Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

knoxwile100

Čekal jsem teda trochu víc. První půlka , když nepočítám vynikající scénu s Julií, jak najde svoji mrtvou dceru ( ten její pláč, řev a emoce byly dokonalé, tomu já říkám Paní herečka), bez atmosféry. Druhá půlka už je docela zaživnější, ale jen do té doby, než zjistíte, jak to skončí. Od tak hvězdného hereckého obsazení jsem čekal větší Hollywood ()

gael83

Jeden moc tlačí, druhá zase nehraje a ta třetí má jeden výraz a dobrý thriller dělá scénář poté výkony tady to selhává už od začátku, nevyrovnané tempo, scéna nalezení vlastní mrtvé dcery je neprožitá a nevyužitá, začátek unylý a konec předvídatelný až hanba. Film nedělají hvězdy, ale herectví jako um! Téma sice atraktivní, ale vytěženo tak z 1/3! Škoda. ()

zekon

To je tak nudné, utahaná, nezáživné až to pěkné není. Julia už trochu víc postarší, chvíli mi trvalo než jsem ji poznal. Nečekaný konec to lehce posunul, ale nevidět, nevadí. ()

fabregas1

Tento snímek nemá absolutně co nabídnout. Příjde mi, že si film neví rady a nedokáže se udržet jako celek, mrhá svým potenciálem a i tak hvězdné obsazení jaké se zde nabízí vám nezaručí známku kvality. Podprůměrná detektivka, která postrádá jakékoliv napětí. ()

Vaso

I když jsem byl zpočátku trochu zklamaný a mírně zmatený, po půlhodině jsem zjistil, že mě to celkem vtáhlo do děje a to vydrželo opravdu až do závěrečných titulků. ()

ciapok

Filmu dominuje veľmi silná emocionálna linka, čo je pre mňa jasný nedovolený doping. Inak často zaváňa priemerom, takým lepším. Porovnávať by sa dalo s jedným (lepším) filmom, ale to robiť nebudem. Dve zrelé ženské herecké legendy sú pre mňa prínosom a nepremárnil som s nimi čas. ()

de-souza

Trochu kostrbaté a děravé, ale za tři hvězdy to dám...Ejiofor jako obyčejně zahrál nepřesvědčivě, jeho styl herectví mi přijde nucený, přehnaný...Zato Roberts to zvládla na jedničku ()

Sonjoe

Nejedna sa o ziadny mysteriozny thriller ale dost nudnu dramu. A to dooost nudnu dramu. Ziadne napatie, zvraty, vysetrovacky, nahanacky a uz vobec ziadna mysterioznost. Nenechajte sa oklamat zaujimavym popisom filmu. ()

Edwin44

Už jsem nenapsal komentář nějakou tu dobu, ale teď mám prostě potřebu něco napsat. Může obsahovat spoiler. Proč se ten film proboha jmenoval Tajemství jejich očích? ... vůbec to nemělo s ničím v tom filmu souvislost... proč proboha hrají takový známí herci v takovém braku ...to vážně nejdůležitější práskač policajtům najednou nechyběl a nikdo se po něm nesháněl?... to opravdu usvědčili toho týpka podle toho ničeho? .... a co sakra měla znamenat ta milostna pletka mezi těma dvěma, který nikdy nebyli ani na rande? ... ježiš to byla blbost ()

poppy75 odpad!

kolosalna nuda...brutalne zle dialogy...nevierohodne situacie aj herecke vykony....za pozretie stalo maximalne poslednych 10 minut.....a neodpustim si poznamku,ze nicole kidman by uz s jej tvarou nemala natacat filmy a julia roberts si nezasluzila ukazovat sa svetu v takto vrcholne nelichotivom svetle... ()

stret

Toto nefungovalo, ale ani trocha a v ničom. Dialógy ako z generátora náhodných žvástov. Chémia medzi Ejioform a Kidmanovou - ktorá mala asi tvoriť romantickú linku - neexistovala, absolútne. Ejioform ako vyšetrovateľ? Nefungovalo. Kidmanová ako stará skúsená sudkyňa? Neuveriteľné. Postarať sa o ranč v Austrálii - to áno, ale byť sudkyňou v tomto filme - to proste nefungovalo. Jedným z desov tohoto filmu bola obava, že sa Ejiioform a Kidmanová začnú boškávať, alebo nebonedaj, niečo ambicióznejšie. A Robertsová. Mala niečo s hubou. Niečo hrozné. Áno, chápem, že mala odohrať vzhľadom k príbehu nejakú emóciu. Ale hrala ju len nejak divne sformovanou hubou. Podobne vykrivenú hubu som videl naposledy v Dreddovi (2012) - použil to Karl Urban ako nekompromisný sudca, ale tam to bolo dobré. Je zjavné, že blbé dialógy sú dielom knihy, a nefunkčnosť čohokoľvek v tomto filme je zlyhaním scénára, castingu a režiséra. Je zjavné, že tu niekto tlačil Oscarovo na pílu a nemal na to. Čo tam preboha malo byť ako mysteriózne? Krivá huba Robertsovej? A - nedozvedel som sa, kto že to mal ten sekrét v očiach. Možno Robertsová, ale vyzeralo to, že ho asi má skôr v hube - v takom prípade by aspoň niečo dávalo zmysel. ()

KcarlosK

Pro někoho možná pomalé tempo, ale to k tomu patří. Závěrečný dvoj-twist je fajn. Šel bych v hodnocení i výš, ale bohužel jsem nějak nepobral ten konec. Celkem zajímavá a nevšední role pro Julču. ()

JerryPilsen

Retrothriller se stupňujícím napětím,který si nehraje na nic jiného,než je. Herci výborně vybraní,ale největším kladem jsou dvě oddělené i spojené časové linie příběhu.A to včetně obou point. ()

kristovanoho

Docela bych chtěl získat kontakt na dealera, který dodává zboží do kanceláří oficiálního distributora a PR obzvlášť. Napsat totiž o tomhle sranci, že je to napínavá a temná detektivka, to už chce slušnou lajnu. Samozřejmě chápu, že kdyby v oficiálním textu stálo něco jako "Dvouhodinová píčovinná esence s, zatím ještě pořád, A herci, která vás pravděpodobně unudí k smrti." asi by se moc platících nenašlo a tak je to potřeba "trochu" přiklášlit. Co se naopak nepřiklášlovalo byla Žulka Robrcová. Tvůrci dali vyniknout její přirozené hnusotě a záběry na ní se tak stávají jedinou, skutečně hrůzyplnou, částí filmu. Zbytek je jen směsí nudy, tuposti a bordelu, to když film přeskakuje bez ladu a skladu mezi minulostí a přítomností. Hvězdu přidávám jen a pouze za Nikolu. Na rozdíl od Žulky nám tato dáma poměrně hezky pichní, což kvituji s uspokojením. ()

potok.009

Člověk se v tom přepínání z minulosti do přítomnosti občas ztrácí, ale zejména kvalitní herecké obsazení z filmu činí dozajista koukatelný thriller. ()

sun.eagle

Silný příběh ale slabě odvyprávěn. Film nebyl schopen udržet mou pozornost a po slibném začátku se to začalo neskutečně táhnout a já nakonec zjistil že mi splývají i ty dvě časové roviny. A tak jediné co mě zaujalo byla zestárlá Julie Roberts, docela dobrý Chiwetel Ejiofor a zdevastovaný ksichtík kdysy tak nádherné Nicole Kidman. ()

flajboj82

Zápletka vynikající...rozuzlení překvapivé...na můj vkus tempo filmu pomalejší...zachraňuje to herecké obsazení...za mě 3* ()