných kolegov. Bude páchateľ nájdený? Dostane primeraný trest? Bude proces vyriešený spravodlivo? Na Secret in Their Eyes je najlepšia posledná polhodina, aj keď, ako keby ste tušili čo príde. Nezaujme Vás žiadnym dialógom, žiadnym nadpriemerným obrazom a ani zvláštnou hudbou. Dalo by sa povedať, že do 2 hodín naň zabudnete a nič Vám nedal. U mňa, sa to ale zázrakom podarilo. Nenalíčená Roberts a čiernošedivý Ejiofor. To kvôli nim. Kidmanovú je škoda spomínať, bolo mi kŕčom sa na ňu pozerať. Bez posledných 7 minút by to letelo na istých 2, takto to ošuchlo jemnú trojku. Oplatí sa mi na to pozrieť? Ak nemáte nič iné tak áno. Ak máte, snažte sa to doteraz ignorovať ako ja. ()

BoKo_CzT

Skvelý triler siahajúci na latku zavedenú žánrom v 90-tych rokoch. Všetko to podtrháva vynikajúci výber hlavných hrdinov s charizmatickým Ejiofor-om na čele, no rovnako kvalitne sekundujúcou Júliou a stále krásnou a zvodnou Nicole, predávajúcou svoj "sex epíl" prostredníctvom nevinnej panenskej tváričky. Pokiaľ máte radi tradičný triler, tak si tento film určite nenechajte ujsť. Dostanete 111 minút plných napätia, fascinujúcu zápletku, výborné dejové zvraty a ako čerešničku na torte k tomu všetkému dostanete Michaela Kelly-ho z House of Cards v elementárne negatívnej a bezcharakternej roli. Aby som to celé uzavrel - jedná sa o jeden z najlepších trilerov posledných rokov. Tunajšie nízke hodnotenie ma už neprekvapuje a príde v súlade s dnešným main-streamovým vkusom. Vo filme totižto chýba mega množstvo nábojov, zbraní, holých báb, rýchlych športiakov a svalovcov v pláštenkách s maskami na ksichtoch, takže o väčšinovú vec skutočne nejde. Je pochopiteľné, že banník po šichte nechce ešte aj doma pri televízii trápiť svoje mozgové závity a tak radšej prepne na rýchlo a sexilo. Je to jednoducho kvalita pre užšiu cieľovú skupinu stredne náročných divákov, do ktorej tiež zapadám. A aby som nezabudol - ide o remake pôvodného, myslím že španielsko - argentínskeho trileru, ktorý som zatiaľ nemal tú česť vidieť, no podľa mojich skúseností bude európska verzia temer iste ešte o kus lepšia. Končím teda s touto "slovnou sračkou" a bežím sťahovať ... ()

rigby

Vzhledem k hereckému obsazení jsem se docela těšil a nechával si film, až budu mít tu správnou náladu. Bohužel ale přišlo velké zklamání. Vlastně jsem ani nepochopil, proč byl tento zbytečný příběh natočen. Ne že by to bylo natočeno nějak špatně, ale v podstatě se tam vůbec nic neděje, divák se už po deseti minutách silně nudí a čekání na konec je ještě hodně trpké. Aspoň se teď bude dobře usínat... ()

Saxos

Smůla. I přes zmatečné zpracování, které je označováno, jako mysteriózní, jsem tajemství odhalil. Klady: zajímavý námět; herecké obsazení; celkem slušnej kriminál v boudičce. Zápory: všechno nějak vyšumělo. ()

TesterX

Hodne utahane drama, v kterem se vlastne dve tretiny filmu vubec nic nedeje. Pred totalni nudou chrani velmi dobri herci a pekna pointa. Co je na filmu mysteriozniho, tot ale otazka... ()

bonovox

Nevyužitý potenciál, ani kvalitní herci to nezachraňujú (hlavne Julia Roberts tu hrá veľmi dobre). Taký David Fincher by to zvládol určite pútavejšie. Originál som ešte nevidel, ale určite bude lepším filmom. ()

topvideo

Už nikdy mi neukazujte Juliu bez makeupu!!! Takmer som sa jej zľakol...ale asi takto vyzerá ráno, keď vstane po prehýrenej noci. Snaha o prekvapivý záver tu je...ale celkovo ma film nudil. ()

Grimaldi

Původní verzi jsme neviděl,ale k tomuto snímku se vyjádřím tak že to byla nuda a celou dobu jsem měl WTF výraz! Obsazení je vskutku oscarové,rozpočet byl nízký ale talentovaný režisér s dobrým námětem by dokázal úžasné věci,ale tady…. Nemůžu tu napsat skoro nic kvůli spoilerům a tak jenom doporučuji všem co očekávají snímek hoden obsazení:”Podívejte se na něco jiného!” ()

Nugat

Takový zbytečný a divný, jakoby nedokončený. Tím nemyslím příběh, ale jednotlivé pasáže a scény... ()

brasek

Dosť prázdny a vláčny thriller, bez tempa. Snímok nemá veľký potenciál, možno niečo ako atmosféra či napätie sú zo začiatku prítomné, ale nie v takej intenzite a kvalite aby ich striedanie minulosti a prítomnosti v príbehu úplne nezabilo. ()

albiebennett

Velice nudný, špatně zpracovaný, chaotický film, ale se super koncem. Mou pozornost tu udržela pouze Nicole Kidman a Julia Roberts za zenitem. ()

Sunwheel

Priamočiary film vyžívajúci sa v stereotypoch modernej politickej korektnosti, ktorý s postupujúcou stopážou končí v čoraz väčšej predvídateľnosti. Ale ako jednohubka na zabitie času funguje. ()

gunko

Stalo sa mi to už neraz. Rozhodujem sa, ktorý z filmov čo bežia v kine si pozriem. Všetky dobré za mnou, ostávajú tie slabšie hodnotené, či už tu, alebo na imdb. Resp tie, ktoré nemajú ani veľa hodnotení, takže ľudia ani na ne nechodia. Vyberiem jeden a s pocitom, či som radšej nemal otvoriť fľašu vínka a posedieť s priateľkou, ideme do kina. Vo výsledku však dostávam výborný film, s dobrou atmosférou, ktorý prekvapí asi 5x za sebou a keď už máte pocit, že to viac otočiť ten dej nemôžu, tak ho otočia znovu.Skvelý film, aj keď jasné, tiež by som niečo menil. 80% ()

Catchless

Na tomto som bola v kine, takže možno trocha skreslený názor. Podľa traileru som čakala niečo iné. Julia Roberts, ktorej dcéra bola zavraždená sa tu drží celý čas v úzadí až to začína byť divné. Boja so spravodlivosťou sa chopil jej kolega, čo sa tiež sa divné. Ale ono to má zmysel, ktorý sa dozvieme na konci. Takéto filmy ma málokedy prekvapia, väčšinou zápletku odhalím rýchlo, tu som len tak tušila niečo nekalé, takže dávam * za prekvapenie na konci :) ()

camomilla

Julia Roberts asi v prvni filmove roli, ve ktere neslo o jeji hezkou tvar. A povedlo se. Byla tak hrozna, ze jsem se na ni nemohla ze zacatku ani podivat. Paradoxne je tohle pro me jeji nejlepsi herecky vykon. Film jako celek velmi dobre pracuje, zvratu je tak akorat a konec asi nejlepsi, jaky mohl byt. ()

nahodilova_k

A me to bavilo! Takova klasicka krimoska na nedelni odpoledne. Skvela a krasna Julia ala "zestarla jsi o milion let" a #nomakeuptoday a parchant Joe Cole, kteryho nesnasim uz od Skins (muze takovej clovek kdy hrat vubec kladase?). Zaver prekvapivy a... jeste jednou prekvapivy. ()

TOPmoovie

melancholicke, tazko chapatelne a uchopitelne casto. nikeotre sceny afektovane ako v zacinajucom divadle. jadro scenara vyborne, lepsi reziser by z toho urobil 4* ()